معرفی و دانلود کتاب صوتی شاگرد قصاب

عکس جلد کتاب صوتی شاگرد قصاب
قیمت:
۶۵۰۰۰ تومان - 11.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شاگرد قصاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شاگرد قصاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شاگرد قصاب

فرنسی برادی، شخصیت اصلی رمان شاگرد قصاب پسربچه‌ای است که به‌دلیل مشکلات فراوانی که در خانه با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کرده، دچار فروپاشی روانی شده است. پاتریک مک کیب در این اثر محبوب و پراقبال، سیر تبدیل شدن یک انسان به یک هیولا را به تصویر می‌کشد. گفتنی‌ست این رمان روانشناختی که از طنزی سیاه نیز برخوردار است، توانست در سال 1992 نامزد جایزه بوکر شود.

درباره‌ی کتاب صوتی شاگرد قصاب

در ابتدای رمان شاگرد قصاب (The Butcher Boy) به نظر می‌رسد فرنسی چندان از وضعیت اسفبار خانه و خانواده‌ی خود آگاه نیست. مادر او به‌کرّات توسط پدر الکلی‌اش مورد خشونت خانگی قرار می‌گیرد. فکر خودکشی از ذهن مادر فرنسی بیرون نمی‌رود و در ابتدای رمان می‌فهمیم او حتی برای مدتی در بیمارستان روانی بستری بوده است. اما رفته‌رفته فرنسی به شرایط موجود واقف می‌شود. و این التفات، از او یک هیولای هولناک می‌سازد. پاتریک مک کیب (Patrick Mccabe) در طول این رمان سیر تبدیل یک پسربچه‌ی از همه‌جا بی‌خبر را به یک موجود خطرناک و وحشی به تصویر می‌کشد.

ماجرا از جایی شروع می‌شود که یک روز جو، پسر خانم همسایه‌ی فرنسی، تعدادی از کتاب‌های او را می‌دزدد. با دیدن واکنش فرنسی، مادر جو یعنی خانم نوجنت سیلی از توهین‌ها را به او روانه می‌کند و به خانواده‌ی برادی لقب «خوک» می‌دهد. نطفه‌ی خشم و جنون فرنسی درست در همین لحظه منعقد می‌شود. او این توهین بزرگ را برنمی‌تابد و درصدد آن برمی‌آید که از خانواده‌ی نوجنت انتقام بی‌رحمانه‌ای بگیرد. وقتی خانواده‌ی نوجنت در خیابان‌ها راه می‌روند فرنسی جلوی آن‌ها را می‌گیرد و از آن‌ها می‌خواهد به او «مالیات عوارض خوک» بدهند! اما اگر فکر می‌کنید این انتقام به همین کارهای احمقانه ختم می‌شود، سخت در اشتباهید...

پاتریک مک کیب با استفاده از ترکیب روایت اول‌شخص و تکنیک جریان سیال ذهن، ما را به سفری درون ذهن تاریک و ترسناک فرنسی می‌برد و از خلال توهمات جنون‌آمیز او سیر داستان را برای ما روایت می‌کند. روند رشد و دگردیسی فرنسی را می‌توان در قالب کهن‌الگوی سفر قهرمان در نظر گرفت؛ اما قهرمانی که به درون تاریکی‌ها و پلشتی‌ها سفر می‌کند.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی شاگرد قصاب

نیل جردن در سال 1997 با اقتباس از این رمان یک فیلم سینمایی با همین عنوان ساخت. این فیلم توانست جایزه‌ی خرس نقره‌ای برلین را برای بهترین کارگردانی کسب کند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی شاگرد قصاب

- نامزد نهایی جایزه‌ی بوکر (1992)
- نامزد نهایی جایزه برام استوکر
- برنده‌ی جایزه‌ی Irish Times ایرلند (1992)

نکوداشت‌های کتاب صوتی شاگرد قصاب

- یک رمان تقریباً بی‌نقص و به‌طرز شگفت‌انگیزی بدیع. شبیه مونولوگی از ساموئل بکت با طرحی از آلفرد هیچکاک. (دنیای کتاب واشنگتن پست)

- درخشان و منحصر‌به‌فرد. پاتریک مک کیب تو را به درون کتاب می‌برد، و در حالی که نفست بند آمده و او را تحسین می‌کنی، از کتاب درت می‌آورد. این بهترین رمان ایرلندی است که در سال‌های اخیر خوانده‌ام. (رادی دویل، نویسنده)

- داستانی هولناک از جهنم یک کودک. کتاب به‌طرز قانع‌کننده و وحشتناکی خوب است. (بوستون گلوب)

- یک اثر آهنگین، ناراحت‌کننده، وحشتناک و مضحک. (نیویورک تایمز)

- پاتریک مک کیب نویسنده‌ی برجسته‌ای است. رمان شاگرد قصاب اثری هولناک، بدیع و راضی‌کننده است که به‌آسانی نمی‌توانید از ذهنتان بیرونش کنید. (توماس مک گوان)

کتاب صوتی شاگرد قصاب برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به سبک ادبی جریان سیال ذهن علاقه‌مندید و به دنبال کتابی می‌گردید که شما را از شدت هیجان و خشونت در فضاسازی میخکوب کند، به سراغ این رمان بروید.

با پاتریک مک کیب بیشتر آشنا شویم

انتشار رمان شاگرد قصاب بود که پاتریک مک کیب، این نویسنده‌ی توانمند ایرلندی را به شهرت رساند. آنچه آثار مک کیب را از دیگر نویسندگان هم‌رده‌ی او متمایز می‌کند، تسلطش در خلق فضاهای تاریک و خشونت‌آمیز است. او شش سال پس از آن که برای رمان شاگرد قصاب، نامزد جایزه‌ای ادبی بوکر شد، مجدداً برای نوشتن رمان صبحانه در پلوتون نیز به بخش نامزدهای نهایی این جایزه راه یافت.

در بخشی از کتاب صوتی شاگرد قصاب می‌شنویم

توی خانه برای خودم راه می‌رفتم. نمی‌دانم چند بار. اینقدر بوی پارافین را دوست داشتم. گل و کلی بندوبساط روی پیش‌بخاری. صورتم را توی سینک ظرفشویی هم می‌دیدم. فکر کردم: یوهو! دیگه حالاحالاها خبری از ساردین توی سینک ظرفشویی نیست. بعله آقا! هیچ چیز دیگه مثل قبل نیست. بعدش چکار کردم؟ حسابی شیک کردم. یک کت سفید توی ویترین لباس‌فروشی بود. شبیه آن‌هایی که کلیف ریچارد می‌پوشید و یک پیراهن که کروات نازک داشت. خودم را توی آینه نگاه کردم. کروات خیلی جان وینی بود. ولی با خودم گفتم: دیگر جان وین و این‌جور چیزها تمام شد. همه چیز عوض شده. همه چیز از نو.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲۹ دقیقه
بخش اول
۳۰ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۳۰ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۲۴ دقیقه
بخش ششم
۳۲ دقیقه
بخش هفتم
۲۹ دقیقه
بخش هشتم
۲۹ دقیقه
بخش نهم
۲۵ دقیقه
بخش دهم
۲۵ دقیقه
بخش یازدهم
۲۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۹ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۶ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۵ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۷ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۴ دقیقه
بخش هفدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شاگرد قصاب
نویسنده
مترجمپیمان خاکسار
گویندههومن خیاط
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۶۵۰۰۰ ت - 11.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شاگرد قصاب

حامد عظیمی
۱۴۰۱/۷/۲
نمیدونم کتاب خوبه یا نه ولی گوینده افتضاحه
دو دیقه ادبی صحبت میکنه دودیقه عامیانه آدم سرگیجه میگیره
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شاگرد قصاب

برای دریافت کتاب صوتی شاگرد قصاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.