معرفی و دانلود کتاب صوتی سرگردان

عکس جلد کتاب صوتی سرگردان
قیمت:
48000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگردان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگردان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرگردان

کتاب صوتی سرگردان مجموعه‌ای شنیدنی از چندین قصه و حکایت کوتاه به قلم جبران خلیل جبران، نویسنده‌ی فقید لبنانی است. شکلی از حکمت عملی که نمونه‌اش را تنها در آثار حکمای پیشین می‌توان یافت، در تمام نوشته‌های خلیل جبران، خصوصاً در کارهای گردآمده در کتاب حاضر به خوبی قابل تشخیص است.

درباره کتاب صوتی سرگردان:

جبران خلیل جبران (Kahlil Gibran) نویسنده‌ای بی‌نیاز از معرفی‌ست. کتاب پیامبر او تاکنون به بیشتر زبان‌های زنده‌ی دنیا ترجمه شده، و در نسخه‌های گوناگون به فروش رفته است. همچنین سایر آثار او نیز همواره مورد توجه اهالی فرهنگ و ادب بوده‌اند. از جمله‌ی این آثار، یکی همین کتاب سرگردان (The Wanderer) است که هم‌اینک نسخه‌ی صوتی آن، با خوانش استادانه‌ی فرید حامد خدمتتان ارائه می‌گردد.

این کتاب مجموعه‌ای است از نوشته‌های کوتاه جبران خلیل جبران، که طبقه‌بندی‌ کردنشان ذیل یک ژانر ادبی خاص، به راستی امری دشوار و چه بسا محال به نظر می‌رسد. البته «ژانرگریز بودن» از مشخصه‌های عمده‌ی آثار خلیل جبران است؛ با این حال، این ویژگی در کتاب سرگردان به شکل بارزتری در مقایسه با سایر کارهای نویسنده نمایان است. به راستی چیست‌اند این قطعات ادبی کوتاه که به طور پیوسته از پی هم می‌آیند و اعماق جان مخاطب را به لرزه می‌اندازند؟ داستان کوتاه‌اند یا تمثیل؟ مثل‌اند یا حکایت؟ یا شاید همه و در عین حال هیچ‌کدام.

به موازات این سوال پرسش دیگری نیز مطرح می‌شود. نوشته‌های خلیل جبران دقیقاً به کدام حوزه تعلق دارند؟ احتمالاً در پاسخ خواهید گفت «ادبیات». آری، اما حضور فلسفه، حکمت و الهیات چنان در نوشته‌های جبران خلیل جبران پررنگ است که گاه آدمی وسوسه می‌شود که آنها را متونی فراادبی بداند. اما بهتر آنکه بگوییم، اتفاقاً کتاب‌های جبران خلیل جبران جز تجسمِ ادبیات ایستند؛ با این قید که ادبیاتِ خوب، تلاقی‌گاه هر حوزه‌ی دیگری از معرفت انسانی، از جمله فلسفه، حکمت و الهیات است. با این ملاحظات، از شما دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی کتاب صوتی سرگردان باشید.

در نکوداشت کتاب صوتی سرگردان:

- انعکاس‌دهنده‌ی روح مشرق‌زمین. (amazon)

کتاب صوتی سرگردان مناسب چه کسانی است؟

جبران خلیل جبران در ایران نویسنده‌ای محبوب و پرطرفدار است. لذا مطمئناً دوست‌داران این نویسنده‌ی عارف‌مسلک از گوش سپردن به کتاب سرگردان لذت خواهند برد. علاوه بر این گروه، دوست‌داران ادبیات فاخر و آثاری با درونمایه‌های حکمت‌آمیز، بی‌شک مجذوب این اثر خواهند شد.

با جبران خلیل جبران بیشتر آشنا شویم:

وی نویسنده‌ی لبنانی - آمریکایی و خالق کتاب پرآوازه و مشهورِ پیامبر (The Prophet) بود. او به سال 1883 در خانواده‌ای مسیحی، در ناحیه‌ی البشری به دنیا آمد. دست حوادث در سال‌های آتی، پای وی را به عنوان مهاجر به کشور آمریکا باز کرد و جبران از این طریق با ادبیات، فلسفه و اساطیر مغرب‌زمین پیوندی عمیق برقرار کرد؛ این پیوند در اتصال با روح شرقی او، به جهان‌بینی‌ای استوار و شگرف بدل شد که به مرور، تمام آثار ادبی جبران خلیل جبران را شکل بخشید. گفتنی‌ست که او در سال 1931، در سن 48 سالگی، بر اثر بیماری کبد از دنیا رفت.

از میان کتاب‌های مشهور وی، ما تنها به ذکر چند عنوان بسنده می‌کنیم، چه، توضیحی هر چند اندک درباره‌ی هر یک از آنها مجالی بس فراخ‌تر می‌طلبد: «مسیحا، صدای بال برفی فرشتگان، آیا آدم ندید؟، پیامبر و دیوانه، تندیس پیامبر» و...

در بخشی از کتاب صوتی سرگردان می‌شنویم:

ماه بدر

ماه بدر شکوهمندانه بر شهری طلوع کرد و تمام سگ‌های شهر، پارس کردن به ماه را آغاز کردند. تنها یک سگ پارس نکرد و با لحنی جدی به دیگران گفت: «او را از خواب بیدار نکنید. با پارس‌هاتان ماه را به زمین نیاورید.» و تمام سگ‌ها از پارس کردن دست کشیدند و در سکوتی هولناک ماندند. اما سگی که به آنها دستور داده بود ساکت بمانند، تمام شب به پارس کردن ادامه داد...

پیامبر زاهد

روزی روزگاری، پیامبر زاهدی بود که سه بار در ماه به شهر بزرگ می‌رفت، و در بازارها موعظه و مردم را بخشش و سخاوت توصیه می‌کرد. بسیار خوش‌بیان بود و در تمام آن سرزمین، مشهور. غروبی سه مرد به عزلتگاهش آمدند، و او به آنها خوشامد گفت.

مردها گفتند: «بخشش و سخاوت را به ما توصیه کرده‌اید و سعی کرده‌اید به آنها که بسیار دارند، بیاموزید که به آنان که ندارند، ببخشند. و شک نداریم که شهرت شما برایتان ثروتی فراهم آورده. حالا لطف کنید و ثروتتان را به ما ببخشید. زیرا بسیار محتاجیم...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
15 دقیقه
سرگردان
15 دقیقه
زاهد و جانوران
16 دقیقه
روی ماسه‌ها
16 دقیقه
قورباغه‌ها
17 دقیقه
خاک سرخ
21 دقیقه
زنی که کر بود

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سرگردان
نویسنده
مترجمآرش حجازی
گویندهفرید حامد
ناشر چاپیانتشارات کاروان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرگردان

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 یه کتاب خوبه دیگه، یه دنیای پر دانش دیگه… بسیار کتاب اموزنده‌ای بود. گویندگی، موسیقی و … عالی بود. به نظرم مجموعه واو بوک با اختلاف زیادی از بقیه عزیزان توی تولید کتاب صوتی برجسته تر هستش بقیه کارهاش رو هم‌ مثل: عشق اول ایوان تورگنیف بسیار زیبا دیدم.
بابت کتاب جبران هم باید بگم، بعد از نامه به
هاش ماری که کاملا عاشقانه بود، پیامبر که بیشتر عرفانی بود، این کتاب همه شون باهم بود با زبان داستان‌های کوتاه!
به نظرم این کتاب درس‌هایی کوتاه و اموزنده برای زندگی کردن بود!! جایی خوندم که فیلسوفی گفته: زندگی کردن شجاعت میخواد! من فکر میکنم ما خیلی شجاییم که زندگی رو زندگی میکنیم و‌مدام دنبال یادگرفتن و رشد ترقی هستیم. توی این کتاب دیدم که چقدر تناقض توی زندگی داریم و ما مرتب برای انتخاب راه درست و غلط توی مسیر زندگی به معنای واقعی سرگردانیم! ساده‌ترین موارد کتاب مثل عوض شدن لباس زشت و زیبا بعد از آبتنی، اشک تمساح ‌و خنده‌ی شغال، سوختن اسقف توی کلیسا، داستان اون زن کر و هزار اتفاق دیگه که پر هست از پارادکس و تناقض در ظاهر و باطن! ‌پس همه‌ی ما آدم‌ها توی زندگی شجاع‌های سرگردانی هستیم که مدام توی زندگی با شجاعت تمام برای یافتن حقیقت سرگردان هستیم و نهایتا رستگار میشیم…
ممنون دوست عزیزم کتابراه… ☘️
فهیمه گل کار
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
از قلم جبران خلیل بسیار خوشم میایدکوتاه وعمیق ممنونم
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
کتاب خوبی بود اموزنده بود برای خواندن توصیه میکنم
نشمین باقری
۱۴۰۰/۸/۲۲
عالی بود خوشحالم از مطالعه‌اش، 🙏🌸
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرگردان

برای دریافت کتاب صوتی سرگردان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.