معرفی و دانلود کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا

عکس جلد کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا

کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا نوشته‌ی علی رضا لبش، از مجموعه لطیفه‌های زیر خاکی، حاوی لطیفه‌هایی از کلیات عبید زاکانی با درون‌مایه‌ی طنز است که لبخندی عمیق را بر لب‌هایتان می‌نشاند و شما را به تفکر وا می‌دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا:

لطیفه‌های دلگشا، نخستین جلد از مجموعه لطیفه‌های زیر خاکی است که لطیفه‌های جذاب و ماندگاری از کلیات عبید زاکانی را برای نوجوانان ارائه می‌کند. عبید زاکانی انسانی بزرگ و برجسته بود که در قرن هشتم و در شهر قزوین می‌زیست. او استعداد ویژه‌ای در سرودن و نگارش طنز داشت. گاهی هم با دوستان خود می‌نشست و با یکدیگر لطیفه می‌ساختند و برای دیگران آن‌ها را تعریف می‌کردند. هدف او برای نگارش متون طنز‌آمیز، علاوه بر خنده، به تصویر کشیدن بی‌اخلاقی‌ها و بدرفتاری‌های حاکمان و مردم زمان خود برای آیندگان بود.

عبید زاکانی در نوشته‌هایش با نیش و کنایه، رفتارها و گفتارهای زشت انسان‌های به‌ظاهر مطرح و برجسته را نقد و بررسی می‌کرد. او از دروغ‌گویی، خودخواهی، غرور و تکبر، دورویی و پول‌پرستی متنفر بود و دوست داشت این اخلاق‌های ناپسند را افشا کند. با اینکه او اشعار غیرطنز هم داشت، اما بیشتر زمان خود را به نگارش طنز و شوخی سپری می‌کرد.

عبید زاکانی اولین شاعر ایرانی است که لطیفه‌گویی و لطیفه‌نویسی را جدی گرفت و لطیفه‌هایش به یکی از ماندگارترین و مشهورترین لطیفه‌های تاریخ ادبیات فارسی تبدیل شد. رساله دلگشا، رساله صد پند، مثنوی عشاق‌نامه، اخلاق‌الاشراف، لطایف و ظرایف و منظومه موش و گربه از مهم‌ترین و باارزش‌ترین کتاب‌های عبید زاکانی است.

درباره‌ی مجموعه لطیفه‌های زیرخاکی:

مجموعه «لطیفه‌های زیرخاکی» دربردارنده‌ی همان لطیفه‌های قدیمی است که به صورت امروزی برای نوجوانان روایت شده یا همان لطیفه‌های تازه است که در زمان‌های گذشته آن را تعریف می‌کردند. خیلی از این لطیفه‌ها تاکنون به ندرت شنیده‌ شده‌اند.

هر وقت عنوان کتابی با موضوع عرفان به گوش ما می‌رسد؛ معمولا ناخودآگاه ذهن ما به سوی اثری با متنی سنگین کشانده می‌شود. اما برعکس تمام آن‌ها، کتاب‌های صوتی لطیفه‌های زیرخاکی حاوی محتوایی روان و طنزگونه است که همراه آن گاهی طعنه و کنایه نیز شنیده می‌شود.

علی رضا لبش در بازنویسی خود با حفظ مزه و نمک سبک کهن، اثربخشی ویژه‌ای را به شنونده ارائه می‌دهد. لطیفه‌های زیرخاکی به خاطر برخورداری از روایتی طنزگونه خستگی در شنیدن را از شنونده گرفته و او را علاقه‌مند به شنیدن ادامه داستان می‌کند.

علی رضا لبش را بیشتر بشناسیم:

علی‌رضا لبش در سال 1360 در شهر قم متولد شد. او بعد از سپری کردن دوره ابتدایی و گرفتن دیپلم وارد دانشگاه شد و در دانشگاه مدرک کارشناسی علوم دامی را اخذ کرد، ولی در ادامه تحصیل به رشته جامعه‌شناسی روی آورد. از کتاب‌های مشهور طنز او می‌توان به کتاب لاف تو شک و کافه خنده اشاره کرد.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا می‌شنویم:

«کسی بر عکس سوار اسب شده بود. به او گفتند: چرا برعکس سوار شدی؟ مرد نگاهی به خودش و اسب انداخت و گفت: من برعکس سوار نشده‌ام، اسب برعکس ایستاده است»

«شخصی خانه‌ای اجاره کرده بود. چوب‌های سقف خانه صدا می‌دادند. جهت بازسازی خانه به صاحب‌خانه مراجعه کرد.
صاحب‌خانه گفت: چیزی نیست. تیرهای سقف ذکر خدا را می‌گویند.
مستاجر گفت: مشکلی نیست. خیلی هم خوب است. اما می‌ترسم که بعد از ذکر بخواهند سجده کنند.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴ دقیقه
قسمت اول
۱۶ دقیقه
قسمت دوم
۱۸ دقیقه
قسمت سوم
۱۸ دقیقه
قسمت چهارم
۲۰ دقیقه
قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا
نویسنده
گویندهسامان قلیچ خانی
ناشر چاپیانتشارات مدرسه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا

عبدالله باقری دانا
۱۴۰۰/۱/۲۹
کتاب جالبی بود و ارزش تهیه و شنیدن را دارد. اجرا نیز عالی بود.
فاطمه شهیدی
۱۳۹۹/۷/۲۰
واقعا زیباست، محتوایی خوب با کنایه‌هایی که روی لب لبخند میاره☺️
حمید رضا طاهری مقدم
۱۳۹۹/۵/۱۱
تنها قسمتی که برام موجب لبخند میشد تقلید
مضحک صدای زنانه لطیفه‌ها بود
عزت الله جانجانه
۱۴۰۰/۱/۱۶
خوب است ولی کمی خسته کننده است
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا

برای دریافت کتاب صوتی لطیفه‌های دلگشا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.