معرفی و دانلود کتاب صوتی پیرمرد و دریا

عکس جلد کتاب صوتی پیرمرد و دریا
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پیرمرد و دریا

کتاب صوتی پیرمرد و دریا نوشته‌ی ارنست همینگوی، کوشش‌های ماهیگیر پیری را روایت می‌کند که روزها است بدون هیچ صیدی از دریا بازمی‌گردد اما ناامید نمی‌شود. او بار دیگر تلاش می‌کند تا ماهیِ بزرگی را صید کند و توانایی‌های خود را به اثبات برساند. این رمان توانست برای خالقش جایزه‌ی ادبی نوبل و پولتیزر را به ارمغان بیاورد.

معرفی رمان پیرمرد و دریا:

رمان پیرمرد و دریا (The Old Man and the Sea) را به عنوان یکی از برجسته‌ترین و ماندگارترین رمان‌های همینگوی می‌شناسند و بسیاری از منتقدان آن را شاهکاری بی‌نظیر به حساب می‌آورند. این کتاب به زندگی پیرمردی به نام سانتیاگو می‌پردازد که مدت‌ها است دست خالی از دریا بازمی‌گردد. سانتیاگو با دلی پر از امید به دریا می‌رود تا بعد از کشمکشی سخت میان مرگ و زندگی مهارت‌های درونی خود را به همگان اثبات کند.

رمان درخشان و تاثیرگذار پیرمرد و دریا اولین‌بار به صورت کامل در شماره‌ی یک مجله‌ی لایف منتشر شد و تنها در دو روز بیش از پنج میلیون نسخه از این مجله به فروش رسید.

ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) زندگی پرفراز و نشیبی داشت و بسیاری از آثار جذاب و زیبای خود را بر اساس تجربیات شخصی خود نوشت و رمان جذاب و خواندنی پیرمرد و دریا نیز از این قاعده مستثنی نیست. همینگوی در کشورهای گوناگونی زندگی می‌کرد و مدتی هم در کوبا ساکن شد و به علایق خود یعنی قایق‌رانی و ماهی‌گیری پرداخت. بسیاری عقیده دارند که او در همین مدت با ماهی‌گیری کوبایی به اسم گرگوریو فوئنتس ملاقات کرد و دوستی عمیقی بین این دو شخص شکل گرفت و همینگوی بعدها این رمان را براساس شخصیت این دوستش نوشت.

ارنست همینگوی را بیشتر بشناسیم:

ارنست همینگوی در دسته‌ی نویسندگان درخشان معاصر ایالات متحده آمریکا قرار دارد که برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات نیز شده است. او در سال 1899 در خانواده‌‌ای آمریکایی و ثروتمند چشم به جهان گشود. پدر او پزشک بود و مادرش پیانو و آواز آموزش می‌داد. ارنست که در چنین خانواده‌ای رشد می‌یافت، نویسندگی را با نوشتن در روزنامه‌ی مدرسه آغاز کرد. این نویسنده‌ی ماجراجو در جنگ جهانی اول به صورت داوطلبانه شرکت کرد اما به دلیل مشکل بینایی مجبور به بازگشت شد. او ساکت ننشست و در صلیب سرخ به عنوان راننده‌ی آمبولانس مشغول به کار شد. ارنست همینگوی را باید یکی از بنیان‌گذاران «وقایع‌نگاری ادبی» دانست.

همینگوی در میان جنگ‌ها و نوشتن کتاب‌هایش سفر می‌کرد و به فعالیت‌های مورد علاقه‌ی خود که شکار و ورزش‌ها‌ی دیگر بود، مشغول می‌شد. یکی از ورزش‌های موردعلاقه‌ی وی گاوبازی بود که نتیجه‌ی این علاقه، به داستان «مرگ در بعد از ظهر» ختم شد. در 1934 به آفریقا سفر کرد و در داستان‌های برف‌های کلیمانجارو و تپه‌های سبز آفریقا از تجربیات این سفر استفاده نمود. سبک خاص او در نوشتن، او را تبدیل به نویسنده‌ای بی‌مانند و تأثیرگذار کرده بود.

در نهایت، او در سال 1961 با یکی از تفنگ‌های موردعلاقه‌اش خودکشی کرد. در سال‌های نخست، خانواده‌اش علت مرگ را اتفاقی تلخ عنوان کردند که هنگام تمیز کردن اسلحه رخ داده است اما همسرش بعد از پنج سال به خودکشی همینگوی اعتراف کرد.

نکوداشت‌های کتاب پیرمرد و دریا:

- داستانی عمق‌گرایانه و چالش برانگیز. (Common Sense Media)
- بهترین [اثر] او. زمان نشان خواهد داد که این بهترین اثر در میان همه‌ی ماست. منظورم [بهترین کار]خودش و معاصرانم است. (William Faulkner)
- بهترین داستانی که همینگوی نوشته است... هیچ صفحه‌ای از این شاهکار نمی‌توانست به شکلی بهتر یا متفاوت به تحریر درآید. ( Sunday Times)

در بخشی از کتاب صوتی پیرمرد و دریا می‌شنویم:

کوسه رسید و ضربه‌ی سنگینی به ماهی وارد کرد. پیرمرد دهان و چشم‌های کوسه را دید و صدای بر هم خوردن دندان‌هایش را شنید که تکه‌ای از گوشت ماهی را کند و برد. سر کوسه بیرون از آب و پشتش هم در حال خروج از آب بود. پیرمرد نیزه را میان دو چشم کوسه فرو کرد و صدای برخورد نیزه با فلس‌هایش را به‌ وضوح شنید. او یک کوسه با سری آبی رنگ و بزرگ، چشمانی درشت و فکّی خطرناک بود، اما پیرمرد نیزه را دقیقاً در مغزش فرو کرده بود. پیرمرد نیزه را با دستان خون‌آلود و تمام توانش پرتاب کرده بود.

کوسه به پشت، روی آب افتاد و پیرمرد چشمانش را دید که دیگر زندگی در آن‌ها جریان نداشت. زمانی‌که پیرمرد داشت طناب را به دورش می‌چرخاند، کوسه یک‌ بار دیگر چرخید. پیرمرد، خوب می‌دانست که کوسه مرده است، اما کوسه نمی‌خواست این را بپذیرد. سپس درحالی‌که دمش بر روی آب ضربه می‌زد و فکش می‌لرزید، مانند یک کشتی سرعتی، روی آب شناور شد. آن قسمت از دمش را که روی آب می‌کوبید سفید بود. حدوداً سه چهارم از بدنش روی آب بود. کمی لرزید و درنهایت بی‌حرکت ماند. زیر بار نگاه پیرمرد، آرام‌آرام در آب فرو رفت.

پیرمرد با صدای بلند گفت: «چهل پوند از ماهی بزرگم، نیزه و تمام طناب‌هام رو برد. حالا ماهی من داره خون‌ریزی می‌کنه و بوی خون، کوسه‌های دیگری رو هم به این مهمونی دعوت می‌کنه.»

دیگر تمایلی نداشت به ماهی مُثله شده‌اش نگاه کند، زیرا او کاملاً تکه پاره شده بود. زمانی‌که به ماهی حمله می‌شد، انگار به خود او حمله شده بود. با خود گفت: «من اون کوسه رو کشتم. اون بزرگ‌ترین کوسه‌ای بود که توی تموم عمرم دیدم. خدا می‌دونه که من چه کوسه‌های عظیمی تا به حال دیده‌ام. اون برای بقا خیلی خوب بود. کاش این یه خواب بود و هیچ‌وقت این ماهی رو صید نکرده بودم و الان توی خونه‌ام، روی تختم در حال خوندن روزنامه بودم!»

ادامه داد: «اما انسان برای شکست خوردن به دنیا نیومده. آدم می‌تونه نابود بشه، اما نباید شکست بخوره.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۲ دقیقه
بخش اول
۱۵ دقیقه
بخش دوم
۱۲ دقیقه
بخش سوم
۱۹ دقیقه
بخش چهارم
۱۶ دقیقه
بخش پنجم
۱۷ دقیقه
بخش ششم
۱۵ دقیقه
بخش هفتم
۱۷ دقیقه
بخش هشتم
۱۳ دقیقه
بخش نهم
۱۴ دقیقه
بخش دهم
۱۵ دقیقه
بخش یازدهم
۱۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۰ دقیقه
بخش سیزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پیرمرد و دریا
نویسنده
مترجممحمدصدیق سپهری نیا
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پیرمرد و دریا

زبیر سعیدی
۱۳۹۹/۸/۲۷
همش منتظر بودم رمان تموم بشه و من این نقد رو پای این رمان صوتی بنویسم. خود رمان داستانی تقریبا معمولی داشت، شاهکار نبود اما ارزش یکبار خوندنش رو داشت، آن هم خواندن کتاب نه گوش دادن به این فایل صوتی، متاسفانه شخصی که به جای شخصیتهای این رمان صحبت میکرد به شدت رمان رو مضحک و ضعیف کرده بود، صدای و ادا پیرمرد نحوەی کردن کلمات پیرمرد و پسر بچە بە حدی ضعیف، خنده دار و گاهٱ گوش خراش بود که اواسط رمان میخواستم از گوش دادن به رمان منصرف بشم. طرز صحبت کردن پیرمرد مرا یاد حضرت یعقوب در سریال یوسف پیامبر می‌انداخت و لحن صحبت پسر بچه نیز فاقد هرگونه احساسات درونی بود و به معنای واقعی بسیار آزار دهندەتر از صدای پیرمرد بود، مدام نگاه میکردم ببینم چقدر از رمان مانده که تموم بشه! با نهایت احترام خواهش میکنم برای روایت یک رمان نهایت حساسیت و تلاش رو برای کسب مهارت به عمل بیارید چون اگه ما بخوایم از طریق فایل صوتی رمان رو بشناسیم صدا و نحوه روایت شخص راوی بر روی قضاوت ما تاثیر میذاره و اگه بد باشه ممکنه رمان رو از جلو چشممون بندازه. ممنون
الناز محمدی
۱۴۰۱/۶/۸
🍁 بیصبرانه منتظر بودم این کتاب تموم شه تا نظرم رو راجبش بگم. با اینکه کتاب تموم شد، پر بودم از یه سری نظرات ضدونغیض! پس به کتاب اکتفا نکردم رفتم سراغ فیلمی که به اقتباس از این کتاب ساخته شده بود. فیلم The old man and the sea ساخته ‘جان استرجس’ رو دیدم و حالا آماده بودم تا نظرم رو راجع به این کتاب بنویسم؛
همینگوی این کتاب رو توی کوبا نوشته ‌و به خاطر اون جایزه نوبل دریافت کرده! فقط جای تاسف بیکران داره که اون ‌سال ۱۹۶۱ توی آیداهو خودکشی میکنه!!! اون تحت تاثیر وقایع انقلاب کشور کوبا قرار میگیره، و مجبور میشه توی سال‌های آخر زندگیش کوبا رو که دوست داشت به خاطر تهدیدهای رهبر اون موقع فیدل کاسترو ترک کنه. اون کوبا رو خونه خودش میدونست! به دوریش عادت نکرد ‌بعد از ۱۸ ماه دوری از کوبا از این دنیا رفت.
کتاب پیرمرد و‌دریا یه قهرمان به نام سانتیاگو داره. پیرمرد ضعیف ولی سرسخته! اون یه ماهیگیر ساده ست که هر روز‌ به جنگ طبیعت میره. سانتیاگو همواره در حال فکر کردن هستش و حتی با دریا، پرنده و ماهی حرف میزنه! اون ۸۴ روزه که هیچ صیدی نداشته ولی هر روز با امید میره دریا برای صید! اون خود رو فردی بدشانس میدونه و میگه اگه بازاری وجود داشت که شانس می‌فروخت، من حتما به هر قیمتی شده اون رو‌ میخریدم! (مثل من)
یه تعبیر قشنگ؛ تشبیه دریا به زن! اون میگه؛ دریا انگار یک زن است! به خاطر اینکه دریا همیشه با اسیران خود مهربانی بسیار می‌کرد،!!!
فیلمی به کارگردانی باب یاری (ایرانی آمریکایی) به نام ‘پاپا، همینگوی در کوبا’ از روی‌ زندگی نامه اون ساخته شده (دوستداران همینگوی اون رو پاپا صدا میکردن!).
کتابی بود که من از خوندنش لذت بردم و از اون صبر، پشتکار و سخت کوشی یادگرفتم… ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
آریا زمانپور سیاهکل
۱۴۰۱/۷/۱۶
کتاب رو نصف و نیمه ول کردم.
درکل خب داستانی سطحی داشت و برداشت عمیق خاصی نمیشد ازش کرد.
دیالوگ‌ها هم که ساده بودن.
ولی چیزی که واقعا ارزش این کتاب رو پایین آورد، تلاش خیلی کم دوستان عزیز در تبدیل این اثر به یک کتاب صوتی بود.
بعد از ده دقیقه گوش دادن به کتاب، آدم حوصله‌اش سر میرفت، صدا و لحن
یکسان و مصنوعی واقعا از لذت این کتاب کم کرد... جوری که دیگه اصلا نمیتونستم تحمل کنم و تا آخر پای کتاب بشینم.
بنظرم اگر انرژی بیشتری برای این کتاب گذاشته میشد نتیجه مطلوب تری میداد.
ولی با این حال باز هم خسته نباشید و مشتاق شنیدن آثار قوی تری از شما هستیم ❤
Dream Land
۱۳۹۹/۱۱/۱۸
در این رمان مفاهیم ارزشمندی مانند تلاش و ثابت قدم بودن در مسیر هدف واستقامت وامیدواری درراه رسیدن به ان به زیبایی وبه شکل خارق العاده والبته بسیار واقع گرایانه به شنونده منتقل میشود. صدای راوی موزیک وهمه زحمات تیم ارائه دهنده، زیبایی این کتاب را صدبرابردراختیار شنونده قرار داده‌اند باتشکر از این کار زیبا شک نکنین بخرین و حتمابادقت گوش بدین
معصومه مقدم
۱۴۰۱/۳/۱۹
خود کتاب واقعا عالیه توصیفات یجوریه که مستقیم آدمو میبره وسط اقیانوس اما اگر خودم از روی کتاب میخوندم برام خیلی شیرین تر و شگفت انگیز تر بود چون گوینده کارو خراب کرده گذشته از نوع صدا یجاهای لحن جمله هارو اشتباه میگه که برا همچین کتابی اشتباه بزرگیه چون هر جمله با لحن خاص خودش معنای خاصی داره، اما اینکه هدف نویسنده از به تصویرکشیدن تلاش بی فایده‌ی پیرمرد چی بود اینم متوجه نشدم
شهرزاد زارع
۱۴۰۰/۹/۲۱
در تمام داستان زیباترین نکته برای بنده، عشقی بود که ماهیگیر به ماهی داشت، ناگزیر به کشتن ماهی بود اما با او سخن میگفت اورا برادر خود میدانست و بخاطر کشتن ماهی داغی بر دل داشت، در این داستان نکات ظریفی دیده مشود مصادق این بیت
گر چه میگفت که زارت بکشم،،،،،، میدیم که نهانش نظری با من دلسوخته بود
Saro Moradi
۱۴۰۰/۶/۲۴
رمان خوب و جالبیست! من از نظر شهرت اثر و شهرت و قدرت (کلام) نویسنده این کتاب را تهیه کردم.
داستان یکنواختی دارد و مشخصا با چند دیدگاه فلسفی و پند امور برای خواننده همراه است و اگر رمان‌های عالی با ریتم یکنواخت خوانده اید و برایتان ملال اور نبوده باشد احتمالا از این اثر نیز خوشتان خواهد امد
زهرا میرزایی
۱۳۹۹/۷/۱۴
ارنست همینگوی طی نوشتن این کتاب روزهی زیادی را در بیمارستان سپری کرد که پزشکان علت بیماری او را خستگی اغراطی و دریازدگی میدانستند در حالیکه خانه‌ی ارنست هزاران فاصله از دریا داشت، این کتاب چون با عشق و قلب نوشته شده است خواندنش خالی از لطف نخواهد بود.
مهر در پاییز
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
داستان به ظاهر ساده ولی بسیار عمیق... از شنیدنش لذت بردم و درونم و تکون میداد... چه چیزهایی که ما براشون میجنگیم ولی داریم خودمون وواونو تباه میکنیم.... نبردی که تکه‌ای از خودمونو ازما جدا میکنه و میبره.... کجا باید ایستاد کجا باید رفت؟
آلما مقدم
۱۴۰۰/۷/۲
۵ ستاره رو به نویسنده و داستان زیبایش میدهم! خسته نباشید به مترجم. کتاب به این قشنگی وبا احساس وقتی نویسنده با نوشتن این کتاب دچار دریازدگی میشه در حالیکه در دریا نبوده نشانه‌ی احساسات زیاد در کتاب میشیم، ایرادی که داره اینکه‌ای کاش صدا‌ها بهتر انتخاب میشد
سوزان مکبر
۱۴۰۰/۹/۱۷
سلام برای کسانی که این رمان را میخواهند بخوانند به نظر من کتاب صوتی که ابدا خوب نبود موسیقی‌های متن کاملا غیر مانوس بودند شاید کتاب اگر مختصرتر نوشتن میشد و متنی میخوندی ارزش یک بار خوندن فانتزی رو داشت در مجموع با کیفیت صوتی ابدا ابدا خوب نبود
فاطمه زینالی
۱۴۰۱/۷/۲
این داستان تصویری کامل از زندگی را ارائه می‌ده پیرمرد برای شکار ماهی و بردن آن به خانه هر کاری انجام می‌ده. اون هیچ اشتباهی نمی‌کنه و تمام کارها را به درستی انجام می‌دهد، ولی باز هم کافی نیست... این عین زندگیه
سارینا دهدشتی
۱۴۰۱/۳/۳۱
سلام
بنظرم کتاب جالبی بود
مخصوصا جاهایی که پیرمرد تو قایق با خودش و با ماهی صحیت میکنه
و آدم در زمان تنهایی واقعا همینجور میشه و خودش، مخاطب حرف‌های خودش قرار میگیره
بطور کلی کتاب خیلی خوبی بود بنظرم
ن ک
۱۴۰۱/۳/۱۵
نحوه برخورد انسان با مسائلی مثل موقعیت‌های دشوار، تصمیم گیری در لحظه‌های حیاتی زندگی، چطور کنار آمدن با تنهایی، تلاش برای بقا، روحیه تطبیق پذیری با شرایط، اراده در رسیدن به اهداف را در قالب داستانی ساده بیان میکند.
مجید پاکنژاد
۱۴۰۰/۱۲/۹
رمان بسیار زیبایی است.
خواننده (شنونده) را مشتاقانه به ادامه داستان تشویق و ترغیب میکند
حس بقا و جنگیدن برای زنده ماندن و حس امید به زندگی را در قالب یک داستان زیبا در وجود انسان تحریک و بیدار میکند
موفق باشید🌹🌹
مشاهده همه نظرات ۸۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پیرمرد و دریا

برای دریافت کتاب صوتی پیرمرد و دریا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.