معرفی و دانلود کتاب صوتی کودکی نیکیتا

عکس جلد کتاب صوتی کودکی نیکیتا
قیمت:
43000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کودکی نیکیتا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کودکی نیکیتا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کودکی نیکیتا

کتاب صوتی کودکی نیکیتا رمانی شنیدنی به قلم آلکسی تولستوی است که چاپ نخست آن به سال 1921 بازمی‌گردد. نویسنده در این اثرِ لطیف با بهره‌گیری از زیبایی‌های زیست‌بوم خود و در قالب داستانی با مرکزیت کودکی به نام نیکیتا، تصویری نافذ از زندگی در روسیه‌ی تزاری ترسیم نموده است.

درباره کتاب صوتی کودکی نیکیتا:

آلکسی تولستوی (Aleksey Nikolayevich Tolstoy) یکی از نویسندگان و شعرای نامدار روسیه در نیمه‌ی نخست قرن بیستم بود. رمان کودکی نیکیتا (Nikita's childhood) که اکنون در دست شماست، یکی از برترین آثار داستانی او محسوب می‌شود. وقایع کتاب تماماً در روسیه‌ی تزاریِ سده‌ی نوزدهم می‌گذرد. شخصیت مرکزی داستان نیکیتا نام دارد؛ او که فرزند مالکی در اراضی حوزه ولگاست، ظاهراً زندگی خوب و راحتی دارد. پدرش مردی بذله‌گو، دوست‌داشتنی و البته گاهی کم‌فکر و عجول است. مادرش هم به نوبه‌ی خود اسوه‌ی مهر و محبت و دلسوزی‌ست.

از دور که می‌نگریم، هیچ نقطه‌ی سیاهی در زندگی نیکیتا نمی‌بینیم، اما کمی که می‌گذرد، اندکی که بیشتر با داستان پیش می‌رویم، کمی که بیشتر در تحلیل‌های عمیقِ نویسنده از روحیات و ذهنیات قهرمان کوچکش دقیق می‌شویم، درمی‌یابیم نیکیتا صاحب روحی بی‌اندازه حساس و شخصیتی بسیار تأثیرپذیر است، و همین امر گاهی باعث برهم خوردن تعادل رفتاری و شخصیتی او می‌شود.

به طور کل، دشوار است که خلاصه‌ای صاف و ساده از رمان کودکی نیکیتا ارائه دهیم. زیرا در این کتاب، بیش از آنکه با داستان در معنای کلاسیک آن طرف باشیم، با یک پرتره، یک تصویرِ گویا و مسحورکننده از جامعه‌ی روسیه‌ی اواخر قرن نوزدهم طرفیم؛ تصویری که به هنرمندیِ تمام، و با عطف توجه فراوان به جزییات کشیده شده است. در این تصویر تیپ‌های گوناگون طبقاتی را می‌توان به وضوح از هم تشخیص داد؛ مثلاً مالکان را از خرده‌مالکان، و خرده‌مالکان را از رعایا.

با این حال بزرگ‌ترین نقطه‌ی قوت اثر نه در دقت نظر نویسنده و یا جزیی‌نگری او، و نه حتی در واقع‌گرایی‌ِ کم‌نظیرش در تحلیل جامعه‌ی روسیه، بلکه در ظرافت اندیشه‌ی وی نهفته است که رَه به عمیق‌ترین زوایای وجود آدمی می‌برد؛ ظرافتی که تنها در نهاد داستان‌نویسان شاعرمسلکی چون تولستوی یافت می‌شود...

کتاب صوتی کودکی نیکیتا مناسب چه کسانی است؟

اثر حاضر را به دو گروه از مخاطبین توصیه می‌کنیم: علاقه‌مندان به ادبیات روسیه و دوست‌داران داستان‌های رئالیستی،

با آلکسی تولستوی بیشتر آشنا شویم:

او به سال 1883 در خانواده‌ای اشرافی متولد شد و در سال 1945، با برجا گذاشتن کارنامه‌ی ادبی‌ای تحسین‌برانگیز چشم بر جهان فرو بست. تولستوی نخست در رشته‌ی فنی تحصیل نمود، اما بعد به سمت ادبیات سوق پیدا کرد. نخستین مجموعه شعرش در 1907 به انتشار رسید. در 1911 بود که به داستان‌نویسی روی آورد. پس از آغاز جنگ جهانی اول و وقوع انقلاب اکتبر به مخالفان انقلاب پیوست و به فرانسه رفت. پس از چند سال زندگی در پاریس و برلین در 1923 به شوروی بازگشت و با خود آثاری را که در در دوران مهاجرت نوشته بود آورد. تولستوی در 1938 نشان لنین را دریافت کرد و در 1939 به‌عضویت آکادمی علوم اتحاد جماهیر شوروی درآمد.

از آثار اوست: «کودکی نیکیتا، خواهران، گذر از رنج‌ها، طغیان ماشین‌ها، پطر اول»

در بخشی از کتاب صوتی کودکی نیکیتا می‌شنویم:

حیاط وسط خانه‌ی اربابی از برفی نرم و سفید و براق پوشیده شده بود، و جای پای عمیق انسان و رد پای پی در پی سگی رویش باقی مانده بود. سوز سرما چنان شدید بود که بینی را می‌سوزاند و مثل سوزن به گونه‌ها فرو می‌رفت. کالاسکه‌خانه، انبارها و طویله‌ها، همه کلاه‌های سفید و سنگین سرشان بود، انگار که به زمین نزدیک‌تر شده‌اند و از دل زمین بیرون آمده‌اند.

رد سورتمه‌ران‌ها مثل دو نوار شیشه‌ای در عرض سراسر حیاط باقی مانده بود، نیکیتا از ایوان پایین رفت، پله‌ها زیر پایش قرچ قرچ می‌کرد. در کف حیاط، اسکی تازه‌ساز چوب کاج، با حلقه‌ی طنابش دیده می‌شد. نیکیتا وارسی‌اش کرد؛ خیلی محکم ساخته شده بود و به راحتی سر می‌خورد. اسکی را روی شانه‌اش انداخت، و بیلچه‌ای برداشت و تمام طول باغ تا آب‌بند را طی کرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
4 دقیقه
صبح آفتابی
8 دقیقه
آرکادی ایوانوویچ
6 دقیقه
تپه‌های برفی
3 دقیقه
نامه‌ی اسرارآمیز
8 دقیقه
رؤیا
6 دقیقه
بخش قدیمی خانه
4 دقیقه
کنار جوی آب
12 دقیقه
نبرد
11 دقیقه
شب ملال‌آور چگونه به پایان رسید؟
11 دقیقه
ویکتور و لی‌لیا
8 دقیقه
تدارک کریسمس
7 دقیقه
هدیه‌ای که جداگانه با سورتمه آوردند
13 دقیقه
درخت کریسمس
5 دقیقه
بدشانسی ویکتور
12 دقیقه
در گلدان روی ساعت چه بود؟
6 دقیقه
آخرین شب
9 دقیقه
جدایی
12 دقیقه
روزهای کار
9 دقیقه
کلاغ‌ها
7 دقیقه
خانه‌ی چرخ‌دار
14 دقیقه
ورود ناگهانی واسیلی نیکیتیویچ
11 دقیقه
چگونه نزدیک بود غرق شوم
6 دقیقه
هفته‌ی پیش از رستاخیز مسیح
10 دقیقه
بچه‌های پیوتر پتروویچ
8 دقیقه
صلابت روح
6 دقیقه
بهار
6 دقیقه
برافراشتن پرچم
15 دقیقه
ژلتوخین
19 دقیقه
کروپیک
6 دقیقه
شنا در آبگیر
11 دقیقه
درجه‌ی هواسنج
7 دقیقه
یادداشت
16 دقیقه
بازار پسترافکا
5 دقیقه
سوار بر ارابه
15 دقیقه
عزیمت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کودکی نیکیتا
نویسنده
مترجممهدی غبرایی
گویندهسروش کشاورز
ناشر چاپیانتشارات خزه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
43000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کودکی نیکیتا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کودکی نیکیتا

برای دریافت کتاب صوتی کودکی نیکیتا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.