معرفی و دانلود کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای

عکس جلد کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای

کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای مجموعه‌ای برگزیده از داستانک‌هایی شنیدنی‌ست که به قلم نویسندگان گوناگون به رشته‌ی تحریر درآمده و توسط استیو ماس، ناشر مشهور آمریکایی، گردآوری شده است. گفتنی‌ست که این کتابِ دوزبانه (فارسی - انگلیسی) نخستین بار در سال 1995 به انتشار رسیده است. همچنین اثر حاضر جایزه‌ی ناشرانِ Independent را نیز در کارنامه دارد.

درباره کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای:

«کم، زیاد است.» این احتمالاً عقیده‌ی تمام نویسندگان کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای (The World's Shortest Stories) است. در این اثر، به چندین داستانک (یا آنطور که برخی می‌گویند: داستان خیلی کوتاه) زیبا گوش خواهید سپرد، که هیچ‌یک از پنجاه و پنج کلمه تجاوز نمی‌کنند. (این محدودیت کاراکتر شرطی بوده که استیو ماس (steve moss)، ناشر و سردبیر مشهور آمریکایی در مسابقه‌ی داستان‌نویسی‌اش وضع کرده بوده است.)

موضوع این داستانک‌های پنجاه و پنج کلمه‌ای بسیار متنوع و گوناگون است. در این کتاب انواع روایت، از کمیک و عاشقانه گرفته تا جنایی و حتی علمی - تخیلی وجود دارد. هنر نویسندگان نه در انتخاب ژانر و موضوعی جذاب، بلکه در پردازش آن به موجزترین شکل ممکن بوده: به نحوی که هم اثرگذار باشد، و هم خالی از اطناب.

اگر قلم به دست گرفته باشید، می‌دانید که وجود هر نوع محدودیتی در امر نوشتن، تا چه حد می‌تواند دست‌وپاگیر باشد؛ با ملاحظه‌ی این امر، بیشتر از خلاقیت نویسندگان کتاب داستان‌های 55 کلمه‌ای به تعجب خواهید افتاد. برخی از آنان در یک داستان کوتاه کاری را کرده‌اند که بسیاری دیگر با نوشتن رمان قصد انجامش را داشته‌اند! البته در توصیف مجموعه‌ی حاضر نباید راه اغراق بپوییم؛ زیرا مثل هر مجموعه‌ی منتخبی، ممکن است در آن به کارهایی متوسط نیز بربخوریم. اما آنچه مسلم است این است که کتاب حاضر قطعاً باعث آشنایی بسیاری از مخاطبین با سبک نوشتاری‌ای جدید و فضای ادبی‌ای متفاوت خواهد شد.

گفتنی است که در این کتاب، پس از ترجمه‌ی هر داستان، نسخه‌ی زبان اصلی آن (که انگلیسی است) را نیز خواهید شنید. این اثر افتخاراتی را نیز در کارنامه دارد که افتخار نامزدی برای دریافت عنوان بهترین کتاب صوتی (Unabridged Finalist) یکی دیگر از جوایز این اثر است.

در نکوداشت کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای:

- یک کتاب ضروری برای همه‌ی آنان که می‌گویند: وقت برای مطالعه‌ نداریم! (AMAZON)

کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای مناسب چه کسانی است؟

اثر حاضر را به تمام دوست‌داران آثار روایی کوتاه، و البته علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی با متون ادبی توصیه می‌کنیم.

با استیو ماس بیشتر آشنا شویم:

نام کاملش استیون دانلان ماس است. او ویراستار و ناشر آمریکایی‌ست که در رشته‌ی هنرهای زیبا در دانشگاه کالیفرنیا تحصیل کرده اما در زندگی حرفه‌ای بیشتر به زمینه‌ی کتاب و نشر گرایش داشته است. ماس یکی از سهام‌دار اصلی و مدیر نشریه‌ی «نیوتایمز سن‌لوییز اوبیسپو» بود. شهرت اصلی‌اش اما بیش از هر چیز مدیون به راه انداختن مسابقه‌ای به نام «داستان‌های 55 کلمه‌ای» است. کتاب داستان‌های 55 کلمه‌ای، گزیده‌ای است از آثار ارسال‌شده جهت شرکت در مسابقه‌ی مزبور.

در بخشی از کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای می‌شنویم:

یک زندگی تازه

نه سال، گرفتار در یکی از ماه‌های فراموش‌شده‌ی اورانوس. من، تنها بازمانده‌ی یک نبرد بین سیاره‌ای، حیات هوشمند را کشف کردم. موجودات ظریف و مهربانی که مرا به جمع خود راه دادند و تغذیه‌ام کردند. از آنها آموختم و به آنها دلبستگی پیدا کردم. عاقبت همنوعانم به جستجوی من آمدند. اما ما خود را از دید سفینه‌های اکتشافی پنهان کردیم. گزارش: ماه گاما غیرمسکونی است.

هیچ‌جا مثل اینجا نیست

رئیس جمهور برای استقبال از سفینه‌ی از راه‌رسیده و غول‌پیکر موجودات غیرزمینی، شتابان به صحرای آریزونا رفت. رئیس جمهور گفت: صلح. موجودی غیرزمینی که خیلی به انسان شباهت داشت گفت: متشکرم. ما اعضای یک تور جهانی یک میلیون ساله هستیم. از بازگشت به وطن خیلی هیجان‌زده هستیم. رئیس جمهور گفت: خواهش می‌کنم از اینجا بازدید کنید. بعد هم سفر خوش. موجود غیرزمینی گفت: نه. شما درست متوجه نشدید. ما در وطن هستیم!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۹ دقیقه
قسمت اول
۱۲ دقیقه
قسمت دوم
۱۲ دقیقه
قسمت سوم
۱۳ دقیقه
قسمت چهارم
۱۲ دقیقه
قسمت پنجم
۱۲ دقیقه
قسمت ششم
۱۳ دقیقه
قسمت هفتم
۱۲ دقیقه
قسمت هشتم
۱۲ دقیقه
قسمت نهم
۱۲ دقیقه
قسمت دهم
۱۲ دقیقه
قسمت یازدهم
۱۲ دقیقه
قسمت دوازدهم
۱۳ دقیقه
قسمت سیزدهم
۱۳ دقیقه
قسمت چهاردهم
۱۱ دقیقه
قسمت پانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای
نویسنده
مترجمگیتا گرکانی
گویندهمهرانه امروانی
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی آموزش زبان، کتاب‌های چند زبانه
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای

mostafa mostafa
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
برخی داستانها خیلی مبهم است ولی متن دوزبانه جالبه و گوش دادن را توصیه میکنم
معصومه مولایی
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
خوبه ولی اکثرا داستان هاش بی مزه است
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای

برای دریافت کتاب صوتی داستان‌های 55 کلمه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.