معرفی و دانلود کتاب صوتی بیگانه

عکس جلد کتاب صوتی بیگانه
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بیگانه

کتاب صوتی بیگانه نوشته آلبر کامو، داستان مردی درونگرا به نام مرسو را به تصویر می‌کشد که با تفکری منحصر به فرد زندگی می‌کند. مرسو مرتکب قتلی می‌شود و در دادگاه به این درک می‌رسد که رفتارش چه تأثیری بر دیگران داشته است. این رمان یکی از بهترین‌های ادبیات فرانسه به شمار می‌رود و در فهرست «صد کتاب قرن لوموند» رتبه‌ی نخست را دارد.‌

درباره‌ی کتاب صوتی بیگانه:

ماجرای این رمان در دو بخش روایت می‌شود؛ در بخش اول، مرسو به عنوان شخصیت اول داستان در مراسم خاکسپاری مادر خود حضور می‌یابد و هیچ غم و ناراحتی‌ای از خود بروز نمی‌دهد. در ادامه‌ی کتاب صوتی بیگانه (The Stranger) شما به درک عمیق‌تری نسبت به زندگی و شخصیت مرسو می‌رسید و متوجه می‌شوید که او به هیچ وجه با سایرین ارتباط عاطفی برقرار نمی‌کند و در بی‌تفاوتی کامل نسبت به اشخاص دیگر به سر می‌برد.

مرسو از این سبک زندگی رضایت بسیاری دارد و خشنود است که به این روش زندگی می‌کند. البته این نگاه او به دنیای اطراف تأثیر بسیار عمیقی بر سایرین می‌گذارد که بعدها به زیان شخصیت اصلی داستان تمام می‌شود و او را در موقعیت دشواری قرار می‌دهد. اتفاقات بسیاری برای مرسو رخ می‌دهد و او مرتکب قتل می‌شود و در این‌جا بخش نخست رمان بیگانه به پایان می‌رسد. بخش دوم این رمان مشهور، محاکمه‌ی وی است و مرسو برای اولین بار با تبعات رفتاری که با دیگران داشته روبرو می‌شود.

آلبر کامو (Albert Camus) مانند ژان پل سارتر در گروه نویسندگان تراز اول ادبیات فرانسه قرار دارد و رمان بیگانه معروف‌ترین اثر او به شمار می‌آید و با نگاهی فلسفی و عمیق به اجتماع، آداب و رسوم، زندگی، مرگ و... می‌پردازد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بیگانه:

- شاهکار کامو.(Guardian)
- یک رویداد فرهنگی تأثیرگذار. (Library Journal)
- یکی از پرمخاطب‌ترین رمان های قرن بیستم. (Amazon)

آلبر کامو را بیشتر بشناسیم:

این چهره‌ی ادبیِ مشهور فرانسوی در سال 1913 متولد شد و به عنوان فیلسوف، نویسنده و روزنامه‌نگار فعالیت می‌کرد. کامو که یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان بیستم محسوب می‌شود عمده‌ی شهرت خود را مدیون رمان فلسفی و خاص بیگانه است.

این نویسنده توانست در سال 1957 برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات شود. او دو سال پس از این دستاورد ادبی در یک تصادف درگذشت. کامو نویسنده‌ای عادی نیست که مطالعه‌ی نوشته‌هایش برای سرگرمی باشند. داستان‌های این نویسنده با مضامین فلسفی مخاطب را به تفکر درباره‌ی مسائل اساسی و پیچیده وامی‌دارد. از میان سایر آثار او می‌توان به مواردی مانند سیزیف، طاعون، سوءتفاهم، کالیگولا و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی بیگانه می‌شنویم:

«می‌دانید که او در اینجا دوستان زیادی هم سن خودش داشت که دلشان را با چیزای زمان خودشان خوش می‌کردند. شما جوان هستید و حتما حوصله‌اش از زندگی با شما سر می‌رفت.»

حقیقت همین بود، وقتی مامان با من زندگی می‌کرد در سکوت تمام کارهای مرا زیر نظر داشت و وقتش را این طور می‌گذراند. در روزهای اول که قدم به آسایشگاه گذاشته بود گاهی می‌گریست، اما این عادت او بود و گریه‌اش علت دیگری نداشت و بعد از چند ماه اگر او را از آسایشگاه خارج می‌کردند باز به گریه می‌افتاد.

همیشه این عادت همراه او بود. هر کاری که می‌کرد بر حسب عادت بود و به همین جهت در سال آخر به دیدن او نرفتم، زیرا مجبور می‌شدم از تعطیلی یکشنبه خود صرف نظر کنم. دیگر زحمت رفتن به ایستگاه اتوبوس، خرید بلیط و دو ساعت سفر و آمد و رفت را به حساب نمی‌آورم. رئیس آسایشگاه دوباره شروع به صحبت کرد، اما من دیگر به سخنان او توجه نمی‌کردم. بعد از مدتی به من گفت: «گمان می‌کنم میل دارید مادرتان را ببینید».

بدون اینکه حرفی بزنم از جا برخاستم، او هم به راه افتاد و پیش از من به طرف در رفت. در راه پله به من گفت: «ما او را به مرده خانه کوچکمان برده‌ایم، برای اینکه می‌ترسیدم دیگران با دیدن او ناراحت شوند. هر وقت یکی از ساکنین اینجا می‌میرد دیگران تا دو سه روز عصبی‌اند و این کار را برایمان مشکل می‌کند.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۳ دقیقه
پیشگفتار
۳۳ دقیقه
بخش اول - قسمت اول
۱۱ دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
۱۷ دقیقه
بخش اول - قسمت سوم
۱۱ دقیقه
بخش اول - قسمت چهارم
۱۲ دقیقه
بخش اول - قسمت پنجم
۲۴ دقیقه
بخش اول - قسمت ششم
۱۵ دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
بخش دوم - قسمت سوم
۱۷ دقیقه
بخش دوم - قسمت چهارم
۲۸ دقیقه
بخش دوم - قسمت پنجم
۶۴ دقیقه
بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بیگانه
نویسنده
مترجمامیر لاهوتی
گویندهعلیرضا حیدر
ناشر صوتیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بیگانه

Davoud Heidary
۱۴۰۰/۲/۱۵
بیگانه داستان فردیه که خودش هست و نسبت به امور پذیراست و از عرف جامعه جدا شده و هنگامی که قراره اعدام شه در زمان گفتگو با کشیش چرایی کاراشو میفهمه و آگاه تر میشه و از مذهب فراتر میره و این جامعه هست که همواره چنین شخصی رو بیگانه میبینه و حکم به اعدامش میده
پریسا حمیدی
۱۴۰۰/۳/۵
ادم‌های بسیار زیادی شبیه قهرمان این داستان در اطراف ما زندگی میکنن به نظرم درک درستی از محیط ندارن با خودندن این داستان میتونید بعضی ادمای اطرافتان را درک کنید حتی جنایتش واقعا جنایتکارانه نیست
صمد حسنپور
۱۴۰۰/۵/۲۱
کامو واقعا یک اسطوره برای غرب هست! چون واقعا یک خلاق رمان بود! توصیه میکنم حتما گوش کنید!
Nazanin Momeni
۱۴۰۰/۲/۱۹
اصلا خوب نبود وقت تلف کردنه
ابوالفضل عاشق حسینی
۱۴۰۰/۱/۹
فقط میشه فهمید کامو نابغه نبوده.
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بیگانه

برای دریافت کتاب صوتی بیگانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.