معرفی و دانلود کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه

عکس جلد کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه
قیمت:
54000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه

به نظر شما وضعیت زندگی ایرانیان در گذشته بهتر از زمان حاضر بوده است؟ کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه به قلم احسان اقبال سعید، مروری طنازانه و انتقادی بر معضلات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشورمان در چند دهه اخیر است.

درباره کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه:

یادآوری خاطرات قدیمی همواره احساساتی عجیب را در آدمی زنده می‌کند. حس و حالی که ترکیبی از حسرت، غم، شادی و فقدان است. هرچند که تمامی اتفاقات گذشته خوب و دلنشین نبوده، با این حال اقبال خوبی نسبت به گذشته‌گرایی و ستایش امور نوستالژیک از سوی مردم وجود دارد. این موضوع فرهنگی – اجتماعی از جمله مسائلی است که ایرانیان بسیار با آن درگیر هستند و در مراودات روزانه و تعاملات انسانی می‌توان به وفور مثال‌هایی را دید و شنید که مردم عامه شرایط زندگی در چندین دهه قبل را مساوی با خوشبختی و سعادت می‌دانند. اما به راستی علت این موضوع چیست؟!

احسان اقبال سعید در کتاب اسپرسو با رضا شاه، تلاش کرده تا با زبانی طنزآمیز و نگاهی انتقادی و موشکافانه به مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایران بپردازد و معضلات اجتماعی و ویژگی‌های فرهنگ عامه در چهل سال اخیر را بررسی نماید.

همچنین کتاب به مفهوم نوستالژی محدود نمی‌ماند و نویسنده تلاش می‌کند تا با آوردن مثال‌هایی جدید و واقعی از جامعه امروز ایران، به نقد دیگر معضلات دوران حاضر بپردازد؛ از فساد اقتصادی و اداری گرفته تا شکاف میان نسلی و تنش‌های اقتصادی و فرهنگی میان مردم و مسئولان.

کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کسانی که دوست دارند مسائل اجتماعی و اقتصادی ایران معاصر را با نگاهی طنز و انتقادی بررسی کنند، کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه انتخابی جذاب و شنیدنی برای این افراد خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه می‌شنویم:

مورد عجیب تعلیق سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد، از تازه‌ترین بحران‌های بی‌دلیل در عرصه رسانه و سیاست ایران است. سپنتا نیکنام که در دور گذشته هم عضو شورای شهر یزد بوده است، در انتخابات اخیر هم موفق به پیروزی و ورود به شورای شهر می‌شود. اما با شکایت یکی از نامزدهای ناکام تعلیق و با مصاحبه آیت‌الله محمد یزدی، از فقهای بلندپایه عضو شورای نگهبان، عملا لغو عضویت می‌شود و به گفته آقای یزدی، اگر کسی دربرابر این تصمیم و قرائت شورای نگهبان قرار گرفته و مخالفت کند، عملا مقابل نظام ایستاده است.

بحث را از کلام آخر آیت‌الله یزدی شروع می‌کنم. ایشان مخالفت با این تصمیم خود و همکارانشان را در حکم ایستادگی برابر نظام دانسته‌اند. می‌توان به ایشان یادآور شد که بهتر است برای هر امری پای مخالفت با دین و نظام را به میان نیاوریم و سطح امور خطیری چون دین و نظام را تا حد دفاع از تصمیمات روزانه خود فرونکاهیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه کتاب
15 دقیقه
بخش اول
23 دقیقه
بخش دوم
41 دقیقه
بخش سوم
12 دقیقه
بخش چهارم
24 دقیقه
بخش پنجم
30 دقیقه
بخش ششم
17 دقیقه
بخش هفتم
34 دقیقه
بخش هشتم
28 دقیقه
بخش نهم
30 دقیقه
بخش دهم
14 دقیقه
بخش یازدهم
27 دقیقه
بخش دوازدهم
22 دقیقه
بخش سیزدهم
23 دقیقه
بخش چهاردهم
23 دقیقه
بخش پانزدهم
21 دقیقه
بخش شانزدهم
14 دقیقه
بخش هفدهم
13 دقیقه
بخش هجدهم
29 دقیقه
بخش نوزدهم
1 دقیقه
معرفی عوامل

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه
نویسنده
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های طنز
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه

Saleh Siamaki
۱۴۰۱/۱۱/۱۸
بخش‌های ابتدایی خیلی واسم جذاب نبود. اما در ادامه مطالب، کتاب مفیدی به نظرم آمد. تحلیل‌های ریشه‌ای و البته کوتاه و عامیانه و بدون تمرکز بر یک نگرش خاص، در مورد مسایل اجتماعی و سیاسی معاصر ایران دارد. گوینده هم بسیار گویا و مسلط مطالب را بیان نموده است.
سفارینا
۱۴۰۲/۵/۱۴
زیاد کتابی نیست که آدم به کسی پیشنهاد کنه... چون کاملا طرفش مشخصه. جز افراد خاصی، همه رو از هر قشری مورد تمسخر قرار داده. حالا شاید یه چیزایی م راست باشه تو کتابش...
محمد مکرم
۱۴۰۱/۶/۱۵
نگاه‌های سیاسی یک طیف خاص هست با ضربه زدن به افراد مختلف از رضا خان بگیر تا احمدی نژاد ‌... کتاب بی طرفی نیست
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۴/۱۳
بی محتوا و کاملا بی نمک
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۹/۲۱
بسیار کتاب زیبا دلچسب و شیرین تا نگاه سیاسی زیبا
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه

برای دریافت کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.