معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر

عکس جلد کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر
قیمت:
رایگان - 0€
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر

محمدرضا شرفی خبوشان در کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر به داستان شهیدی ایرانی می‌پردازد که به اشتباه در وادی‌السلام به خاک سپرده می‌شود. قصه‌ای عجیب از شوریدگی، عشق به وطن و دلدادگی تا پای جان...

درباره کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر:

وطن، آینده و عشق به هم‌میهن... بسیاری وطن را به پدر و مادر مانند می‌کنند و بسیاری دیگر زمانه‌ی رسالت و دلبستگی‌های جمعی را پایان‌یافته می‌دانند. اما برای پسر جوانِ کتاب «روایت دلخواه پسری شبیه سمیر» این‌گونه نبود. عشق به میهن و خمینی در قلب و سر او غوغا می‌کرد... محمدرضا شرفی خبوشان در کتاب مهم و شگفت‌آور خود به روایت داستان این پسر جوان می‌پردازد. کسی که او را «شبیه سمیر» می‌نامد.

اواخر جنگ ایران و عراق بود که شبیه سمیر به جبهه رفت. عشق و علاقه‌ای که او به امام خمینی داشت، دیگر حالا زبان‌زد همه شده بود. او عکس امام را روی پیراهن خود، درست روی قلبش دوخته بود. توگویی که تپش‌های قلبش به او وابسته است...

همه‌چیز به این منوال ادامه داشت و روزها در پی یکدیگر می‌آمدند تا این که اتفاقی عجیب رخ داد؛ اتفاقی که سرآغاز کتاب روایت دلخواه پسری شبیه سمیر قرار گرفت. شبیه سمیر در یکی از عملیات‌های مهم به‌سختی مجروح شد. بعد از آن، زمانی که او چشم‌هایش را گشود، به‌جای این که در میان نیروها ایرانی باشد، خود را در عراق یافت. در حالی که زنی عراقی که شبیه سمیر را پسر خود می‌دانست، از او مراقبت و نگهداری می‌کرد.

محمدرضا شرفی خبوشان با ظرافت و دقتی مثال‌زدنی در دل این رمان به بازگو کردن تاریخ معاصر ایران، چگونگی شکل‌گیری حزب بعث عراق، ایام جنگ و روزهای تبعید امام خمینی در نجف می‌پردازد. توصیف‌هایی که نگارنده‌ی این اثر از حال‌وهوای انقلاب، شور مردم از بازگشت امام، ماجرای حمله به مدرسه‌ی فیضیه‌ی قم و... ارائه می‌دهد باعث می‌شود احساس کنید که خود در تمامی آن صحنه‌ها و معرکه‌ها حضور داشته‌اید.

یکی از دیگر ویژگی‌ها که دو چندان بر جذابیت این اثر افزوده، روایت متفاوت آن است. تصور کنید می‌توانستید به قبرستان بروید و به هم‌نشینی با مرده‌ها بپردازید! آن هم نه یک قبرستان معمولی، آرامگاه مشهوری چون وادی‌السلام... این همان چیزی‌ست که شخصیت اصلی رمان روایت دلخواه پسری شبیه سمیر آن را تجربه کرد. گپ‌وگفت با ارواح در قبرستانِ وادی‌السلام... این شیوه‌ روایت متفاوت خود به‌تنهایی برای شروع رمان کافی‌ست.

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، تاریخ معاصر ایران و عراق از جمله مواردی‌ست که خبوشان مفصلاً به آن‌ها پرداخته است. او نویسنده‌ایست چیره‌دست که مخاطب خود را می‌شناسد و با هوشمندی تمام برای روایت این بخش‌ها زبان ویژه و فرم متفاوتی را برگزیده است؛ به‌شیوه‌ای که کلمات عربی را در ساختار جمله‌ی فارسی استفاده کرده و نکته‌ی قابل‌‌توجه این است که این موضوع، برخلاف نظر برخی منتقدان، باعث ابهام یا نارسایی زبان بیان او نشده است. که دو چندان بر جذابیت آن اضافه کرده است.

علاوه بر زبان و محتوای قابل‌توجه این رمان، بد نیست کمی به جلد این اثر نیز اشاره کنیم؛ پیراهنی که عکسی از امام خمینی به جیب سمت چپ آن دوخته شده است. طراحی جلد این اثر بر عهده‌ی مجید زارع بوده و او این ایده را از متن کتاب گرفته است. مجید زارع برای طراحی این جلد سه مرتبه رمان را مطالعه کرده است و نهایتاً حاصل کار جلد زیبایی‌ شده که کنون پیش روی شما قرار دارد و آماده‌سازی آن روی‌هم‌رفته، از طراحی تا اجرا، هجده روز به طول انجامیده است.

کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه‌ی داستان‌های انقلاب و دفاع مقدس و همچنین رمان‌های تاریخی علاقه دارید، کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر به شما پیشنهاد می‌شود.

با محمدرضا شرفی خبوشان بیشتر آشنا شویم:

یکی از برندگان جایزه ادبی جلال آل احمد در سال‌های اخیر، محمدرضا شرفی خبوشان نام دارد. او در سال 1357 به دنیا آمد و در رشته زبان و ادبیات فارسی تحصیل کرده است. در کارنامه ادبی خبوشان می‌توان انواع قالب‌های ادبی را مشاهده کرد که هرکدام سبک و مخاطب خاص خود را دارند.

او از دوران نوجوانی و جوانی خود شروع به نوشتن کرد اما نخستین مجموعه شعرش با نام از واژه‌های تهی در سال 1382 منتشر شد و پس از آن به خاطره نگاری و داستان‌نویسی از رزمندگان دفاع مقدس پرداخت. اما سرانجام اولین مجموعه داستانی‌اش با نام بالای سر آب‌ها در سال 1388 به چاپ رسید.

محمدرضا شرفی خبوشان تاکنون چندین جشنواره ادبی را داوری کرده و همچنین دبیر علمی دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال بوده است. برخی از مهم‌ترین آثار این نویسنده ایرانی عبارتند از: «طعم خوش واژه‌ها و یادداشت‌های بی‌اهمیت یک شاعر شهرنشین (مجموعه شعر سپید)، نامت را بگذار وسط این شعر (مجموعه شعر سپید)، یحیی و یاکریم (رمان نوجوان)، عاشقی به سبک ونگوگ (رمان)، بی‌کتابی (رمان)»

جوایز و افتخارات محمدرضا شرفی خبوشان عبارتند از:

- بهترین اثر برگزیده کتاب سال دفاع مقدس در سال 1389 برای کتاب بالای سر آب‌ها
- بهترین اثر برگزیده رمان نوجوان جشنواره داستان انقلاب برای کتاب موهای تو خانه ماهی‌هاست
- نامزد جایزه کتاب سال جلال آل احمد، قلم زرین و شهید غنی پور برای کتاب عاشقی به سبک ونگوگ
- نامزد جایزه قلم زرین و کتاب سال دفاع مقدس در بخش شعر برای کتاب نامت را بگذار وسط این شعر
- کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه‌ی جلال آل‌احمد و تقدیرشده در جایزه‌ی شهید غنی‌پور برای رمان بی‌کتابی

در بخشی از کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر می‌شنویم:

سید تبعیدی شخصی مثل من را اعتنا نمی‌کرد. من اما شخص سید را از قبل می‌شناختم و اطلاعات وسیعی در مورد جنابش کسب کرده بودم. علی‌ایحال حس می‌کردم مقدورم نشده است که به طور کامل سید را بتوانم بشناسم. سید تبعیدشده‌ای که فی عمارت استخبارات صفان مطمئن بر نیمکت دراز کشیده بود و دقیقاً همان‌موقع علمایشان در ایران به حزب بعث و احمد حسن البکر اعلان زده بودند و هزاران اشخاص مشغول تظاهرات و به‌خاطر تصمیم طرد سید، معترض شدید و غلیظ به عراق بودند.

واقعاً آن موقع توانسته بودم جناب سید را بشناسم؟ جناب سیدی که با موت و ولدش اوضاع ایران متزلزل شد؟ در کل ایران مجلس تعزیه بود. اخبار اوضاع ایران به ما واصل می‌شد. بی بی سی عربی هم اخبار را انتقال می‌داد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۴۶ دقیقه
بخش اول
۲۰ دقیقه
بخش دوم
۳۴ دقیقه
بخش سوم
۱۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۶ دقیقه
بخش پنجم
۵۰ دقیقه
بخش ششم
۳۴ دقیقه
بخش هفتم
۴۰ دقیقه
بخش هشتم
۲۲ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم
۴۰ دقیقه
بخش یازدهم
۲۸ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۲ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۹ دقیقه
بخش پانزدهم
۴۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۴۰ دقیقه
بخش هفدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر
نویسنده
گویندهبهمن وخشور
ناشر چاپیانتشارات شهرستان ادب
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر

سید محمد حسینی
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
خیلی برای من جالب بود
جوادکرمی
۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کتاب جالبی بود دوسش داشتم
علی
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
جذاب نیست بنظرمن
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر

برای دریافت کتاب صوتی روایت دلخواه پسری شبیه سمیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.