معرفی و دانلود کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ: یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی

عکس جلد کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ: یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ: یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی

کانگ چول هوان اولین بازمانده اردوگاه‌های کار اجباری در کره شمالی به همراه پیر ریگولت در کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ، داستان زندگی پر فراز و نشیبش را تعریف کرده و از تجربیات تلخ و سختی می‌گوید که به خاطر قوانین ظالمانه کشورش متحمل شده و درنهایت منجر به فرار او نیز شده است.

درباره کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ:

با شنیدن نام کره شمالی چه تصوری در ذهن‌تان ایجاد می‌شود؟ کره شمالی به خاطر قوانین خاص خود و عدم ارتباطش با سایر کشورهای دنیا، همواره تصویری مبهم و عجیب برای تمام مردم ایجاد کرده است. در همین چند دهه اخیر در بحبوحه تشدید تنش‌های هسته‌ای، «کیم جونگ اون» و دیگر رهبران کره شمالی بر دولت تک حزبی خود تسلط کاملی داشتند و هرگونه جنبش نوپای مخالف را سرکوب می‌کردند. آن‌ها هنوز هم سخت‌گیری‌های زیادی به خرج می‌دهند و تمام مخالفان و به عقیده خود مجرمان را با نام «بازآموزی» به اردوگاه‌های کار اجباری وحشیانه خود می‌فرستند و در آن‌جا کارهای سختی را به زندانیان محول می‌کنند.

کانگ چول هوان 9 ساله بود که به همراه اعضای خانواده خود محکوم به اقامت در یکی از اردوگاه‌های کار اجباری در کره شمالی شد. این خانواده سختی‌های زیادی در آن‌جا کشیدند اما پس از ده سال سرانجام آزاد شدند. اما چول هوان دو سال بعد به دلیل گوش کردن به رادیوهای غیرمجاز دوباره به اردوگاه کار اجباری فراخوانده شد ولی تن به این شرایط نداد و تصمیم گرفت از کره شمالی فرار کند...

وی سرانجام موفق شد از طریق چین به کره جنوبی برود و جزو معدود نفراتی شد که از این مکان رعب‌آور جان به در برد و صدای خود را به گوش جهان رساند. او در کتاب آکواریوم‌های پیونگ یانگ (The Aquariums of Pyongyang) برای نخستین بار به توصیف و افشای سازوکار این اردوگاه‌ها در کره شمالی پرداخت.

کتاب حاضر تصویری روشن و صحیح از نحوهٔ زندگی و رنجی مردم این کشور برای شما ترسیم کرده است. این کتاب همچون روایت مستندی است که دیدگاه شخصی نویسنده را از این کشور ارائه می‌کند. وی اکنون به عنوان مدافع حقوق بشر فعالیت می‌کند و در تلاش است تا مردمان نگون‌بخت کره شمالی را از شر آن حکومت کمونیستی و ظالم نجات دهد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ:

- آکواریوم‌های پیونگ یانگ یکی از وحشتناک‌ترین کتاب خاطرات است که خوانده‌ام. به عنوان اولین روایتی که از کره شمالی بیرون آمد، مقدر است که به یک کتاب کلاسیک تبدیل شود. (آیریس چانگ - تاریخ‌نگار و روزنامه‌نگار آمریکایی)

- پیروزی در برابر سکوت. (فایننشال تایمز - یکی از قدیمی‌ترین، مهم‌ترین و پرنفوذترین روزنامه‌های اقتصادی سیاسی در جهان)

- قلب را منجمد می‌کند و روح را تسخیر می‌کند. (Kirkus Reviews - مجله نقد و بررسی کتاب آمریکایی)

کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر دوست دارید درمورد قوانین عجیب و ناشناخته کره شمالی و اردوگاه‌های کار اجباری این کشور بیشتر بدانید، به هیچ وجه این روایت جذاب را از دست ندهید.

با کانگ چول هوان بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده کره‌ای در سپتامبر 1968 به دنیا آمد. او در کودکی به مدت ده سال در اردوگاه کار اجباری در کره شمالی زندانی بود. کانگ چول هوان (Kang Chol-Hwan) بعد از آزادی از اردوگاه کار اجباری موفق به فرار از این کشور شد و به کره جنوبی رفت. وی مرکز استراتژی کره شمالی را بنیانگذاری کرد و هم‌اکنون ریاست این مرکز را بر عهده دارد.

در بخشی از کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ می‌شنویم:

اوضاع و احوال من در تابستان 1982 کمی بهتر شد و عاقبت دوستی برای خودم پیدا کردم. دو زندانی جدید وارد اردوگاه شده بودند. آن‌ها مثل بیگانگان فضایی به نظر می‌رسیدند. لباس‌های فاخر و چهره‌های زیبا و جذابشان ما را به یاد دنیای از دست رفتهٔ قبلی‌مان می‌انداخت. یکی از آن‌ها زن زیبایی بود که عینک آفتابی به چشم زده بود.

دیگری پسر این زن بود که لباس بسیار شیکی به تن داشت و پوست صورتش برخلاف پوست صورت ما که از فرط تابش آفتاب یا سرمای کشندهٔ زمستان به سفتی چرم شده بود، بسیار سفید و لطیف به نظر می‌رسید. ما با دهان باز به این دو تازه وارد نگاه می‌کردیم. لباس‌های خوش‌دوخت آن‌ها ظرف چند ماه همهٔ شکوه و جلال خود را از دست داد.

زن دیگر عینک آفتابی‌اش را به چشم نمی‌زد. او و پسرش حالا شبیه به دیگر زندانیان اردوگاه شده بودند. اسم این پسر «یی سای بانگ» بود. او حدود یکسال بعد از رسیدنش به اردوگاه به مرض سختی مبتلا شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۷ دقیقه
کودکی شاد در پیونگ یانگ
۲۷ دقیقه
پول و انقلاب می‌توانند با هم تفاهم داشته باشند
۴۴ دقیقه
سال بعد در پیونگ یانگ
۳۹ دقیقه
اقامت در اردوگاه کار اجباری در نه سالگی
۴۹ دقیقه
گروه کاری شماره ده
۳۴ دقیقه
گراز وحشی، معلم مسلح و آمادهٔ حمله
۲۶ دقیقه
مرگ قهرمان سیاه
۵۵ دقیقه
ذرت، سوسک‌ها و کنیاک مار
۲۷ دقیقه
مرگ در یوداک
۴۵ دقیقه
خرگوش‌های بسیار غبطه برانگیز
۱۷ دقیقه
جنونی که به تدریج بر زندانیان غلبه می‌کند
۳۹ دقیقه
جلسه‌های انتقادی و انتقاد از خود
۲۸ دقیقه
اعدام در ملا عام
۱۱ دقیقه
عشق در یودوک
۱۷ دقیقه
زندگی در کوهستان
۳۲ دقیقه
ده سال در اردوگاه؛ متشکرم پیشوای کبیر
۵۶ دقیقه
بهشت کرهٔ شمالی
۲۸ دقیقه
اردوگاه دوباره تهدید می‌کند
۴۸ دقیقه
فرار به چین
۲۱ دقیقه
خودفروشی سطح پایین و قاچاقچی‌گری سطح بالا
۲۳ دقیقه
آمدن به کرهٔ جنوبی
۲۸ دقیقه
کنار آمدن با دنیای سرمایه‌داری
۱۱ دقیقه
نوشتار واپسین؛ درخواست کمک از جهانیان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ: یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی
نویسنده،
مترجمبیژن اشتری
گویندهبهادر ابراهیمی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ

گودرز صادقی هشجین
۱۴۰۰/۹/۴
کره شمالی با هیچ کشور دیگری در دنیا قابل مقایسه نیست و قدرت این کتاب در ملموس کردن زندگی در خفقان و فقر و فلاکت آن کشور بسیار موفق عمل میکند. خواندن آن را به ویژه به کسانی که همچنان گوشه چشمی به مزایای مارکسیسم دارند اکیدا توصیه میکنم.
ehsan hasani
۱۴۰۰/۹/۱۰
تقلیدصدای شخص دوم بسیار بد بود. فرهنگ و ساختار کره شمالی بسیار به ایران حال شبیه هست. حتما ایرانی‌ها این کتاب رو باید بخونن.
محمود اژدری
۱۴۰۰/۸/۳۰
من شخصا عاشق خاطرات و زندگینامه افراد هستم بخصوص نجات یافتگان از کره شمالی که این کتاب هم با ترجمه روان جناب اشتری کاری بسیار زیباست.
Alireza Mkm
۱۴۰۰/۸/۵
واقعا لذت بردم و البته بخاطر واقعی بودن داستان خیلی ناراحت شدم. امیدوارم که ریشه کمونیسم در جهان خشک بشه.
انگود انگوری
۱۴۰۰/۸/۲۷
داستان زندگی واقعی. جذاب در عین حال غم انگیز.. توصیه می‌کنم گوش کنید.
ع معینی
۱۴۰۰/۹/۱۳
واقعا باشنیدنش متاسف شدم برای زندگی در این شرایط
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ

برای دریافت کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.