معرفی و دانلود کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان

عکس جلد کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان

کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان، به نقش و تأثیر بازی در رشد اخلاقی، جسمانی، عاطفی و اجتماعی کودک و عوامل مؤثر بر بازی آنان و همچنین انواع بازی‌ها در سنین مختلف می‌پردازد.

بزرگ‌ترین شعر تمام اعصار، شعری است که تمامی افراد فراسویش رفته‌اند؛ شعری درون‌زاد، ناگفته از دنیای کودکان، دنیای پریان کوچکی که از ناآگاهی‌ها آسیب می‌بینند و مشکلات بسیاری را برای خود و جامعه به وجود می‌آورند. بنابراین آن‌ها چیزی بیش از یک رویای مهرورزانه را طلب می‌نمایند؛ آموزشی مناسب و خلاق. رشد کودک فرآیندی متعالی و در عین حال منسجم و یک‌پارچه است و والدین و مربیان برای فراهم آوردن آموزش مطلوب کودکان باید این فرآیند را بشناسند و درک کنند؛ زیرا در محدوده چنین فرآیندی مهارت‌های جسمانی، اجتماعی، عاطفی، شناختی و کلامی در هم تنیده و یک‌پارچه می‌شوند. این یک‌پارچگی کودک را مشتاق یادگیری می‌کند و او را در جست‌وجوی تازه‌ها و کشفیات فعال می‌نماید.

مهارت‌های کودکان معمولاً به‌تدریج و گام‌به‌گام شکل می‌گیرد. به عنوان مثال راه رفتن ابتدا با سینه‌خیز رفتن، چهار دست‌وپا رفتن و ایستادن شروع می‌شود و بالاخره به راه رفتن می‌انجامد و یا صحبت کردن کودک با گریه کردن و قان‌وقون آغاز می‌شود و تا ارتباط کلامی ادامه می‌یابد و به همین صورت است نقاشی کردن و سایر مهارت‌ها که کودک تقریباً در یک سن خاص مهارت‌هایی را کسب می‌کند و رفتار خاصی را نشان می‌دهد.

از این رو داشتن آگاهی از زمان‌بندی مهارت‌های کودکان می‌تواند راهنمای والدین و مربیان در منطقی کردن توقعاتشان از کودک باشد. در زمان‌بندی مهارت‌های کودکان باید توجه داشت که اگر گفته می‌شود که مثلاً کودک در یک سالگی می‌تواند بایستد، یک سالگی میانگین سن عادی است که کودکان می‌ایستند و ممکن است کودکان بسیاری کاملاً عادی باشند ولی زودتر و یا دیرتر به این مرحله برسند. به عبارت دیگر زمانی که مثلاً با کودک 4 ساله‌ای سروکار دارید، باید ویژگی‌های کودکان 3 تا 5 ساله را نیز مدنظر قرار دهید.

بنابراین در اجرای برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌ها باید به سه نکته اساسی توجه داشت. اول آنکه فعالیت‌هایی که از کودکان توقع دارید در سطح توانایی‌ها و رشد مهارت‌های آن‌ها باشد. دوم اینکه فعالیت‌هایی که از کودکان توقع دارید در جهت رشد همه‌جانبه آن‌ها باشد و سوم اینکه در فعالیت‌هایی که از کودکان توقع دارید، به مهارت‌هایی که آن‌ها قبلاً کسب کرده‌اند و یا بعداً در توالی رشد کسب خواهند کرد نیز توجه شده باشد.

بازی واژه آشنایی است که آن را بسیار شنیده‌اید و به کار برده‌اید ولی شاید کمتر به اهمیت والای آن توجه کرده‌اید. حتی امروزه که برنامه‌های درسی بازی‌محور جایگاه قابل توجهی در آموزش کودکان یافته، هنوز بازی جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است. بازی کودکان از بدو تولد آغاز می‌شود و در مراحل رشد بازی و زندگی کودک چنان در هم تنیده می‌شوند که تفکیک آن‌ها دشوار و حتی غیرممکن است زیرا فعالیت‌های طبیعی کودکان به هنگام بازی ظهور می‌یابد.

کودکان نیازها و احساسات خود را در بازی‌ها بروز می‌دهند، آن‌ها در جریان بازی است که هدف‌ها را جست‌وجو می‌کنند، اطلاعات کسب می‌کنند و برای فعالیت‌های اجتماعی مهارت به دست می‌آورند. بازی کودکان فعالیتی است که آزادانه انتخاب می‌شود و اهداف آن در خودش نهفته است و کودکان از انجام آن رضایت خاطر و خوشحالی دارند. در بازی، کودکان فعالانه از لحاظ جسمی و ذهنی درگیر هستند و با تخیل و تقلید مدت زیادی از وقت خود را صرف می‌کنند و مهارت‌های عاطفی و اجتماعی کسب می‌کنند.

در بخشی از کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی کودکان می‌شنویم:

حتماً بارها و بارها دیده‌اید که کودکی ضمن بازی با عروسک خود، آن را می‌نوازد و یا برعکس آن را می‌زند و به گوشه‌ای پرتاب می‌کند. کودکان در بیان احساسات خود بسیار ساده و صریح‌اند و چه بسا قاطعانه به شما می‌گویند که دوستتان دارند و یا علاقه‌ای به شما ندارند.

کودک در بازی نیز به آسانی احساسات و افکار خود را بیان می‌کند. در واقع بازی به کودک فرصت می‌دهد تا امیال و گرایش‌های خود را مطرح کند و بر آن‌ها غلبه نماید. به عبارت دیگر بین عواطف و امیال متضادش تعادل ایجاد کند. این کار را بازی جبرانی می‌نامند. نوعی بازی که کودک از طریق آن قادر می‌شود تا حالت یا عمل ناخوشایندی را از ذهن خود پاک کند یا به عبارت دیگر آن حالت ناخوشایند را تعدیل نماید. به عنوان مثال کودک از تولد فرزند جدید خانواده خوشحال نیست زیرا نوزاد محور توجه والدین شده است بنابراین با زدن عروسک ناخوشنودی‌اش را نشان می‌دهد و جالب اینکه بعد خودش نیز گریه می‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۴ دقیقه
پیش‌گفتار و مقدمه
۲ دقیقه
فصل اول - تأثیر بازی بر رشد همه‌جانبه کودکان
۶ دقیقه
قسمت اول - تأثیر بازی بر رشد جسمانی
۶ دقیقه
قسمت دوم - تأثیر بازی بر رشد اجتماعی
۵ دقیقه
قسمت سوم - تأثیر بازی بر رشد اخلاقی
۳ دقیقه
قسمت چهارم - تأثیر بازی بر رشد عاطفی
۹ دقیقه
قسمت پنجم - تأثیر بازی بر رشد شناختی
۱ دقیقه
فصل دوم - عوامل مؤثر بر بازی کودکان
۵ دقیقه
قسمت اول - عوامل درونی
۸ دقیقه
قسمت دوم - عوامل بیرونی - والدین و اطرافیان کودک
۴ دقیقه
قسمت سوم - عوامل بیرونی - محیط زندگی و فضای بازی کودک
۷ دقیقه
قسمت چهارم - عوامل بیرونی - اسباب‌بازی‌های کودک
۱ دقیقه
فصل سوم - انواع بازی کودکان
۶ دقیقه
قسمت اول - بازی‌های تقلیدی و نمایشی
۳ دقیقه
قسمت دوم - بازی‌های نمادی
۵ دقیقه
قسمت سوم - بازی‌های تخیلی و ساختنی
۴ دقیقه
قسمت چهارم - بازی‌های باقاعده و ورزشی
۲ دقیقه
فصل چهارم - انواع اسباب‌بازی کودکان
۴ دقیقه
قسمت اول - اسباب‌بازی‌های محبوب
۶ دقیقه
قسمت دوم - اسباب‌بازی‌های لذت‌بخش
۵ دقیقه
قسمت سوم - اسباب‌بازی‌های جذاب
۲ دقیقه
قسمت چهارم - کتاب و کتاب‌خوانی
۱ دقیقه
فصل پنجم - اسباب‌بازی برای سنین مختلف کودکان
۱ دقیقه
قسمت اول - از تولد تا 18 ماهگی
۱ دقیقه
قسمت دوم - از 18 ماهگی تا 3 سالگی
۲ دقیقه
قسمت سوم - از 3 تا 5 سالگی
۱ دقیقه
قسمت چهارم - از 5 تا 8 سالگی
۴ دقیقه
مراجع

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان
نویسنده
گویندهمسعود حکمت پور
ناشر صوتیموسسه فرهنگی هنری قوی سفید کودکان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان

آرزو اکبری
۱۳۹۹/۸/۳۰
کتاب برای کسانی که هیچ شناختی از بازی کودکان ندارند، مفید است. برای من مناسب نبود چون به یک سری مطالب مقدماتی پرداخته بود که، خود، می‌دانستم.
سلدا رییس
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
نمونه رو گوش کردم، گوینده خیلی افتضاح بود. متن کتاب هم خیلی رسمی نوشته شده بود، انگار داری پایان نامه میخونی.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان

برای دریافت کتاب صوتی شگفتی‌های رشد در بازی‌های کودکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.