معرفی و دانلود کتاب صوتی سونات کرویتسر

عکس جلد کتاب صوتی سونات کرویتسر
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سونات کرویتسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سونات کرویتسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سونات کرویتسر

داستانی میخکوب‌کننده از نیروی مهیب عشقی آلوده به خشم و حسادت؛ کتاب صوتی سونات کرویتسر رمانی کوتاه به قلم غول ادبیات روسیه، لئو تولستوی است. او در این اثر که از آخرین نوشته‌های ادبی‌اش به شمار می‌رود، زندگی زناشویی پرماجرا و پرتنش زوجی را روایت کرده است که رابطه‌شان، بی‌آنکه خود بدانند، آرام‌ آرام به سوی فاجعه‌ای بزرگ پیش می‌رود...

درباره کتاب صوتی سونات کرویتسر:

سرزمین پهناور روسیه در قرن نوزدهم، چهره‌های بزرگ و برجسته‌ای را به عالم ادبیات معرفی نمود؛ از جمله نویسندگان توانایی چون پوشکین، گوگول، گنچاروف، تورگنیف، چخوف و بسیاری دیگر. در این میان اما دو تن، ستاره‌هایی بس پرفروغ‌تر از دیگران در آسمان ادب روسیه‌اند: فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoevsky) و لئو تولستوی (Leo Tolstoy).

احتمالاً می‌دانید که این دو نویسنده معمولاً با یکدیگر مقایسه می‌شوند. دلیل این امر، البته چیزی جز صرفِ هم‌زبانی و هم‌زمانی‌شان است. راز تقابلی که این دو به گمان برخی با یکدیگر دارند، در این است که هر کدام از ایشان، مظهر کمال نوع خاصی از ادبیات‌اند. داستایوفسکی را به دلیل وجود گسست‌های معمولاً تعمدی در ساختار آثارش، و همچنین، به سبب مهارتش در واکاوی ناخوادآگاه کاراکترهای داستانی، به عنوان آغازگر مدرنیسم در ادبیات می‌شناسند، و تولستوی را به سبب انسجام خیره‌کننده و زبانِ فاخر آثار، و همچنین تسلط خداگونه‌اش بر عناصر داستانی، از آخرین رئالیست‌های بزرگ در ادبیات کلاسیک می‌نامند.

کتاب صوتی سونات کرویتسر (The Kreutzer Sonata) که اکنون مقابل خود دارید، اثری کم‌نظیر در مجموعه آثار تولستوی به شمار می‌رود. زیرا در آن تقریباً تمام ویژگی‌های سبکی و دل‌مشغولی‌های فکریِ تولستوی، در اعلاترین حد پختگی‌شان به چشم می‌خورند.

این داستان بر پایه‌ی الگویی تکرارشونده در قصه‌های عاشقانه‌ی تولستوی به نگارش درآمده است؛ الگویِ «شیفتگی - میل - وصال - دلزدگی - خیانت»، که در این داستان گامی به پش رفته، و در نقطه‌ی «جنایت» به پایان می‌رسد.

شخصیت اصلی این داستان اشراف زاده‌ای به نام پوزدنیشف است که مدتی است به وفاداری همسر خود مشکوک شده. خشم و حسادت دو محرک اصلیِ تمام کنش‌های این کاراکتر عجیب و پیچیده‌اند؛ کنش‌هایی که در نهایت خودش، همسرش و معلم پیانوی‌ او را درگیر فاجعه‌ای تمام‌عیار می‌کند...

گفتنی است که کتاب سونات کرویتسر، به سبب موضوعات حساسی که در آن بدان‌ها پرداخته شده است ( زنا، خیانت، شهوت و...)، بدل به یکی از آثار جنجالی زمان خود گشت و چالش‌هایی را نیز برای نویسنده‌ به وجود آورد. همچنین، این اثر مورد توجه هنرمندان و منتقدان بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت، و در سینما نیز الهام‌بخش ساخت فیلم‌هایی جذاب شد؛ از جمله فیلم سونات کرویتسر، به کارگردانیِ برنارد روسه.

نکوداشت‌های کتاب صوتی سونات کرویتسر:

- تجلی نبوغی دراماتیک بر صحنه‌ی ادبیات. (Elizabeth Hardwick)
- خیره‌کننده است! (Barnes & Noble)

کتاب صوتی سونات کرویتسر مناسب چه کسانی است؟

این اثر را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک و همه‌ی دوست‌داران داستان‌های عاشقانه پیشنهاد می‌کنیم.

با لئو تولستوی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی نامدار روسی در سال 1828 دیده به جهان گشود و به سال 1910 چشم از دنیا فرو بست. زندگی تولستوی در فراز و فرود و حیرت‌انگیزی، دست‌کمی از نوشته‌هایش ندارد. از جمله ماجرای عشق و ازدواج او، اقدامات اومانیستی‌اش در ارتباط با رعایا، تحولات روحی‌ و درگیری همیشگی‌اش با مسئله‌ی مذهب و ... می‌تواند موضوع صدها کتاب و مقاله باشد. به همین خاطر ما از ذکر جزییات مربوط به سرگذشت تولستوی اجتناب می‌کنیم، و ادامه‌ی این مطلب مختصر را به مرور کوتاهی بر کارنامه‌ی ادبی او اختصاص می‌دهیم.

مهم‌ترین کتاب تولستوی، رمان چندجلدی جنگ و صلح است که موضوع عمده‌ی آن مقاومت جانانه و تاریخی روس‌ها در برابر حمله‌ی فرانسویان به رهبری ناپلئون بناپارت است. تولستوی در این رمان، که به جرئت می‌توان عظمت آن را با حماسه‌های بزرگی چون ایلیاد، و غنای محتوایی‌اش را با مجموعه‌ی آثار نویسندگانی چون شکسپیر و دانته مقایسه کرد، برخی از ماندگارترین کاراکترهای داستانی تاریخ ادبیات را خلق کرده است: از جمله دو شخصیت پیچیده به نام‌های پی‌یر و آندره‌ی.

دیگر اثر بزرگ تولستوی آنا کارنینا نام دارد، که به گمان بسیاری از صاحب‌نظران، در کنار شاهکارهایی چون مادام بوواری و برادران کارامازوف، یکی از ده رمان برتر تاریخ است.

مرگ ایوان ایلیچ عنوان اثر مهم دیگری از این نویسنده‌ی تواناست، که اگرچه به لحاظ حجم و اندازه قابل مقایسه با آثار ذکرشده نیست، از نظر ادبی نمی‌توان کم از آن دو دانستش. این رمان کوتاه را می‌توان عمیق‌ترین مرگ‌نگاری در جهان ادبیات نامید.

از دیگر آثار مهم این نویسنده می‌توان به کتاب‌های پیش رو اشاره داشت: «سعادت زناشویی، شیطان، داستان یک کوپن جعلی، رستاخیز».

برخی از جملات ماندگار لئو تولستوی:

- موسیقی خلاصه احساسات است.
- تنها معنای زندگی خدمت به بشریت است.
- هنر، چیزی جز انتقال احساسی که هنرمند تجربه کرده نیست.
- برای خوشبخت شدن، باید به امکان خوشبختی باور داشت.
- با یاد خداوند، لحظه‌ای صبر کنید، کار خود را متوقف کنید و اطرافتان را تماشا کنید.

در بخشی از کتاب صوتی سونات کرویتسر می‌شنویم:

... بله، دخترهایی که می‌خوان ازدواج کنن، قربانی دروغگویی و دورویی مردهایی می‌شن که نیمی از عمر خودشون رو به شهوت‌رانی گذرونده‌ن. این بیچاره‌ها حق ندارن از گذشته‌ی مردهایی که شریک زندگیشون می‌شن با خبر بشن. ما به اندازه‌ای به این دورویی و دروغ عادت کردیم که حتی امر به خودمون هم مشتبه شده و فکر می‌کنیم که واقعاً مردهای پاک و بی‌گناهی هستیم؛ و نمونه‌ی پاکدامنی و صداقتیم. بیچاره دخترهای نجیب و پاک هم که ما رو آدم‌های بی‌آلایشی می‌دونن. همسر بدبخت منم همینطور فکر می‌کرد. ولی من قبل از اینکه باهاش ازدواج کنم دفتر خاطراتمو تو دسترسش قرار دادم. تا قبل از اینکه رابطه‌ش با من محکم بشه، از گذشته‌ی من باخبر بشه. و به طور خاص بدونه که چه عشق‌بازی‌ها و شهوت‌رانی‌هایی کردم و با چه زن‌هایی آشنایی داشتم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۵ دقیقه
فصل یک
۱۰ دقیقه
فصل دو
۵ دقیقه
فصل سه
۶ دقیقه
فصل چهار
۸ دقیقه
فصل پنج
۹ دقیقه
فصل شش
۷ دقیقه
فصل هفت
۱۵ دقیقه
فصل هشت
۹ دقیقه
فصل نه
۵ دقیقه
فصل ده
۸ دقیقه
فصل یازده
۶ دقیقه
فصل دوازده
۹ دقیقه
فصل سیزده
۱۰ دقیقه
فصل چهارده
۸ دقیقه
فصل پانزده
۵ دقیقه
فصل شانزده
۱۱ دقیقه
فصل هفده
۱۱ دقیقه
فصل هجده
۱۱ دقیقه
فصل نوزده
۹ دقیقه
فصل بیست
۹ دقیقه
فصل بیست و یک

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سونات کرویتسر
نویسنده
مترجممحمدعلی شیرازی
گویندهعلی محبی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سونات کرویتسر

الناز محمدی
۱۴۰۱/۵/۳۱
🍁 تولستوی و … کتاب شیطان، مرگ ایوان ایلیج، جنگ و صلح، سه پرسش، و حالا هم‌ کتاب سونات کرویتسر…
دوستان به نظر من هم کتاب معمولی‌ای بود، و یک خط داستانی ساده‌ای داشت، اما دیگه شایسته‌ی بی لطفی هم نبود!!! همین که روی کاور خودش اسم بزرگی مثل لئو تولستوی رو داره، این یعنی حتما ارزش خوندن داره و اعتباری
برای خودش داره!
البته که نسبت به کتابهای دیگه‌ی تولستوی معمولی تر بود، اما خیلی نقاط قوی‌ای هم داشت… مثلا اسم کتاب واقعا زیبا بود و هر خوانده‌ای رو به سمت خودش میکشید که ببینه چرا این اسم رو‌داره!؟ این سونات بتوون چه ربطی میتونه به تولستوی و این کتاب داشته باشه!! یا اینکه اتفاقات داستان با شروع حرکت یه قطار توی قطار اتفاق می‌افته ‌و با ایستادن قطار و پیاده شدن فرد متکلم داستان تمام میشه، خیلی منحصربه فرده.
درمورد خود داستان هم بگم، اتفاقا یه قصه‌ی کاملا ملموسی داشت و از خیانتی میگفت که توی خیلی از اطرافیان امون هست!
مردی که قتل رو‌انجام داده بود! درواقع به اثرات زندگی بی بند و باری قبل از ۳۰ سالگیش دچار شده بود! زندگی کاملا انعکاس رفتار خودمونه، بعد از اون همه آزادی نامتعارف، معلومه که یه روزی زنی میگیره که هرقدر هم نجیب باشه، تلخی اون روابط رو بهش میشناسونه!!!
و مورد بعدی زندگی سرد اونها از روز سوم ماه عسل اشون بود! معلومه یه همچین زندگی‌ای به خیانت ختم میشه!
لحظه‌های خیانت زن، دردهای مرد متکلم و قتل اش، و کشته شدن زن، برآورد همه‌ی رفتارهای غلط آدم‌های داستان هستش؛ زن، شوهر، فرزندان، و ترو کانتشکی همه و ‌همه به این جریان کمک کردن تا اون پایان تلخ رقم بخوره! هیچ وقت سیاه و سفید دیدن خوب نیست! میشه خاکستری هم دید…
درکل داستان خوبی بود و ارزش خوندن داشت. ممنون دوست عزیزم کتابراه☘️
رضا بندری
۱۴۰۰/۹/۲۷
بنظرم فوق العاده بود دوستانی که انتقاد کردن به زوایای پنهان داستان توجه نداشتن. اینکه تصور ما از عشق چجوره و یا برداشت ما از زندگی دیگران چگونه است در حالی که واقعیت جور دیگریست. نظر تاجر مردسالارانه و نظر خانم مسافر خیلی ایده آلیست بود و با منطق زندگی جور در نمی‌آمد. ضمنا با توجه به تجربه شخصی در دیدگاه نویسنده زمان حال هم مصداق پیدا می‌کنه که در کتاب عنوان شده قبل از آن زمان هم به این صورت بوده که نمیتونم تائید کنم.
ساره سیف پور
۱۴۰۰/۹/۲۷
تراوشات یک ذهن بیمار و زن ستیز که تمام زیباییها و فداکاریها و مهربانیهای زن را نادیده میگیرد و او را موجودی میپندارد که صرفابه دنبال صید و شکار است، کتابی بسیار توهین آمیز و بی ادبانه و بی خردانه، واقعا راست میگن هر کتابی ارزش خوندن نداره … و البته صدای نفسهای راوی که کلا در میکروفون میپیچه آزار دهنده هست …
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۲/۱۱
تولستوی در این کتاب همانند کتاب‌های ارباب وبنده، شیطان و مرگ ایوان ایلیچ به یک موضوع می‌پردازد. نویسنده در این کتاب اندیشه‌های مختلف درمورد ازدواج را رد می‌کندو طرح و اندیشه خود را ارائه می‌کند اما آنرا
کامل تایید نمی‌کند. راوی اجرای عالی نداشت اما خوب و
قابل قبول اجرا کرده است.
PĚYMÂŇ MØHÁMÁĎĂŁİ
۱۴۰۰/۹/۸
شناخت تالستوی از ضمیر انسانها واقعاً ستودنیست، بیان تمام عواطف و هیجانات فرد که به مخاطب نشان میده هیچ انسانی بطور مطلق گناهکار و همچنین بی گناه نیست، به واقع انسان شناسی بزرگترین شاخصه‌ی آثار تالستوی هست.
Shiva Shishi
۱۴۰۰/۸/۳
خوب خیلی ساده و عامیانه بود داستان و کاملا شخصیت یه مرد خودخواه و بد دل رو بیان میکرد و خیلی مسخره بود که تو دادگاه تبرعه شده. برای زمان خودش نویسنده خوبی بوده ولی بدرد نسل جدید نمیخوره.
احمد عباسعلی
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
نویسنده نگاه نقادانه به طبقات اجتماعی عصر پادشاهی در روسیه دارد جالب اینکه نگاه
او به زن حتی در جایگاه مادر نیز انتقادی و معتقد است استفاده ابزاری از زنان باعث ایجاد مشکلات فراوانی در جامعه میشود
فرزاد عطایی
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
داستان بسیار خوبی هست و نکته مهم در این داستان این هست که راوی داستان که داره ماجرای زندگیش رو تعریف میکنه یکباره دیگه با خاطراتش عشق و نفرت رو دوباره احساس میکنه و این واقعا زیباست
امیرصالح حیاطشاهی
۱۴۰۱/۲/۱۸
عالی بود نظرات منفی خانم هارو گوش نکنید بابت زن ستیزی و فمینستی و... در ابتدای کتاب خیلی نقد و نظر آزادانه‌ای در ارتباط با ازدواج و عشق بیان میشه و وارد داستان سوژه اصلی میشه.
د صفاریان
۱۴۰۰/۸/۱۸
داستان تلخی داشت اما خب قدرت نویسندگی تولستوی رو نمیشه انکار کرد...
در کل خیلی داستان جذابی نیست اما نویسنده راحت و بسیار زیبا وقایع رو به تصویر کشید.
میترا رهنما
۱۴۰۰/۹/۳۰
خیلی مسخره بود، و صدای گوینده واقعا آدمو کلافه میکنه، عقاید فسیل و بیمار ادمهایی که با خودخواهی باورشون رو به دیگران تحمیل میکنن
شیلا طاهری
۱۴۰۰/۸/۲۹
مزخرف بود، نه هزینه کنین نه وقتتون رو تلف کنین برای چرندیات این دراصطلاح داستان، منکه راضی نیستم برای پولی که دادم. واقعا خسته کننده بود، تف
نسرین طلایی
۱۴۰۱/۴/۱۶
زیاد جذاب نبود. تا کنون از این نویسنده کتاب نخونده بودم با خوندن این کتاب تصمیم گرفتم دیگه نخونم بنظرم بسیار سطحی بود.
Tara Feyz
۱۴۰۱/۳/۳
این داستان برای من خیلی جالب و دوست داشتنی بود، در عین حالی که یک ابهام جالب داره،
آدم رو به فکر وادار میکنه
Fer Elh
۱۴۰۰/۹/۲۰
شخصیت داستان، کاملا پارونوئید بود. آثار کلاسیک باید با شعور و فرهنگ، زمان نویسنده سنجید وگرنه به نظر مضحک میاد.
مشاهده همه نظرات ۳۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سونات کرویتسر

برای دریافت کتاب صوتی سونات کرویتسر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.