معرفی و دانلود کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5)

عکس جلد کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5)
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5)

کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5) نوشته‌ی لارنس کهون، به جدی‌ترین دغدغه‌های انسان‌ مدرن امروزی می‌پردازد و با نگاهی تاریخی و پرسش‌گرایانه ظهور فلسفه مدرن از قرن هفدهم میلادی تا تغییرات آن را در دوران کنونی بررسی می‌کند. این کتاب صوتی در چندین بخش ضبط و تنظیم شده است.

درباره کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5):

پس از دوران قرون وسطی و آغاز عصر روشنگری و انقلاب صنعتی، تغییرات مهمی در سطح فکری و فلسفی اتفاق افتاد که نمودهای آن در سطح اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به خوبی مشهود بود. اما از قرن هفدهم میلادی با روی کار آمدن فیلسوفانی بزرگی همچون رنه دکارت، تاریخ فلسفه آغاز دیگری را برای خود رقم زد و فلسفه مدرن روی کار آمد. این شکل از تفکر تا قرن بیستم میلادی نیز ادامه پیدا کرد و حتی با وجود روی کارآمدن فلسفه پست مدرن، این شیوه اندیشه ورزی همچنان طرفداران خود را دارد و اثرات خود را نیز بر زندگی فردی و اجتماعی مردم سراسر جهان گذاشته است.

لارنس کهون نیز در کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5) (From Modernism to Postmodernism) مجموعه‌ای از درس‌گفتارهای خود را جمع‌آوری کرده است و دانشجویان و علاقه‌مندان به موضوعات فلسفی، ادبی، فرهنگی، اجتماعی و دینی می‌توانند از آن نهایت استفاده را ببرند.

او در بخش پنجم کتاب فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا، فلسفه باروخ اسپینوزا و گوتفرید ویلهلم لایبنیتس، دو تن از طرفداران فلسفه ارسطویی، را بررسی می‌کند و درباره دیدگاه آنان نسبت به خدا و نقش او در شکل‌گیری و نظم‌دهی به جهان هستی صحبت می‌کند. درواقع نویسنده در این بخش توضیح می‌دهد که تک تک فیلسوفان قرن هفدهم و هجدهم میلادی یعنی دکارت، لاک، اسپینوزا، لایب‌نیتس و بارکلی خداوند را همچون ابزاری می‌دانند که باعث انسجام واقعیت شده و میان ذهن و بدن انسان و تمامی جنبه‌های بنیادین واقعیت رابطه برقرار می‌کند.

کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر پرسش‌های فلسفی زیادی در ذهن دارید و می‌خواهید به طور خودآموز با مسائل مهم فلسفی آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

لارنس کهون را بیشتر بشناسیم:

او دانشیار رشته فلسفه در کالج هالی کراس در ایالت ماساچوست آمریکاست و دکترای فلسفه‌ی خود را نیز از دانشگاه استونی بروک دریافت کرده است.

لارنس کهون (Lawrence E. Cahoone) پیش از این به مدت پانزه سال یعنی از سال 1985 تا 2000 میلادی در دانشگاه بوستن تدریس می‌کرد و کتاب‌هایی نظیر: از مدرنیسم تا پست مدرنیسم، فلسفه، فرهنگ و ضد فرهنگ، جامعه مدنی، معنای محافظه کارانه سیاست‌های لیبرال و... را نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5) می‌شنویم:

توی این جلسه نگاهی می‌اندازیم به دوتا متافیزیک‌دان دیگه که هردو در انقلاب علمی نقش داشتند و می‌خواستند دیدگاه تازه خودشون رو جایگزین متافیزیک دکارتی-لاکی بکنند. بحث رو با اسپینوزا شروع می‌کنیم و بعد از اون به لایب نیتس می‌رسیم. در این بحث به سراغ فیلسوفانی می‌ریم که نگاه‌شون از جهاتی به ارسطو نزدیک‌تره. البته اسپینوزا و لایب نیتس به اصول علم مدرن هم اعتقاد داشتند اما هر دو در پی شاخص‌ترین رکن حکم مفهوم فرسوده جوهر ارسطو بودند. همچنین هردوتای آن‌ها درست مثل دکارت دانشمند بودند و هم فیلسوف و هم ریاضی‌دان.

هر دو هنوز دنبال جواب دادن به این سوال بودند که چطور میشه تصویر علمی جدید از جهان و خدا را با قابل اعتمادترین متافیزیکی که می‌شناسیم یعنی متافیزیک ارسطو که مبتنی بر مفهوم جوهر است، آشتی بدهند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
33 دقیقه
فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5)
نویسنده
مترجمکاوه بهبهانی
گویندهرضا آفتابی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5)

Mona abad
۱۴۰۱/۹/۱۳
از این مجموعه فوق العاده با توضیحات پروفسور کهون، بسیار آموختم. این بار به خوبی اندیشه‌ها و نظریات اسپینوزا برایم جا افتاد. پروفسور کهون به خوبی با مثالهای آسان تمام نظریات را برایمان ملموس و قابل درک میکند. شنیدن و یادداشت برداری از این مجموعه تجربه‌ای دلچسب بود
محمد محمدی
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
مجموعه کتابهای "فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا" با ترجمه و گویش بسیار روان و دلنشین ولی کوتاه، شنیدنش را به همه توصیه می‌کنم.
mohammad ebrahimizade
۱۴۰۰/۱۲/۸
کتاب مناسب برای یادگیری فلسفه
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5)

برای دریافت کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 5) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.