معرفی و دانلود کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا

عکس جلد کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا
قیمت:
37000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا

کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا از نیکیو نی وانو اثری زندگینامه‌ای با محوریت شخصیت بودای بزرگ است. تلاش نویسنده‌ در این کتاب بیشتر معطوف به ارائه‌ی اطلاعات تاریخی پیرامون زندگی بودا بوده است؛ اما این باعث نشده که وی از توضیح افکار و عقاید این انسان فرزانه صرف نظر کند. زیرا به گمان نی وانو، هنگامی که از انسان‌هایی چون بودا سخن می‌گوییم، بسیار دشوار است که بتوانیم زندگی و اندیشه‌شان را از یکدیگر متمایز کنیم.

درباره کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا:

بودا متفکری بزرگ و انسانی وارسته بود که قرن‌ها پیش، به حقایقی ازلی و ابدی درباره‌ی ماهیت زندگی و سرشت انسانی دست یافت و پس از آن عزم خود را برای در اختیار گذاشتن آموزه‌هایش با دیگران جزم کرد. نتیجه‌ی این عزم جزم و پولادین برای اشاعه‌ی حقیقت، تربیت ده‌ها شاگرد مستقیم و به واسطه‌ی ایشان، صدها شاگرد غیرمستقیم در طول قرن‌های آتی بود؛ شاگردانی که همچون خود بودا، هرگز در به اشتراک گذاشتن حکمت و دانش با دیگران خست نورزیدند.

با این حال میراث حقیقی بودا را باید در زندگی خود او جست. زیرا چنانچه می‌دانیم، زندگی فرزانگانی چون بودا آینه‌ی تمام‌نمای افکارشان است و افکارشان نیز آبشخوری جز تجربه‌های زیسته‌شان نداشته است. از سوی دیگر، باید گفت که برای شناخت آیین‌ها و جریان‌های فکری بزرگ، چاره‌ای جز شناختِ افرادی که این آیین‌ها را بنا نهاده‌اند نداریم. درست همانگونه که بدون درک پیامبر اسلام و زمانه‌ای که در آن می‌زیست، فهم کامل دین اسلام ممکن نیست، فهم آیین بودایی نیز مستلزم شناختِ زندگی، روحیات، افکار و محیطِ رشد و بالندگی "سیدارتا گوتاما" ملقب به بودا (Buddha) است. از آنچه گفته آمد، ضرورت آشنایی با سرگذشت اشخاص بزرگی چون بودا را درمی‌یابیم.

نیکیو نی وانو (Nikkyō Niwano) در کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا، شرحی تا حد ممکن جامع و روان درباره‌ی احوال و افکار بودای بزرگ ارائه داده است. تأکید مولف، چنانچه پیشتر نیز گفته شد، بیشتر بر بررسی زندگی بیرونی بودا بوده است؛ با این حال به تحولات درونی و روند شکل‌گیری عقاید بودا نیز توجه شده است؛ چنانچه می‌توان کتاب حاضر را اثری چندوجهی نامید که در آن بیوگرافی‌نویسی و تاریخ‌نگاریِ اندیشه با یکدیگر ترکیب شده‌اند.

بد نیست بدانید کتابی که پیش رو دارید، در اصل به صورت مستقل و به همین نام (با عنوان انگلیسیِ Shakyamuni Buddha) به انتشار رسیده است. با این حال نسخه‌ی متنی آن در ترجمه‌ی فارسی، همراه با دو کتاب دیگر، ذیل اثری واحد به نام مژه‌های نادیدنی (Invisible Eyelashes) منتشر شده‌ است.

در نکوداشت کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا:

- تا پیش از نگارش کتاب سرگذشت شاکیه مونی بودا، هیچ بیوگرافی غیر جانبدارانه‌‌ی مقدماتی‌ای درباره‌ی بودا وجود نداشت. (goodreads)

کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا مناسب چه کسانی است؟

گوش سپردن به اثر حاضر را به تمام علاقه‌مندان به آشنایی با ادیان و آیین‌های بزرگ شرقی، و همچنین، به همه‌ی دوست‌دارانِ کتاب‌های زندگینامه‌ای پیشنهاد می‌کنیم.

با نیکیو نی وانو بیشتر آشنا شویم:

او مورخ و دین‌شناس برجسته‌ی ژاپنی بود که در سال 1906 به دنیا آمد و به سال 1999 از دنیا رفت. از وی آثار زیادی پیرامون تاریخ ادیان و مذاهب به جا مانده، که کتاب‌های «سرگذشت شاکیه مونی بودا« و «پروردن دل بودایی»، دو عنوان از برجسته‌ترینِ آنها هستند. گفتنی است که نی وانو در سال 1979 برای تحقیقات خود در زمینه‌ی ادیان، موفق به دریافت جایزه‌ی Templeton گشت.

در بخشی از کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا می‌شنویم:

بودا درباره‌ی مراقبه‌اش بعد از روشن‌شدگی و عزم موعظه و تعلیم آیین در فصل دستاویزهای خوب می‌گوید: «و بعد فکر کردم که من به این جهان آلوده و بد آمده‌ام، و باید همانطور عمل کنم که بوداها یاد دادند. با این فکر همان وقت راهی واره‌نسی شدم...». بودا دارد اینجا می‌گوید، من با این رسالت به این جهان آشفته و بد آمده‌ام که آن را از رنج برهانم. بودایی‌ها همیشه عزم بودا و غم‌خوارگیِ بزرگ او را برای همه‌ی جانداران به یاد دارند. و این را نباید فقط بیان علاقه‌ی شخصی بودا برای ما، بلکه علاقه‌ی واقعی تمامی بشریت به شمار آورد. ما حتی اگر احساس کنیم که هنوز از رسیدن به تکامل معنوی بودا خیلی دوریم، باید سعی کنیم رسالتی را که به ما مردم معمولی سپرده شده، به انجام برسانیم. بی‌شک در طی چند هفته‌ای که بودا در مراقبه و تفکر بعد از روشن‌شدگی گذراند، وقت زیادی را صرف سازماندهی آموزه‌هایی کرد که آنها را در توضیح حقیقت عمیقی که در آن روشن شده بود، عرضه خواهد کرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
72 دقیقه
یک: از شاهزاده تا فرزانه‌ی بی‌همتا
36 دقیقه
دو: گرداندن چرخ آیین
92 دقیقه
سه: رسالت تعلیم
29 دقیقه
چهار: مرگ بزرگ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا
نویسنده
مترجمع پاشایی
گویندهفرید حامد
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
37000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا

طیبه تلخابی
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
به نظرم بیش از حد از اسم‌ها، لقب‌ها استفاده شده انقدر که شنونده رو کلافه میکنه فکر میکنم نسخه‌ی پی دی اف رو هیچکس نتونه تحمل کنه، بیشتر باید به اصل داستان میپرداخت.
سیاوش احمدی
۱۴۰۱/۸/۱۸
ترجمه عالی و راوی هم بسیار روان و زیبا خوانده بود.. اگر در باب کلیات و زندگی نامه‌ی بودا میخواهید اطلاعاتی بگیرید این کتاب کمکتون میکنه. دوست داشتم در کل
بهزاد ملک
۱۴۰۱/۱۱/۴
سلام عالی بود اگر انسانها بتوانند به مرحله‌ای از خود گذشتگی برسن و بفهمن که دنیا فانی است همه چیز زیباتر و آسانتر میشود
اکبر افشار
۱۴۰۱/۸/۲۷
سلام کتاب خوبیه و اگه کسی علاقه داره مطالب رو خوب دسته بدنی گرده و گویا یازی اونم عالیه
سیداباذر‌‌حسینی
۱۴۰۱/۸/۱۳
بودا شخصیت بزرگیه وبا هیچ کس قابل مقایسه نیست
مریم بیاتى
۱۴۰۰/۹/۱۷
خیلی دوست داشتم درمورد بودا بدونم، این کتاب کمکم کرد🙂
Parvin sa
۱۴۰۱/۵/۱۹
کتاب خوبی بود ممنون
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا

برای دریافت کتاب صوتی سرگذشت شاکیه مونی بودا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.