معرفی و دانلود PDF کتاب بسته آموزشی، برنامه‌ی درسی و یادگیری اثربخش

عکس جلد کتاب بسته آموزشی، برنامه‌ی درسی و یادگیری اثربخش
قیمت:
26000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بسته آموزشی، برنامه‌ی درسی و یادگیری اثربخش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بسته آموزشی، برنامه‌ی درسی و یادگیری اثربخش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بسته آموزشی، برنامه‌ی درسی و یادگیری اثربخش

مرتضی مجدفر کتاب بسته آموزشی، برنامه‌ی درسی و یادگیری اثربخش را با هدف نگاهی دقیق به جدیدترین چشم‌اندازها در عرصه‌ی کاربرد فناوری‌های آموزشی تالیف کرده است.

جهانی فکر کردن و منطقه‌ای عمل کردن یا کلان فکر کردن و جزئی عمل کردن، جملات نغزی هستند که کمابیش همه‌ی ما شنیده‌ایم. تفکر نیاز به اطلاعات دارد و فکر کردن بدون اطلاعات همان قدر نادرست است که اطلاعات بدون فکر. پس برای این که جهانی فکر کنیم، نیاز به اطلاعات جهانی داریم.

در راستای تفکر راهبردی، داشتن تصوری از کل بسیار اهمیت دارد. کسانی می‌توانند استراتژیک برنامه‌ریزی کنند و به عمل برسند که بتوانند تصور مناسبی از کل داشته باشند. هر جزئی باید بتواند خود را در کل باز تعریف کند. بنابراین کسب مهارت ادراکی برای معلمان، مدیران و تصمیم‌سازان به منظور دست‌یابی به تصور شفافی از کل، اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.

این کتاب پیش از این تحت عنوان «بسته‌ی آموزشی چیست؟» چاپ شده بود، اما اکنون مرتضی مجدفر در کتاب بسته آموزشی، برنامه درسی و یادگیری اثربخش (Learning package curriculum and affective learning)، با بهره‌گیری از تجربه‌های پیشین و فعالیت‌های علمی و عملی گوناگون اندیشمندان ایرانی و خارجی، مجموعه‌ی به‌ روزی را مهیا کرده است که می‌تواند علاوه بر پاسخگویی به پرسش‌ها، نکته‌ها و چالش‌های آموزشکاران ایرانی؛ به طور عملی یاری‌گر آن‌ها در صحنه‌ی کلاس‌های درس باشد.

به اعتقاد مرتضی مجدفر، بسته‌ی آموزشی، یک نرم‌افزار آموزشی کارآمد خواهد بود که ضمن عرضه‌ی یک سامانه‌ی کامل از فعالیت‌های یادگیری، در انفرادی کردن آموزش و پرورش استعدادها و توانمندی‌های بالقوه‌ی دانش‌آموزان موثر است.

در بخشی از کتاب بسته آموزشی، برنامه درسی و یادگیری اثربخش می‌خوانیم:

هدف از تحصیل دانش‌آموزان در مدارس و زیر نظر معلمان و یک نظام طراحی شدۀ آموزشی و پرورشی چیست؟ به چه منظوری آن‌ها را در دوره‌های مثلاً شش ساله، سه ساله و بار دیگر سه سالۀ یک نظام دوازده ساله سازماندهی می‌کنیم و با اعمال آئین نامه‌ها و بهره‌برداری از قوانین و مقررات، آن‌ها را به کلاس‌های بالاتر ارتقا می‌دهیم و یا در همان پایۀ قبلی نگه می‌داریم؟ راستی هدف چیست؟ آیا هدف، اندوختن انبوهی از اطلاعات در ذهن دانش‌آموزان با شیوه‌های مختلف تدریس و باز پس گرفتن آن‌ها در است؟ اگر هدف چنین باشد، پس دانش‌آموزان خوب ما، رایانه‌هایی هستند که «امتحانات» ایامی با نام بتوانند اطلاعات را خوب در حافظۀ خود نگه دارند و خوب و بدون عیب نیز بر روی برگه‌های امتحان پانچ کنند و پرینت بدهند. ولی، واقعیت قضیه این است که این نوع نگرش به آموزش، هم اکنون منسوخ شده است و هدف از تحت تعلیم قرار دادن دانش آموزان، بیش از آن که یادگیری تخصص به آن‌ها باشد، در چیزهایی دیگر متجلی می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: چرا بستۀ آموزشی
فصل 2: تاریخچۀ تدوین و تولید بسته‌های آموزشی
فصل 3: جایگاه بسته‌های آموزشی در برنامه‌ریزی ‌درسی
فصل 4: بستۀ آموزشی چیست؟
فصل 5: اجزای بسته‌های آموزشی کدام است؟
فصل 6: آیا باید اجزای بسته‌های آموزشی را گرد هم آورد؟
فصل 7: تولید‌کنندگان بسته‌های آموزشی چه کسانی هستند؟
فصل 8: بسته‌های آموزشی و استقلال معلمان
فصل 9: بسته‌های آموزشی و راهبردهای یاددهی - یادگیری
فصل 10: بسته‌های آموزشی و طرح درس
فصل 11: بسته‌های آموزشی و خلاقیت معلم
فصل 12: بسته‌های آموزشی و یادگیری کامل
فصل 13: تکامل، توسعه و به‌روزآوری بسته‌های آموزشی
فصل 14: آیا می‌توان بسته‌های آموزشی را به تولید انبوه رساند؟
فصل 15: بسته‌های آموزشی با کیت‌های رایج چه تفاوتی دارد؟
فصل 16: بسته و بسته‌های آموزشی در فرهنگ و ادبیات آموزشی
فصل 17: آشنایی با برخی بسته‌های آموزشی تولید شده در ایران و جهان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بسته آموزشی، برنامه‌ی درسی و یادگیری اثربخش
نویسنده
ناشر چاپیموسسه مدارس یادگیرنده مرآت
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات210
زبانفارسی
شابک978-600-7239-04-9
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
26000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب بسته آموزشی، برنامه‌ی درسی و یادگیری اثربخش

برای دریافت کتاب بسته آموزشی، برنامه‌ی درسی و یادگیری اثربخش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.