معرفی و دانلود کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

عکس جلد کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

آیا در زندگی‌تان با مشکلاتی تکراری رو‌به‌رو هستید؟ اولیویا تلفورد در کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده کمک می‌کند راه مقابله با چنین شرایط دشواری را بیابید و در کوتاه‌ترین زمان، زندگی را به مسیر دلخواه‌تان هدایت کنید.

درباره‌ی کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

خوش‌بین یا بدبین، کدام یک از این صفات بهترین توصیف برای شماست؟ بعد از جواب اندکی مکث و به دلایلتان فکر کنید. چه چیزی این ویژگی را درون شما به وجود آورده؟ روان‌شناسان ژن‌ها، تربیت، محیط سال‌های کودکی و گاه فرهنگ را مسئول هویت امروز ما می‌دانند و هرکدام به شیوه‌ای خاص، سعی در ارتقای کیفیت زندگی و البته حل مشکلاتمان دارند. کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری (Cognitive Behavioral Therapy) به زبان ساده از اولیویا تلفورد (Olivia Telford)، اثری است که مدیریت روانمان را از دیدگاه مکتب رفتارگرایی بررسی می‌کند.

کارکرد ذهن انسان به گونه‌ای است که تحمل ابهام ندارد. حتی تصور بی‌دلیل بودن یک رخداد ممکن است که ساعت‌ها فکر ما را درگیر کند و تا زمانی که با یک «آها، پس دلیلش این بود!» نقطه پایانی بر معما نگذارد، دست از سرمان برنمی‌دارد. این تلاش برای یافتن معنی ماجرا، گاه به ساختن یک قصه‌ی شخصی منجر می‌شود. حال با در نظر گرفتن اینکه دلیل وقوع بسیاری از حوادث خارج از دسترس ماست، بیراه نیست اگر بگوییم نتیجه‌گیری‌های ما اکثر مواقع ساخته و پرداخته‌ی ذهنمان هستند. به تعبیری دیگر، ما حوادث را به‌گونه‌ای تعبیر می‌کنیم که براساس تجارب گذشته قابل فهم باشد (چون ابزار دیگری در دست نداریم) و به این‌ترتیب دچار خطاهای شناختی مختلفی می‌شویم.

طبیعتا فکر نادرست به رفتارهایی غلط منجر می‌شود. خوشبختانه این اشتباهات رایج زندگی بسیاری از ما را مختل نمی‌کنند، با این حال تعداد قابل ملاحظه‌ای از افراد دائما با مشکلاتی تکراری مواجه می‌شوند؛ چون باورهایی شکل‌گرفته براساس اطلاعات غلط یا ناکافی به رفتارهای آن‌ها جهت می‌دهند. این شرایط به‌نظر خارج از کنترل می‌آید، اما خوشبختانه همانطور که در کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده می‌شنوید خطاهای شناختی آنقدرها دور از دسترس و متنوع نیستند. در رویکرد رفتارگرایی طبق مدل سه‌گانه‌ی شناختی الیس بک، الگوهای اشتباه از افکار غلطی نشات می‌گیرند که درباره‌ی خودمان، دنیا و آینده در ذهن می‌پرورانیم. اگر به دنبال تغییر شرایط اکنون زندگی‌مان هستیم باید کلاف باورهایمان را آنقدر دنبال کنیم تا ریشه‌ی آن را پیدا کنیم. می‌پرسید چگونه؟ برای فهمیدن این روش کاربردی و جذاب شما را به شنیدن کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده دعوت می‌کنیم.

در نکوداشت کتاب درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

- تجربه بزرگ و عالی! زمانی که این کتاب را انتخاب می‌کنید، از یک تجربه عالی برای خواندن لذت می‌برید. (amazon)

کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده مناسب چه کسانی است؟

این کتاب، محبوب همه افرادی است که قصد دارند در راه تغییر نگرش‌ها، تفکرات و سبک زندگی خود، قدم برمی‌دارند.

با اولیویا تلفورد بیشتر آشنا شویم

اگر به دنبال بهترین نویسندگان سبک مینیمالیست بگردید، قطعا نام اولیویا تلفورد را در میان آن‌ها خواهید دید. اولیویا که قلم او به شکل شگفت‌انگیزی اثرگذار است، در خانواده‌ای نسبتا نابه‌سامان بزرگ شده و همواره در تلاش بوده تا با ایجاد راه‌های نجات صحیح در زندگی، از مهلکه افسردگی و تنش‌های روانی بیرون رود. همین نکته باعث شده است که آثار بی‌نظیر و ماندگاری در این زمینه از خود برجای بگذارد.

تلفورد، همیشه بر مراقبت از روان، روابط و تجربیات خوب تاکید می‌کند و در پی یافتن و اشتراک‌گذاری مسیری است که به ایجاد سلامت روان یا ترمیم آن ختم شود. این نویسنده محبوب دانمارکی، آثار تحسین‌شده و کاربردی دیگری را نیز منتشر کرده است که مهم‌ترین آن‌ کتاب هنر زندگی مینیمالیستی است.

در بخشی از کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده می‌شنویم

وقتی یک فکر مزاحم پدید می‌آید، طبیعی است که از خانواده و دوستان کمک بخواهید تا به شما اطمینان دهند. به‌عنوان مثال، اگر افکار مزاحمی در مورد آسیب‌رساندن به همسرتان دارید، ممکن است از او سؤالاتی بپرسید: «آیا فکر می‌کنی من یک فرد خشن هستم؟» یا «فکر می‌کنی من کسی را خواهم کشت؟» البته خانواده و دوستان شما جملاتی مانند «نه، تو قطعاً قاتل نیستی» یا «نه، هرگز به کسی صدمه نمی‌زنی» می‌گویند.

مشکل این نوع اطمینان‌جویی در چیست؟ چنین سخنانی ممکن است برای چند دقیقه یا حتی چند روز احساس بهتری در شما ایجاد کند، اما افکارتان بازخواهند گشت. اگر اطمینان‌جویی مؤثر بود، افراد مبتلا به وسواس می‌توانستند خود را فقط با پرسیدن سؤالات مناسب، درمان کنند. متأسفانه وسواس این‌گونه درمان نمی‌شود. اگر سؤالات مشابهی را بار‌ها و بار‌ها از یک فرد بپرسید، به رابطه‌تان صدمه می‌زنید و اوضاع را بدتر خواهید کرد. بنابراین باید عادت درخواست اطمینان را ترک کنید و از عزیزانتان بخواهید که به این‌چنین سؤالات شما پاسخ ندهند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۶ دقیقه
مقدمه
۲۱ دقیقه
فصل اول: درمان شناختی رفتاری چیست؟
۲۳ دقیقه
فصل دوم: درمان شناختی رفتاری و افسردگی
۱۵ دقیقه
فصل سوم: فعال‌سازی رفتاری و حل مسئله
۲۲ دقیقه
فصل چهارم: درمان شناختی رفتاری و بی‌خوابی
۲۷ دقیقه
فصل پنجم: درمان شناختی رفتاری و اضطراب
۱۹ دقیقه
فصل ششم: درمان شناختی رفتاری و غلبه بر وسواس و افکار مزاحم
۱۹ دقیقه
فصل هفتم: درمان شناختی رفتاری و اهمال‌کاری
۲۰ دقیقه
فصل هشتم: درمان شناختی رفتاری و رهایی از پشیمانی و احساس گناه
۲۰ دقیقه
فصل نهم: درمان شناختی رفتاری و اعتیاد
۱۷ دقیقه
فصل دهم: درمان شناختی رفتاری و حسادت
۲۴ دقیقه
فصل یازدهم: قاطعیت داشتن و انتقادپذیر بودن
۱۷ دقیقه
فصل دوازدهم: درمان شناختی رفتاری و ذهن‌آگاهی
۵ دقیقه
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده
نویسنده
مترجمفرناز ولی زاده
گویندهعلی اصغر قره خانی
ناشر چاپیانتشارات اندیشه آگاه
ناشر صوتی موسسه فرهنگی کتاب‌یاران فناور
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

نرگس کاکایی
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
کتاب خوبی بود، هر چند بنظر من جای تراپیست رو نمیگیره ولی بازم اطلاعات جامعی از این شیوه درمانی به افراد میده و تمرین‌های خوب و کاربردی‌ای هم آموزش میده که در مجموع یک دید کلی نسبت به درمان شناختی رفتاری پیدا میکنید اما باز هم اون تحلیل و پیگیری رو درمانگر برای هر فرد میتونه انجام بده، خوانش راوی هم بد نبود
علیرضا نوروزی
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
این کتاب خیلی خوب هست در رویکرد cbt تمرین‌ها و تکنیک‌های زیادی وجود دارد و این کتاب به ساده‌ترین حالت ممکن بعضی از متداول‌ترین تمرین هارو بیان میکند
Nehru gh
۱۴۰۱/۹/۱۰
عالیه من یه مدت افسردگی داشتم این کتاب خیلی کمکم کرده ممنون از شما.. فقط صدای موزیک یکم آزار دهنده هست توی این کتاب صوتی مخصوصا برای آدمای افسرده
صادق برزگر
۱۴۰۱/۸/۹
درمان شناختی رفتاری به نظرم برای اکثر مشکلات روانشناختی موثر و کارا هستش و احساس میکنم همه میتونن با مطالعه این دست کتابها خیلی از مشکلات رفتاریشون رو حل کنن
۰۹۱۳۴۰۴۸۱۶۷ Khosravi
۱۴۰۱/۹/۱۸
من رویکرد درمانی‌ام cbt, است. این کتاب درابتدای کارم بسیار مسیرم راروشن کرد. ازنویسنده کمال تشکر را دارم.
آ م
۱۴۰۱/۸/۹
کتاب بسیار جالب با متنی روان و غیر دانشگاهی که برای هر فردی قابل مطالعه و استفاده هست. ممنون
Elham falah
۱۴۰۱/۸/۱۳
بسیار خوانش دقیق و کتاب خوبی بود. از نظر cbtخلاصه و مفید بود
منیژه سادات طباطبایی
۱۴۰۱/۱۱/۵
کتاب بسیار کاربردی و جامعی بود و حتما ارزش خریدن دارد
م
۱۴۰۱/۱۰/۹
به زبان ساده مطالب گفته شده بود، در کل خوب بود
شیما معزی
۱۴۰۱/۸/۲۵
نثر خوبی داره و گویش مناسب و قابل فهمی هم انجام شده
فرزانه کامگاری
۱۴۰۱/۸/۱۸
چقدر کتاب مفیدی بود و ترجمه خیلی روان و خوبی داشت.
فرناز ولی زاده
۱۴۰۱/۸/۱۴
خوانش بسیار عالی و دقیق بود
با سپاس فراوان
مهرنوش سرمدی
۱۴۰۱/۹/۱۱
بسیار عالی و اثر گذار بوده برای من.
Mehdi
۱۴۰۱/۸/۱۶
پیچیده گویی فراوان دارد
مسعود شادمهر
۱۴۰۱/۸/۱۲
ممنونم از زحماتتون
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده

برای دریافت کتاب صوتی درمان شناختی رفتاری به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.