معرفی و دانلود کتاب صوتی سامسای عاشق

عکس جلد کتاب صوتی سامسای عاشق
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سامسای عاشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سامسای عاشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سامسای عاشق

هاروکی موراکامی در کتاب صوتی سامسای عاشق، داستان حشره‌ای را تعریف می‌کند که ناگهان یک روز به انسان تبدیل شده و همه چیز برایش جدید و عجیب است. این اثر از داستان مسخ کافکا برگرفته شده اما این بار در این کتاب شاعرانه با مسخی روبه‌رو هستید که شخصیت اصلی به جای سیاهی و پوچی با عشق و امید سر و کار دارد.

درباره کتاب صوتی سامسای عاشق:

اگر داستان مسخ فرانتس کافکا را خوانده باشید، کتاب صوتی سامسای عاشق (Samsa in love) روایتی متضاد و برعکس آن اثر را بیان می‌کند. این کتاب در سال 2013 منتشر شد و ماجرای سوسکی را روایت می‌کند که تبدیل به انسان می‌شود و حالا باید با بدن و دنیای جدیدش کنار بیاید. این انسان جدید که گرگور سامسا نام دارد، در کتاب مسخ ماجرایی متفاوت داشت و به خاطر پوچی و سیاهی زندگی‌اش یک روز وقتی از خواب بلند می‌شود، می‌بیند که به سوسکی تبدیل شده و هیچ کاری از دستش برنمی‌آید و سرانجام به مرور در انتهای تنهایی و تاریکی جهانش غرق می‌شود.

اما موراکامی در کتاب سامسای عاشق نوع دیگری از این شخصیت را به تصویر می‌کشد. سامسایی که با دیدن زنی زشت و خمیده عاشق می‌شود و جهانش به نور و تعالی می‌رسد. درواقع نویسنده نشان می‌دهد که او با تلاش، عشق و امید به زندگی، کم کم از پیله تنهایی خود دور می‌شود و قالب جدید خود را می‌پسندد.

با اینکه موضوع تنهایی و از خودبیگانگی سوژه اصلی داستان‌های موراکامی به شمار می‌رود، با این حال او در کتاب صوتی سامسای عاشق سعی می‌کند که مفاهیم دیگری از زندگی را پررنگ‌تر کند و لذت و فضیلت انسان بودن را طور دیگری نشان دهد.

در داستان سامسای عاشق، گرگور برای آنکه بتواند به عشق خود برسد و از انسان بودن درنیاید، باید تمام تلاش خود را کند و هاروکی موراکامی با بیانی شاعرانه و زیبا تمامی این لحظات را به خوبی توصیف کرده و هربار این سوال را در ذهن‌تان ایجاد می‌کند که اگر شما به جای او بودید، چه واکنشی نشان می‌دادید؟ و یا اگر شما به جای گرگور داستان کافکا بودید و یک روز به حشره‌ای بزرگ تبدیل می‌شدید، چه سرنوشتی برایتان رقم می‌خورد؟

هاروکی موراکامی را بیشتر بشناسیم:

نویسنده‌ای که روزنامه گاردین او را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین داستان نویسان زنده دنیا معرفی کرده، کسی جز هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) نیست. او در طول سال‌های فعالیت خود، توانسته کتاب‌های مختلفی بنویسد که همگی در سطح جهانی مطرح شده‌اند و همین موفقیت‌ها باعث شد که برنده یکی از معتبرترین جوایز ادبی جهان یعنی جایزه فرانتس کافکا شود و همچنین جایزه‌ جهانی فانتزی، جایزه‌ اورشلیم و جایزه‌ فرانک اوکانر را در کارنامه ادبی خود ثبت کند.

این نویسنده ژاپنی در سال 1949 در توکیو پس ازجنگ جهانی دوم متولد شد. پدرش هاروکی یک کشیش بودایی بود که به همراه همسر خود، ادبیات ژاپن را تدریس می‌کردند.

موراکامی از زمان کودکی به شدت تحت تأثیر فرهنگ غربی، به ویژه موسیقی و ادبیات غربی و روسی قرار گرفته بود. او با خواندن طیف وسیعی از آثار نویسندگان اروپایی و آمریکایی مانند فرانتس کافکا، گوستاو فلوبر، چارلز دیکنز، کرت ونگوت، فیودور داستایوسکی، ریچارد براتیگان و جک کرواک بزرگ شد و همین مطالعات و تاثیرپذیری‌ها موراکامی را از دیگر نویسندگان ژاپنی متمایز کرد.

هاروکی در رشته تئاتر در دانشگاه واسدا تحصیل کرد و در آنجا با همسرش نیز آشنا شد. پس از آن در توکیو یک جاز بار تأسیس و آن جا را باهم اداره کردند اما سرانجام سی ساله بود که نویسندگی را به طور جدی آغاز کرد.

آثار او تاکنون به 50 زبان دنیا ترجمه شده که از میان آن‌ها می‌توان به «کافکا در کرانه، از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم، سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش، تعقیب گوسفند وحشی، کشتن شوالیه دلیر، دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل، کتابخانه عجیب، نفر هفتم، بعد از زلزله، غرب خورشید – جنوب مرز، شهر گربه‌ها» اشاره کرد.

سبک داستان نویسی هاروکی موراکامی:

این نویسنده مشهور ژاپنی همواره به وفادار نبودن به ادبیات کشورش متهم بوده؛ چرا که می‌توان تاثیری پذیری او از نویسندگان غربی همچون چندلر، وونگوت و براتیگان را در نوشته‌هایش مشاهده کرد.

همچنین هاروکی موراکامی به سبک رئالیسم جادویی علاقه دارد و در آثار خود بارها اتفاقاتی غیرعادی و عجیب را در دل یک بستر واقعی گنجانده و فضایی سورئالیستی و مالیخولیایی را به تصویر کشیده است.

اکثر آثار موراکامی درباره کشف هویت، پاسخ به پرسش‌های ذهن، چرایی از دست رفتن روابط نوشته‌ شده‌اند و او با ایجاد محیطی فراواقعی، مفهوم و حقیقت انسانیت را به چالش می‌کشد.

کتاب صوتی سامسای عاشق به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از طرفداران کافکا و داستان‌هایش باشید، این کتاب نیز مورد پسند شما خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی سامسای عاشق می‌شنویم:

وقتی که زنگ در به صدا درآمد، سامسا در بزرگ‌ترین اتاق و در بزرگ‌ترین تخت‌خواب خانه مشغول چرت زدن بود. رواندازهای پر آن، چنان گرم و نرم بودند که گویی درون تخم خوابیده باشد. اما صدای زنگ که در خانه پیچیده بود، او را از رویا بیدار کرد و به واقعیت سرد بازگرداند.

پیش از آنکه چشم باز کند، در رویایی دلچسب غوطه خورده بود؛ هرچند که نمی‌توانست جزئیاتش را به خاطر آورد. اما رگه‌هایی از شادی و لذت در ذهنش القا شده بود. خودش را از تخت خواب بیرون کشید، کمبرند ربدوشامبر را گره زد؛ دمپایی‌های آبی تیره‌اش را به پا کرد؛ چوب دستی‌ سیاه رنگش را به دست گرفت و تلوتلوخوران و دست به نرده از پله‌ها پایین رفت.

این مرتبه نسبت به دفعات پیش آسان‌تر بود اما هنوز در معرض سقوط بود؛ نباید بی‌احتیاطی می‌کرد. همچنان که زنگ در حال نواختن بود، با نگاه دقیق به پاهایش به پایین رفتن از پله‌ها ادامه داد. کسی که پشت در بود، زنگ را بی‌وقفه فشار می‌داد؛ گویی فرد سمج و بی‌تابی بود. سامسا درحالی که عصا را به دست چپش گرفته بود، به مقابل در رسید. دستگیره را به راست چرخاند و فشار داد. درب داخل چرخید و باز شد؛ زن ریز نقشی بیرون در ایستاده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵۴ دقیقه
سامسای عاشق

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سامسای عاشق
نویسنده
مترجممریم عروجی
گویندهرضا عمرانی، راضیه هاشمی
ناشر چاپیانتشارات بوتیمار
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سامسای عاشق

فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۱۱/۸
ابتدای کتاب به گونه‌ای آغاز شده بود که به یاد رمان مسخ اثر فرانتس کافکا افتادم با این تفاوت که در این داستان موجودی مسخ شده و به انسان تبدیل شده بود و در ابتدای امر، از پوست ضعیف و بدن ناتوانی که انسان در برابر سایر موجودات زنده داشت، ناراحت و حیران بود. در ادامه داستان این موجود که سامسا نامیده با میشه دختری آشنا میشه و مکالمه‌ای که در بین آن‌ها شکل می‌گیره باعث ایجاد تجربه‌ای یک طرفه از عشق در روح و روان سامسا میشه که به انسان بودن، علاقمندش می‌کنه، این کتاب کوتاه با جمله‌ای موثر به پایان می‌رسه: «دنیا منتظرش بود تا بیاموزد!»
آناهیتا علیوندی
۱۴۰۰/۱/۲۹
به نظر من: اینکه شخصیت اصلی کاملا بی خبر و بی اعتنا به موضوع بزرگی مثل جنگ بود، بی اهمیتی و بی دلیل بودن جنگ برای انسان هارو نشون میده.. اینکه انسان به جای جنگیدن با خودشو بقیه باید سعی کنه خودشو بشناسه و دوستداشته باشه که در نتیجه بتونه بقیه انسان هارو هم به اندازه‌ی خودش دوست داشته باشه..
M hsyny
۱۴۰۱/۱/۲۵
در مورد زندگی دوم بود که خیلی از ادما بهش اعتقاد دارن 😐😐😐 خلاصه این دومی کتابی بود که از موراکامی خوندم خوب بود ادمو به خودش جذب میکنه عالی
مثل همیشه ممنون کتابراه جان 🌹
پرستو موسوی‌نیا
۱۴۰۰/۹/۲۱
بد نبود باید بازم آثارش رو بخونم
سما نه
۱۳۹۹/۹/۱۵
توصیف‌های با جزییات دقیق و قابل تصور
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سامسای عاشق

برای دریافت کتاب صوتی سامسای عاشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.