معرفی و دانلود کتاب شلوغی و چند داستان دیگر

عکس جلد کتاب شلوغی و چند داستان دیگر
قیمت:
۳۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شلوغی و چند داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شلوغی و چند داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شلوغی و چند داستان دیگر

«شلوغی» مجموعه‌ی چهار داستان بلند و کوتاه از آفاق مسعود است که با نثر و زبان شاعرانه سعی در ایجاد و خلق فضای سوررئال دارد.

ادبیات در اصل یک بازیست، نویسنده آنچه را که میخواهد بگوید، سرگذشتش را، مانند گفتگو با یکی از نزدیکانش، میتواند کوتاه بنویسد، اما او این کار را نمیکند.

آفاق مسعود یکی از بزرگترین نویسندگان آذربایجان است. او با نوشتن کتاب شلوغی گام بلندی را در ادبیات جمهوری آذربایجان برداشت، به‌طوری‌ که منتقدان ادبی، او و داستان‌هایش را با فرانتس کافکا، آلبر کامو، ایزاک بشویس سینگر و ارنست هوفمان مقایسه می‌کنند.

"شلوغی" نثر و زبان شاعرانه ای دارد و سعی در ایجاد و خلق فضای سوررئال می کند. در شلوغی و دیگر داستان ها زمان و مکان‌هایی است که نفس مخاطب را می‌گیرد و او را به ستوه می‌آورد. بیش‌تر حوادث معمولا در یک خانه و طی یکی-دو روز اتفاق می‌افتد. شخصیت‌ها در خانه‌یی مشترک دور از هم به سر می‌برند و در هر تماسی چیز اندکی از یکدیگر می‌گیرند، به‌طوری‌که دیگری چیزی عایدش نمی‌شود؛ عشق و محبت این‌ها بیش‌تر از خشم و نفرت‌شان ویران‌کننده است. قهرمان های این کتاب تقریبا همه زن هستند و آفاق مسعود از روان‌شناسی برای اهمیت‌دادن به تجربه‌ی قهرمانانش استفاده می‌کند.

بخش های از متن کتاب (نوشتن چیزی شبیه مرگ است):

اگر سعی کنم، می‌توانم. یادآوری لحظات شاد و غمبار سال‌های قبل برایم همیشه بی‌اهمیت بوده. به شرط این‌که چند اتفاق خوشحال‌کننده و حساس را از آن کم کنیم. منظورم چیزهایی ا‌ست که وارد بیوگرافی آدم شده‌اند. من هر روز، هر ساعت و هر دقیقه از خود و زندگی‌ام مواد خام بسیاری می‌گیرم و نیازی نمی‌بینم گذشته‌ام را بکاوم. در هر لحظه‌ام سوژه‌یی وجود دارد و من کشفش می‌کنم. در هر مرحله‌یی انسان تغییراتی نسبت به روزهای قبل دارد. چیزهای جدیدی در پیرامونش می‌یابد. در زندگی من نیز این پروسه به سرعت در جریان است. مطمئنا امروز نسبت به یک هفته قبل خیلی تغییر کرده‌ام. برای همین، گذشته در برابر زندگی امروزی‌ام کاملا بی‌اهمیت جلوه می‌کند. همواره در خیالم در جاهای مختلفی پرسه می‌زنم و وقتی به خود می‌آیم، می‌بینم همه‌ی این‌ها در یکی/دو دقیقه یا شاید کم‌تر از آن اتفاق افتاده. آن‌وقت است که هر چیزی به نظرم کوچک و بی‌ارزش می‌آید.

به نظرتان چه‌قدر برای انسان در این دنیا وقت اختصاص یافته؟

فهرست مطالب کتاب

درباره‌‌ی نویسنده
خواب‌ها و کابوس‌ها/ رامیز روشن
دختری که تفنگ بازی می‌کرد/ زندگی و زمانه‌ی آفاق مسعود/ جعفر سلیمانی‌کیا
داستان ها
شلوغی
خوابگاه
طوطی
مرگ خرگوش
نوشتن چیزی شبیه مرگ است/ گفت‌وگو با آفاق مسعود/ نبی بدل‌اُف

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شلوغی و چند داستان دیگر
نویسنده
مترجممحمود مهدوی
ناشر چاپینشر شورآفرین
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۸
زبانفارسی
شابک978-600-8055-04-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شلوغی و چند داستان دیگر

قادر نجفی
۱۴۰۰/۱/۲۱
کتاب خوبیه، الخصوص اگر متن اصلی رو خوانده باشین
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب شلوغی و چند داستان دیگر

برای دریافت کتاب شلوغی و چند داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.