معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه

عکس جلد کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه

کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه نوشته‌ی محمدامین پورحسینقلی، درباره‌ی مردی است که از طرف دانشگاه برای پژوهشی علمی راهی قاهره می‌شود. او در این شهر تاریخی با دکتر شریفِ مصری وارد گفت‌وگویی درباره‌ی خاورمیانه می‌شود و صحبت‌ها به ماجرای ناپدید شدن سپاه 50 هزار نفره‌ی کمبوجیه می‌رسد.

در بخشی از کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه می‌شنویم:

من گفتم: «البته رومی‌ها همیشه با عقد و عروسی کارشون رو پیش نمی‌بردن تو همه‌ی سرزمین‌ها که کلئوپاترایی نداشتن که دلباخته بشه. پس لژیون کارش چی بود؟»

جولیو صادقانه جواب داد: «لژیون کارش رو خوب بلد بود. کشورگشایی می‌گرد.» و بعد با همان لحن طعنه‌آمیز ادامه داد: «همون کاری که استبداد ایرانی هم انجام می‌داد.» جوری این استبداد ایرانی را می‌گفت که انگار داشتن یک سنا و عنوان جمهوری روم آن را تبدیل به مهد دموکراسی کرده بود. شریف احمد با سر تایید کرد و گفت: «حالا هم جریان ادامه داره فقط امپراتوری‌ها و اسم‌هاشون عوض شدن.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۷ دقیقه
سپاه گمشده کمبوجیه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه
نویسنده
گویندهمهدی رضایی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه

پریسا فرهنگ
۱۴۰۰/۷/۱۸
میکرو کتاب مفهومی و جالبی بود. با توجه به اینکه متنی کوتاه داشت، به نوعی ازوجود بعد‌های غیر فیزیکی خبر می‌داد. اگر کتاب سفر روح نوشته دکتر نیوتن را بخوانید دیگر این کتاب به نظر بی مفهوم نمی‌آید. آن جا که روح‌هایی به صورت اشباح در می‌ایند، ودراین کتاب روح هابه صورت اشباح به انسانهایی که نیازمند کمک بودند، کمک کردند. ممنون از کتابراه بابت تهیه کتابهای عالی و خاصشون.
سارا کیهانی نژاد
۱۳۹۹/۸/۶
متن روان، بسیار جذاب و گیرا که دنیایی را در برابر چشمان شنونده به تصویر می‌کشد.
تمامی صحنه‌های داستان و حس ترس و اضطراب و حس سر گردانی و گمگشتگی و اندوه مرگ در دیار غربت و...
دنیای واقعی و خیالی بسیار زیبا و روشن توصیف شده...
خلق این داستان و شیوه نگارش برای یک نویسنده... فوق العاده بود.
پدرام مدنی
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
خوب، جالب وجذاب بود ولی جزء فقط یک بار نام بردن از سپاه کمبوجیه چیز دیگری درباره‌اش نبود کاش فقط نام کتاب چیزی همچون سفرنامه یا دانشجوی پردردسر در غربت ویا... ولی با یه نگاه اجمالی واقعا در نوع خودش خوب بود. ممنون و سپاسگذار از برنامه‌ی فرنگی، ادبی کتابراه👍❤
mohaddeseh kamali
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
اسمش ادمو گمراه میکنه چون ادم خودشو برای‌ی اثر تاریخی اماده میکنه اما با‌ی رمان مواجه میشه، اما داستان انقدری جذاب هست ک ادمو با خودش همراه کنه و تا اخر ببره ک ببینه در نهایت چی میشه. حتی میشه ازش فیلم جالبی هم ساخت اگر بیشتر داستان پرداخته بشه. خیال انگیز و جالب بود ولی فوق العاده نبود
zari mahmoudikohi
۱۴۰۰/۲/۱۶
سلام و عرض ادب
گرچه آقای رضایی خیلی خوب توصیف کرد طوری که میشد حس کرد وحشت بیابان را، ولی علیرغم نام داستان چیز زیادی در مورد ارتش کمبوجیه عنوان نشد.
فقط تصوری از سایه‌های نامعلوم، انتظار داشتم یک داستان تاریخی را بشنوم.
ممنون از کتابراه و راوی محترم.
حسین وکیلی
۱۳۹۹/۷/۱۲
انتظار داشتم در مورد خود سپاه باشه ولی خب در نوع خودش خوب و عالی بود ممنون
Kimia Omidvar
۱۴۰۰/۱۲/۸
کتاب جالبی بود اسمش آدمو گمراه میکنه 🤔منتظری تا به یک رمان تاریخی گوش بدی ولی متوجه میشی همچین چیزی نیست... در نوع خودش کم نظیر بود من که خیلی دوست داشتم امیدوارم شمام گوش کنین ودر پایان با من هم نظر باشین😉😉
mohammad Parandavar
۱۴۰۰/۱/۲۷
من در ابتدا فک میکردم که کتاب تاریخی هستش و نوشتار آن در مورد اصل موضوع است. اما در واقع رمان بود.
در قالب رمان خوب بود و به زیبایی صحنه‌ها توصیف شده و حس را به خواننده منتقل می‌کند.
Babak Fathi
۱۴۰۰/۱/۷
داستان بر اساس واقعیت نیست و فقط جنبه سرگرمی داره. در زمان شنید و حتی بعد از پایان احساس خوبی به خواننده و یا شنونده القا نمیکنه. در مجموعه به نظرم خیلی جالب نیست.
محمد یعقوبی نژاد
۱۴۰۰/۲/۶
متن و نوع نگارش خوب و ذهن را باخود همراه میکرد، ولی خیلی آماتور فقط میخواست یه نشانی از سپاه کمبوجیه بده که فلان جا بودن میشه گفت قصه نیمه کاره تمام میشد باورم نمیشد که کتاب تمام شد. نیمه کاره بود
Farhad Ebrahimi
۱۴۰۰/۱/۶
اطلاعات تاریخی همیشه جالب و شیرین بوده و انسان خصوصا حقایقی که خیلی جاها گفته نمیشه مگر خودت دنبالشون بری سپاه گمشده کمبوجیه نمونه همین کتاباست که خودت باید دنبالشون بری!
Mahdi Mahmoudi
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
همان طور که در یکی از نظرات بیان داشته‌ام صدای یک نفر برای بیان داستان خیلی بهتر است.
تخیل، توهم، تصور و تجسم یک قصه یا واقعه تاریخی خوب بود. 🌷
محمد باقری
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
سطح کتاب بسیار سطحی بود که می‌توانست کمی شاخ و برگ بیشتری به داستان می‌داد و واقعا خواننده به دوران رمزآلودمصرباستان و وضعیت سپاه کمبوجیه می‌رفت هیجانش هم بسیار کم و تکراری بود
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۲/۲۷
در کتاب فقط یک بار اسم سپاه گمشده کمبوجیه آورده شده ولی ماجرای شخصیت‌های داستان برای برگشتن از بیابان به قاهره به نوعی بازسازی شرایط سپاه گمشده کمبوجیه است واین نظر شخصی من است
محمد طاهر جرجندی
۱۴۰۰/۱/۱
داستان ضعیفی داشت شرح شخصیت‌های داستان به صورت ابری و با مرز مجازی
زمانی که نویسنده شرح شخصیت فرد مصری را می‌دهد حس خود تحقیری (غرب زدگی) در سطح زیر متن احساس می‌شد
مشاهده همه نظرات ۲۲۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه

برای دریافت کتاب صوتی سپاه گمشده کمبوجیه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.