معرفی و دانلود کتاب صوتی دالان بهشت

عکس جلد کتاب صوتی دالان بهشت
قیمت:
100000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دالان بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دالان بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دالان بهشت

کتاب صوتی دالان بهشت اثر نازی صفوی، قصه تکراری ناکامی در عشق و نرسیدن را با صدای گرم آنالی طاهریان روایت می‌کند. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین آثار ادبیات داستانی ایران به شمار می‌رود.

داستان دالان بهشت روایت زندگی دختری است که بنا به تصمیم والدینش ازدواج می‌کند، اما به دلیل ناپختگی خیلی زود شکست می‌خورد و در طول سال‌های بعد به اشتباهاتش پی می‌برد. بعد از ماجراهایی دختر و پسر داستان، دوباره به هم می‌رسند و...

نازی صفوی در رمان دادان بهشت نشان داده، از سوژه‌ای تا به این حد تکراری و کلیشه‌ای می‌شود داستانی خوب و خواندنی درآورد. او در دالان بهشت با پرداخت خوب روحیات دختر توانسته کاری متفاوت ارایه بدهد.

دالان بهشت بیشتر یک کتاب آموزشی است تا رمان و داستان. قصه زندگی زنی است که با جهالت و نادانی، حسادت‌های بی‌جا و افکار موهوم رابطه عاطفی‌اش را با مرد مورد علاقه‌اش به نابودی می‌کشاند. نقطه قوت این کتاب تحلیل‌های خود راوی از ندانم‌کاری‌هایش است.

نازی صفوی، متولد ۱۳۴۶ در تهران است. کتاب اولش، دالان بهشت در سال ۱۳۷۸ منتشر شد و از آن موقع تا حالا سومین کتاب پرفروش ۱۴ سال اخیر بوده است و بیش از 50 بار تجدید چاپ شده است. داستان بعدی او، برزخ اما بهشت سال ۸۳ منتشر شد و نشان داد که با نویسنده‌ای کم کار طرف هستیم.

نازی صفوی در مورد این کتاب گفته است:

دالان بهشت را به اصرار یکی از دوستانم به چاپ رساندم و هیچ قصدی برای نویسنده شدن و چاپ کتاب نداشتم و ندارم. ولی خوشبختانه کتاب به چاپ سوم رسید و با استقبال خوانندگان روبه رو شد. این برخوردها و نامه‌های مردم است که همچنان به من روحیه می‌دهد. حتی هفته پیش در آمریکا کتاب دالان بهشت ترجمه شد و من از کشورهایی مثل استرالیا، انگلیس، کانادا و… نامه و ای میل دارم. نوشتن دالان بهشت از یک یادداشت کوچک پشت جعبه دستمال کاغذی ماشین شروع شد؛ وقتی که پشت چراغ قرمز گیر کرده بودم. بعد هم برزخ اما بهشت را نوشتم. الان هم ۳ تا کتاب دارم که معلوم نیست کی تمام می‌شود. چون خودم را محدود به زمان نمی‌کنم؛ شاید یک ماه دیگر یا شاید ۲ سال دیگر. اسم یکی از آنها این است: "تا بهشت راهی نیست"، اگر این جان خسته بذارد. این اسم را تا حالا به هیچ کس نگفته بودم ولی فکر می‌کنم اسم خوبی بشود. من همیشه حسم را می‌نویسم و باور دارم حرفی که از دل برآید بر دل می‌نشیند و مطمئناً کتابی که با احساس نوشته نشود، قابل خواندن نیست؛ مثل آشپزی از روی کتاب که آن طعم واقعی را نخواهد داشت و هیچ وقت مثل غذای مادربزرگ نمی‌شود! قواعد و قانون‌ها در نوشتن باید رعایت شود. ولی بدون احساس فایده‌ای ندارد و اگر نویسنده پشت داستان فکری نداشته باشد یا دردی را نکشیده باشد، نمی‌تواند داستان جالبی بنویسد.

در قسمتی از کتاب صوتی دالان بهشت می‌شنویم:

سال‌ها بعد، از تصور تک تک آن لحظه‌ها چنان حسرتی وجودم را به آتش می‌کشید که قابل گفتن نیست. تسلط شیرینی که محمد دانسته یا ندانسته بر تمام وجودم پیدا کرده بود، آرام آرام با هستی من قرین می‌شد و دوری از وجودش برایم غیر ممکن. و من سال‌ها بعد فهمیدم که همه چیز در این دنیا فراموش می‌شود، تغییر می‌کند و از بین می‌رود، غیر از تسلط شیرین جان و روح آدم‌ها بر یکدیگر. اثری که از این سلطه بر جان دیگری باقی می‌ماند، تغییر نا پذیر و پایدار است. اما به شرطی که این اثر زاییده عشق راستین و محبت واقعی باشد، نه آنچه دیگران به غلط نامش را عشق می‌گذارند. عشق تماس مستقیم دو روح است که بین تمام ارواح این عالم همدیگر را می‌شناسند و درهم حل می‌شوند. نه آن هوس غرق در شهوتی که باعث کشش جسم‌ها به سوی هم و بروز شور و التهابی زود گذر می‌شود و برخی آدم‌ها در اشتباهی محض آن کشش را عشق می‌پندارند و با این پندار غلط، هم عشق و هم وجود خودشان را به لجنزار نفرت و انزجار می‌کشانند. برای همین است که در عشق واقعی، تملک و وصل یعنی به هم پیوستن شیرین دو جان که تنها در کنار هم آرام و قرار می‌گیرند و از سلطه بی چون و چرایی که بر هم دارند، لذتی به عظمت همه محبت‌های عالم حس می‌کنند. و در عشق شهوانی تملک و وصل یعنی پایان التهاب و فروکش احساسی که گهگاه تا مرز انزجار و نفرت هم پیش می‌رود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
11 دقیقه
بخش اول
31 دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
17 دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
24 دقیقه
بخش دوم - قسمت سوم
26 دقیقه
بخش سوم
21 دقیقه
بخش چهارم - قسمت اول
21 دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم
12 دقیقه
بخش پنجم - قسمت اول
23 دقیقه
بخش پنجم - قسمت دوم
21 دقیقه
بخش ششم - قسمت اول
19 دقیقه
بخش ششم - قسمت دوم
33 دقیقه
بخش هفتم - قسمت اول
12 دقیقه
بخش هفتم - قسمت دوم
30 دقیقه
بخش هفتم - قسمت سوم
19 دقیقه
بخش هشتم - قسمت اول
27 دقیقه
بخش هشتم - قسمت دوم
27 دقیقه
بخش نهم - قسمت اول
14 دقیقه
بخش نهم - قسمت دوم
20 دقیقه
بخش دهم - قسمت اول
29 دقیقه
بخش دهم - قسمت دوم
26 دقیقه
بخش دهم - قسمت سوم
9 دقیقه
بخش دهم - قسمت چهارم
31 دقیقه
بخش یازدهم - قسمت اول
33 دقیقه
بخش یازدهم - قسمت دوم
32 دقیقه
بخش دوازدهم - قسمت اول
32 دقیقه
بخش دوازدهم - قسمت دوم
15 دقیقه
بخش دوازدهم - قسمت سوم
19 دقیقه
بخش دوازدهم - قسمت چهارم
24 دقیقه
بخش سیزدهم - قسمت اول
19 دقیقه
بخش سیزدهم - قسمت دوم
24 دقیقه
بخش چهاردهم - قسمت اول
15 دقیقه
بخش چهاردهم - قسمت دوم
27 دقیقه
بخش چهاردهم - قسمت سوم
28 دقیقه
بخش چهاردهم - قسمت چهارم
32 دقیقه
بخش پانزدهم
30 دقیقه
بخش شانزدهم
17 دقیقه
بخش هفدهم
23 دقیقه
بخش هجدهم - قسمت اول
27 دقیقه
بخش هجدهم - قسمت دوم
33 دقیقه
بخش هجدهم - قسمت سوم
12 دقیقه
بخش نوزدهم
26 دقیقه
بخش بیستم - قسمت اول
23 دقیقه
بخش بیستم - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دالان بهشت
نویسنده
گویندهآنالی طاهریان
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۶ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
100000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دالان بهشت

منیره هاشمی
۱۳۹۹/۵/۲۳
××خطر لو رفتن داستان××
پیشاپیش بابت خوندن این نقد طولانی ممنونم. (با روایت گرم خانم طاهریان) به این کتاب گوش دادم و در کنار قلم شیوای نویسنده در توصیفات ملموس، عاطفی و باورپذیر، متحیر موندم از زن ستیزی پنهانی که در تار و پود این کتاب تنیده شده.
در جای جای داستان، زنان (مهناز، مهتاب، الهه، مادر
مهناز، زری و...) به عنوان زنانی کوته فکر، نیازمند، بدون ابتکار عمل، بدون قدرت تحلیل، دنباله رو و در یک کلام کودک صفت معرفی می‌شن و در انتهای طیف دیگه، مردان (به جز یکی دو استثنا) قوی، مودب، متفکر، دوراندیش، عاقل و ملاحظه گر هستن.
به جهت محدودیت فضا به یه مورد اشاره می‌کنم.
در مرکز گره عاطفی بین دو شخصیت، شاهد حماقت از سوی مهناز (ده‌ها بار خود را نادان، احمق و کوته فکر خطاب می‌کند) و بزرگ منشی، خردورزی و خویشتن داری از محمد هستیم. به راستی اگر محمد تا این حد روشنفکر مآب و عاشق شعر و عرفانه، چرا یه دختر ۱۶ ساله (به زعم خودش) کم عقل رو انتخاب میکنه؟ چرا نمیره با یه کسی که اهل این عوالم هست تا زحمت با اصرار به کوه بردنش رو هم نکشه؟ آیا محمد راضی میشد که زن خودش با یه پسری (هرچند دوستانه و غیره اروتیک و با نیت خیر) خوش و بش کنه؟ محمد چطور به خودش اجازه میده دست روی زنش بلند کنه، روزها غیبش بزنه و بعد بیاد و در یک جمله اعلام کنه که ما به درد هم نمیخوریم؟ البته من می‌دونم که داستان این کتاب در حدود سالهای دهه ۷۰ اتفاق میافته و نوع نگاه حاکم بر جامعه اون موقع نگاهی سنتی مبتنی بر دین و عرف بوده و دقیقا به همین دلیله که به گمان من تاریخ مصرف این کتاب به سر رسیده و در میون دختران امروزی، چنین نگاه سخیفانه‌ای به زن (حتی از طرف شوهر حامی و ایده‌آل و اغراق شده‌ای چون محمد) پذیرفته شده نیست.
ریحانه حق شناس
۱۳۹۹/۹/۳۰
خانم‌ها با هم فرق می‌کنند
برخی ساده و حساس و لطیف و غرق در زنانگی عشوه و نیاز در همه‌ی حالات و احوالاتشان و معمولا به طور غریبی این حالات در ظاهرشان هم پیداست
برخی متفکر و اهل بحث و استدلال و محکم و شجاع
و زنانگی‌ها و عشوه یشان فقط در وقت خودش است
و آقایان
آقایان هم متفاوتند
به خصوص از بعد
نگاه و نیاز به خانم ها
برخی همان خانم‌های ساده و غر نیاز و عشوه‌های گاه و بیگاه و رفتار‌های همیشه ظریف را می‌پسندند و میخواهند
برخی در اولویت اول هم دم و هم سخن و هم بحث و همراه در مسیر و زتی عاقل و محکم می‌خواهند و عشوه‌های به وقت خودش را می‌پسندند
و کم پیش می‌آید که زنی یا مردی تغییری جدی بکند مگر مثل نویسنده‌ی داستان با رنجی عمیق
هر کس باید با هم کفو خودش ازدواج کند
محمد و مهناز از لحاظ مالی هم کفو بودند
ولی از لحاظ روحی نه
محمد با زنی مثل ثریا هم کفو بود
اما در ناز و زیبایی‌های مهناز غرق شد و به خیال خودش میخواست به مرور او را تغییر دهد
ولی بالاخره هر مردی به خصوص کسی مثل محمد از بچه داری خسته میشود
و هر زنی از این که او را همانجور که هست نخواهندش و همیشه در مقابلش حق به جانب رفتار کنند
محمد با انتخاب مهناز به خودش و بیشتر به او ظلم کرد
حتی اگر پایان داستان آن‌ها بهم برسند
باز هم
انتخابش اشتباه بود
اگر دختری مثل ثریا را میخواست باید پا روی دلش که چذب زنانگی‌های مهناز شده بود می‌گذاشت
نمیشود جذب زنانگی هایش بشوی
و با همچو زنی ازدواج کنی
ولی بگویی اولویت من تفکر و نگاهت است
و بخواهی تغییرش بدهی
مهناز حتی اگر درسش را ادامه می‌داد و بزرگتر میشد هم فرقی نمی‌کرد مگر این که با شرایط سختی رو به میشد
من در نیمه‌های داستان هستم.
Mahsa Karami
۱۳۹۷/۶/۱۳
این کتاب هدیه برادرم بود و من زمانی که سوم راهنمایی بودم، اولین رمان زندگیم رو خوندم. خوشحالم که با دالان بهشت کتاب معنی رمان را فهمیدم. فکر می‌کردم به دلیل سن پایین و نخواندن کتاب‌هایی از این قبیل تا این اندازه تحت تاثیر این رمان قرار گرفتم اما الان که ده سالی از اولین بار می‌گذرد، هرروز که حالم و بده، غمگینم، خوشحالم، بی‌حوصله ام، از زمین زمان خسته ام، خصوصا وقت‌هایی که نیاز دارم با خودم خلوت کنم این رمان رو می‌خونم و از مرور دوباره تک تک جملاتش حال اولین باری بهم دست می‌ده که خوندمش.
به شدت پیشنهاد می‌کنم بخونید و توی زیبایی سحر انگیز این رمان غرق بشید.
شخصیت‌ها به خوبی پرداخته شده. موضوع ساده‌ای داره که هنرمندانه نوشته شده و به شدت مهم و تاثیر گذاره. اشتباهات آنقدر منطقی اتفاق می‌افتد که نمی‌تونی خودت رو جای شخصیت‌ها نذاری. نمی‌شه از کنار این رمان ساده گذشت. حتما بعد از خوندن این رمان یه نسخه چاپی اون رو داشته باشید تا گهگاهی بتونید باهاش عاشقی کنید.
الینا سادات روغنی
۱۴۰۱/۷/۶
با شوق هایشان ذوق کردم
با دعواهایشان غصه خوردم
با شوخی هایشان خندیدم
من کتاب را فقط نخواندم و فقط گوش نکردم، من با لحظه به لحظه و ثانیه به ثانیه کتاب زندگی کردم
من خود را مهناز تصور کردم و از رفتن محمد از درد به خود پیچیدم، بعد خواندن یا شنیدن این کتاب من آدم چند روز قبل نبودم، من حالا مهناز و
باتجربه‌ای بودم که یکهو وسط زندگی الان خودم افتاده بودم
حیف که کتاب تمام شد من از زندگی تازه خودم بیرون کشیده شدم، واقعا میگن چرا فیلم‌های خارجی بهترن چون اکثرشون از رمان هایشان ساخته میشن و مثل ما فیلم‌های بدرد نخور و تهی و بی معنا با افکار پوچ و ذهن خالی فیلمنامه نویس نوشته میشن و تبدیل به فیلم و سریالی بی معنی و حوصله سربر و بی طرفدار میشن، از نظر من دالان بهشت کتابیه که ارزش تبدیل شدن به فیلمنامه رو داره اگر کارگردان خوب بالاسر کار باشه
من بار اولم نیست کتابو گوش میکنم یکسال پیش خوندمش ولی همچی انگار برام تازگی داشت و هر بار کتاب را میخونم مهناز میشم و زندگی رو با محمد شروع میکنم گرچه مجردم اما همیشه از قانون جذب محمد و شخصیتش را خواستم و توی وجود همه دنبال کسی گشتم که بعد‌ها فهمیدم آن شخص که من می‌گویم کاملا مطابق محمد است
کتاب رو بخونید، گوش کنید، بارها و بارها بخونید تا هوس و عشق رو از هم تشخیص بدید و با این کتاب تجربه کنید
Sahar Ghafori
۱۳۹۹/۵/۲۵
با سلام. من این رمان رو حدود ۱۰سال پیش شاید خونده باشم اما با گذشت این همه سال هم چنان در یاد و خاطر من جزو یکی از بهترین رمان هاییه ک تا حالا خوندم. موضوع و سبک نوشتن نویسنده جوریه ک کاملا با واقعیت زندگی آدم‌ها، اعتقاداتشون، رفتارشون، محبت هاشون کاملا جور درمیاد ب شکلی که واقعا با فضا سازی و خواه شخصیت پردازی نویسنده ناخواه همراه میشی. نه از عشق و عاشقی‌های آبکی امروزی ک تو همه‌ی رمان‌ها ب چشم میخوره خبریه ن از هندی بازی و خیال پردازی‌های بچه گانه. انگار که واقعا داستانی در کار نیس داری واقعیت زندگی آدمی رو لمس میکنی. محبت‌های به جا رفتارهای سنجیده و مقتضی سن شخصیت‌های داستان کاملا شیرین وب دل نشینه. اشتباهات و احساسات لحظه‌ای آدم‌ها و نتیجه اون‌ها رو ب درستی نشون میده. توصیه میکنم حتما بخونیدش واقعا ارزششو داره
الهه جعفرزادگان
۱۳۹۷/۹/۲۷
شاید دهه ۶۰ و ۷۰ این جور داستانها کشش و طرفدار داشت. همونطور که من که اون زمان که دختری نوجوان بودم از این داستان خیلی لذت بردم. ولی الان حس میکنم این که قهرمان داستان خیلی زیادی سفید هست. خب مهناز محمد رو بینقص و کامل میدونه وهمه تقصیرها و بدی‌ها رو گردن خودش میاندازه. در صورتی که در دنیای امروز و سیاه سفید مطلق وجود نداره و میشه گفت همه خاکستری هستن. بعد هم نویسنده به شکلی اگزجره و پر رنگ سعی داره که به خواننده القا کنه رابطه بدنی عشق رو آلوده میکنه و عشق واقعی و آسمانی نمیتونه همراه با جاذبه جنسی باشه که این هم به نظر من قابل قبول نیست برای دنیای امروز. به هر حال این نظر منه و نظرات دیگر هم قابل احترام
زهرا م
۱۴۰۰/۵/۲۸
کتاب خوبیه و داستان سرگرم کننده‌ای داره و یکسری مسائل رو به جوان‌ها آموزش میده. ولی شخصیت زن و مرد داستان به نظر خیلی غیر واقعی و غلو شده میاد حتی اگر مربوط به دهه هفتاد باشه. شخصیت اول زن این داستان بیش از اندازه به خودش توهین میکنه و تاسف و تاثر خیلی زیادش واقعا خسته کنندس. به جای آه و فغان روی و میتونه شخصیتش کار کنه تلاش بیشتری برای رشد فکری و تحصیل و موفقیت داشته باشه نه این که همیشه حال خودش و اطرافیانش رو بد کنه. اوایل داستان خیلی خسته شدم و پشیمون ولی رفته رفته بهتر شد. ادامه دادم تا آخر داستان رو متوجه بشم و در کل خوب بود. برای کسانی که وقت اضافی دارن سرگرمی خوبی میتونه باشه. با تشکر از خانم طاهریان برای صدای زیبا و گرمشون.
F Z
۱۴۰۱/۱۰/۱۷
نویسنده با مهارت توانسته جزئیات را نشان دهد. در فصل‌های اول داستان یکنواخت بود. ولی گویندگی زیبای راوی به محتوا روح و جذابیت میداد. فقط در طول داستان از زبان شخصیت‌ها خیلی پند و اندرز داده می‌شد که روی اعصاب بودو همچنین شخصیت زن داستان، خود را مقصر همه‌ی اتفاقات بد می‌دانست و مرد داستان از هر گناهی تبرئه شده بود و گویی هیچ نقشی در اتفاقات بد نداشته است. چهار پنج فصل آخر هیجان کتاب بیشتر شد و زیبا بود و پایان خوشی داشت. از این نظر که یاد میداد با بهانه‌ها‌ی بی ارزش زندگی را تلخ نکنیم و وقتی دلخوری پیش میاد با صحبت کردن جلوی دلخوری‌های بیشتر را بگیریم، کتاب آموزنده‌ای بود. ممنونم از نویسنده، گوینده محترم و کتابراه.
Mahroo Makhlooghian
۱۳۹۸/۹/۸
من این کتاب رو به خاطر امتیاز بالا و کامنتهای خوب خریدم ولی الان که بخش هفتم هستم جز یک داستان کلیشه‌ای و یک عاشقانه‌ی لوس و رفتارها و روابط ساختگی و پر از تعارفات پوچ چیزی ندیدم. تصویر کردن یک عشق غیرواقعی و ایده آل و افلاطونی که اصلا با یک رابطه‌ی عاطفی معقول و قابل لمس همخوانی ندارد حتی با در با نظر گرفتن زمان اتفاق افتادن داستان. این همه تعریف انتظار یک داستان متفاوت و جذاب را داشتم. سعی میکنم بقیه‌ی داستان رو هم با صبر و شکیبایی گوش کنم تا شاید بالاخره بفهمم چی این داستان باعث این نظرات مثبت شده.
سمیرا خ
۱۳۹۹/۶/۱۱
از شنیدن کتاب برا اولین بار بسیار لذت بردم، گوینده خانم طاهریان واقعا عالی بودن و صدای بسیار دلنشینی دارن، شخصیت هاو حوادث و احساسات انقدر عالی و واقعی پذیر به تصویر کشیده شدن که آدم فکر میکنه داستان برا اساس واقعیت هست، و انگار که زندگی نویسنده رو به تصویر کشیده، سبک زندگی و احساسات و تصمیم گیری و ایرانی‌ها رو خیلی زیبا واقعی به تصویر و توضیح کشیده، از اینکه تمام شده خیلی ناراحتم و دلم تنگ برا چند روز پیش که تند تند دانلود میکردم تا بفهمم آخرش چی میشه و الان که تمام شده ناراحتم، داستان بسیار آموزنده و عبرت آموزی هست امیدوارم همه ازش یاد بگیریم و درست رفتار کنیم که باعث پشیمانی نشه، ممنون بابت صوتی کردن کتاب.
هلیا ایلخانی
۱۴۰۲/۶/۶
رمان خوبیست. برای نوجوون‌ها پیشنهاد میشهولی غیر از نوجوون‌ها، به نظرم خانم‌هایی پیشنهاد میشه که در زندگی زناشویی مشکلاتی دارند و ریشه مشکل از طرف خودشون هست و در اعماق وجودشون به این موضوع اعتقاد دارند که همسرشون فردیست با مدارای زیاد حتی اگر به روی او نمیاورند. یا افرادی که بلد نیستن چگونه بیان و مشکلاتشونو کنن این قبیل از افراد به نظرم تلنگر خوبی میتونه باشه برای کسانی که زندگیشونو و رابطشونو دوست دارند بهتر کنن اما تغییر را به فردا موکول میکنند. تنها مخالفتم با کتاب، عادی سازی ازدواج زود هنگام توسط نویسنده بود که با جملاتی که در آخرین فصل آورد، کمی این خرابکاریشو جبران کرد
Aty R
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
من ۸سال پیش توی همین شرایط افتادم و تککککک تککککک احساسات نویسنده را با سلولهام درک میکنم. شانس آوردم که خدا در همون ابتدای جدایی کسیو سر راهم گذاشت که بهم گفت غرورتو بشکن عشق ارزشش بالاتره. البته باید ببینی طرفت ارزشش رو داره و خطایی که کرده خط قرمزهاتو رد نکرده باشه که شکر خدا برای من اینطور نبود و من غرورمو شکستم و اون هم با شادی بسمتم پرواز کرد. و من میدونستم که عده‌ای حسود دارن بنزین روی آتش غرور همسرم میریزن و با اینکار هردومون رو از یه عمر حسرت و پشیمانی نجات دادم. ممنون از نویسنده و کتابراه
عاطفه کاشانی
۱۳۹۹/۸/۲۲
باتشکر از کتابراه وصوتی کردن این کتاب
وتشکر از نویسنده وهمچنین از اجرای زیبای این کتاب که خوندن ویاشنیندش رو به همه به خصوص نسل جوان توصیه میکنم
به نظر من بزرگترین مشکلی که باعث اختلاف وسوء تفاهم بین همسران وحتی بین فرزندان ووالدین میشه ارتباط کلامی نداشتن بایکدیگر هست اگر یاد بگیریم باهم به هم
باارامش ومتانت واحترام متقابل یکدیگر وآراء وافکار گفتگو کنیم‌خیلی از افکار منفی نسبت به طرف مقابل ازبین می‌رود وجایش رابه تفاهم واحترام واعتماد نسبت به یکدیگر میشود
از خانم صفوی هم بسیار به خاطر این کتاب ممنونم
فیروزه شیرینکام
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
با سلام. کتاب خیلی خوبی بود با تموم رسم ورسوم زیبای ایرانی مخصوصا زمانی که بزرگترها و به اصطلاح موسفید فامیل زنده بود. شخصیت اصلی داستان مهناز که اصلا اعتماد به نفس نداره! نمیدونم چرا همه‌ی اتفاقهایی که براشون میفته خودش رو مقصر میدونه، در صورتی که عشق یه رابطه دونفره هستش و هیچ کس انسان کاملی نیست ومحمد هم عیب وایرادهایی داشت. مهنازه هم خیلی بچه گانه رفتار میکرد و بعد پشیمون میشد. اما در کل داستان کشش داشت و دوسش داشتم. راوی هم خوب و روان خوندن با تشکر ‌
پانته آ
۱۴۰۱/۹/۱۳
و بله... درست در زمانی که میشد به خانم‌ها بها داد چنین نویسنده‌هایی عقایدشون رو در مغزهای ایرانی‌ها گنجاندن... دهه هفتاد دهه شکوفایی این جور افکار بود... کتاب مردسالاری است در حالی که محمد حتی حق یک مهمانی زنانه به همسرش نمیدهد در برخورد با دیگران روشنفکر است و موافق مسافرت تنهایی چند زن... ان هم فقط برای اینکه خودش را جلوی ان جاست فرندش ثریا خانم خوب جلوه دهد. جای بسی تعجب است که نویسنده این متون یک زن است.
مشاهده همه نظرات 288

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دالان بهشت

برای دریافت کتاب صوتی دالان بهشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.