معرفی و دانلود کتاب صوتی دنیای سوفی

عکس جلد کتاب صوتی دنیای سوفی
قیمت:
۴۲۰۰۰ ۲۵۲۰۰ تومان ۴۰%
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دنیای سوفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دنیای سوفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دنیای سوفی

کتاب صوتی دنیای سوفی نوشته‌ی یوستین گردر، یکی از پرفروش‌ترین و درخشان‌ترین کتاب‌های جهان است که با خلاقیتی شگفت‌انگیز، نکات مهمی که هر شخصی باید در مورد علم فلسفه بداند را با زبانی روان و گویا در قالب رمان شرح می‌دهد.

دنیای سوفی (Sophie's World) مجموعه‌ای از سخنان باارزش بزرگان و فیلسوفان مشهور جهان در 3 هزار سال گذشته و داستانی پیرامون تاریخ فلسفه‌ی تمام جهان است. یوستین گردر (Jostein Gaarder) نویسنده‌ی نروژی این کتاب برجسته در حقیقت معلمی پرکار بود که اغلب سال‌های عمرش را به تدریس درس فلسفه و تاریخ عقاید سپری کرد و همیشه در پی راهی برای انتقال آسان‌تر مفاهیم فلسفی به جوانان بود.

او سال‌های بسیاری از عمرش را در حال یافتن کتابی آسان و روان درباره‌ی فلسفه بود تا بتواند آن را به شاگردان خود بیاموزد، اما با وجود تعدد کتب فلسفی، نتوانست کتابی را پیدا کند که فلسفه را به صورت روان بیان کند. همین دغدغه موجب شد تا خودش نوشتن را شروع کند تا بتواند فلسفه را با ایجاد داستان‌های گیرایی که برای جوانان جذاب‌تر است، به شاگردانش آموزش دهد.

سوفی آموندسن، شخصیت اصلی این رمان جذاب، دختری شاد، خلاق، مهربان و پرانرژی است که فقط 15 سال سن دارد. ذهن او با دریافت نامه‌ای مملو از پرسش‌های مختلف فلسفی می‌شود که پاسخی برای آن‌ها وجود ندارد. متن نامه حاوی دو کلمه بود: «تو کیستی». اما داستان این نامه‌ها به همین راحتی به اتمام نرسید، چرا که مدتی بعد سوفی نامه‌ای طولانی‌تر از قبلی دریافت کرد که در آن نوشته بود: «جهان چگونه به وجود آمد!»

سوفی نماد بسیاری از نوجوانان جهان به شمار می‌آید که با ذهنی آشفته از پرسش‌های بی‌جواب از کیستی و چیستی خود روبه‌رو شده‌اند. داستان دنیای سوفی به طور کلی دنیای دختری با این ویژگی‌ها را روایت می‌کند. این رمان جذاب سعی دارد به سوالاتی که بشر در طول تاریخ همواره با آن‌ها درگیر بوده، پاسخ دهد.

یوستین گردر کیست؟

یوستین گردر استاد فلسفه و تاریخ عقاید در سال 1952 در نروژ به دنیا آمد. امروزه او نامى آشنا و معروف در جهان ادبیات و فلسفه‌ى غرب به حساب می‌آید. با آن که او پیش از این، آثار درخشانی مانند «راز بردبارى (1990)» را چاپ کرده که باعث شهرت او در وطنش نروژ شده، اما بیشتر نام‌آورى خود را در دنیا مدیون رمان دنیاى سوفى است که رمانی شگفت‌انگیز، ابتکارى و بى‌سابقه در ساده کردن و به صورت رمان درآوردن حکمت اروپا از آغاز پیدایش آن در دنیاى یونانى تا آخرین سال‌هاى قرن 20 است.

کتاب دنیای سوفی در حال حاضر به اغلب زبان‌هاى مختلف جهان ترجمه شده و میلیون‌ها نسخه‌ى آن به فروش رفته، بر اساس این رمان جذاب فیلمی نیز ساخته شده و با استقبال بسیاری روبه‌رو شده است؛ خصوصا در آلمان که سرزمین پیدایش و پرورش درخشان‌ترین مردان فلسفه‌ى مغرب زمین در دنیاى پس از یونانى و رومى به شمار می‌آید و نیز در فرانسه که سرزمین بحث و جدل‌هاى دائمى و روشنفکرانه است. از دیگر آثار وی می‌توان به مرد غیرقابل اعتماد، قصری در پیرینه، دنیای انا و... اشاره کرد.

جملاتی برگزیده از کتاب صوتی دنیای سوفی:

- احساس زنده بودن، بدون فکر کردن به ‏‌این‏که روزى مرگ در خواهد رسید غیرممکن است!
- به زمین وفادار باش؛ به آن کس که زندگى بهترى در آن جهان به تو وعده مى‌دهد، گوش فرامدار.
- چه قدر غم‌انگیز است که مردم طوری بار می‌آیند که به چیزی شگفت‌انگیز چون زندگی عادت می‌کنند.
- هرچه می‌بینی بخشی از جهان پیرامون توست، اما نحوه دیدنت بستگی دارد به عینکی که به چشم می‌زنی.
- ارسطو می‌پرسد: چگونه باید زیست؟ خوب زیستن مستلزم چیست؟ و پاسخ می‌دهد: انسان فقط در صورتی می‌تواند خوشبخت شود که همه توانایی و شایستگی خود را به کار اندازد.
- زن باید احترام خود را به‌دست آورد، یعنى آن را تسخیر کند. باید هویت خود را با مرد پیوند ندهد. زیرا تنها مرد نیست که بر زن ستم روا مى‌دارد؛ خود زن نیز با تقبل نکردن مسئولیت زندگى شخص خودش، بر خود ستم مى‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی دنیای سوفی می‌شنویم:

- بنابراین همان‌طور که می‌بینی نمی‌شود با عقل ثابت کرد فلان کار صحیح است یا نه، رفتار مسئولانه در واقع این است که بتوانیم احساسات خود را برای خوشبختی و آرامش مردم تقویت کنیم. هیوم می‌گوید: «اگر کسی بخواهد دنیا را نابود کند تا مثلا انگشتش خراش نبیند کار چندان نامعقولانه‌ای انجام نداده است.»

- چه حرف ترسناکی.

- یا در این مورد که نازی‌ها میلیون‌ها یهودی را قتل عام کردند، آیا نقصی در عقل آن‌ها وجود داشت یا از نظر عاطفی مشکل داشتند؟

- بدون شک از نظر احساسات کمبودهایی داشته‌اند.

- خیلی از این نازی‌ها آدم‌های باهوشی بوده‌اند و در پشت این تصمیمات سنگدلانه‌شان، حسابگری‌هایی نهفته است. بعد از پایان جنگ خیلی از این نازی‌ها به سختی مجازات شدند اما نه به خاطر نامعقول بودن بلکه به دلیل سنگدلی بیش از حدشان. گاهی اوقات افراد ناقص به خاطر ارتکاب به جنایت محکوم نمی‌شوند چرا که در لحظه‌ی انجام جنایت عاقل نبوده‌اند اما هرگز کسی که جرمی را از روی سنگدلی انجام داده باشد تبرئه نمی‌کنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۶ دقیقه
فصل اول: باغ عدن
۲۳ دقیقه
فصل دوم: کلاه بلند شعبده بازی
۱۳ دقیقه
فصل سوم: اساطیر
۲۵ دقیقه
فصل چهارم: فیلسوف‌های طبیعی
۱۵ دقیقه
فصل پنجم: دموکریتوس
۱۹ دقیقه
فصل ششم: سرنوشت
۲۸ دقیقه
فصل هفتم: سقراط
۱۰ دقیقه
فصل هشتم: آتن
۲۲ دقیقه
فصل نهم: افلاطون
۲۰ دقیقه
فصل دهم: کلبه‌ی سرگرد
۳۳ دقیقه
فصل یازدهم: ارسطو
۳۴ دقیقه
فصل دوازدهم: یونان‌گرایی
۱۹ دقیقه
فصل سیزدهم: کارت پستال‌ها
۲۶ دقیقه
فصل چهاردهم: دو فرهنگ
۴۸ دقیقه
فصل پانزدهم: قرون وسطی
۶۶ دقیقه
فصل شانزدهم: رنسانس
۴۲ دقیقه
فصل هفدهم: عصر باروک
۳۸ دقیقه
فصل هجدهم: دکارت
۲۸ دقیقه
فصل نوزدهم: اسپینوزا
۲۹ دقیقه
فصل بیستم: جان لاک
۳۹ دقیقه
فصل بیست و یکم: دیوید هیوم
۱۴ دقیقه
فصل بیست و دوم: بارکلی
۳۵ دقیقه
فصل بیست و سوم: برکلی
۴۹ دقیقه
فصل بیست و چهارم: عصر روشنگری
۵۵ دقیقه
فصل بیست و پنجم: کانت
۵۱ دقیقه
فصل بیست و ششم: رمانتیسم
۳۳ دقیقه
فصل ببیست و هفتم: هگل
۳۸ دقیقه
فصل بیست و هشتم: کی‌یر کگارد
۴۷ دقیقه
فصل بیست و نهم: مارکس
۶۹ دقیقه
فصل سی‌ام: داروین
۴۹ دقیقه
فصل سی و یکم: فروید
۶۲ دقیقه
فصل سی و دوم: دوران خودمان
۳۵ دقیقه
فصل سی و سوم: مهمانی توی باغ
۴۹ دقیقه
فصل سی و چهارم: هم‌نوایی
۲۵ دقیقه
فصل سی و پنجم: انفجار بزرگ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دنیای سوفی
نویسنده
مترجممهدی مهدی لو
گویندهسارا فیض
ناشر چاپیانتشارات یوبان
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲۰ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب داستان و رمان نوجوان، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۴۲۰۰۰ ۲۵۲۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دنیای سوفی

محمدرضا جباری
۱۳۹۹/۲/۳
با سلام خدمت عوامل کتابراه و تشکر از کیفیت خوب این مجموعه به نظر من این کتاب جدا از متنی که بسیار ماهرانه چند خط داستانی را مانند یک فیلم نامه جذاب طی می‌کند و همین باعث جذابیت دو چندان آن میشود، تلاشی است برای تفهیم یا بهتر بگویم القای جهانبینی مبتنی بر جهان‌های موازی که به کررات در فیلمهای مثال و هالیوودی آغاز، آواتار، میان ستاره‌ای و.... که می‌خواهند اصل آخرت جهان پس از مرگ و وجود نظام پاداش و جزا رو انکار کنند که البته به مدد فلاسفه بزرگشون و اینکه تمایلات شهوانی بشر در اکثر مواقع بر نفس انسان غلبه داره و به اصطلاح خودمون نقد رو بچسب تا حدودی موفق هم بودن و بشر رو به سمت مادی گرایی و اشرافی گری و نهایتا ترسیم جهانی مبتنی بر قانون جنگل (هابز) نموده‌اند که در اینجا لازم است ما بر اساس فلسفه شرق و فلسفه ملاصدرا که بسیار پربار هم هست بتوانیم انسان را در جایگاه متعالی خود به مردم جهان و آیندگان معرفی کرده و در جایگاه اشرف مخلوقات معرفی نماییم. در کل برای آشنایی با فلسفه غرب بهترین کتاب برای شروع هستش
مهدی بیطرف
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
خارج از مهارت نویسنده در نوشتن این رمان و کیفیت و سطح علمی کتاب؛ و خارج از ترجمه خوب آن؛ گوینده او واقعا عالی بود؛ یعنی واقعا این خانوم سارا فیض؛ ما را به فیض رساند؛ گوینده به زیبایی توانست مکس‌ها؛ تأمل‌ها؛ حالت صدا و حتی روحیه آن دختر کوچک را به خوبی نشان داده و با صدای ملایم و ظریفش توانست گوش به دادن این کتاب صوتی را برای چندین ساعت به خستگی ناپذیر بودن تبدیل کند... بیشتر از نویسنده و مترجم؛ از گوینده تشکر میکنم و با این که متن کتاب‌ها برایم ملاک است اما اگر اثر‌های دیگر گویندگی از ایشان ببینم حتما رجوع میکنم...
مجتبی برنامه
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
کتاب فوق العادس هم محتوا هم سبک داستانش. من نسخه چاپیشو خوندم توی خدمت خیلی خووووب بود حتما پیشنهاد میکنم
Rouzbeh Ashkan
۱۳۹۹/۶/۲۸
من رو یاد انیمیشنهای جدید انداخت، کارتونهایی که پیامهاشون برای بزرگترها ملموس تر از بچه هاس ولی در عین حال تأثیر خودشون رو در ناخودآگاه کودکان هم می‌گذارن. نمی دونم این عقب افتادگی ما از دنیای مدرنه که باعث چنین خاصیتی میشه یا برای جهان اولی‌ها هم همینطوره. احساس می‌کنم سیر بشر داره از سرعت نور هم پیشی می‌گیره. کتابی بسیار مفید و پر مطلب راجع به تاریخ فلاسفه و نظراتشون به زبان ساده، حتما توصیه می‌کنم. (شخصا نیاز به شنیدن بار دوم رو حس می‌کنم، البته اگر کتابهای دیگه این مجال رو نگیرن)
آ ت
۱۴۰۰/۱/۷
ببینین این کتاب فوق‌العاده است دقیقا میره به سوالاتی که پاسخی برایشان نداشتیم و توی خودمان می‌ریختیم تلنگور می‌زنه اما کمی کتاب سنگینی است شاید شده باشه من هر قسمت را 5 بار گوش کنم تا به مفهومش دست پیدا کنم من 12 سالمه فکر کنم شاید هنوز هم کمی این داستان برام زود باشه اما ازش لذت می‌برم برای همین و به کسانی که 12 سال به پایین هستن توصیه میکنم کمی صبر کنند چون حوصله شان سر چون متوجه‌ نمی‌شون اما به کسانی که 12 سال به بالا هستن بد جوری توصیه می‌کنم ببینن راه زندگی آدم را تغییر می‌دهد افکار آدم را باز می‌کند
نرگس دیلمی
۱۳۹۹/۱۱/۲۰
کتاب خیلی خوبیه البته برای کسی که واقعا به فلسفه علاقه داشته باشه. من از روی کامنتای مثبت و تعریفایی که قبلا شنیده بودم خریدمش. الان تا فصل ۲۰ گوش کردم. ولی پشیمونم، شاید ادامه ندم. چون کتاب داره در مورد نگرش فلاسفه از گذشته تا امروز حرف میزنه. مثلا ۴ صفحه در مورد ارسطو صحبت کرده بعدهم فیلسوف بعدی تا آخر. این طور موضوعات که خیلی تخصصیه یا باید خیلی خوب و جامع مطالعه بشه یا اصلا نشه. ممکنه آدم رو گمراه کنه. به هر صورت ممنون از کتابراه. صدا گزاری و ترجمه بسیار عالی بود
سمانه راد
۱۳۹۹/۹/۹
کتاب دنیای سوفی کتابی فلسفی هست که ذهن شما رو به چالش نظرات درباره‌ی زندگی میکشه
اما این نظرات ارزشمند و بسیار آموزنده از دانشمندان و فیلسوفان قرون هست و نمیشه به راحتی ازشون گذشت
درسته کمی میتونه حوصله سر بر و کسل کننده باشه ولی مطالب مفیدی داره
اگه زیاد به کتاب‌های فلسفی علاقه ندارین می‌تونید پادکست این کتاب رو بشنوید و از دستش ندیدن
Nova Moon
۱۳۹۹/۴/۸
نتنها محتوای فلسفی، بلکه روند داستان هم پیچیدگی خاص خودش را دارد. نویسنده به زیبای طرح سوالی رو درباره هویت هیلده مولر کناگ مطرح می‌کنه و بعد به زیبایی هرچه تمام تر اون رو شخصیت اصلی داستان می‌کنه و ما رو به تعجب می‌اندازه که سوفی تا حالا یک شخصیت داستانی بوده که از ذهن سرهنگ اومده
این کتاب نماد جدایی غیر ممکن فلسفه و زندگیست
پیشنهاد می‌دم حتماً بخونید 😉😉😁
مشاهده همه نظرات ۲۷۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دنیای سوفی

برای دریافت کتاب صوتی دنیای سوفی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.