معرفی و دانلود کتاب صوتی همشهری داستان شماره 103

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همشهری داستان شماره 103 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همشهری داستان شماره 103 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی همشهری داستان شماره 103

کتاب صوتی همشهری داستان شماره 103، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه ایرانی و خارجی مهیج با مضامینی اجتماعی است که محوریت تمام آن‌ها زنان هستند. هم‌چنین اغلب داستان‌های این کتاب توسط زنان نوشته شده است.

اولین جمله‌ی داستان همشهری شماره 93 در متن سردبیر به قلم حمید اسلامی‌راد اینگونه نوشته شده است: ما در داستان زندگی می‌کنیم و شاید هم می‌توان گفت که داستان‌ها در دل زندگی‌ ما شکل می‌گیرند، یا اینکه داستان در ما زندگی می‌کند، اینگونه است که تمام متون مجله داستان همشهری گویی تکه‌ای از زندگی و لحظه‌های ناب فراموش شده ما هستند.

داستان همشهری روایت‌گر لحظاتی از زندگی است که احتمالاً در دل روزمرگی ناپدید شده و در تلاش است آن را بازنمایی کند تا باشد که این لحظات همواره در کنارمان زندگی کنند و هیچ‌گاه از بین نروند.

همشهری داستان شماره 103 از زندگی زنان می‌گوید، از زنانگی‌هایشان از مادر بودن‌هایشان، آن‌‌ها لباس تازه تن نوزاد می‌کنند، برایش داستان می‌گویند. کودکان خود را می‌خوابانند در گهواره یا روی پاها، تکانش می‌دهند و قصه‌ای را با آهنگ لالایی برایشان ترانه می‌کنند.

آوانامه به گونه‌ای ماهرانه و استاندارد مجله‌ی صوتی داستان همشهری را برای نخستین‌بار تولید و منتشر کرد. از این به بعد نه تنها دوستداران داستان همشهری با داستان‌هایش زندگی می‌کنند و با جان دل آن‌ها را لمس می‌کنند، بلکه شنوندگان نیز می‌توانند در یک کتاب صوتی گیرا و شنیدنی، ذهن و قلب خود را به داستان‌های آن بدهند. نسخه‌ی صوتی داستان همشهری سعی دارد با توجه به داستان‌ها و متون مختلف، فضا و احوالات داستان‌ها را روایت کند و لحظات را با بهترین شیوه‌ها برای صوتی کردن نسخه چاپی به تصویر بکشد و به گوش شنونده برساند و از چنگال تکرار و روزمرگی‌های زندگی بیرون بکشد. به این صورت است که لحظه‌ها و ثانیه‌ها را نیز می‌توان شنید.

حمید اسلامی‌راد، سردبیر همشهری داستان، در سرآغاز می‌گوید:

«زن‌ها هر جا بروند حکایت و داستانی برای روایت دارند، آن‌ها در کیف‌‌های خود را باز می‌کنند و واژه‌ها را بیرون می‌ریزند. فطرت وجودی آن‌ها با روایت پیوند خورده است. داستان همراه خانگی آن‌هاست.»

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی همشهری داستان شماره 103 می‌شنویم:

- به ساعت بزرگ روی دیوار خیره شد. تا حرکت قطار چند دقیقه بیشتر نمانده بود، عقربه لرزان را دنبال کرد بلیت بین انگشتانش مانده بود.

- گفت: من نمی‌دانستم تو دختری. فکر می‌کردم مردی و آن نقدهای تند را برایت می‌نوشتم. اگر دختری به این کم سنی هستی، این داستان‌ها خیلی خیلی هم خوب است. من تا حالا فکر می‌کردم یک مرد حدودا چهل ساله هستی.

- قسمت تحویل بار ایستاده‌ام، تسمه نقاله می‌چرخد و نوار مشکی پهن روی آن. دلم لک زده برای یک نخ سیگار، پکی عمیق که نیکوتین و هزار سم دیگر را توی شش‌هایم فرو دهم و بعد از بینی مثل اژدهایی دود را به بیرون بفرستم، حس کنم دم و بازدم آتشین دارم، حس کنم گرمای نفسم می‌سوزاند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۸ دقیقه
سرآغاز
۱۶ دقیقه
نوشتن، زندگی است
۱۶ دقیقه
گوشت‌کوب چوبی تهران، دیزی سن‌مارکو، ایفل
۱۱ دقیقه
یک قزل‌آلای کوچک برای دخترش
۷ دقیقه
عمه سید
۱۳ دقیقه
زنده به رویا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی همشهری داستان شماره 103
نویسنده، ، ، ، ،
گویندهسامان قلیچ خانی، فریاد موسویان، مریم پاک ذات، حمید اسلامی راد، میلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات همشهری
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی همشهری داستان شماره 103

محشر قنبری
۱۳۹۸/۱۲/۴
داستان، نوشتن زندگی است رو بیشتر از بقیه دوست داشتم. اما در کل قشنگ بود و گویندگان دلنشین صحبت کرده بودند
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی همشهری داستان شماره 103

برای دریافت کتاب صوتی همشهری داستان شماره 103 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.