معرفی و دانلود کتاب صوتی ایستگاه پایانی

عکس جلد کتاب صوتی ایستگاه پایانی
قیمت:
۴۶۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایستگاه پایانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایستگاه پایانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ایستگاه پایانی

کتاب صوتی ایستگاه پایانی نوشته‌ی کارین ژیه‌بل، درباره‌ی دختر ساده، خجالتی و غیر اجتماعی است که در اداره پلیس به عنوان منشی کار می‌کند، پس از مدتی اتفاقاتی رخ می‌دهد که او را درگیر قاتل زنجیره‌ای و خطرناکی می‌کند.

کتاب صوتی ایستگاه پایانی (Terminus Elicius) اولین رمان نویسنده اهل فرانسه کاریه ژیه‌بل (Karine Giebel)، برنده‌ی جایزه‌ی کتاب پلیس مارسی شده است. این اثر را می‌توان یک تریلر روانشناختی بی‌نظیر دانست.

شخصیت اصلی ابن داستان پر هیجان و غیرقابل پیش‌بینی دختری به نام ژان است که زندگی یکنواخت و تکراری دارد، او هر روز مسیر ایستر تا مارسی را به وسیله قطار می‌پیماید؛ مسیر خانه تا اداره پلیسی که در آن مشغول به کار است. ژان هر روز آرزو می‌کند زندگی تکراری‌اش دگرگون شود؛ اما در راستای این آرزو هیچ تلاشی نمی‌کند، او این تغییر را شاید در یک نگاه عاشقانه می‌بیند. مثلاً نگاه اسپوزیتو، افسر ارشد اداره‌شان. شاید هم حل شدن پرونده قاتل سریالی‌ای که توجه همه ساکنان مارسی را به خود جلب کرده است.

در یکی از روزها در مسیر برگشت ژان به آرزویش می‌رسد. او می‌بیند که شخصی نامه‌ای را کنار صندلی‌ای که او هر روز روی آن می‌نشیند، گذاشته است و جمله‌ی روی نامه این است: «ژان، شما چقدر زیبا هستید!» ماجرای جذاب این اثر از همین‌ نامه شروع می‌شود. اینکه نامه را چه شخصی نوشته است؟ همان قاتل سریالی و بی‌رحمی که پلیس مارسی دنبالش است. ژان نمی‌تواند در برابر وسوسه‌‌اش مقاومت کند و دست آخر پاسخ نامه‌ی قاتل را می‌دهد. به این ترتیب است که یک نامه‌نگاری عاشقانه آغاز می‌شود. نامه‌نگاری‌ای که پرده از اسرار گذشته‌ای تاریک برمی‌دارد. نامه‌هایی که گویی درهای جهنم را به روی ژان و مادرش باز می‌کند.

در قسمتی از کتاب صوتی ایستگاه پایانی می‌شنویم:

«چرا دو نفر وقتی همدیگه رو دوست دارن، باید از هم جدا بشن؟ به نظر من، هیچ چیز در زندگی بهتر و قشنگتر از این نیست که با کسی که دوستش داری با خیال راحت زمان سپری کنی. میدونین چرا؟ چرا دو نفر وقتی همدیگه رو دوست دارن، باید از هم جدا بشن؟ به نظر من، هیچ چیز در زندگی بهتر و قشنگتر از این نیست که با کسی که دوستش داری با خیال راحت زمان سپری کنی. می‌دونین چرا؟»

«ژان نامه را در پاکت گذاشت و نفسش را بیرون داد. دوباره به این دنیا بازگشته بود و اکنون تنها مسافرانی را می‌دید که منتظر نشسته بودند. یکی روزنامه‌ای می‌خواند، یکی با گوشی‌اش مشغول و دیگری به بیرون خیره شده بود. ولی هیچ یک از آنان کوچک‌ترین توجهی به او نشان نمی‌داد. الیسیوس در آن قطار نبود. این را خودش در نامه نوشته بود. این نام عجیب، ولی برای او آشنا بود. در زبان لاتین به فرود آورنده آذرخش اشاره می‌کرد. رومی‌ها از این صفت برای اشاره به ژوپیتر استفاده می‌کردند؛ نزدیک‌ترین معادل برای زئوس. به نظرش این اسم بسیار تاثیرگذار و زیبا می‌آمد. گرمش شده بود. به نظرش فضای درون قطار بیش از اندازه گرم و تهویه آن نامناسب بود. به همین دلیل، پولوورش را از تن در آورد. صورتش عرق کرده بود و دستانش می‌لرزید. شاید اصلاً ترسیده بود. برای نخستین بار بود که مردی او را زیبا خطاب می‌کرد. دستانش می‌لرزید و صورتش عرق کرده بود. کم کم احساس کرد همه بدنش به لرزه افتاده است.

خدا رو شکر که سر جام نشستم...

آرامش کم کم به وجودش بازگشت. شاید به دلیل صدای قطار بود. آهنگی یکنواخت و آرامش بخش. نمی‌دانست باید چه واکنشی نشان دهد. نامه را لای کتابش گذاشت و آن را نیز در کیفش قرار داد. سپس به آرامی کیف را زیر صندلی‌اش سر داد. پس از چند ثانیه، کیف را برداشت و بر روی زانوهایش قرار داد. آن جا بهتر بود. امن تر بود. خطری نداشت.

مردی به او دل بسته بود...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۵ دقیقه
فصل 1
۳۱ دقیقه
فصل 2
۱۵ دقیقه
فصل 3
۲۴ دقیقه
فصل 4
۲۰ دقیقه
فصل 5
۱۷ دقیقه
فصل 6
۲۹ دقیقه
فصل 7
۱۸ دقیقه
فصل 8
۱۶ دقیقه
فصل 9
۲۲ دقیقه
فصل 10
۲۴ دقیقه
فصل 11
۱۷ دقیقه
فصل 12
۲۳ دقیقه
فصل 13
۳۱ دقیقه
فصل 14
۲۰ دقیقه
فصل 15
۳۰ دقیقه
فصل 16
۳۲ دقیقه
فصل 17
۱۲ دقیقه
فصل 18
۴۲ دقیقه
فصل 19
۱۰ دقیقه
فصل 20
۳۲ دقیقه
فصل 21
۹ دقیقه
فصل 22

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ایستگاه پایانی
نویسنده
مترجمآریا نوری
گویندههستی دخت توکل
ناشر چاپینشر البرز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۶۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ایستگاه پایانی

مریم موسویان
۱۳۹۸/۵/۲۸
جدا از جذاب بودن یا نبودن روند داستان، آهنگ پس زمینه‌ی صدای راوی بسیاااار بلند و مزاحم است.. مورد دیگر: هرچند راوی بیان رسایی دارند ولی انتقال دهنده احساسات و هیجانات قهرمان داستان نیستند (با اینکه مونوتن هم اجرا نمی‌کنند)، انگار که هدف فقط رساندن پیام یا خواندن دست نوشته ایست. در نتیجه من رغبتی برای شنیدن داستان صوتی اینچنینی ندارم و اصلا هم به کسی توصیه نمی‌کنم.
زاها م
۱۳۹۸/۵/۲۰
کتاب جالبی بود خوشم اومدالبته از اخراش دیگه مشخص بود ماجرا
موردی که جدیدا زیاد توی کتابهای صوتی اذیت می‌کنه اینه که بعضی قسمتها راوی با صدای آهنگ روایت می‌کنه ولی آهنگ اینقدر صداش بلندتر از راوی هست که به سختی باید گوش کرد قبلا هم من اینو گفتم ولی نظرم حذف شده متاسفانه
Marjaneh Jahangiri
۱۳۹۸/۷/۱۵
کتاب صوتی جالبی بود ولی در اواسط داستان می‌شد حدس زد که چه کسی قتل‌ها را انجام داده و راوی هم به نظر من شبیه گوینده اخبار روایت داستان می‌کردند ولی اواخر بهتر شده بودند.
آریا جمشیدی
۱۳۹۸/۵/۵
کتاب خوبی نیست. با توجه به معمایی بودنش از نیمه‌ی کتاب به بعد نتونست هیجانش رو حفظ کنه و قابل پیشبینی شد
نرگس هدایتی فرد
۱۳۹۹/۹/۱۸
رمان خوبی است. من خوشم آمد. البته بنظرم پایانش کمی زیادی happyend بود ولی در کل جذاب بود.
شیما جودزاده
۱۳۹۸/۸/۲
داستان معمولی‌ای بود ولی پایانش مثل فیلم هندی بود که این از ارزش داستان کم میکنه.
Mansure Elahi
۱۳۹۸/۵/۳۱
کتاب بسار جذابی بود ولی من اخر داستان رو زیاد نپسندیدم
Rojan Saedi
۱۴۰۰/۹/۲۸
اخ قلبم چقد این کتاب خوب بود هق
گلاره خلیلی
۱۳۹۹/۹/۱۰
اصلا کتاب خوبی نبود خیلی ضعیف
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ایستگاه پایانی

برای دریافت کتاب صوتی ایستگاه پایانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.