معرفی و دانلود کتاب صوتی خوارزمی

عکس جلد کتاب صوتی خوارزمی
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خوارزمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خوارزمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خوارزمی

کتاب صوتی خوارزمی نوشته منصوره شریف زاده، به روایت زندگی یکی از بزرگان سرزمین ایران می‌پردازد و شما را با سبک زندگی و فراز و نشیب‌هایی که این دانشمند در راه رسیدن به اهدافش پشت سر گذاشته آشنا می‌کند.

محمد بن موسی خوارزمی (Muhammad ibn Musa al-Khwarizmi) در سال 780 میلادی در شهر خوارزم چشم به جهان گشود. سال‌ها بعد او فردی بلند آوازه و ریاضیدان، فیلسوف، ستاره‌شناس، جغرافیدان و مورخ ایرانی دوره عباسی شد. وی پایه‌گذار علم جبر و مقابله لقب گرفت و طرفداران بسیاری داشت. وی یکی از شاهکارهای علم ریاضی یعنی «الجمع و التفریق» را به نگارش درآورد.

ریاضی‌دانان اروپا او را algoritmus می‌نامیدند، او یکی از نخستین و بزرگترین ریاضی‌دانان و اخترشناسان ایران است که در بغداد مشغول به کار بود. هنگام جوانی در خزانه الحکمه مامون مشغول به کار و تحقیقات شد و پس از سال‌ها فعالیت شبانه روزی بلاخره در حدود سال 225 - 232 هجری دعوت حق را لبیک گفته و به دیار باقی شتافت.

بعضی ار تاریخ‌نویسان عنوان مجوسی را به دنبال نام او آورده‌اند، با این عنوان مشخص است که در خانواده‌ای با فرهنگ از زرتشتیان خوارزم زاده شد و به همین مناسبت به احتمال قوی به نوشته‌های علمی ایرانی پیش از یورش عرب دسترسی داشته است. آثار خوارزمی در تاریخ علم جهان از اهمیتی ویژه برخوردار هستند و به همین لحاظ پژوهشگران دو قرن اخیر به نشر یا بررسی ارزش علمی آن‌‌ها پرداخته‌اند. از آثار این دانشمند بزرگ می‌توان به آثار الجبر و المقابله، الجمع و التفریق بحساب الهند، زیج. زیج (جدول‌ های اخترشناسی)، الرُخامَه، عمل الأسطرلاب و... اشاره نمود.

در قسمتی از کتاب صوتی خوارزمی می‌شنویم:

«یعقوب، محمد را به کتابخانه‌ی بیت‌الحکمت برد. کتابخانه، تالار وسیعی بود که دورتا دور آن قفسه‌های کتاب با کتاب‌های قطور قرار داشت. بالای آن تابلوی از جس فرش نصب شده بود که تصویر حضرت رسول (ص) را با هاله‌ی گرد آبی کم‌رنگی در پشت سر و قرآنی در دست نشان می‌داد...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۴ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۱۲ دقیقه
بخش سوم
۸ دقیقه
بخش چهارم
۸ دقیقه
بخش پنجم
۱۸ دقیقه
بخش ششم
۲۲ دقیقه
بخش هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خوارزمی
نویسنده
گویندهحامد حشمتی
ناشر چاپیانتشارات مدرسه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خوارزمی

ش شهبازی
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
ترتیب وقایع و ذکر کارهای شاخص این دانشمند بزرگ قرن سوم در این کتاب آنچنان که باید مشروح نیست و در مقایسه با سایر عناوین مشابه در این مجموعه، کیفیت پائین تری چه به لحاظ محتوی و چه از لحاظ هنر نویسندگی دارد. اگرچه این نقصان تنها با مقایسه کردن این اثر با سایر موارد این مجموعه پر رنگ میشود لیکن در ذات قائم به خود، کتاب خوب و قابل قبول و توصیه شونده‌ای است...
Mohamad Davood
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کتاب خوبی و جالبی بود، با این که کتاب جمع و جوری بود اما داستان و و وقایع مهم رو تصویر کرده بود، و کلیت کارها و زندگی و آثار خوارزمی بزرگ رو آورده بود با زبانی روان و ساده، هرچند به شخصه دوستداشتم وقایع رو کامل می‌نوشتن، درود و خسته نباشید به نویسنده و راوی و کلیه دست اندرکاران
K Fk
۱۳۹۸/۸/۱۲
سلام.
خسته نباشید میگم خدمت شماعزیزانی که این کتاب صوتی رو فراهم کردید و یه فرصت خوب رو برای مطالعه بیشتر در اختیار کتاب دوستان قرار دادید.
خوب بود، خیلی خوب.... انشاءالله بهتر از این باشید....
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خوارزمی

برای دریافت کتاب صوتی خوارزمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.