معرفی و دانلود کتاب نقاش زندگی مدرن

عکس جلد کتاب نقاش زندگی مدرن
قیمت:
۴۸۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نقاش زندگی مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نقاش زندگی مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نقاش زندگی مدرن

در کتاب نقاش زندگی مدرن، شارل پیر بودلر به بررسی زیبایی، مد، شیک‌پوشی، هدف هنر و نقش هنرمند می‌پردازد و نقاشی که از نظر او بهترین توصیف‌گر نمایش زندگی مدرن است را وصف می‌کند.

کتاب نقاش زندگی مدرن (The Painter Of Modern Life And Other Essays) قطعاً یکی از نخستین صورت‌بندی‌های نظری در باب مدرنیته است؛ مقاله‌ای که هوشمندانه در باب رابطه میان امر تاریخی و امر شاعرانه تأمل می‌کند، یکی از فشرده‌ترین متن‌های نظری-انتقادی که پژواک آن را می‌توان یک سده بعد در کل نظریه انتقادی مشاهده کرد.

شارل پیر بودلر (Charles Pierre Baudelaire)، شاعر معروف فرانسوی در 28 اوت 1821م در پاریس به دنیا آمد. پدرش نقاش و هنردوست بود و ذوق هنری را از کودکی در پسر ایجاد کرد. بودلر جنبشی تازه در عالم شعر پدید آورد و به آن زیبایى خاصی بخشید در حالی که به کلی با زیبایى‏‌های گذشته، تفاوت داشت. او میان رنگ و بو و صدا ارتباطی پنهانی دریافته بود، پیوسته در جستجوی موسیقی کلام بود که با قدرت ابداع و نیروی بیان توانست به آن دست یابد. بودلر در یک جمله و گاه در یک کلمه، دنیایى از شور و هیجان و آرزو و اشتیاق به خواننده القا می‏‌کند. بودلر از شاعرانی است که با گذشت زمان، افتخار و شهرتی بیش از آنچه در دوران زندگی داشته‌‏اند به دست آورده‌‏اند. به طوری که می‏‌توان گفت وی به قرن بیستم بیشتر از قرن نوزدهم تعلق دارد و حتی برخی بر این عقیده‌‏اند که مهم‏ترین شاعر قرن خود به شمار می‏‌آید.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده های بزرگ)

در بخشی از نقاش زندگی مدرن می‌خوانیم:
در آن جا نه از زره و کلاه‌خود زنگ زده خبری بود، نه از خنجر مالایی، نه از توده قراضه آهن گوتیک یا جواهرات و پوشاک قدیمی؛ خلاصه از هیچ خرت و پرتی که صاحبش را به داشتن عشق به اسباب بازی و گشت و گذار بی‌هدف در خیال‌های ‌کودکانه متهم کند. یک پرتره فوق‌العاده زیبا از کارهای جوردانس که جایی کشف کرده بود و ده‌ها اتود و نسخه‌برداری از کارهای خود استاد برای تزئین استودیوی وسیع او کفایت می‌کرد. نوری نرم و پخش این خلوت‌گاه را روشن می‌کرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
نقاش زندگی مدرن
حیات و هنر اوژن دلاکروا
برگرفته از سالن 1859

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نقاش زندگی مدرن
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۹
زبانفارسی
شابک978-600-6867-55-7
موضوع کتابکتاب‌های هنری
قیمت نسخه الکترونیک
۴۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نقاش زندگی مدرن

احمدرضا احمدیفرد
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
شاید نویسنده خوب نوشته باشه اما نگارش و ترجمه واقعا افتضاحه
تو نظرات نوشتن سرشار از نقاط نغر، اصلا یه جمله با مفهوم توش نیست، ترجمه فاجعه است
شایان ش
۱۳۹۶/۶/۱۹
واقعا کتاب عالی و به درد بخوره
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۶/۱۲
بسیار عالی و سرشار از نکات نغز.
حمید سپهر
۱۴۰۱/۳/۳۰
صفحه کتاب قابل تغییر نیست و مشکل داره
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب نقاش زندگی مدرن

برای دریافت کتاب نقاش زندگی مدرن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.