معرفی و دانلود کتاب صوتی کارتن خواب

عکس جلد کتاب صوتی کارتن خواب
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کارتن خواب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کارتن خواب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کارتن خواب

ژان ماری روگول در کتاب صوتی کارتن خواب، به روایت 27 سال زندگی در خیابان‌های پاریس به عنوان یک بی‌خانمان و کارتن‌خواب می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی کارتن خواب:

ژان ماری روگول، بی‌خانمان و گدای اهل فرانسه است که زندگی خود را در کتابی با عنوان کارتن خواب (Je tape la manche) به نگارش درآورده است. روگول با انتشار این کتاب موفق شد مخاطبان زیادی را با خود همراه کند به طوری که حدود 40 هزار نسخه از این کتاب درخشان تاکنون در فرانسه به فروش رفته است و رسانه‌های گوناگونی از جمله دیلی تلگراف و لیبر «بلژیک» درباره‌ی آن مطالب زیادی نوشته‌اند. او در این کتاب داستان 27 سال خیابان‌گردی و کارتن‌خوابی‌‌هایش را بیان می‌کند و با مخاطبانش در میان می‌گذارد.

این اثر یکی از برجسته‌ترین کتاب‌هایی است که تاکنون درباره انسان‌های بی‌خانمان و گداهایی که در خیابان‌های پاریس زندگی می‌کنند، نوشته شده. ژان ماری در این کتاب سختی‌ها و تجربیات خود از شب‌های طولانی و سرد تا ملاقاتش با مردم و حتی انسان‌های معروف را به نگارش درآورده است. او در هنگام مرور خاطراتش به شما می‌گوید که چگونه از برخوردها و مراوداتی که با مردم داشته برای زندگی بهتر بهره جسته است.

ژان ماری روگول کیست:

ژان ماری روگول (jean marie roughol) نه چهره‌ی معروفی و شناخته شده‌ای است و نه شخصیتی که تیتر اول خبرهای روز باشد. او در دنیایی زندگی می‌کند که به ما تعلق ندارد. شاید بدون اینکه به او نگاه کنید و یا متوجه حضورش شوید با او روبه‌رو شده‌ باشید. شاید وقتی نگاه‌تان به روگول افتاده است راه‌تان را کج کرده باشید. روگول برای امرار معاش و زنده ماندن کاسه‌ای مقوایی را جلویتان می‌گیرد به امید اینکه به او کمک کنید، آن هم فقط یک سکه. کسی که 47 سال سن دارد و بیش از 20 سال از عمرش را در خیابان‌های پاریس سپری کرده است.

او مدت‌ها در خیابان‌ها گدایی کرد و ساعت‌های بسیاری را در جلوی ورودی متروها و یا جلوی فروشگاه‌های مواد غذایی در انتظار کمک یک انسان نشست. او بی‌خانمان بود و در نقاط مختلف شهر می‌خوابید؛ در خانه‌های خالی، در پناهگاه‌های اجتماعی، در زیر پل‌ها و... . حتی او برای به دست آوردن این مکان‌ها و دفاع کردن از قلمروی خود با افراد زیادی مجادله کرده بود. در این خیابان‌ها تنهایی را تجربه کرده بود و البته طعم دوستی با انسان‌هایی همانند خودش را نیز چشیده بود. او برای زندگی کردن بسیار کوشیده بود اما سهمش از زندگی هیچ بود.

ژان ماری روگول درباره‌ی زندگی به عنوان یک بی‌خانمان می‌گوید:

زندگی در خیابان این آزادی عمل را به من می‌دهد تا هر کجا که می‌خواهم بروم، هر وقت میلم می‌کشد قهوه‌ای بخورم. با این‌حال نمی‌دانم به رغم همه‌ی درد و رنج‌هایی که متحمل شده‌ام، آیا امروز توان دست کشیدن از این کار را دارم یا نه. دست بکشم که چه بکنم؟ کجا بروم؟ خیابان در پوست من است. رفقای گدا، مسخره بازی‌هایی که با آن‌ها درمی‌آوردم، برخوردهایی که اغلب با آدم‌های مهربان و خوب داشتم، روزهایی که شانس به شما رو می‌کند و عابران یک اسکناس کف دست‌تان می‌گذارند، همه‌ی این‌ها را دوست دارم. اگرچه بعضی اوقات ساعت‌ها برای دریافت یک سکه منتظر می‌ماندم، اما اوقات فراموش نشدنی هم داشتم.

ماجرای نگارش کتاب کارتن خواب:

ماجرای نگارش این اثر حیرت‌آور از این قرار است که در یکی از روزها «دوبره» رئیس پیشین شورای قانون اساسی که دومین شخص قدرتمند فرانسه به شمار می‌آید، به طور اتفاقی با روگل در خیابان آشنا می‌شود، این سیاستمدار مشهور از ژان ماری می‌خواهد که از دوچرخه‌اش چند دقیقه‌ای مراقبت کند. پس از بازگشت آن‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند و روگل شروع به روایت خاطرات خود می‌کند. «دوبره» پس از شنیدن حرف‌های او به او پیشنهاد می‌دهد که سرگذشت خود را بنویسد و وی را با انتشاراتی معتبری آشنا می‌کند. روگل نیز خاطرات خود را در 18 بخش به نگارش در می‌آورد که عبارت‌اند از: «کودکی آشفته»، «برگشت پدرم»، «فرار»، «من دوباره بیخانمان شدم»، «کار پیدا کردم»، «دوباره گدایی را در کوچه و خیابان شروع کردم»، «دوست‌هایم»، «دراگ استور در شانزلیزه»، «دوباره امید به زندگی‌ام برگشت»، «من به خدا اعتقاد دارم» و ... .

در قسمتی از کتاب صوتی کارتن خوب می‌شنویم:

مدتی بعد پدرم گفت: «پسرم، تو به سفر خواهی رفت.» خیلی خوشحال شدم، من جز خیابان خودمان جای دیگری را نمی‌شناختم. یقین داشتم جایی می‌روم که می‌توانم فیل هم ببینم. چندی نگذشت که خانمی دنبال من آمد. اتومبیلش را به خاطر می‌آورم: یک ژیان. رفتارش با من مهربان بود. نمی‌دانستم چه کسی است، هیچ گاه او را ندیده بودم. مرا تا ایستگاه راه آهن هدایت کرد.

در قطار، پشت پنجره با نگاه دنبال فیل‌ها می‌گشتم. از آن خانم که روبه روی من نشسته بود پرسیدم فیل‌ها کجایند. از آن سفر خاطره‌ی دیگری به یاد نمی‌آورم. فقط می‌دانم که سفری طولانی بود. نمی‌دانستم کجا می‌روم و هیچ ایده‌ای از آنچه در انتظارم بود نداشتم، اما از اینکه به ییلاق می‌رفتم خوشحال بودم. بعدها فهمیدم که مقصد ما مون پلیه بوده است.
درعوض، ورود به خانه‌ی دایه و اولین برخورد با خانواده‌ای را که مرا پذیرا شده بودند به خوبی به یاد می‌آورم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
20 دقیقه
بخش اول
28 دقیقه
بخش دوم
22 دقیقه
بخش سوم
19 دقیقه
بخش چهارم
37 دقیقه
بخش پنجم
26 دقیقه
بخش ششم
24 دقیقه
بخش هفتم
24 دقیقه
بخش هشتم
29 دقیقه
بخش نهم
28 دقیقه
بخش دهم
36 دقیقه
بخش یازدهم
15 دقیقه
بخش دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کارتن خواب
نویسنده
مترجمافتخار نبوی نژاد
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کارتن خواب

علامه ی شهید
۱۳۹۹/۳/۸
من برای خواندن کتاب داستان‌ها بسیار سخت گیرم و هر کتاب داستانی را نمی‌پسندم ولی این کتاب واقعا محشر است اگر می‌خواهی واقعیت شخصیت‌های برجسته فرانسه و زندگی کردن در فرانسه به خصوص گدایی کردن 😄 را یاد بگیرید حتما حتما این کتاب را بخوانید یا گوش دهید
راحله کاظمی
۱۳۹۹/۳/۱۱
بیشتر به خاطر صدای آقای عمرانی این کتاب رو خریدم. ایشون فوق العاده هستند. اوایل کتاب رو دوست داشتم اما اون قسمت که ژان پسرش رو رها کرد و رفت خیلی ناراحت شدم. آخرای کتاب خسته کننده شد.
نیوشا عدالت
۱۴۰۰/۲/۱۰
خیلی بنظرم جذاب نبود البته واقعا کسی که داستان میخوند عاااااااالی بود ولی میشد گفت توی کتاب‌های زندگی نامه‌ای یه کتاب متوسط هستش
Homayon 420
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
داستان خیلی خاص و بینظیر صدای عالی جناب عمرانی دلنشین و به شنیدنی کردن داستان فضای خاصی بخشیده بود.
علیرضا کیانی
۱۴۰۱/۵/۲۴
برای کسانی که احیانا علاقه مند به شغل شریف گدائی باشند کتاب آموزشی خوبی هست.
مژگان حقیقی
۱۳۹۹/۵/۱
تصویر سازی نویسنده عالی بود.. لذت بردم
سیدمحمدرضا نعمتی
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
کتاب خوب، فوق العاده بود
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۷/۵
داستان زیبا و جذابی بود
میلاد
۱۴۰۱/۱/۷
بدک نبودارزش گوش دادنو داره
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کارتن خواب

برای دریافت کتاب صوتی کارتن خواب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.