معرفی و دانلود کتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک

عکس جلد کتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک
قیمت:
14500 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک

دون میگوئل روئیز در کتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک، منشأ چهار اعتقاد خود محدود کننده را آشکار می‌کند، که شادی‌ها را می‌ربایند و رنج غیرضروری ایجاد می‌کنند.

کتاب چهار توافق (The four agreements) بر اساس خرد باستان تولتک «چهار توافق» رمز مهمی را ارائه می‌کند، که به سرعت می‌تواند زندگی ما را به تجربه‌ی تازه‌ای از آزادی، شادی واقعی و عشق مبدل کند. این اثر بیش از ده سال جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز بوده است.

دون میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) منبع اعتقادات و تفکرات خود را در این اثر نشان می‌دهد و ما را از شادی و ایجاد درد و رنج بی‌نیاز می‌کند. بر اساس حکمت Toltec باستان، یک قانون قدرتمند را ارائه می‌دهد که می‌توانیم به سرعت زندگیمان را به تجربه جدیدی از آزادی، شادی واقعی و عشق تبدیل کنیم. کتاب دن میگل روییس نقشه‌ی راهی است به سوی روشنایی و آزادی. کتابی الهام‌بخش، همراه با بسیاری از درس‌های بزرگ.

هزاران سال پیش، تولتک‌ها در قسمت جنوبی مکزیک به زنان و مردان دانا معروف بودند. انسان‌شناسان از آن‌ها به عنوان یک ملیت یا نژاد نام می‌برند. اما در اصل تولتک‌ها هنرمندانی و دانشمندانی بودند که جامعه‌ای را شکل دادند، که دانش و عملکرد باستانیان را کشف و محافظت کنند. آن‌ها به عنوان استادان (ناوال‌ها) و شاگردان در تئوتیهواکان، شهر باستانی اهرام واقع در خارج مکزیکوسیتی، که معروف است به مکانی که «انسان خدا می‌شود»، گرد هم جمع می‌شدند.

با گذشت هزاران سال، ناوال‌ها به ناچار خرد باستان را پنهان کردند و در ابهام نگه داشتند. ورود فاتحین اروپایی، به همراه سوء‌ استفاده‌های رایج معدودی از کارآموزان از قدرت شخصی‌شان، ‌ایجاب می‌کرد که این دانش از دسترس کسانی که آماده‌ی استفاده‌ی خردمندانه از آن نبودند، یا ممکن بود قصد سوء‌ استفاده از آن برای منافع شخصی را داشته باشند، محفوظ بماند.

خوشبختانه دانش سرّی تولتک تجسم یافت (از عالم غیب بیرون آمد و آشکار شد) و سینه‌ به سینه و نسل به نسل در تبارهای مختلف ناوال‌ها باقی ماند. با آنکه این دانش صدها سال در پرده‌ی اسرار باقی ماند، در پیش‌گویی‌های دوران باستان آمده بود که زمانی خواهد رسید که بازگرداندن این دانش به بشر ضروری خواهد شد. حالا، دن میگل روییس، ناوالی از تبار شوالیه‌ی عقاب‌، هدایت شده است تا تعالیم قدرتمند تولتک را با ما در میان بگذارد.

دانش تولتک برخاسته از همان حقیقت اصلی و یگانه‌ای است که همه‌ی سنت‌های مقدس سرّی در سراسر جهان را دربرمی‌گیرد. با آن‌که تولتک مذهب نیست، اما به همه‌ی اساتید معنوی که تاکنون روی زمین تعلیم داده‌اند، احترام می‌گذارد. با آن‌که تولتک معنویت را هم دربرمی‌گیرد، دقیق‌تر آن‌که به عنوان نوعی شیوه‌ی زندگی تعریف شده است، که به جهت دسترسی آسان به شادی و عشق قابل توجه است.

در بخشی از کتاب چهار توافق می‌خوانیم:

سومین توافق این است که فرض نکنید. ما تمایل داریم درباره‌ی هر چیزی فرضیاتی داشته باشیم. اشکال کار در این است که آن‌وقت تصور می‌کنیم فرضیات ما حقیقت دارند و حاضریم قسم بخوریم که واقعیت دارند. ما درباره‌ی اعمال و افکار دیگران فرض می‌کنیم، بعد آن‌ها را به خودمان می‌گیریم و بعد آن‌ها را سرزنش می‌کنیم و بر آن اساس، با سم‌پاشی احساسی توسط کلمات، واکنش نشان می‌دهیم. به همین خاطر است که هر وقت فرض می‌کنیم، داریم دنبال دردسر می‌گردیم. ما فرض می‌کنیم، برایمان سوء‌تفاهم می‌شود، آن را به خود می‌گیریم و نتیجه این می‌شود که از «هیچی»، یک مصیبت عظما درست می‌کنیم.

همه‌ی غصه‌ها و ناگواری‌هایی که در زندگی داشته‌اید، ریشه‌اش در این بوده که فرض کرده‌اید و بعد به خود گرفته‌اید. یک لحظه وقت بگذارید و به واقعیت این وضعیت فکر کنید. همه‌ی جنگی که بر سر کنترل کردن یکدیگر میان آدم‌ها در‌می‌گیرد، به واسطه‌ی فرض کردن و به خود گرفتن است. کل خواب جهنم ما بر همین مبناست.

ما با فرض کردن و به خود گرفتن، یک دنیا زهر احساسی ایجاد می‌کنیم. چون معمولاً درباره‌ی فرضیاتمان غیبت می‌کنیم. یادتان باشد، در خواب جهنم، ما به وسیله‌ی غیبت کردن با هم رابطه برقرار می‌کنیم و به هم زهر منتقل می‌کنیم. چون می‌ترسیم همه چیز واضح و معلوم شود، فرض می‌کنیم و باورمان می‌شود که فرضمان درست است. بعد، از فرضیاتمان دفاع می‌کنیم و سعی می‌کنیم دیگری را مقصر جلوه دهیم. همیشه پرسیدن، بهتر از فرض کردن است، چون فرض کردن ما را آماده‌ی آزار دیدن می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار/ آینه‌ی ‌دودی
1/ اهلی‌سازی و خواب سیاره
2/ توافق اول/ کلامتان معصومانه باشد
3/ توافق دوم/ هیچ چیز را شخصی تلقی نکنید (به خودتان نگیرید)
4/ توافق سوم/ فرض نکنید
5/ توافق چهارم/ همیشه نهایت تلاشتان را بکنید
6/ مسیر تولتک به سمت آزادی/ شکستن توافق‌های پیشین
7/ خواب تازه/ بهشت روی زمین
دعاها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک
نویسنده
مترجمزهره زاهدی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات114
زبانفارسی
شابک978-600-8593-76-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
14500 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک

رضا شهریاری
۱۴۰۰/۷/۴
پنج سال پیش این کتاب ارزشمند رو خوندم و از همون موقع زندگیم تحت تاثیر پندهای حکیمانه این کتاب قرار گرفت. من با خوندن این کتاب خیلی چیز‌های مفید یاد گرفتم ودر‌های سعادت به روم باز شد،، نکته جالب توجه اینه که زبان این کتاب بسیار ساده و گویا هست، مسائلی رو که برام مبهم بود روشن شد و پا در مسیر صحیح گذاشتم
Sami Samim
۱۴۰۱/۶/۶
این کتاب رو بعد از ۳۸ سالگی خوندم: زمانی که خسته از بحث‌های تفرقه افکن اعتقادی و سیاسی بودم.. زمانیکه دلتنگ رابطه‌ی انسانی با وابستگانم بودم همانگونه که طبق فطرتم در دوران کودکی با انها مرتبط بودم.. این کتاب برای اون حال و هوای من عالی بود بهترین رهایی بخش روانِ درگیر و بهترین برگشت به فطرت
فردین اصفهانی نژاد
۱۳۹۹/۳/۱۳
من تازه شروع کردم به خوندنش واقعا عالی، خیلی از مسائل ساده‌ای که ما از کنارشون میگذریم و حواسمون بهش نیست بیان میکنه واین یاد آوری باعث میشه بیشتر به زندگی کردن دقت کنیم... کتاب سه پرسش از همین نویسنده پیشنهاد میکنم.
Afsaneh Rahman
۱۳۹۸/۷/۲۲
این کتاب عالی به نظر من همان کتاب چهار میثاق بود که مقدار کمی از آن تغییر کرده بود ولی ارزشش را داشت که بار دیگر آن را بخوانم، چون واقعا عمل به آن انسان را به آرامش واقعی می‌رساند. از کتابراه متشکرم.
امین اسماعیلی
۱۳۹۹/۵/۲۲
کتابی بسیار پر محتوا و اساسی برای یک زندگی درست، اگر فقط همین کتاب رو در زمان ۵ سال اول دوران ابتدایی تدرس میکردن خیلی از جوانان این مرز و بوم دیگر دچار این همه مشکلات و افسردگی نبودن.
فاطمه میم
۱۳۹۸/۹/۳۰
متن کتاب بسیار لطیف و دلنشین هست. خلاصه و مفید مطالب بیان شده و کاملا روان و کاربردی هست. اگر خواستار آرامش درونی و حس رضایتمندی از زندگی هستید، پیشنهاد میشه♡
Saba TA
۱۳۹۸/۲/۲۹
این کتاب جزو بهترین کتاب‌هایی هست که من تو زندگیم خوندم، من نسخه چاپیش رو خوندم، وبهتون حتما پیشنهاد میکنم، چون در عین کم حجم بودن بسیار پرمحتواست
لیلا خدابخشی
۱۳۹۹/۶/۲۴
کتابی بسیار عالی و بی نظیر. با آموزه‌هایی ساده اما اثربخش باعث ایجاد تغییرات فراوانی در اندیشه شما خواهد شد.
محبوبه کارگر
۱۳۹۸/۸/۲۶
این کتاب راز رهایی از ترس از ابراز وجود و ناراحتی‌ها را به خوبی بیان‌نموده است.
آیدا Moon
۱۳۹۸/۵/۹
این کتاب اگه با ذهن آماده خونده بشه میتونه سمت و سوی زندگی رو تغییر بده
شهرزاد محمد
۱۳۹۸/۲/۱۰
کتاب فوق العاده‌ای هست
حسین شاه آبادی_68
۱۳۹۹/۱۲/۳۰
سلام، به عمل برسه قوقا میکنه، دنیای واقعی پشت همین کتابه
ترانه نوروزعلی
۱۳۹۹/۵/۱۱
موارد مثبت رو بسیار خوب بحث کرده است
بهنام مکتوبیان
۱۳۹۹/۳/۱۹
خوندنش باعث میشه تغییر کنی البته اگه خودت بخوای!
بهار تربت نیا
۱۳۹۹/۳/۱۵
این کتاب همان کتاب چهار میثاقه??:
مشاهده همه نظرات 20

راهنمای مطالعه کتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک

برای دریافت کتاب چهار توافق: کتاب خرد تولتک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.