معرفی و دانلود کتاب ترامپ

عکس جلد کتاب ترامپ
قیمت:
17000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ترامپ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ترامپ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ترامپ

کتاب ترامپ دربردارنده‌ی دو سخنرانی آلن بدیو در رابطه با سیاست‌های نگران‌کننده‌ی رئیس جمهور سابق آمریکاست که بعد از روی کار آمدن تمام مفاهیم اصیل سیاست را بر هم زد و احساس ناامیدی و هراس را در دل ملت انداخت. این کتاب در سایت آمازون فروش بالایی داشته است.

درباره‌ی کتاب ترامپ:

ترامپ کیست؟ آیا وی از علم سیاست چیزی هم می‌داند؟ تنها چیزی که او حتی از آن بویی هم نبرده، سیاست است. او تا قبل از پیروزی در انتخابات فقط ژست افراد سیاستمدار را بازی می‌کرد تا بتواند ملتش را برای جمع کردن رأی فریب دهد. اما پس از آنکه به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد تمام قوانین سیاست را بر هم زد و مردم خودش و برخی ملت‌های دیگر را هم مجبور به پذیرش آن اصول مضحک خود کرد.

آلن بدیو (Alain Badiou) در کتاب ترامپ (Trump) مخاطب اصلی خود را جوانان، مردم آمریکایی نگران و تمام کسانی قرار داده که در دورترین و نزدیک‌ترین نقاط جهان، در ترس و انزجار از دولت ترامپ قرار داشتند. بدیو در این کتاب سعی دارد تا به آن‌ها این قدرت را ببخشد که فراتر از قوانین و عواطف منفی و منزجرکننده‌ی ترامپ بروند و با دیدی فلسفی افرادی همانند وی را شکست دهند.

ترامپی که بدیو در این کتاب معرفی می‌کند، میلیاردری وقیح و آشفته‌گوست؛ طرف‌دار طرح‌های خشونت‌آمیز و عوام‌ فریبانه است؛ بیشتر از اینکه شبیه سیاستمداری تعلیم دیده باشد، شبیه گانگسترهاست. او باعث خشونت، فساد، تبعیضِ جنسیتی و تحقیر زندگیِ دشوار میلیون‌ها انسان شده است. او همانند لکه‌ای سیاه بر صورت سیاسی جهان معاصر خواهد ماند.

کتاب ترامپ برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به افرادی که به مباحث سیاست خارجی علاقه دارند، توصیه می‌شود.

آلن بدیو را بیشتر بشناسیم:

وی متولد 1937 در فرانسه، فیلسوفی معاصر و از چپگران به شمار می‌رود که اکنون به عنوان یک نظریه‌پرداز در جهت بازگشت کمونیسم فعال است. بدیو به عنوان یک فعال سیاسی شناخته می‌شود که نویسندگی رمان و نمایشنامه‌نویسی را نیز در کارنامه خود دارد.‌ او عضو حلقه آلتوسر بود و در مبارزات برای آزادی الجزایر و جنبش مه 1968 فرانسه شرکت داشت. آلن بدیو ابتدا عضو حزب سوسیالیست‌های متحد در فرانسه بود، بعدها حلقه مائوئیستی را بنیان‌گذاری کردند که در ادامه منحل شد.

در بخشی از کتاب ترامپ می‌خوانیم:

امشب مایلم به تأملاتی فلسفی درباره‌ی انتخاب ترامپ بپردازم. انتخاب ترامپ فی‌نفسه رخداد فلسفی سترگی نیست؛ اما در بسیاری سطوح، واقعیتِ بسیار جالبی است. آیا انتخاب ترامپ مصیبتی حقیقی، آغازِ پایانِ آزادی دموکراتیک، پیروزی نژادپرستی، تبعیض جنسیتی و خشونت اجتماعی است؟ این انتخاب یقیناً روز تیره‌وتاری برای آزادی، عدالت و برابری است. درک می‌کنم که در سطح افکار عمومی، بسیاری از مردم احساس اضطراب و افسردگی می‌کنند و نگران آینده‌ی ایالات متحد و سرانجام آینده‌ی خودِ جهان‌اند؛ نیز درک می‌کنم که اینان خشمگین‌اند و مخالف با هر آن‌چه رئیس‌جمهور تازه برای آن‌ها بازنمایی می‌کند: خشونت، وقاحت، فساد و تحقیر زندگی دشوار میلیون‌ها انسان.

من طرف‌دار شورش‌های خیابانیِ هزاران مرد و زن جوانم. اما به معنایی، باید تصدیق کنیم که دانلد ترامپ فی‌نفسه چیزی است مبهم و نه به‌واقع جالب. باید از اضطراب‌مان فرارویم و به نقطه‌ی آرامش، ثبات و هوشیاری برسیم. گذشته از هر چیز، ترامپ همچون لَکه‌ای است بر صورت جهان سیاسی معاصر. ترامپ را باید دردنشان کریه وضعیت جهانی تعبیر کرد، نه‌فقط وضعیت ایالات متحد بلکه وضعیت جهان، جهانی که امروز در آن زندگی می‌کنیم. بنابراین قصد دارم انتخاب دانلد ترامپ را عزیمتگاه تأملی در باب جهان زنده‌ی امروزمان قرار دهم. به طور کلی، قصد دارم ترامپ را به مثابه‌ی مقوله‌ای فلسفی طرح و ترسیم کنم که عبارت است از استحاله‌ای شدید.

در نظر دارم ترامپ را در سه مرحله طرح و ترسیم کنم: نخست، وضعیت جهانیِ دنیای معاصر؛ دوم، بحران سیاسیِ آن‌چه «دموکراسی» نامیده می‌شود یعنی، شکلی از قدرت دولت در جهان غرب، جهانی که مرکز آن ایالات متحد، اروپا و ژاپن هستند؛ و سوم، گزینه‌هایی که با آن‌ها رویاروییم، پاسخ به آن پرسش قدیمی: حال که ترامپ در قدرت است، چه باید کرد؟

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مترجم
یادداشت ناشر انگلیسی
دو روز پس از انتخاب ترامپ
دو هفته پس از انتخاب ترامپ
پرسش‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ترامپ
نویسنده
مترجممریم هاشمیان
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات66
زبانفارسی
شابک978-600-7405-57-4
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
17000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ترامپ

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ترامپ

برای دریافت کتاب ترامپ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.