معرفی و دانلود کتاب نبوغ دیوانه: راهنمایی برای کارآفرینان

عکس جلد کتاب نبوغ دیوانه: راهنمایی برای کارآفرینان
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نبوغ دیوانه: راهنمایی برای کارآفرینان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نبوغ دیوانه: راهنمایی برای کارآفرینان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نبوغ دیوانه: راهنمایی برای کارآفرینان

کتاب نبوغ دیوانه: راهنمایی برای کارآفرینان نوشته رندی گیج، به شما می‌آموزد که چطور با ایده‌هایی ناب، کسب و کار خودتان را راه بیندازید و چگونه با همبستگی و اتحاد به موفقیت‌های باور نکردنی دست پیدا کنید.

کتاب نبوغ دیوانه (Mad genius) که در دسته تجارت و کسب‌وکار قرار دارد، نخستین بار در سال 2016 به چاپ رسید. این کتاب توانست برای مدت طولانی یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز باشد. رندی گیج (Randy Gage) در کتاب خود می‌گوید که چگونه می‌توانید تصمیم‌گیری و تفکر گروهی را رها کنید و کسب‌وکار خودتان را با ایده‌های خلاقانه و جدید بنا بگذارید. این کتاب مجموعه‌ای از تفکرات عادی، خلاقانه و منطقی است که تمرکز خود را بر مزایای محصول یا خدمات برای مصرف کنندگان گذاشته است.

تنها راه مطمئن برای تبدیل شدن به یک کارآفرین نمونه تلاش مداوم، پشتکار و سخت‌کوشی خودِ فرد است. با این حال برای موفقیت در مدیریت کسب‌وکار تنها تلاش کافی نیست، بلکه روش‌ها، فنون و رویکردهای فکری‌ای وجود دارند که باید آن‌ها را فراگرفت و به کار برد، چرا که گاهی با نادیده گرفتن آن‌ها ممکن است تجارت خود را از دست دهید. برای موفقیت در کسب‌وکارتان تنها کافی است کمی از نبوغ دیوانگی‌تان را خرج کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

گیج در این کتاب ایده‌هایی که موجب نوآوری، مشکلات و اختلال می‌شوند را مورد بررسی قرار می‌دهد و در پی نقطه‌ی آغازی است که این ایده‌ها از آن ناشی می‌شوند. همچنین او بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، دنیای مجازی و همین‌طور الگوهای رفتاری را برای اهالی کسب‌وکار ارزیابی می‌کند. او آزادسازی و پرورش نبوغ دیوانه و مقابله با تفکر همیشگی و تنبلی فکری را نیز بررسی می‌نماید. رندی در کتاب نبوغ دیوانه، کارآفرینان را به پرسش و کنجکاوی تشویق می‌کند.

در بخش اول کتاب درباره باورهای منفی‌ای که موجب رکود کسب‌وکارها می‌شوند صحبت شده است. گیج می‌گوید اعتقاد به این نکته که شکست در برابر موفقیت قرار دارد، بسیار اشتباه است چرا که شکست بخشی از موفقیت است. به عقیده او کارآفرینی که دچار اشتباه نمی‌شود، در حقیقت چیزی نمی‌آفریند. به نظر گیج مشکلات مالی یک کسب‌وکار را از بین نمی‌برد بلکه چیزی که موجب افسوس کارآفرینان می‌شود، مشکل در ایده‌پردازی است.

در بخش دوم در مورد توسعه تکنولوژی و تحول اپلیکیشن‌ها و تأثیرشان روی کسب‌وکارهای امروزی سخن گفته می‌شود. تحولی که امروزه رسانه‌های اجتماعی در کسب‌وکارها به وجود آورده‌اند، قابل انکار نیست. گیج در این بخش از تجربیات خود از زندگی مجازی در کار می‌گوید. بخش سوم کتاب مسئله پرورش نبوغ دیوانه‌وار را مورد بررسی قرار می‌دهد و به شما می‌آموزد که چگونه می‌توان با چنین نبوغی بازار موفقیت‌آمیزی را خلق کرد و کسب‌وکار را توسعه داد.

با رندی گیج بیشتر آشنا شویم:

رندی گیج نویسنده، کارآفرین و سخنران انگیزشی در سال 1959 در آمریکا به دنیا آمد. او در عرصه خلاقیت در کسب‌وکار، تفکر خلاق و اندیشه، مشغول فعالیت است.

گیج در خانواده‌ای فقیر متولد شد، به همین دلیل دوران کودکی و نوجوانی سختی را گذراند و در جوانی گرفتار اعتیاد به مواد مخدر و الکل شد. او تا جایی پیش رفت که در 15 سالگی کارهای خلاف قانون را مرتکب شد و به جرم سرقت مسلحانه به زندان رفت.

رندی در زندان با مرد موفقی آشنا شد که به او یاد داد انسان با بهره‌گیری از شهامت و جرأت تغییر داشتن و استفاده از توانایی‌هایش می‌تواند به هر چه که می‌خواهد دست پیدا کند. این آموزه‌ها در او اثر کرد و باعث شد بعد از آزادی از زندان زندگی‌اش را از نو بنا کند و به یکی از ثروتمندترین افراد در زمینه بازاریابی شبکه‌ای تبدیل شود.

او تاکنون بیش از 11 جلد کتاب نگاشته است و آثارش به 25 زبان ترجمه شده و بیش از 50 کشور در دنیا از کتاب‌ها و سخنرانی‌های او استفاده می‌کنند.

خواندن کتاب نبوغ دیوانه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای افرادی که به دنبال ایجاد تغییر و تحول در کسب‌وکار خود و رونق آن هستند بسیار توصیه می‌شود. این اثر نه فقط برای ثروتمندان و کارآفرینان بلکه برای تمام کارمندانی که رویای داشتن یک کسب‌وکار موفق را در سر می‌پرورانند مناسب و سودمند است.

نظرات برخی از افراد مشهور حوزه موفقیت درباره کتاب نبوغ دیوانه:

- رابین شارما (نویسنده کتاب رهبری که عنوانی نداشت): شروعی خوب و شجاعانه برای هر کسی که می‌خواهد رویاهای کارآفرینانه‌اش را تحقق بخشد.
- برایان تریسی (نویسنده معروف انگیزشی): این کتاب سرنوشت‌ساز، پر است از ایده‌های عملی و اثبات شده و سوالاتی که کمکتان می‌کند راهتان به سمت موفقیت را پیدا کنید.
- آلن وایس (نویسنده کتاب میلیون دلاری): کتاب نبوغ دیوانه واقعاً تکان‌دهنده است، شبیه ریخته‌گری است در ذهن نویسنده و خواننده. جایی که رندی گیج کاری را که موتزارت و پیکاسو کردند، نمایش می‌دهد: ظهور هنر از بین آشوب ذهنی‌شان.

جملات برگزیده کتاب نبوغ دیوانه:

- هرچه بودجه بیشتر باشد، چرندیات احمقانه‌تری مجاز می‌شوند.
- کارآفرینان هنرمند هستند و هنرمندان هم هیچ‌گاه بازنشسته نمی‌شوند.
- هر جهش بزرگ یا نوآوری دوبار خلق می‌شود، اول در ذهن کسی که آن را تجسم می‌کند و دوم در جهان فیزیکی.
- گروه همیشه از رهبر پیروی نمی‌کند بلکه افراد گروه گاهی اوقات در واقع از کسی پیروی می‌کنند که اول صحبت می‌کند.
- آن‌ها داستان را می‌پذیرند و پیروی موج می‌شوند چرا که دیگران هم بر موج سوارند و هیچ‌کس دوست ندارد ایستادگی کند.
- ایده بزرگ باید چیزی باشد که جلب ‌توجه کند، جماعت را به سمت خود بکشد یا مستقیماً اما در زمینه مزایای محصول با مشتریان بالقوه سخن بگوید.
- قدرت واقعی رسانه‌های اجتماعی چیزی نیست که به شما اجازه می‌دهد به مردم بگویید بلکه مردمی است که به شما اجازه می‌دهد به آن‌ها گوش دهید.

در بخشی از کتاب نبوغ دیوانه می‌خوانیم:

باورش سخت است که افراد هنوز هم ارزش بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را زیر سؤال می‌برند، اما این کار را انجام می‌دهند و آن هم خیلی زیاد. کارآفرینان دوست دارند کارها را با برگشت سرمایه بسنجند و اشکالی هم ندارد. به‌هرحال، شاید سنجش درآمد حاصل از توییتر یا صفحه طرفداری در فیس‌بوک به‌آسانی پیگیری مشتریان بالقوه‌ای نباشد که از طریق پست معمولی یا تبلیغات بازرگانی در تلویزیون با شماره تماس رایگان به مشتریان جدید تبدیل می‌شوند، اما اگر شما واقعاً رسانه‌های اجتماعی خود را پیگیری کنید (و این کار را بسیار هم کارآمد انجام می‌دهید)، شاهد برگشت سرمایه شگرفی خواهید بود و در بسیاری از موارد، این درآمد به‌مراتب بالاتر از کانال‌های بازاریابی سنتی خواهد بود.

افرادی که تلقین می‌کنند رسانه‌های اجتماعی صرفاً اتلاف وقت است یا درآمدی ندارند، یا این رسانه‌ها را درک نمی‌کنند، یا در مورد نحوه عملکرد آن‌ها سردرگم هستند که قطعاً به‌علت انتشار نظرات ناخوشایند بسیار زیاد درباره موضوع تعجبی ندارد.

در این‌جا مطرح می‌شود که کارآفرینان چگونه قربانی رسانه‌های اجتماعی می‌شوند: می‌ترسند که عقب بمانند اما مشاور، یا متخصص، یا مربی، یا استاد، یا کارشناس رسانه اجتماعی را بدون درک فضا استخدام می‌کنند که یک حساب لینکداین ایجاد می‌کند، یک صفحه فیس‌بوک می‌سازد، یک بسته توییتری خلق می‌کند، یک صفحه پینترست ایجاد می‌کند و سپس حجم سنگینی از نقل‌قول‌های انگیزشی مضحک به‌طور خودکار هر شصت دقیقه بک‌بار منتشر شده و در آن میان دکه محصولات نیز به‌طور پراکنده نمایش داده می‌شوند.

فهرست مطالب کتاب

فصل یک: افراد مرموز و نظام اسرارآمیزی که جهان را اداره‌ می‌کنند
دروغ بزرگ
خلق هنر
کارآفرین در نقش هنرمند
درک ارزش‌های غیرملموس
آرامش یافتید
محل اقامت خود را تعیین کنید
بهایی که می‌پردازید
قوانین تغییر یافته‌اند
مسئولان مرموز نظام اسرارآمیزی که جهان را اداره می‌کند
شیوه تفکر ما
وضعیت شواهد
ذهن هنرمند کارآفرین
فصل دو: تاریخ آینده
تغییر‌جهت داده‌های کلان
رسانه‌های اجتماعی چگونه بازی را تغییر می‌دهند
از مهم‌ترین دارایی خود محافظت کنید
تخریب برندینگ
گام بعدی چیست؟
زندگی مجازی برای کار یا کار برای زندگی مجازی
چرا که هیچ‌کس آمادگی آن را ندارد
فصل سه: سن کارآفرین
پرورش نبوغ دیوانه
مسیر انفجار هسته‌ای یک مسیر خطی نیست
مسئله با حل مسئله
واقعیت معجزه‌
حرکت از عقب به ماورا
هم‌زمانی کامل مغز
سه‌گانه خلاقیت
مبارزه با ناهنجاری بزرگ شدن
نمی‌توان با افراد کوته‌فکر کار کرد
شگفتی کنجکاوی
کنجکاو، نه خشمگین
باورهای مرسوم را باور نکنید
نقش دولت را تغییر دهید!
مانند آب باشید
از قدرت فکر بکر بهره بگیرید
اولین رابطه فکر بکر را باید با خودتان شکل دهید.
خیس شوید!
پرورش هنرمند درونی خود
خلاقیت ناشی از منطق
بیشتر شکست بخورید
«بهترین» باشید
الگوهای فکری خود را تغییر دهید
مرخصی بگیرید
زودتر از خواب برخیزید
چهارگانه ترسناک را بخوانید
زمان تفکر را زمان‌بندی کنید
بازی «چه می‌شد اگر» را انجام دهید
استنتاج کنید
زیر نور چراغ عشق‌ورزی کنید
به مدرسه برگردید
لباس‌تان را آتش بزنید
چوب ساده را بیاورید
حداقل یک شخص را داشته باشید که سرتان فریاد بزند
بی‌باک باشید
طاس، زشت و عجیب‌وغریب... هستید
ترسیم نقشه ذهنی
تکنیک اسکمپر
مانند کودک رفتار کنید!
قوانین را نقض کنید
از واگذاری دست بردارید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نبوغ دیوانه: راهنمایی برای کارآفرینان
نویسنده
مترجمفاطمه روح الامینی
ناشر چاپیانتشارات معیار علم
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۸
زبانفارسی
شابک978-622-6247-35-1
موضوع کتابکتاب‌های کارآفرینی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب نبوغ دیوانه: راهنمایی برای کارآفرینان

برای دریافت کتاب نبوغ دیوانه: راهنمایی برای کارآفرینان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.