معرفی و دانلود کتاب رمان قمارباز

عکس جلد کتاب رمان قمارباز
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رمان قمارباز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رمان قمارباز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رمان قمارباز

"قمار باز (The Gambler)" یکی از آثار جذاب و درعین‌حال ممتاز داستایوسکی و ادبیات روس به شمار می‎رود. داستایوسکی این رمان را در شرایطی خاص در سن 45 سالگی و در مدت‌زمانی کوتاه (حدود 26 روز) نوشته است؛ اما خلاقیت بی پایان و هنرمندانه او در این مدت اندک به خلق اثری جاودان انجامیده است.

راوی رمان قمارباز، آلکسی ایوانویچ، معلم جوان سرخانه فرزندان یک ژنرال است که با آن‌ها زندگی می‎کند. ژنرال هر وقت به خارج از کشور سفر می‎کند در شهری با عنوان رولتن‎بورگ اقامت می‌کند.

ماجرا از آنجا آغاز می‎شود که شخصیت‎های رمان در انتظار رسیدن خبر مرگ پیره‎زنی هستند که قرار است میراثش به ژنرال برسد. ژنرال با این ثروت می‌خواهد دل زنی فرانسوی بنام مادام بلانش را به دست آورد.
راوی در طول این اقامت‎ها در دام عشق پولینا، خواهرزن ژنرال، می‎افتد. زنی بوالهوس که به آلکسی مقداری پول قرض داده و او را سر میز قمار می‎فرستد. برد‎های اولیه کام آلکسی را شیرین می‎کند اما اندک زمانی بعد باخت‎ها و تلخ‌کامی‌ها از راه می‎رسند.

داستایوسکی در قمارباز به جنون سیری‌ناپذیر انسان برای دست‎یابی به منافع مادی زندگی پرداخته و همچون اغلب آثارش با زبردستی شخصیت‎های چند بعدی داستانش را به لحاظ روان‌شناختی کالبدشکافی می‎کند. او به شکلی تأثیرگذار احساسات متغیر یک قمارباز را در لحظات بردوباخت ترسیم می‎کند.

زندگی در نظر داستایوفسکی همچون یک بازی قمار است که انسان در آن هست تا فقط انتخاب کنی و گردانه را بچرخانی، و اینکه «این انتخاب آیا موفقیت و پیروزی دربردارد یا خیر؟» چیزی فرای دستان قدرت بشریت است.

در بخشی از متن این رمان می خوانید:

دانستن این‌که، سود و استفاده به خودی خود چیزهای بد و کثیفی هستند مسأله دیگری است و من در این‌جا درصدد نیستم که از آن نتیجه‌ای بگیرم؛ اضافه بر این‌که من در خودم میل سرشار به بردن را حس می‌کردم.
این حرص عمومی، این ناپاکی و ننگ و پول‌پرستی و طمع، وقتی که به سالن قمار وارد می‌شدم در نظر من خودمانی و عادی شده بود.
در سالن قمار هیچ چیز زیباتر از این نیست که هیچ تشریفاتی وجود ندارد و می‌شود بدون ترس و با دست و دلِ باز عمل کرد. از این‌ها که بگذریم راستی به خود فریفته شدن، به چه درد می‌خورد؟ آیا این اشتغال ذهنی پست و بیهوده و از روی بی‌فکری نیست؟ آن‌چه به‌خصوص در اولین برخورد با این انبوه قماربازان، ناخوشایند به نظر می‌رسد شیوه رفتار احترام‌آمیز آن‌ها و نزاکت و ادب آن‌ها، دور میز قمار است. به همین جهت حد مشخص‌کننده دقیق وجود دارد که میان بازی به‌اصطلاح «ناپسند» و آن‌چه به مرد لایق اجازه آن داده می‌شود، فرق می‌گذارد. دو نوع قمار هست: یکی قماری که مختص جنتلمن‌هاست و دیگری قماری که مختص طبقه سوم است. این یکی پست و لئیم و درخور مردم فقیر است. این امتیاز و تفکیک در سالن قمار چه‌قدر صریح و روشن و راستی که چه‌قدر پست و زشت است!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رمان قمارباز
نویسنده
مترجمجلال آل احمد
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۷
زبانفارسی
شابک978-964-351-391-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رمان قمارباز

محمد روشن اصل
۱۳۹۸/۶/۲۸
کتاب عالی هستش وقتی لحظه‌های قمار کردن توی کتاب رو میخونی از هیجان نفست بند میاد جالب‌ترین جای کتاب به نظرم اومدن مادر بزرگ و قمار کردنش درشب اول برنده شدن تاریخی و در شب دوم پاکباخته شدنش بودو بامزه‌ترین جای کتاب اومدن مادر بزرگ و وارد اتاق شدنش با آلکسی بود و آلکسی خیلس خوب فرانسوی هارو تعرف میدم میکرد پیشنهاد بخونینش. تموم نویسنده‌ها بعد از بیرون دادن کتاب دوباره کتاب رو ویرایش و تصحیح میکنند اما داستایفسکی کسی هست که کتاب رو یک بار مینویسه و ویرایش نمیکنه این نشون دهنده دقت داستایفسکی هنگام نوشتن کتاب است
soroush asoodeh
۱۳۹۹/۱/۱۱
این نظر بخش‌هایی از داستان کتاب را فاش میکند به نظرم یکی از جالب‌ترین بخش‌های رمان جایی است که شخصیت اصلی برای به دست آوردن پول برای بدهی پولینا قمار میکند اما اعتراف میکند که در طول قمار حتی لحظه‌ای به معشوقه‌اش فکر هم نکرده و تمام فکر و ذکرش متوجه هیجان بی‌حد و حصر قمار بوده که حس زنده بودن بهش و میداده استدر آخر هم باز تصمیم میگیرد تا برای رسیدن به پولینا از راه قمار پول به دست بیاورد ولی باز هم در شور اشتیاق حیات بخش قمار گم میشود
وحید فرد
۱۳۹۶/۹/۱۶
داستان جذاب و گیرا، تصویر سازی‌های بسیار عالی مخصوصا از لحظه ورود مادربزرگ تا لحظه خروج او نقطه اوج داستان است، اما بعضی فرود‌ها «که البته کم است» خوب در نیامده است که البته روی روند کلی داستان تاثیر گذار نیست
Iman Mehr
۱۳۹۸/۵/۲۹
کتاب تا اواسط یک مقدار کسل کننده است ولی بعد از وسط‌های کتاب، داستان جدابیت خاصی پیدا میکنه در ضمن داستایوفسکی کتاب بد نمینویسه😉
سینا مرادی
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
داستایوفسکی نویسنده خیلی قابل است و راحت با کلمات و جملات بازی میکند و داستان را مثل یک نخ در دست خود میگیرد
سیده ستایش کمانی
۱۳۹۹/۱/۷
داستانش به هیچ قضیه خاصی ختم نمیشه من که توقعم از این کتاب معروف، بیشتر بود
کامیار صفایی پور
۱۳۹۸/۸/۲۳
خط اصلی داستان مهم نیست به منولوگهای شخصیت اول به خصوص زمانی که در کازینو هست دقت کنید.
mahtab gharib
۱۳۹۶/۲/۲۸
خیلی قشنگه من خود کتابشو دارم اموزنده س اگر خوب دقت کنید
Meysam Saeedi
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
خاص و جالب بود حتما یه بار بخونید
Ehsan Tahmasebi
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
خیلی خوب جز بهترین رمان‌هایی است که خوندم
امیر سلیمی
۱۳۹۶/۲/۶
این کتاب عالیه
Mohsen Nazifi
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
ترجمه جلال آل احمد رو دوست ندارم
Nasrin B
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
من تا نصف خوندم زیاد نپسندیدم
مشاهده همه نظرات ۱۳

راهنمای مطالعه کتاب رمان قمارباز

برای دریافت کتاب رمان قمارباز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.