معرفی و دانلود کتاب اتاق لودویگ

عکس جلد کتاب اتاق لودویگ
قیمت:
22000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اتاق لودویگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اتاق لودویگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اتاق لودویگ

کتاب اتاق لودویگ اثر برجسته‌ی آلویس هوچنیگ، داستان هولناک و پر رمز و راز مردی را به تصویر می‌کشد که خانه‌ای قدیمی با اسراری مرموز و وحشتناک مربوط به جنگ جهانی دوم را به ارث می‌برد؛ رمانی تحسین شده و جذاب که در آن تاریخ، تنهایی، فاجعه و ترس در هم می‌آمیزد.

درباره‌ی کتاب اتاق لودویگ:

خانه‌ای قدیمی و بزرگ در کنار دریاچه، به کرت وبر شخصیت اصلی کتاب اتاق لودویگ (Ludwig's Room) به ارث می‌رسد. خانه‌ای که کرت در آن ردپایی از اسرار تاریک و تلخ خانواده‌اش در گذشته را می‌یابد. ساکنان اولیه‌ی این خانه‌ی مرموز هر شب در رویای کرت، او را دنبال می‌کنند و روزی زنی شبح مانند مقابلش نمایان می‌شود و خود را در اتاقی پنهان می‌کند که در تمام دوران کودکی کرت در آن قفل بوده است. در داخل اتاق، کرت مجموعه‌ی انبوهی از عکس‌ها، نامه‌ها و اسنادی مشکوک را پیدا می‌کند و هنگامی که آن‌ها را رمزگشایی می‌کند، به تدریج از همدستی خانواده و همسایگانش در اتفاقات وحشتناک دوران جنگ جهانی دوم مطلع می‌شود.

با پیش رفتن داستان، کرت به این موضوع پی می‌برد که کل اهالی روستا به یک تعهدنامه‌ی قدیمی پایبند هستند؛ قراردادی برای افشا نشدن هویت افرادی که در دوران جنگ جهانی دوم در اردوگاه زندانیان در همان حوالی درگیر بوده‌اند. کتاب اتاق لودویگ روایتی است از عشق، خیانت، شرافت و ترس که بار گناه گذشته و وجدان اخلاقی زمان حال را به شیوه‌ای ماهرانه به تصویر کشیده است.

آلویس هوچنیگ (Alois Hotschnig) در کتاب حاضر با داستانی تاملی که تلفیقی از اتفاقات زمان گذشته و زمان حال است، اثری جذاب را خلق نموده که شخصیت اصلی داستان و شما را به گوشه‌ای از تاریخ یعنی دوران سیاه جنگ جهانی دوم می‌کشاند. او به ‌دقت از نمادها به ‌شکلی مطلوب بهره برده و شخصیت‌پردازی می‌کند و همچنین موقعیت مکانی را شرح می‌دهد که آبستن حوادث تاریخی بوده و این دستاورد مهم هوچینگ در این‌ کتاب است.

نکوداشت‌های کتاب اتاق لودویگ:

- مرگ و بدهی مشکلات مهم اتریشی متولد 1959 است که یکی از بهترین نویسندگان نسل خود است. کار او پایدار و استوار است. همان روحیه اولین داستان‌ها تا رمان برنده جایزه و تحسین شده‌اش توسط منتقدان، از دستان لئوناردو تا اتاق لودویگ برقرار است. (Süddeutsche Zeitung)

- راز ادبیات این است که خواننده را در حل یک معما کنجکاو کند. هوچنیگ بهتر از هر هم قطار و هم نسل اتریشی خود این مهارت را بدست آورده است. هیچ کلمه‌ای زائد نیست. (Vienna Press)

کتاب اتاق لودویگ مناسب چه کسانی است؟

این داستان جذاب به افرادی که به داستان‌های معمایی و تاریخی علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود.

آلویس هوچنیگ را بیشتر بشناسیم:

او متولد سال 1959 در اتریش است و آثارش تاکنون برنده‌ی جوایز متعدد و معتبری چون اریش فرید، ایتالو سوه وو و... شده‌اند. کتاب‌های هوچنیگ به 12 زبان دنیا ترجمه شده‌اند و رمان اتاق لودویگ از بهترین رمان‌های ادبیات تاریخ معاصر کشورش به شمار می‌رود. از وی تاکنون تنها کتاب اتاق لودویگ به فارسی ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب اتاق لودویگ می‌خوانیم:

بیدار شدم. روز شده بود و از بارانی هم که قبلاً در خواب‌هایم می‌بارید، خبری نبود. بلند شدم و نسبت به وضعم هشیار، چند لحظه‌ای، تا به نظرم آمد که باز می‌خواهد باران ببارد و تصمیم گرفتم بروم ببینم سروصدا از کجاست. رفتم از خانه بیرون. سروصدا حالا واضح شنیده می‌شد و ظاهراً از یکی از کلبه‌ها، از یکی از انباری‌ها که عمو همیشه جلوِ آن‌ها از دخترهایی که می‌توانستند وارث احتمالی باشند، عکس می‌گرفت. قفلی که روز قبل داده بودم کار بگذارند، شکسته بود و درِ انباری باز بود. مردی انباری را کرده بود کارگاه و داشت در آن کار می‌کرد. ظاهراً داشت با ورقه‌ای آهن سفید چیزی درست می‌کرد. توجهم به رفتارش برایم جالب بود، چون انگار کاری که داشت می‌کرد خیلی بدیهی بود. مدتی نگاهش کردم، بعد هم چون اصلاً به روی خودش نمی‌آورد که از حضور من معذب است، رفتم توی انباری و نشستم روی صندلی‌ای کنارش و همین‌طور حین کار نگاهش می‌کردم.

بالاخره بدون این‌که حتی نگاهی به من بیندازد یا اقلاً به طرف من برگردد، گفت باید به‌تان بگویم که این کار، جناب مالک، اصلاً در عالم همسایگی خوب نیست. گفت نمی‌شود خیلی راحت درِ کارگاهم را روی خودم ببندید، این‌جوری نمی‌شود با هم کنار آمد. یک چیزی را هم همین الآن بدانید بد نیست؛ هیچ‌کس نمی‌تواند یک‌بار دیگر در را روی من ببندد.

گفتم خب شما اصلاً کی هستید؟ من که شما را نمی‌شناسم. گفت خب همین. مردم این‌جا از شما یک قدم جلوترند. شما از آدم‌های این‌جا هیچی نمی‌دانید. همسایه‌ها را نمی‌شناسید. باید بشناسید، وگرنه این‌جا برای‌تان جای تنگی می‌شود، مسلماً. بروید آشنا شوید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اتاق لودویگ
نویسنده
مترجمسید محمود حسینی زاد
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات128
زبانفارسی
شابک978-622-01-0555-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
22000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اتاق لودویگ

شادی ن
۱۴۰۰/۲/۲۶
اصلا ارزش خوندن نداره، بسیار داستان ضعیف و بی سر وته
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب اتاق لودویگ

برای دریافت کتاب اتاق لودویگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.