معرفی و دانلود کتاب درویش و بیگانه

عکس جلد کتاب درویش و بیگانه
قیمت:
۲۳۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب درویش و بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درویش و بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درویش و بیگانه

کتاب درویش و بیگانه، برگزیده‌اى از هجده اثر گوناگون مارک تواین است که مابین سال‌هاى 1863 تا 1910 نگارش یافته است.

کتاب درویش و بیگانه (Collected Tales، Sketches، Speeches & Essays) شامل نه داستان کوتاه فکاهی، دو داستان کوتاه و سه حکایت کوتاه پندآموز و حکیمانه است. هدفِ این مجموعه، معرفى و شناسایى بیشتر جنبه‌هاى مختلفى از شخصیت مارک تواین است که احتمالاً تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند: تواین نه تنها منتقدى آگاه و حساس و طنزپردازى کم‌نظیر در زمینه مسائل اجتماعى و سیاسى بود، بلکه اندیشمند و تحلیلگرى ژرف‌اندیش در خصوص ویژگى‌هاى اخلاقى و شخصیتى بشر نیز بود.

نخستین قلمرو ادبى که مارک تواین (Mark Twain) در سنین نوجوانى فعالیت نویسندگى خود را در آن آغاز کرد و قبل از نگارش رمان‌هایى مانند: «تام سایر» (1876)، «شاهزاده و گدا» (1881)، «زندگى بر روى رودخانه میسى سیپى» (1883)، «ماجراهاى هکلبرى فین» (1884) و «یک یانکى در دربار آرتور شاه» (1889)، جلب توجه کرد و به معروفیت رسید، زمینه داستان‌هاى فکاهى کوتاه (Sketch) بود. شمار داستان‌هاى کوتاه و مقالات منتشر شده تواین بیش از دویست عدد است. ضمناً تعدادى داستان و مقاله ناتمام از او باقى مانده است که تاکنون منتشر نشده‌اند.

در نحوه پردازش داستان‌هاى فکاهى کوتاه تواین دو ویژگى را آنچنان در هم مى‌آمیزد و ارائه مى‌دهد که طنز او به طور بى‌بدیل و غیر قابل تقلیدى خود را نمایان و از طنز سایر فکاهى‌نویس‌ها مجزا و منحصر‌به‌فرد مى‌کند. یکى از این ویژگى‌ها نحوه نگرش انتقادى و افراط و مبالغه و در عین حال جدیت خاصى است که او با آن موضوع مورد بحث را توصیف و تشریح مى‌کند. ویژگى دیگر زبان و سبکى است که او براى ارائه توصیفات طنزآمیز به کار مى‌برد: زبان و سبکى بسیار موجز و مختصر، بدون حاشیه‌پردازى و بسیار مستقیم و آمیخته به اصطلاحات عامیانه. سبک نگارش و شیوه توصیف تواین اگر چه غالباً موجز و مختصر و بدون حاشیه‌پردازى و مستقیم و گاهى عامیانه است، معهذا در جایى که جهت توصیف احساس و یا حالتى خاص نیاز به بکارگیرى سبک نگارش رمانتیک، شاعرانه و یا ادیبانه باشد، او با چنان مهارتى آن را به کار مى‌بندد و مطلب خود را بیان مى‌کند که تاثیرى لذت‌بخش و تحسین برانگیز دارد و خواننده را مجذوب تسلط و تقابل بین سبک عامیانه و ادبى خود مى‌کند.

در بخشی از کتاب درویش و بیگانه می‌خوانیم:

بله، این جناب اسمایلى موش، خروس جنگى، گربه نر و انواع و اقسام از اینطور چیزها داشت و با جنون شرط بندى‌اش آرامش همه را سلب کرده بود. چیزى هم وجود نداشت که بتوان براى او آورد و او سر آن شرط‌بندى نکند و با انسان وارد رقابت نشود. روزى او یک قورباغه گرفت، آن را به خانه برد و گفت که مى‌خواهد او را دست‌آموز کند. و واقعا در مدت این سه ماه او کارى به غیر از در حیاط خلوت نشستن و آموزش جهیدن به قورباغه انجام نداد. از حق هم نباید گذشت که او درست و حسابى به قورباغه تعلیم پریدن داده بود. اسمایلى یک ضربه کوچک به پشت قورباغه مى‌زد و او بلافاصله مثل یک دونات در هوا معلق مى‌زد و اگر پرش خوبى انجام داده بود، یکى‌ دو تا پشتک هم مى‌زد و مثل یک گربه بر روى پاهایش فرود مى‌آمد.

فهرست مطالب کتاب

شرح حال مارک تواین
داستان‌هاى فکاهى کوتاه و سبک نگارش تواین
دفتر خاطرات آدم و حوا
طریقه علاج سرماخوردگى
قورباغه معروف جهنده
در خصوص خدمه هتل‌ها
حمام تُرکى
ساعت من
خطر دراز کشیدن در رختخواب
نخستین اقدام ادبى من
در خصوص آرایشگرها
جایگاه انسان در دنیاى حیوانات
پنج نعمت زندگانى
درویش و بیگانه متعارض
ماجراى گورکى
یک حکایت
سیاره جدید
مرگ جین
نقطه عطف زندگى من
اسکناس یک میلیون پوندى

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درویش و بیگانه
نویسنده
مترجمسعید بافندی
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۸
زبانفارسی
شابک978-600-7436-17-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب‌های طنز
قیمت نسخه الکترونیک
۲۳۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب درویش و بیگانه

فاطمه سلیمانی
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
خاطرات آدم و حوا مارک تواین عالیه
بیتا واحدی
۱۳۹۹/۱۱/۱۷
عالی واقعا خیلی خوبه
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب درویش و بیگانه

برای دریافت کتاب درویش و بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.