معرفی و دانلود رایگان کتاب کوته فکران جامعه

عکس جلد کتاب کوته فکران جامعه
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کوته فکران جامعه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کوته فکران جامعه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کوته فکران جامعه

کتاب کوته فکران جامعه نوشته‌ی احسان کیان‌فرد، داستان زندگی فردی نابینا را به تصویر می‌کشد که به دلیل معلولیتش از همان دوران طفولیت از سوی خانواده طرد می‌شود، اما در آینده توان و قدرت خود را به رخ خانواده و جامعه می‌کشد.

درباره‌ی کتاب کوته فکران جامعه:

جامعه به معنای گروه یا جمعی از انسان‌هاست که در کنار یکدیگر، در یک کشور، شهر، محله و یا یک خانه زندگی می‌کنند. تعبیر و تعریف هر کس از جامعه می‌تواند متفاوت باشد. جامعه را می‌شود به دیواری قطور و بلند تشبیه کنیم که از تعداد بسیار زیادی آجر تشکیل شده و استقامت خود را همواره داراست.

هر یک از آجرهای این دیوار بزرگ می‌تواند یکی از اعضای جامعه باشد. مثلاً می‌تواند یک سرباز وظیفه، یک پزشک، یک کارگر، یک سیاسی، یک فرهنگی، رئیس جمهور، حاکم و هر فردی که در این جامعه قرار دارد، باشد. جایگاه هر یک در این دیوارِ جامعه متفاوت است. مردم عادی همیشه در لایه‌های زیرین این دیوار قرار دارند و هر چقدر که مقام و رتبه انسان‌ها بالاتر می‌رود جایگاه آجری آن‌ها هم بالاتر می‌رود و در لایه‌ای بالاتر قرار می‌گیرند.

یک دیوار همیشه از پایه و تعداد اندکی آجر شروع به چیدن می‌کند و در نهایت به یک دژ مستحکم تبدیل می‌شود. جامعه نیز در ابتدا با تعداد کمی از انسان‌ها شروع می‌شود و رفته‌رفته با بالا رفتن جمعیت به یک جامعه کشوری بدل می‌گردد. از این رو باید به تمامی افراد جامعه از هر قشر،گروه، آیین، جنس، با معلولیت و بدون معلولیت توجه کرد و ارج نهاد.

کتاب پیش رو، نه به منظور ایراد گرفتن به مردم جامعه، بلکه به دلیل افزایش سطح فکری و فرهنگی جوانان که در شرایط حساس زندگی قرار دارند، نوشته شده است. این کتاب داستان فردی نابینا را نمایش می‌دهد که در مسیر زندگی پرفرازونشیب خود راه‌های بسیار دشواری را طی می‌کند و مواردی را با چشمان نابینا می‌بیند که افراد بینای جامعه از درک آن عاجزند.

کتاب کوته فکران جامعه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های اجتماعی علاقه‌مند هستید، این کتاب برای شماست.

در بخشی از کتاب کوته فکران جامعه می‌خوانیم:

چند قدمی را بیشتر به سمت راست برنداشتم که متوجه شدم آفتاب نمی‌تابد و سوزشی را از جانب آن حس نمی‌کنم. چرا که خورشید در پشت یک برج بلند گم شده بود و این همان ساختمانی بود که من آن را دنبال می‌کردم. در همین حین یک صدای آشنا به گوشم رسید که بدون شک صدای همان زنی بود که از پیرمرد آدرس پرسیده بود. با شنیدن صدای او مطمئن شدم که راه را اشتباهی نیامده‌ام. حس خوبی نظیر یک پیروزی بزرگ به من دست داد. ولی این حس تا زمانی با من بود که بوی توتون خشک شده از جانب آن زن به مشامم رسید. کمی نزدیکتر شدم. خودش بود و داشت با یک پسر جوان صحبت می‌کرد. برایم تازگی داشت که یک زن در خیابان و جلوی همه مردم سیگار بکشد. اما کاش فقط همین بود. چون بعد از چند ثانیه یک بوی تهوع‌آور، حالم را به هم زد. آنقدر تحت تاثیر آن بو قرار گرفتم که به سرعت از آن جا دور شدم. بوی غریبی نبود. پیش‌تر هم از یک معتاد چنین بویی به مشامم رسیده بود. ولی این بار خیلی نزدیک و آزار دهنده بود.

تاسف‌آور بود. یک زن ابتدا با سیگار در خیابان و بعد به دنبال چنین چیزی! اصلاً قبول این واقعه برایم ممکن نبود. این اتفاق با چیزهایی که من یک عمر می‌شنیدم مغایرت بسیار داشت و نشان از نوعی تغییر فرهنگی زوال محور داشت. پس از آن خیلی سعی کردم فراموش کنم اما هر بار با قدرت بیشتری به درون ذهنم رخنه می‌کرد و عذابم می‌داد. با این همه، خودم را به سختی به پرورشگاه رساندم و برای اولین بار در این وقت از روز به تختخواب رفتم تا با خواب از این سرگیجه رهایی یابم.

یکی دو روز از جایم تکان نخوردم و در میان تاریکی زیبای خودم گم شده بودم تا همه چیز را در مورد آن روز از یاد ببرم. در این مدت، کلی تصورات جورواجور به فکرم می‌آمد و عوض می‌شد. من خیلی چیزها را لمس کرده بودم و در خیال خود برای آن‌ها تصویرسازی کرده بودم. چیزهایی را که به آن‌ها دسترسی داشتم را درست تصویرسازی می‌کردم ولی موجودات زیادی بود که من لمس نکرده بودم و فقط در مورد آن‌ها شنیده بودم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کوته فکران جامعه
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ارشدان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۲
زبانفارسی
شابک978-622-275-977-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب کوته فکران جامعه

منیر تیموری
۱۴۰۰/۷/۲۶
خسته نباشید خدمت نویسنده گرامی کتاب خوبی بود ومن خیلی لذت بردم واینکه بعضی‌ها گفتن اغراق داشت من مخالف هستم به این دلیل که هرکاری وهرچیزی که دور از ذهن من وشماست یه فرد دردنیا اون کارو به راحتی انجام میده حتی اگه نقص عضوی داشته باشه هیچ کاری نشد نداره الکی نیست که اشرف مخلوقاتیم واقعا خسته نباشید من که لذت بردم امیدوارم همیشه بدرخشین در ضمن ما منتظر جلددوم سلول هستیم
امین ملایی
۱۴۰۰/۶/۱۹
بیسیار زیبا بود. در مورد آن افرادی که برایشان رانندگی یک نا بینا غیر قابل باوره. من به چشمان خودم دیدم نابینایی که با یک قایق چوبی میرفت ماهی گیری و مسافت طولانی و پی در پی تو دریا یک نفری می‌رفت و بر میگشت به ساحل دقیقا سر جاش که در ساحل طنابی برای قایق چوبیش داشت دقیق سر طنابش بر می‌گشت. داستان استادم عیسی م نابینایی در شهر کوران را بخوان.
کاربر mbfd
۱۴۰۰/۶/۱۵
جالب بود ولی در عین حال خیلی از زندگی‌ی آدم دور بود بیشتر انگار تو تخیّل سیر میکردی تا‌ی زندگی واقعی، بعد اصلا شبیه‌ی انسان نبود نه غذا خوردن و زندگی عادیش نه اتفاقات خارق العاده زندگیش، من باور دارم که خدا اگر‌ی توانایی رو به کسی نداده باشه در عوض توانایی‌های دیگه ش رو تقویت کرده ولی این خیلی ماورائی بود ولی درکل خوب بودم خداقوت به نویسنده
السا محمدی
۱۴۰۰/۶/۱۶
خیلی سم بود کاری به رانندگی یه نابینا ندارم که اصلا تعلیم ندیده ولی کشنده‌ترین بیماری چه در جهان چه در ایران بیماری قلبی عروقی‌ها هستن دوم اینکه تنها یک رگ بگیره و این حرف‌هایی که نوشته بود کاملا اشتباه بود اون عروق کرونر هستن عروق خون رسان به قلب تازه اونم تا 60 سالگی حتما یکی‌اش می‌گیره و بدن خودش رگ سازی مجدد می‌کنه چه قدر باگ داشت😕
Mohammad Bagheri
۱۴۰۰/۶/۲۲
داستان خوب و جالب شروع شد ولی متاسفانه هرچه پیش رفت ضعیف تر و سطحی تر شد، باتوجه به مقدمه کتاب انتظار رشته داستان قوی تر و پرمحتواتری رو داشتم، مضاف بر اینکه داستان‌های دنباله دار کتاب هم ربط چندانی به هم نداشت و عنوان کتاب هم به همین ترتیب.
Ali Soltani
۱۴۰۰/۷/۳
سلام بد نبود، البته اغراق در مورد نابینا‌ها به خاطر دلبستگی یا ترحم بیش از حد زیاد است، به نظر می‌رسد نباید همه انسان‌ها را که از نظر جسمی و روحی باهم تفاوت دارند، سعی کنیم شبیه هم ببینیم، نابیناها هم توانایی‌های خاص خودشان را دارند.
امیرحسین شریعتی
۱۴۰۰/۷/۱۳
اولین و زیباترین کتابی بود که خوندم و تمومش کردم، گاهی وقت‌ها در حال خوندن غرقش میشدم گاهی وقت هام خودمو تو داستان میدیدم حتی نفهمیدم که کتاب چطور تموم شد وقتی به پایان کتاب رسیدم متوجه گذر زمان نشده بودم.
zeyzey mohammadi
۱۴۰۰/۶/۲۹
کتاب جالبی بود..
محتوای اولیه کتاب خیلی زیبا و تاثیر گذار بود اما رفته رفته تاثیر پذیری کمتری داشت..
در کل حرف‌های سنگین رو روان و قابل درک نوشته بود..
خسته نباشید ب نویسنده عزیز🌹
مشاهده همه نظرات ۳۴

راهنمای مطالعه کتاب کوته فکران جامعه

برای دریافت کتاب کوته فکران جامعه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.