معرفی و دانلود کتاب زیست فناوری چیست؟

عکس جلد کتاب زیست فناوری چیست؟
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زیست فناوری چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زیست فناوری چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زیست فناوری چیست؟

پیمان ابراهیمی در کتاب زیست فناوری چیست؟ شما را با مفاهیم پایه و اصول اولیه زیست‌شناسی آشنا کرده و به معرفی تمامی زیرشاخه‌های این رشته از قبیل بیوتکنولوژی کشاورزی، مهندسی ژنتیک، واکسن‌های گیاهی و ... می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب زیست فناوری چیست؟

در کشورهای پیشرفته جهان، «زیست شناسی» نه تنها به عنوان یک رشتۀ بسیار مهم علمی قلمداد می‌شود، بلکه به عنوان دانشی سرشناس به شمار می‌رود که به انسان برای بهتر زیستن کمک می‌کند. استفادۀ بهتر از این دانش به شرطی است که اصول پایه آن فرا گرفته شود.

از این رو در بسیاری از کشورهای جهان شاهد چاپ مقالات علمی تخصصی و نشر کتاب‌های مفید و ارزشمندی دربارۀ زیست شناسی هستیم که نه تنها مطالعۀ آن‌ برای علاقه‌مندان به این دانش شیرین و لذت‌بخش است، بلکه برای بسیاری از افرادی که در شاخه‌های مختلف زیست شناسی مشغول به فعالیت هستند، می‌تواند بسیار کاربردی و قابل توجه باشد. برای مثال می‌توان از آن برای زندگی انسان‌ها و کمک به حفظ طبیعت و جاندارن این کره خاکی بهره گرفت.

درباره‌ی مجموعه کتاب‌های زیست فناوری را آسان بیاموزیم:

هر رشته‌ای برای خود زبان‌ و مفاهیمی دارد که تا آدمی بدان‌ها آشنا نباشد، نمی‌تواند به شاخه اصلی و مورد نظر ورود پیدا کند، از این رو "مجموعه‌ی زیست فناوری را آسان بیاموزیم" برای شما به رشتۀ تحریر در آمده تا علاوه بر آشنایی با بخش‌های مقدماتی و معرفی زیر شاخه‌های زیست فناوری، با مفاهیم و تعاریف مورد نیاز آشنا شوید.

کتابی که در اختیار شما عزیزان قرار دارد اولین جلد از این مجموعه است. با امید اینکه "مجموعۀ زیست فناوری را آسان بیاموزیم" بتواند بخشی از نیاز آموزشی کشور در زمینه زیست‌شناسی و زیست فناوری کشور را مرتفع نماید. شایان ذکر است این مجموعه برای آموزش زیست فناوری در محور پژوهشی جهت آشنایی دانش‌آموزان با زیست فناوری و یا به جهت شرکت در مسابقات زیست فناوری دانش آموزی می‌تواند مفید بوده و به عنوان یک مرجع مورد استفاده قرار گیرد.

کتاب زیست فناوری چیست؟ برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به دانش‌آموزان علاقه‌مند به رشته‌ی زیست‌شناسی توصیه می‌شود و آن‌ها را با مفاهیم پایه‌ی زیست فناوری آشنا می‌کند.

در بخشی از کتاب زیست فناوری چیست؟ می‌خوانیم:

برطبق آمارهای منتشر شده، بیش از «1/3درصد» مردم جهان دچار سوء تغذیه‌اند و این امر ناشی از نامناسب بودن و یا کمبود منابع غذایی است، بدین لحاظ از مدت‌ها قبل «زیست شناسان» در پی یافتن راه‌هایی جهت افزایش «فرآورده» در واحد سطح هستند، یعنی بتوانند از کمترین فضا بیشترین تولید «محصول» را برداشت نمایند.

همانطور که می‌دانید آفات گیاهی سالیانه خسارات سنگینی به محصولات کشاورزی وارد می‌نمایند، برای دست یافتن به راه‌حلی کار آمد و مهم، پژوهشگران با استفاده علم زیست‌شناسی برای اینکه بتوانند در هر یک از این بخش‌ها به صورت تخصصی عمل نمایند نیازمند علمی کاربردی و بین رشته‌ای بوده تا بتواند پاسخگو و برطرف کنندۀ این مشکلات به صورت تخصصی و هدفمندتر باشند.

برای سالیان طولانی سوالات زیادی ذهن پژوهشگران را به خود معطوف ساخته بود که چگونه می‌توان محصولاتی بهتر و باکیفیت‌تر، مقاوم‌تر به آفات و یا حتی در زمان کمتری تولید نمود.

اما بالاخره پس از تلاش‌های بسیار و تحقیقات گستردۀ محققان راه‌حلی که بتواند به صورت تخصصی، کاربردی‌تر و هدفمندتر سوالات ذهن بشر را پاسخ دهد ارائه گردید تا راهگشای برخی مشکلات پیش روی انسان باشد از این رو علمی به نام «زیست فناوری» یا بیوتکنولوژی معرفی شد. جالب است بدانید که در حال حاضر در بخش زیست فناوری صدها دانشمند سرگرم پژوهش و تحقیق در حوزه‌های مختلف این علم می‌باشند.

یکی از جالب توجه‌ترین فعالیت‌های دانشمندان این است که با استفاده از روش‌های نوین و بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر و استفاده از مواد زیست‌شناختی (بیولوژیکی) یا تلفیقی، سبب بهبود محصولات و حفاظت از آن‌ها در برابر آفات کشاورزی شده‌اند. زیست فناوری آنقدر کاربردی است که می‌تواند تمامی حوزه‌های مختلف و مورد نیاز انسان، از کشاورزی گرفته تا بخش پزشکی را پوشش دهد.

فهرست مطالب کتاب

سخن نویسنده
مقدمه
بخش اول: زیست شناسی چیست؟
زیست شناسی
انسان و زیست شناسی
پیدایش حیات
ترکیبات آلی
ساختار موجودات زنده
ویژگی‌های جانداران
بخش دوم: کاربردهای زیست شناسی
کاربردهای زیست شناسی
مبارزه با بیماری‌ها
مسئله خوراک
بخش سوم: تعریف زیست فناوری
تعریف زیست فناوری
تفاوت زیست شناسی با زیست فناوری
مخمرشناسی
بخش چهارم: تاریخچه زیست فناوری
تاریخچۀ زیست فناوری در ایران و جهان
بخش پنجم: معرفی زیرشاخه‌های زیست فناوری
معرفی زیرشاخه‌های مختلف بیوتکنولوژی
بیوتکنولوژی کشاورزی
مهندسی ژنتیک
واکسن‌های گیاهی
کشت بافت
بیوتکنولوژی صنعتی
سوخت‌های زیستی
بیوتکنولوژی پزشکی
پزشکی مولکولی
امکان تشخیص پیش و پس از بروز بیماری‌ها
ژن درمانی
ایجاد میکروارگانیسم‌های دستکاری شده برای کاربردهای خاص (مهندسی ژنتیک)
بیوتکنولوژی دارویی
تولید داروها و واکسن‌های نوترکیب
ساخت کیت‌های تشخیصی
بیوتکنولوژی محیط زیست
مقابله با آلودگی هوا
بیوتکنولوژی غذایی
کاربرد بیوتکنولوژی سنتی
کاربرد بیوتکنولوژی نوین
بیوتکنولوژی حیوانات
بیوتکنولوژی بیابان
بیومس میکروبی
بیوتکنولوژی دریایی
شیلات و پروش آبزیان به صورت پایدار و مطمئن
نانو بیوتکنولوژی
مقایسه نانوبیوتکنولوژی و بیوتکنولوژی
مواد زیستی
موتورهای بیومولکولی
مراکز علمی فعال در حوزه زیست فناوری
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری
انستیتو پاستور ایران
اهداف انستیتو پاستور
سخن پایانی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زیست فناوری چیست؟
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات امین نگار
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۴
زبانفارسی
شابک978-622-97924-7-6
موضوع کتابکتاب‌های زیست شناسی، کتاب‌های کمک آموزشی متوسطه دوم
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب زیست فناوری چیست؟

برای دریافت کتاب زیست فناوری چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.