معرفی و دانلود PDF کتاب قوطی کبریت خاطرات

عکس جلد کتاب قوطی کبریت خاطرات
قیمت:
۲۴۸۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قوطی کبریت خاطرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قوطی کبریت خاطرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قوطی کبریت خاطرات

آیا تاکنون خاطرات خود را در جایی ثبت کرده‌اید؟ آیا وسیله‌ای را از گذشته به یادگار نگه داشته‌اید؟ پل فلایشمن در کتاب قوطی کبریت خاطرات ماجرای پدربزرگ خوش ذوقی را به تصویر می‌کشد که سواد خواندن و نوشتن ندارد، اما از کودکی اشیاء گوناگونی را به یادگار نگه می‌دارد که هر کدام تداعی کننده‌ی خاطره‌ای دور هستند. این کتاب نامزد جایزه گودریدز شده است.

درباره کتاب قوطی کبریت خاطرات (The Matchbox Diary):

هنگامی که یک دختر کوچک برای اولین بار به دیدار پدربزرگش در خانه پر از عتیقه‌اش می‌رود، با جعبه‌ای قدیمی رو به رو می‌شود. داخل جعبه چیزهای عجیبی وجود دارد. اشیایی قدیمی که هر کدام خاطره‌ای را از دوران کودکی پدربزرگ زنده می‌کنند.

هر شئ داستان منحصر به فرد خودش را دارد. دختر کوچک از پدربزرگش می‌خواهد تا همه‌ی آن‌ها را برایش تعریف کند. خاطراتی گاه تلخ و گاه شیرین که سرگذشت پدربزرگ را به تصویر می‌کشد.

جوایز و افتخارات کتاب قوطی کبریت خاطرات:

- نامزد جایزه ورمونت برای کتاب‌های تصویری در سال 2015
- نامزد جایزه گودریدز برای کتاب‌های تصویری در سال 2013

کتاب قوطی کبریت خاطرات مناسب چه کسانی است؟

پل فلایشمن (Paul Fleischman) مطالعه این کتاب را به کودکان 3 تا 7 ساله که به داستان‌های سرگرم کننده و در عین حال آموزنده علاقمند هستند، پیشنهاد می‌دهد.

در بخشی از کتاب قوطی کبریت خاطرات می‌خوانیم:

«این عکس کیست؟»
«پدرم. رفت آمریکا تا کار کند و برایمان پول بفرستد. بیشتر مردهای ایتالیایی همین کار را می‌کردند. وقتی رفت، من خیلی کوچک بودم. فقط سبیلش یادم مانده بود. یک بار چند تا عکس از خودش برایمان فرستاد تا فراموشش نکنیم.

«پدرم هیچوقت مدرسه نرفت، چون آن وقت‌ها بیشتر بچه‌ها باید تمام روز همراه پدر و مادرشان کار می‌کردند. برای همین باید کسی را توی آمریکا پیدا می‌کرد تا نامه‌هایش را برایش بنویسد. نامه‌اش که می‌رسید، تازه دردسر ما شروع می‌شد. نه چهار تا خواهر بزرگترم، نه مادرم و نه خودم نمی‌توانستیم بخوانیم. باید نامه را می‌بردیم پیش مدیر مدرسه.
«مدیر یک پسر بزرگتر از من داشت که خواندن و نوشتن بلد بود.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قوطی کبریت خاطرات
نویسنده
مترجمآزاده کامیار
ناشر چاپیانتشارات پرتقال
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۱
زبانفارسی
شابک978-600-462-345-2
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۸۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قوطی کبریت خاطرات

اعظم نیک پور
۱۴۰۱/۵/۱۳
موضوع داستان موضوعی بود که خلاقانه بود. خاطرات این کتاب انسان را به فکر فرو می‌برد. با خواندن هر خاطره‌ای سوالهای زیادی در ذهن ساخته می‌شد که معمولا جوابهای آن در خاطره بعدی پیدا می‌شد. قسمت‌های طنزی هم در کتاب وجود داشت که کتاب را جذاب می‌کرد و انسان هم با خواندن کتاب علاقه مند می‌شد که خاطراتش را در یک قوطی کبریت جمع کند
دیدگاه دختر نه ساله من 😍
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب قوطی کبریت خاطرات

برای دریافت کتاب قوطی کبریت خاطرات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.