معرفی و دانلود کتاب صوتی زمانی برای تغییر: داستان شیر و کفتار

عکس جلد کتاب صوتی زمانی برای تغییر: داستان شیر و کفتار
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زمانی برای تغییر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زمانی برای تغییر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زمانی برای تغییر: داستان شیر و کفتار

کتاب صوتی زمانی برای تغییر داستان دوستی شیر و کفتار است. اینگونه از حیوانات که برای سالیان سال از یکدیگر متنفر بوده‌اند، حالا در یک قفس گرفتار آمده‌اند. آن‌ها می‌تواند به نفرتشان ادامه دهند و یا این که برای فرار با یکدیگر همکاری کنند. نسیم روچ در این اثر تلاش کرده تا زشتی نژادپرستی را به بچه‌ها نشان دهد.

درباره کتاب صوتی زمانی برای تغییر:

همه‌چیز از زمانی شروع شد که کفتار و شیر در یک قفس با یکدیگر گرفتار آمدند. چند مأمور محیط زیست که به دنبال گونه‌های کمیابی از پستانداران بودند، چشمشان به میا، شیر کوچولوی جنگل خورد. تا میا به خود بجنبد و بتواند فرار کند، خود را در قفسی زندانی دید. میا به اطراف نگاهی کرد. ناگهان بچه‌کفتاری را مشاهده کرد که در قفس کناری‌اش نشسته بود. کفتارها و شیرها از قدیم رقیب اصلی یکدیگر بودند. پس بی‌دلیل نبود که هر دو گونه از کودکی یاد گرفته بودند از دیگری متنفر باشند!

پیش‌پای میا و کفتار کوچولو که هاینا نام داشت، دو راه وجود داشت. آن‌ها می‌توانستند به نفرتشان از یکدیگر ادامه دهند و یا برای فرار از تله با یکدیگر همکاری کنند. اینگونه بود که داستان کتاب صوتی زمانی برای تغییر (Time for Change: The Lion and Hyena Story) رقم خورد. میا و هاینا کدام راه را انتخاب می‌کنند؟ آیا آن‌ها موفق به فرار خواهند شد؟ در این صورت، خانواده‌های آن دو چه فکری درباره‌ی دوستی‌شان خواهند کرد؟

نسیم روچ (Naseem Roach) مفاهیم عمیقی را در این کتاب به کودکان می‌آموزد. او عنوان هوشمندانه‌ای را برای داستانش برگزیده و به ما نشان می‌دهد که زمان آن رسیده که در بعضی عقایدی که سال‌ها بر آن ایستادگی کرده‌ایم، تجدید نظر کنیم؛ عقایدی همچون برتری نژادی. گفتنی‌ست فاطمه خانلری این اثر را به فارسی برگردانده و عارف امیری، محمد طالشیان، طاهره گل پور و نرگس داغمه چی خوانش آن را برعهده داشته‌اند.

کتاب صوتی زمانی برای تغییر مناسب چه کسانی است؟

نسیم روچ کتاب صوتی زمانی برای تغییر را برای کودکان 5 تا 10 سال به نگارش درآورده است.

در بخشی از کتاب صوتی زمانی برای تغییر می‌شنویم:

شیرِ کوچولو، میابا دیدنِ اون حیوون زشت، به یاد حرف مادرش افتاد و یک قدم از میله‌های قفسِ کناریش، فاصله گرفت؛ چون مادرش مدت‌ها پیش به دخترش تذکر داده بود که از کفتارهای آب زیر کاه دور بمونه و باهاشون حرف نزنه.

کفتارها و شیرها از دوران گذشته رقیب هم بودن و باهم دشمنی داشتن. شیر‌ها که خودشون رو باهوش تر و قدرتمندتر می‌دونستن، همه‌ی شکارها و کمین‌گاه‌ها رو به چنگ می‌گرفتن و هیچ کدوم رو با کفتارها شریک نمی‌شدن. میا هم که یک بچه شیر بود نسبت به هایِنا، حسِ برتری داشت و اون رو لایق دوستی با خودش نمی‌دونست. اما حالا هردو پشتِ میله‌های آهنی، زندانی بودن و شیرکوچولو چاره‌ای جز حرف زدن با بچه کفتار نداشت. برای همین با غرور و صدایی بلند و واضح گفت: "من باید از این جا بیرون برم! "

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
22 دقیقه
زمانی برای تغییر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زمانی برای تغییر: داستان شیر و کفتار
نویسنده
مترجمفاطمه خانلری
گویندهعارف امیری، محمد طالشیان، طاهره گل پور، نرگس داغمه چی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زمانی برای تغییر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زمانی برای تغییر

برای دریافت کتاب صوتی زمانی برای تغییر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.