معرفی و دانلود کتاب صوتی کاندید

عکس جلد کتاب صوتی کاندید
قیمت:
46000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کاندید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کاندید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کاندید

در سرتاسر کتاب صوتی کاندید اثر فرانسوا ولتر، سه کلمه خفقان، رخوت و رنج دیده می‌شود. ولتر، نابغه‌ای در به تصویر کشیدن ظلم و استبداد و از بزرگ‌ترین منتقدین سیاسی قرن هجدهم است.

کتاب کاندید (Candide) یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است و در دوران حیات نویسنده بیست بار تجدید چاپ شد و آن را در ردهٔ موفق‌ترین آثار ادبی فرانسه قرار دارد. این کتاب در واقع شرح مبسوطی از نظریه‌های فلسفی فرانسوا ولتر (Francois Voltaire) در قالب یک داستان مهیج است.

این کتاب صوتی در واقع شرح زندگی یک جوان خوش‌سیما (ولتر) با همین لقب (کاندید) است. او در کاخ بارون زندگی می‌کند و به دلیل زیبایی و سادگی خود بارون را مجاب می‌کند تا از یک معلم طراز اول با نام پانگلوس برای تربیت او استفاده کند. پانگلوس خوشبختی و خوش‌بینی و انسانیت را به کاندید می‌آموزد اما بارون به او مظنون شده (با ظن به رابطه کاندید با دخترش) او را از کاخ اخراج می‌کند.

کاندید پس از مدتی سرگردانی به گروه سربازان بلغاری می‌پیوندد. این‌جاست که کاندید پی می‌برد که دنیا آن چیزی که تصور می‌کرده نیست و رنج و بدبختی‌ و مصیبت در همه جا موج می‌زند. سال‌ها بعد کاندید معلم خود را در حال گدایی پیدا می‌کند. به قلعه‌ی بارون حمله می‌شود، پدر و برادر کانگاند(دختر بارون) کشته شده بودند، مادرش و خود کانگاند نیز به سختی مورد تجاوز مغول‌ها قرار گرفته و سپس کشته شده بودند.

در داستان سراسر رنج کاندید، ولتر بسیار زیاد وضعیت وخیم جنگ هارا نمایش داده و نفرت خود را از جنگ اعلام کرده است. همچنین، با وجود فلسفه ی عمیقی که در کتاب وجود دارد، داستان کتاب در عین تمام هیجانات و کشمکش ها، کمی غیر واقعی به نظر میرسد.

کاندید پس از درمان پانگلوس (استادش)، با او به شهر دیگری سفر می‌کند که دچار زلزله شده است. در حالی که پانگلوس و کاندید در جمع افراد زلزله زده در حال بحث کردن در موضوعات فلسفی بودند، کشیش‌ ها به‌عنوان دعا و قربانی پس از زلزله، پانگلوس را به دار آویختند. جرم او دو کلمه بود: «حرف زدن»!!! کاندید نیز به جرم آنکه به حرف‌هایش گوش می‌داد صد ضربه شلاق خورد. اوج نمایش ظلم و خفقان در قرن های 17 و 18 میلادی همینجاست.

در ادامه‌ی داستان، اتفاقات جدیدی می‌افتد. کاندید به طور معجزه‌آسایی دوباره کانگاند را باز‌می‌یابد. طی ظلمی که به او و خانواده‌اش شده بود و اتفاقاتی که افتاد آ‌ن‌ها مجبور به جدایی شدند و پیرزنی وظیفه‌ی مراقبت از کانگاند را بر عهده گرفت.

در ادامه‌ی این داستان پر کشمکش، کاندید اینبار با فیلسوفی بنام مارتین آشنا شد که خود را بدبخت ترین مردم زمین می‌دانست و بر خلاف پانگلوس خیال می‌کرد دنیا در بدترین شرایط ممکن قرار دارد....

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
16 دقیقه
بخش اول
27 دقیقه
بخش دوم
15 دقیقه
بخش سوم
31 دقیقه
بخش چهارم
23 دقیقه
بخش پنجم
21 دقیقه
بخش ششم
31 دقیقه
بخش هفتم
22 دقیقه
بخش هشتم
24 دقیقه
بخش نهم
29 دقیقه
بخش دهم
29 دقیقه
بخش یازدهم
15 دقیقه
بخش دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کاندید
نویسنده
مترجمرضا مرادی اسپیلی
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
46000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کاندید

Siavash Ghezelbash
۱۴۰۱/۷/۱۳
در بخش چهارم از زبان کسی که روزی دختر پاپ بوده مطلبی گفته می‌شود که شاید منشا تمام بدبختی‌ها جنگ‌ها و نزاع‌های بشریت باشد:
این مرض شاید از بدترین غرایض باشد چیزی احمقانه تر از این هست که باری را که میتوانی زمین بگذاری بر دوش بکشی یا در ترس و وحشت زندگی کنی و همواره به آن بچسبی یا ماری را نوازش کنی که تو را می‌بلعد تا قلبت را نیز بخورد
Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۶/۱۲
در این کتاب بیشتر به این مسئله پرداخته شده که زندگی جبری رنج آور است و هیچ کس احساس خوشبختی نمی‌کند آنچه در ظاهر بعضی انسانها خوشبختی و شادی می‌بینیم در باطن مصیبتی پنهان است و اینکه انسانها خودشان به هم ظلم می‌کنند و برای بهره‌کشی و منفعت شخصی همدیگر را سلاخی و شکنجه و چپاول می‌کنند.
اسماعیل فیضی خواجه
۱۳۹۹/۲/۲۸
اگر می‌خواهید ولتر و زمانه‌اش را بشناسید، با کتابهایش انس بگیرید و با او همسفر شوید. این اثر -کاندید- پیشتر با نام «خوشبین» ترجمه شده. ساده دل کتابی دیگر از ولتر است و بعضا به اشتباه کاندید را همان ساده دل ترجمه کرده‌اند. پس از خواندن این کتاب، ساده دل را هم حتما بخوانید.
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۱/۲۸
این رمان دیدگاه خوشبینانه بشر به جهان را که توسط کسانی چون الکساندر پوپ و لایبنیتسِ ریاضی دان، مبنی بر اینکه دنیا بهترین جهان ممکن برای زندگی کردن است که خداوند میتوانسته بیافریند را به سخره میگیرد، این دیدگاه از عقاید دئیسمی ولتر هم ناشی میشود.
Vahid amroudi
۱۳۹۶/۸/۱۱
با درود. باید شرح داستان با وحشت خوند، قسمت اعظم داستان لو میره. خواهشمندم در خصوص نقد بنویسید. با سپاس از برنامه فوق العاده کتابراه
الما اژدهاکش
۱۳۹۶/۱۱/۱۳
با سلام و تشکر از برنامه‌ی عالیتون، کتاب عالی بود، درمورد مفهوم زندگی و نقد زمانه‌ی خودشه، امیدوارم بازم از این کتابای عالی بذارین
میلاد مولائی فرد
۱۴۰۰/۱/۲۳
کتاب عالی است_ یک نوع نقد موشکافانه حاصل محتویات در بخش‌های مختلف به تفتیش عقاید و.... که البته مربوط به عصر نویسنده می‌باشد.
حتما پیشنهاد می‌شود
Rahele Rahbar
۱۳۹۷/۸/۴
داستان و محتوا بسیار عالی، با تشکر از گوینده خوبتون، کتابراه بهترین نرم افزار مطالعه‌ای که تا بحال باهاش آشنا شدم
حسام دانشور
۱۴۰۱/۵/۲۸
اگر این کتاب رو یک بار بخونید بهش علاقه مند میشید ولی اگر دو یا سه بار بخونید میتونید خودتون رو توش پیدا بکنید
Sepide Sajadi
۱۴۰۰/۲/۱۸
یکم سورئال هست که البته سبک مورد علاقه من نیست. ولی بسیار جالب مفاهیم رو نمادین ارائه کردن. خوانش عالی
رسول بخشی
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
کتاب بسیار مطرح و معروفیه ولی من خیلی نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم. خوانش کتاب خوب بود
Saied Karimian
۱۴۰۰/۶/۱۴
آقای سلطان زاده بسیار عالی این کتاب را خواندند
لذت بردم
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کاندید

برای دریافت کتاب صوتی کاندید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.