معرفی و دانلود کتاب اندر مزایای جهان سوم!

عکس جلد کتاب اندر مزایای جهان سوم!
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اندر مزایای جهان سوم! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اندر مزایای جهان سوم! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اندر مزایای جهان سوم!

کتاب اندر مزایای جهان سوم! به قلم عادل علاف صالحی، در بردارنده‌ی نوشته‌هایی انتقادی با زبان طنز، درباره‌ی فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای در حال توسعه، به ویژه ایران است.

این کتاب به اشتباهاتی اشاره می‌کند که شما سالیان سال برحسب عادت انجام داده‌اید و شاید حتی حل‌شدنی هم نباشند. فرهنگ هر کشوری تنها با مطالعه و آگاهی بیشتر و بیشتر اصلاح می‌شود. فرهنگ مانند موجودی زنده و در حال رشد می‌ماند که در جوامع وجود دارد و برخلاف دیگر علوم تنها نخبگان با ابداعی جدید سراغ آن نمی‌روند، بلکه عموم مردم خواستارش هستند.

اگر برای نوآوری‌های فرهنگی‌ای که در هر جامعه صورت می‌گیرد وقت و هزینه صرف نشود و در اغلب مردم نهادینه نشود، موجب قربانی شدن نخبگان فرهنگی خواهد شد.

خواندن کتاب اندر مزایای جهان سوم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای علاقه‌مندان به طنز و همچنین فرهنگ، جذاب و گیراست.

در بخشی از کتاب اندر مزایای جهان سوم می‌خوانیم:

در جهان سوم چراغ قرمز و در کل قوانین راهنمایی و رانندگی محدود کننده و تحفه کشورهای جهان اولی است. محدود نشدن در این مورد یکی از مصداق‌های زرنگی است. در صورتی که سواره باشید همه جا دنبال پلیس باشید اگر نبود سرعت را در 6 ثانیه به 100 رسانده و از چراغ رد شوید. این طوری هم احساس شعف بهتان دست خواهد داد و هم از ابراز احساسات مردمی که خودشان را به اینطرف و آنطرف پرت کرده‌اند تا نجات یابند به خود خواهید بالید. پیاده هم که باشید اصلاً مهم نیست می‌توانید از چهار راه به صورت ضربدری نیز عبور بفرمایید. نه جریمه‌ای در کار است و نه خطر جانی. نمی‌دانم چرا قوانین راهنمایی را به زور جریمه به خورد آدم می‌دهند. در صورت نبود جریمه و چراغ و علاوه بر این‌ها قطع ناگهانی برق چنان شوری در خیابان به پا می‌شود که انگار عید شده.

آزادی در جهان سوم همین طوری ساده است؛ چراغ سر چهارراه خراب شود و پلیس هم به تعداد کافی نباشد. بیا و ببین مردم چه تمدنی از خود بروز می‌دهند. عروسی بچه‌شان انقدر خوشحال نمی‌شوند. جای همه شما خالی.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اندر مزایای جهان سوم!
نویسنده
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات50
زبانفارسی
شابک978-622-703745-6
موضوع کتابکتاب‌های طنز
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اندر مزایای جهان سوم!

پارسا سرداری
۱۴۰۰/۵/۳۰
جالب بود تیکه کلامای جالبی داشت
مجید Tav
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
کتابهای این نشر خوب هستند،،،
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب اندر مزایای جهان سوم!

برای دریافت کتاب اندر مزایای جهان سوم! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.