معرفی و دانلود کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات

عکس جلد کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات
قیمت:
۲۱۰۰۰ 14700 تومان ۳۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات

در کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات که یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در سال 2017 شناخته شده، با تجربیات تلخ و آموزنده شریل سندبرگ در بحرانی‌ترین شرایط زندگی‌اش همراه شوید؛ او با کمک آدام گرانت، روانشناس حاذق، توانایی و قدرت مواجهه با چالش‌ها و مشکلاتش را می‌یابد.

دربارۀ کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات:

شریل سندبرگ، بانویی موفق و خودساخته، در این کتاب از رنج و دشواری‌هایی سخن می‌گوید که در زندگی داشته است. مرگ زودهنگام همسر شریل او را عمیقا غمگین و افسرده می‌کند. وی برای بهبود وضعیت روحی‌اش تصمیم می‌گیرد از روانشناسی به نام آدام گرنت کمک بگیرد. این کتاب الهام‌بخش و انگیزشی چیزی فراتر از خاطرات شخصی یا کتاب‌های راهنمای موفقیت است، در حقیقت این اثر، تلفیقی از خاطرات شخصی نویسنده و نکات روانشناسانه‌ای بسیار کاربردی است.

شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg) و آدام گرنت (Adam Grant) از فاجعه‌های زندگی و وقایع غم‌بار و هولناک آن چشم‌پوشی نمی‌کنند، بلکه با واقعیت‌گرایی از عزمی راسخ و تحریک کننده سخن می‌گویند و سعی دارند که شیوه‌های غلبه بر این مشکلات را به طور عملی و ساده به شما آموزش دهند.

رویکرد غالب کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات (Option B: Facing Adversity, Building Resilience, and Finding Joy) نگاهی خوش بینانه است، حتی اگر از غم و اندوه سخن بگوید، در نهایت استدلال می‌کند که پس از ناملایمات و از دست دادن‌ها، فرصتی برای رشد وجود دارد.

یکی از تأثیرگذارترین قسمت‌های کتاب جایی است که شریل که خود روحیه چندانی ندارد ولی به فرزندانش امیدواری می‌دهد. وی می‌نویسد: «تراژدی لزوما شخصی و همیشگی نیست، اما انعطاف‌پذیری می‌تواند راه حل اصلی باشد. ما می‌توانیم این ویژگی را در خود بسازیم.»

افتخارات کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات:

- نامزد جایزه گودریدز در بخش کتاب غیر داستانی سال 2017
- حضور در لیست پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز

نکوداشت‌های کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات:

- یک دستاورد قابل توجه؛ این اثر صادقانه، جنبه‌ای از شخصیت سندبرگ را نشان می‌دهد و از انگیزه‌اش برای مفید بودن می‌گوید. این کتابی است که بی سر و صدا از دستی به دست دیگر منتقل می شود و مطمئناً فواید زیادی برای خوانندگان دارد. (Caitlin Flanagan)

- سندبرگ از روش‌هایی خردمندانه و در عین حال خنده‌دار استفاده کرده است که همین امر باعث شده خواننده نتواند کتاب را زمین بگذارد. (Tracy Grant)

- متفکر، بصیر و فریبنده. اگر بخواهیم بر ناملایمات غلبه کنیم، همه باید قدرت توان بخشی، بهبودی و رستگاری را درک کنیم. (Bryan Stevenson)

- این کتاب شرح وقایع ویرانگر زندگی سندبرگ، غم و اندوه او و چگونگی تغییر نگاه او به زندگی است. (Associated Press)

خواندن کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر به دنبال راهی برای فرار از مشکلات روزمره و بهبود بخشیدن کیفیت زندگی‌تان هستید، این اثر شگفت‌انگیز را از دست ندهید.

با نویسندگان کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات بیشتر آشنا شویم:

شریل سندبرگ، یکی از مدیران ارشد فیسبوک، آگوست 1969 در واشنگتن دی‌سی متولد شد. شریل که دانش‌آموختۀ برتر MBA از دانشگاه هاروارد است، پیش از فعالیتش در فیسبوک، در سمت‌های حساس و کلیدی ریاست ستاد وزارت خزانه‌داری آمریکا و نایب رئیس بخش عملیات و فروش برخط جهانی گوگل ایفای نقش می‌کرد. شریل در سال 2008 به شرکت فیسبوک پیوست. او عضو هیات مدیره انجمن جهانی زنان برای زنان است و تا کنون دو اثر را به هدف انگیزه بخشیدن به انسان‌ها تألیف کرده است؛ «زنان به پیش» و «راه حل جایگزین».

آدام گرنت، مشاور، روانشناس و استاد ارشد دانشگاه مدیریت پنسیلوانیا آگوست 1981 در ایالت میشیگان چشم به جهان گشود. وی که افتخار کسب جوایز متعددی را از انجمن روانشناسی آمریکا و بنیاد ملی علوم دارد، در سال 2013 به انتخاب آمازون و وال‌استریت ژورنال، به عنوان یکی از بهترین نویسنده‌های جوان معرفی شد. آدام در مقطع کارشناسی از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شد و تحصیلاتش را در رشتۀ روانشناسی سازمانی ادامه داد و توانست مدرک دکتری خود را از دانشگاه میشیگان اخذ کند. او اکنون یکی از سرشناس‌ترین متخصصان روانشناسی انگیزشی است و آثار پرفروش و جنجالی‌ای همچون «ببخش و بگیر» و «نوآوران» را تألیف نموده است.

در بخشی از کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات می‌خوانیم:

حتی افرادی که سخت‌ترین رنج‌ و عذاب‌ها را تحمل کرده‌اند، اغلب مایل‌اند درمورد آن صحبت کنند. مِرل سفرستین، یکی از صمیمی‌ترین دوستان مادرم، مدیر آموزشی سابقِ مرکز آموزش و اسناد هولوکاست در فلوریدای جنوبی بود. او با بیش از پانصد نفر از بازماندگان واقعۀ هولوکاست سروکار داشته و به یاد دارد که از این تعداد تنها یک نفر تمایلی به صحبت درمورد آن روزها نداشته است. مِرل می‌گفت: «طبق تجربیات من، بازماندگان نه به دنبال انزوا و دوری بلکه به دنبال فرصتی بر‌ای یاد دادن هستند؛ زیرا اتفاقات سخت و ناخوشایندی را پشت سر گذاشته‌اند.» هنوز هم افرادی هستند که در سؤال و جواب کردن تردید دارند زیرا نگران‌اند باعث زنده شدن درد و رنج مخاطبشان شوند. مِرل طی برنامه‌هایی با هدف تشویق افراد به گفت‌وگو با یکدیگر، بازماندگان هولوکاست را در کنار دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشجویان گرد هم آورد. او به این موضوع اشاره می‌کند که وقتی چنین فرصتی به دانش‌آموزان داده شد با انبوهی از سؤالات از آن استقبال کردند. مِرل برایم گفت: «سؤالاتشان را شنیدم که می‌پرسیدند توی اردوگاه کار اجباری چه غذایی می‌خوردید؟ هنوز هم به خدا اعتقاد دارید؟ دختران جوان هم اغلب این سؤال را می‌پرسیدند که دورۀ قاعدگی داشتید؟ موقع عادت ‌ماهانه چه‌کار می‌کردید؟ این سؤالات را شخصی برداشت نکنید، این‌ها مسائل انسانی‌اند.»

نشان ندادن احساسات با مراقبت از آن‌ها یکی نیست. مِرل روزی را به ‌خاطر آورد که با دخترعموی جوانش به دیدن زوج سالخورده‌ای رفته‌ بودند که قاب سفالیِ قالب‌گیری‌شده‌ای از جای دست هر دو فرزندشان را به دیوار آویخته بودند. اما آن‌ها فقط دربارۀ یکی از دخترانشان صحبت می‌کردند. به دخترعموی مِرل گفته بودند حرفی از دختر دیگری که فوت شده بود نزند چون ممکن بود باعث ناراحتی‌ آن زن‌ و شوهر بشود. مِرل که از این موضوع بی‌خبر بود دربارۀ اثر دست دیگری که در قاب روی دیوار بود سؤال کرد. درحالی‌که دختر عمویش از حرف مِرل ماتش برده بود زوج سالخورده با مهربانی و اشتیاق مدتی طولانی درمورد دخترشان صحبت کردند. مِرل گفت: «این زوج می‌خواستند خاطرۀ دخترشان زنده شود.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1: از نو نفس کشیدن
2: بیرون کردن فیل از اتاق
3: قانون پلاتینی دوستی
4: خویشتن‌دوستی و اعتمادبه‌نفس، با خودمان روبه‌رو شویم
5: جهش به جلو، آن کسی که خواهم شد، نجاتم خواهد داد.
6: بازپس گرفتن لذت
7: تربیت کودکانی تاب‌آور
8: قدرت یافتن با همراهی یکدیگر
9: شکست و یادگیری در کار
10: دوباره عشق ورزیدن، دوباره خندیدن
درباره نویسندگان کتاب
آدام گرنت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات
نویسنده،
مترجمبنفشه جعفر
ناشر چاپینشر خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات229
زبانفارسی
شابک978-622-6983-05-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۱۰۰۰ 14700 ت ۳۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات

R A
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
برای من که در دوره بدی از زندگیم بودم واقعا کتاب مفید و راه بخشی بود👌
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات

برای دریافت کتاب مسیر جایگزین: راهی برای دور زدن مشکلات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.