معرفی و دانلود کتاب صوتی اشتباهات یک زن

عکس جلد کتاب صوتی اشتباهات یک زن
قیمت:
39000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اشتباهات یک زن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اشتباهات یک زن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اشتباهات یک زن

کتاب صوتی اشتباهات یک زن اثری شنیدنی و آموزنده از ام. سوسا است که در آن، از باورها و رفتارهای نادرستی سخن گفته شده که هر زنی باید در رابطه‌ی احساسی یا زناشویی خود، از آن‌ها اجتناب کند. لازم به ذکر است که کتاب حاضر که ‌اینک در یک نسخه‌ی صوتی واحد خدمتتان عرضه می‌شود، پیش از این در دو مجلد با عناوینِ فرعی «تجربه‌هایی ارزشمند» و «شروعی تازه» به انتشار رسیده بوده است.

درباره کتاب صوتی اشتباهات یک زن:

بی‌تردید هر انسانی در روابط عاطفی و احساسی خود مرتکب اشتباهاتی کوچک و بزرگ شده است. این گونه اشتباهات بعضی اوقات به خود آن فرد و گاهی نیز به طرف دیگر رابطه آسیب می‌زنند. با این حال، به نظر می‌رسد که بسیاری از این اشتباهات، به سادگی قابل پیشگیری‌اند؛ به شرط آنکه فرد به راستی عزم اصلاح خود و نجات رابطه‌ای را که در آن است داشته باشد. آنچه در کتاب صوتی اشتباهات یک زن (The Mistakes Of A Woman) آمده، توصیه‌هایی کاربردی در همین راستاست.

ام. سوسا (M. Sosa) در این اثر، تجربه‌ی خود را از زندگی به عنوان یک زن، با آموخته‌های نظری‌اش در حیطه‌ی روانشناسی پیوند زده و از این طریق اثری جذاب و ارزشمند را به رشته‌ی تحریر درآورده است. او در کتاب اشتباهات یک زن شما را با ذهنیتی یکسره متفاوت نسبت به ماهیت رابطه آشنا می‌سازد و با برشمردن دسته‌ای از اصول کلی، برایتان نقشه‌ی راهی ترسیم می‌کند که با پیروی از آن، می‌توانید کیفیت رابطه‌ی عاطفی - زناشویی خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید.

همانطور که پیش از این ذکر شد، کتاب اشتباهات یک زن در اصل از دو جلد تشکیل شده (که هر دو در اثر حاضر موجودند). تکیه‌ی ام. سوسا در جلد نخست بیشتر بر تعریف یک رابطه‌ی سازنده بوده است. حال آنکه در جلد دوم، بیشتر کوشیده تا چگونگی بازسازی یک رابطه‌ی به بن‌بست‌رسیده یا نحوه‌ی عبور از روابط اصلاح‌ناپذیر را آموزش دهد.

خلاصه‌ی کلام: کتاب صوتی اشتباهات یک زن به ریشه‌یابی معضلات عاطفی‌ای می‌پردازد که عدم توجه به آن‌ها می‌تواند صدماتی جبران‌ناپذیر به طرفین یک رابطه وارد کند. به این امید که شما نیز با فراگیری مطالب این کتاب، بتوانید از شر تمام مسائلی که رابطه‌تان را با مشکل مواجه می‌سازند، رها شوید.

در نکوداشت کتاب صوتی اشتباهات یک زن:

- اثری که همزمان شما را به گریه می‌اندازد، خاطرات تلخ گذشته را از ذهنتان می‌زداید و در نهایت، باعث رشد و پیشرفتتان می‌شود... (آمازون)

کتاب صوتی اشتباهات یک زن مناسب چه کسانی است؟

این اثر را بیش از همه به آن دسته از زنانی توصیه می‌کنیم که خواهان ترمیم رابطه‌ی خود با شریک زندگی‌شان هستند. همچنین، علاقه‌مندان به کتاب‌هایی با موضوع روابط زناشویی و روانشناسی جنسی، از مخاطبین عام کتاب اشتباهات یک زن محسوب می‌شوند.

با ام. سوسا بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده‌ی سه کتاب با عناوین «اشتباهات یک زن»، «دوراهی‌»، «چیزهایی که می‌توانستم به او بگویم» است. ام. سوسا چندین سالی‌ست که افکار و تجریبات ارزشمند خود را علاوه بر نوشته‌های مکتوبش، در شبکه‌های اجتماعی نیز به اشتراک می‌گذارد. او از این طریق، به شهرت نسبتاً زیادی رسیده است. موضوعاتی که ام. سوسا به آن‌ها می‌پردازد، اغلب درباره زنان و مشکلات‌ گوناگونشان در روابط عاطفی است. او همواره از مخاطبینش می‌خواهد که به خود و دیگری احترام گذاشته و روابطشان را بر پایه‌ی عشقی بی‌شائبه بنا کنند.

جملات برگزیده کتاب صوتی اشتباهات یک زن:

- برای شناخت صحیح یک مرد، باید به حرف‌های او گوش دهید و وقت بگذارید، چرا که این‌گونه قلب او را به تسخیر خود در خواهید آورد.
- اگر مردتان مطابق میل شما نیست، چرا اصرار دارید تغییرش دهید؟ یا همان‌گونه که هست بپذیریدش، یا بگذارید بروید.
- رها کردن سخت است ولی ماندن کنار فرد اشتباه حتی از آن هم سخت‌تر است.
- دست بکشید از خیالبافی درباره اینکه شرایط چگونه باید باشد؛ آن را همان‌گونه که اکنون هست بپذیرید.
- من مخالف ایده‌ی مصالحه و آشتی نیستم، ولی کاملاً مخالف این هستم که از خوشحالی خودتان به خاطر فردی که سابقاً در زندگیتان بوده بگذرید.

در بخشی از کتاب صوتی اشتباهات یک زن می‌شنویم:

هر وقت به زندگی‌ام برمی‌گشت، همه چیز را واضح بیان می‌کرد: مثلاً می‌گفت هیچ هدف خاصی از این رابطه ندارد، اما باز هم می‌پذیرفتم که برگردد. چون فکر می‌کردم می‌توانم نظرش را در مورد خودم عوض کنم. فکر می‌کردم هر چه بیشتر بتوانم با او ارتباط داشته باشم یا عادت‌های اشتباهم را تغییر دهم، او بالاخره روزی قدرم را خواهد دانست. یک اشتباه دیگر!

او هیچ‌وقت مرا آنگونه که بودم نخواسته بود. تنها چیزی که باعث شده بود به من علاقه‌مند شود، وجود ارتباطی گذرا بود و تنها همین را می‌خواست: نه کمتر، نه بیشتر. بخشی از وجودم هنوز متوجه نبود که چرا از بازگشت به سوی نامزدم دست کشیده‌ام. تا اینکه روزی از خودم پرسیدم چرا باید به او زنگ بزنم یا پیام بدهم؟ و این افکار آشفته‌ام کردند. او مدام مرا با نامزد سابقش مقایسه می‌کرد و طوری رفتار می‌کرد که گویی او فرشته است و من شیطانم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی عوامل تهیه‌ی کتاب
2 دقیقه
آغاز جلد یک
2 دقیقه
مقدمه جلد اول
13 دقیقه
ارزش‌های فردیِ شما
6 دقیقه
درک ‌کردن مردها
9 دقیقه
تغییر دادن مردها
5 دقیقه
احترام به حریم خصوصی فرد مقابل
4 دقیقه
قدردان کارهایی که انجام می‌دهد باشید
4 دقیقه
غر زدن شرایط را بهتر نمی‌کند
5 دقیقه
خیلی سریع پیش‌ رفتن (در ایجاد ارتباط)
14 دقیقه
این فقط یک ارتباط نیست
5 دقیقه
شما کامل‌کننده‌ی خودتان هستید
11 دقیقه
بازگشت به رابطه‌ای که به شما آسیب زده است
11 دقیقه
تخریب (شروعی تازه)
14 دقیقه
رها کنید تا بتوانید نفسی بکشید
5 دقیقه
اشتباهاتم برایم به درس عبرت تبدیل شدند
2 دقیقه
آغاز جلد دو
5 دقیقه
مقدمه جلد دوم
22 دقیقه
خداحافظی با روابط گذشته‌ام
10 دقیقه
عصبانیت ممنوع!
8 دقیقه
بیش‌ ازحد فکر کردن، بیش‌ از حد آنالیز کردن
11 دقیقه
ترک احساس پشیمانی
8 دقیقه
به خودتان بی‌توجه نباشید
12 دقیقه
تعقیب
13 دقیقه
او با یک دختر جدید آشنا شده
24 دقیقه
فرایند التیام‌ یافتن
8 دقیقه
استرس ممنوع! دوباره زندگی کن!
8 دقیقه
هیچ‌وقت از مرد خوب ناامید نشو!
14 دقیقه
شروعی تازه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اشتباهات یک زن
نویسنده
مترجمنجمه سالاری، سونیا سینگ
گویندهبهجت توجه
ناشر صوتیانتشارات مجید
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اشتباهات یک زن

م مسعودی
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
مطالعه کتاب را به همه خصوصا جوان‌ترها توصیه می‌کنم. فرقی نمی‌کند مرد یا زن.
شاید در نگاه اول به نظر بیاید اشتباهات یک زن، برای خانم‌ها نگاشته شده ولی در ادامه متوجه می‌شویم که با بیوگرافی دقیقی که از دو دیدگاه مردانه و زنانه نسبت به مسائل مختلف در زندگی بیان شده به کار هر دو طرف می‌آید تا با با و
آشنایی خصوصیات رفتاری تفکر طرف مقابل بتوانند از سوء برداشت و سوء تفاهم‌های احتمالی پیشگیری کنند.
مهم‌تر این‌که نویسنده تمام این مدت از تجربیات ملموس و زندگی شده خودش می‌نویسد و صرفا یک تحقیق آکادمی و از پشت میز‌تحریر نیست.
حتی از بازخوردی که در اثر کمبودها و کاستی‌های دوران کودکیش با مسائلش در جوانی و ادامه زندگی دارد می‌توان یاری گرفت برای توجه به نکات کلیدی تربیت کودک و نیز برای خودشناسی بهتر و تحلیل رفتار خودمان در اکنون و بزرگسالی.
حیف است که‌ زندگی ما با دسترسی به این‌همه اطلاعات وتجربیات افراد آگاه؛ با آزمایش و خطای فردی ادامه پیدا کند و روزهای قشنگ و خاطره‌ساز امروز به روزهای پر حسرت و ای‌کاش‌های فردا تبدیل بشود
از هر فرصتی برای افزایش آگاهی کمک بگیریم و حتی اگر نیک بنگریم برآیند هزینه کردن مبالغی در امروز برای افزایش آگاهی؛ موجب کسب آرامش روانی وطبعاً جسمی در آینده و احساس رضایت از زندگی می‌شود و صد البته که وجود کتابهای صوتی با اجراهای خوب جای هیچ بهانه‌ای برای کمبود وقت باقی نمی‌گذارد و می‌توان مانند یک گنجینه گرانبها در اوقاتی که در مسیر هستیم یا مشغول به انجام کارهای عملی روزمره و نیاز به تمرکز نداریم از آن استفاده کنیم
ممنون از کتابراه برای انتخاب‌های دقیق و مفید برای ارائه🙏🙏🙏🙏🙏⚘⚘⚘
آیلین کاظمی
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
این کتاب نه تنها برای زنان بلکه برای تمامی انسانها و نوشته شده.
شاید بخاطر اسم کتاب آقایان سمت این کتاب نیان ولی این کتاب مختص زنان نیست و برای مردها هم بسیار مفیده.
همه ما کم و بیش در روابط عاطفی مون دچار مشکلاتی شدیم و گاها بخاطر آموزه‌ها و طرز فکرهای قدیمی مادرانمون و خانواده‌های سنتی رو در
ازخودگذشتگی روابطمون ملاک قرار دادیم و این ازخودگذشتگی که مادرانمون انجام میدادن در ناخوداگاه ماهم جای گرفته و خیلی از ماها چه زن و چه مرد گاها مورد سواستفاده طرف مقابلمون در رابطه قرار گرفتیم. با خوندن این کتاب متوجه میشین و یاد میگیرین که برای داشتن یک رابطه‌ی خوب خودتون رو قربانی نکنین.
توصیه‌ام به دوستان کتابخون حتی آقایان اینه که حتما این کتاب رو بخونن و والدین به فرزندانشون هم پسر و هم دختر به عنوان هدیه تولد ۱۲سالگیشون براشون تهیه کنن.
یکی از کتابهای مفید برای تدریس در مدارس دانش آموزان نوجوان و حتی دانشگاه هست.
حتی معلمین پرورشی میتونن در تایم کلاس چنین کتابی رو با دانش آموزا بخونن و بررسی کنن.
MoonRiver
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
اگر می‌توانید عاشق شوید، ابتدا عاشق خودتان شوید.
تا اولین مدرک تحصیلی رسمی خودمون رو بگیریم، حداقل ۱۱، ۱۲ سال مدرسه رفتیم، سرکلاس حاضر شدیم، درس خوندیم، امتحان دادیم اما طی این سال‌ها کسی به همون یاد نداد چطور خودمون رو دوست داشته باشیم، چطور مواظب خودمون باشیم، در یه کلمه چطور بهترین دوست خودمون
باشیم. وقتی من خودم رو دوست نداشته باشم، قادر به دوست داشتن کس دیگه‌ای نخواهم بود، برای جامعه، خانواده و حتی خودم سودمند نیستم، زندگی میکنم اما کج و معوج، تصمیم میگیریم اما بدون فکر، کار میکنم اما بدون اشتیاق، چون خودم رو دوست ندارم، دنبال حس دوست داشته شدن بیرون از خودم میگردم، وارد هر رابطه‌ی دم‌دستی میشم، خواسته‌هام، نیازهام و خودم رو فدا میکنم تا اون حس رو از دست ندم اما یه لحظه مکث کنم و خودم رو ببینم، متوجه میشم که از اول هم حسی دریافت نکرده بودم که بخوام از دست‌ش بدم، این سیکل تا اونجایی ادامه پیدا میکنه که خودم رو بغل کنم، بهش احترام بذارم، براش وقت بذارم، به حرف‌هاش گوش بدم و بی قید و شرط دوست‌ش داشته باشم
r. Karimiyan
۱۴۰۰/۸/۲۲
کتاب خوبیه مطالبی که عنوان میشه شاید برای بعضیا پیش پا افتاده و ساده بنظر بیاد ولی هیچ انسانی خالی از اشتباه نیست و در هر سنی و هر شرایطی ممکن است رفتاری انجام دهیم که بعدا اون کار بنظرمون اشتباه بیاد در اصل مفهوم تکامل هم همین است هیچ کس در لحظه تولد کامل و بی عیب و نقص نیست و این روند تکامل به در صورت مستمر تمام طول عمر انسان شکل میگیرد، بنظر من پذیرش اشتباهات یک گام مهم در بهبود وضع روحی و جسمی و زندگی هر فردی است چرا که هر کسی به عنوان یک انسان ممکن است بارها و بارها مرتکب اشتباه شود.
نرجس ر
۱۴۰۱/۱۱/۳۰
من توصیه نمیکنم به کسی که وقتشو بذاره این کتابو گوش کنه چون به شخصه چیز جدیدی یاد نگرفتم
اینکه باید خودتو دوس داشته باشی و این چیزا رو همه میدونن
نویسنده هم قبل تجربیات شکست عاطفیش اینو میدونسته حتما. این یه چیز واضح منطقیه
ولی اون تجربیات باعث شده خودآگاه دوباره اینا رو بفهمه
چیزایی که نویسنده
میگفت راه حل روانشناسی نبود، فقط چیزایی که از تجربیاتش فهمیده بود
که درسته ولی نویسنده چیز جدیدی برای گفتن نداشت. همشو خودمون میدونیم
که خودتو دوست داشته باش خودتو فدا نکن تو رابطه برنگرد به رابطه اشتباه و...
Zynb Krmi
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
این کتاب بسیار فوق العادس و مارو با باورهای غلطی که داریم بعد از شکست و پایان روابط اشنا میکنه.
این کتاب اموزش میده که اگر در روابط شکست خوردید و رابطتون پایان پیدا کرده بجای طرز فکرای غلط از این اتفاقات درس بگیریم و پافشاری و التماس نکنیم برای برگشتن به روابط.
در این کتاب کاملا خطاهای شفاف اگه
شناختیمون سازی میشه.
بنظرم در رابطه هاتون شکست داشتید و هر لحظه فکر میکنید به روابط حتما این کتاب رو مطالعه کنید. 🌱🌱🌱
ممنون از کتابره❤️❤️❤️
مائده مختاری
۱۴۰۱/۷/۲
همین طور که اول کتاب میگه این کتاب نه میخواد با زن‌ها بجنگه نه مرد‌ها فقط شناخت بهتری از رابطه و افکار زن‌ها و مردارو نشون میده و نویسنده از تجربیات خودش استفاده میکنه برای بیان و این یک حس (من تنها نیستم) رو بهت میده و درک میکنی که خیلیا مثل تو هستن و دنیا به پایان نرسیده و باید به درونت سفر کنی و تا از اونجا مشکلاتو برسی کنی اون موقع میفهمی که مسائل بیرون خودشون حل میشن چون حالا دیگه ارزش خودت رو درک کردی شناخت بیشتری هم رو خودت و رابطه داری
نسترن
۱۴۰۰/۹/۴
کتاب رو میشه از دو دیدگاه بررسی کرد: اول اینکه خواندن این کتاب برای روابط مذکر و مونث نکات کاربردی دارد. به خصوص برای دخترانی که تازه به سن بلوغ رسیدند و نیاز به افزایش آگاهی دارند. دوم خواندن این کتاب و نکاتش میتونه به روابط مختلف از جمله روابط با دوستان و اقوام کمک کنه و از همه مهمتر به رابطه با خودتون خودتون کمک میکنه. اگر با دید باز به مطالب کتاب توجه بشه متوجه میشیم که نکاتش به درد ابعاد مختلف زندگی میخوره نه فقط رابطه مذکر و مونث.
شکوفه عصاره
۱۴۰۱/۵/۴
با اینکه فکر نمی‌کردم از کتابش خوشم بیاد ولی واقعا خوب، مفید و نسخه بهتری مثل کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی بود. کاملا قابل فهم، روون و ماندگار توی ذهن که برای بهبود رابطه بین زن و مرد خیلی مفیده. اینکه سعی نکنیم مردا رو تغییر بدیم، درکشون کنیم، به حرفاشون گوش بدیم، به حریم خصوصیشون احترام بذاریم و و... خیلی مهمه.
درضمن برای کسایی که از یه رابطه سمی خارج شدن دارن سعی میکنن فرد قبلی رو فراموش کنن خیلی خوبه... راهکار‌های خوبی میگه.
Mohammad M
۱۴۰۰/۱۰/۹
اگه از همون اول اول اول قبل هررر چی روشن کنیم برای هم که هدفمون چیه برای این رابطه، دوستی یا ازدواج؟ اینکه حواسمون باشه به زور نخوایم باهامون ازدواج کنه وقتی شرایطشو نداره، این باعث میشه که بعد سالها رابطه‌ی جدی با جمله‌ی درداور " من فقط میخوام دوست باشیم" خورد بشید، اینکه این اشتباهو نکنیم و بگیم " فکر کردم میخواد باهام ازدواج کنه" و وسط رابطتون بفهمید اینطور نبوده… اینها خیلی مهمن👏🏻
آنیتا ارزانی
۱۴۰۰/۱۰/۶
سلام کتابراه عزیز. همیشه بموقع بداد دو دلیهای من میرسی. این بار هم بکمک کتاب فوق العاده‌ای ک بمن هدیه دادی بسیاری از تردیدهای سر راهم را برداشتم و مصمم ب نتیجه دلخواهم عمل کردم. هر روز ک میگذرد خوانندگان متون بهتر از پیش میشوند و با موسیقی هماهنگ با کتاب، ماندگاری آن را در ذهن دو چندان میکنند.
شاید بخش اعظمی از این کتاب برای آقایان بیهوده باشد، لذا امیدوارم وقت شریف را جای دیگری خرج کنند. 😎
Debora
۱۴۰۱/۷/۶
کتاب کوتاه روان و ساده‌ای بود. نکاتی در اون مطرح میشه از اشتباهاتی که حتما اکثر مردم انجام دادن. یاد آوری آن نکات باعث میشه متوجه بشی اون اشتباهات میتونه برای هر کسی رخ بده و اونا یک اشتباهات استاندارده و خودتو برای پذیرش اصلاح و سرزنش نکردن آماده میکنی. کتاب خوبی بود. مثل یک کتاب آموزشی بود در این کتاب دنبال مطالب و جملات خاص نباشید بسیار ساده نگارش شده است. صدای گوینده خوب بود.
Tαɾα 𝘎𝘩𝘰𝘳𝘣𝘢𝘯𝘪
۱۴۰۱/۷/۱۲
از شنیدن این کتاب خیلی لذت بردم. 💓 هر کسی ممکنه تجربه بودن توی یک رابطه سمی رو داشته باشه اما همه نمیتونن خودشون رو از این روابط کاملا بیرون بکشن و اگر هم بتونن پیامدهای روحی و عاطفی اون مدتها گریبانشونو میگیره. این کتاب به نظر من بسیار همدلانه و کمک کنندست.
اگر قلبتون شکسته اگه توی یک رابطه سمی هستین ویا تازه ازش خارج شدین این کتابو بهتون پیشنهاد میکنم.
ستایش پارسا
۱۴۰۰/۸/۲۳
کتاب خوبیه پیشنهاد میکنم خانم‌ها بخونن با زبانی ساده به بیان نکات ریزی اشاره میکنه که شاید خیلی بهشون اهمیت ندیم یا حق به جانب بودنمون در این موارد بهمون لطمه بزنه و بیشتر به کسانی که طلاق گرفتن پیشنهاد میکنم که حتما بخونن چون متوجه میشن افکار تو ذهنشون فقط برای اونا نیست و افراد زیادی هستن که هم درد هستن
حانیه اسکویی
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
این کتاب در قدم اول باخانم‌هایی صحبت میکند که شکست عاطفی داشتن. کمک میکنه که فرد مورد نظر توی زندگی تون کمرنگ بشه و بتونید به شخص دیگری فرصت بدید تا به شما نزدیک بشه. و در قدم بعدی کلا دیدگاه‌هایی رو ارائه میده که بجز خانم‌ها برای آقایون هم میتونه مفید باشه.
و گویندگی کتاب هم عالی بود. و از شنیدن این کتاب حتما لذت خواهید برد.
مشاهده همه نظرات 222

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اشتباهات یک زن

برای دریافت کتاب صوتی اشتباهات یک زن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.