معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ

عکس جلد کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ
قیمت:
58000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ

کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ مجموعه‌ای از گزارش‌های اوریانا فالاچی روزنامه نگار سیاسی و جنگ است که آن را براساس تجربیات و مشاهداتش در جنگ ویتنام و آشوب‌های مکزیک نوشته و از بسیاری از خشونت‌ها و فجایع بشری پرده برمی‌دارد. فالاچی در سال 1970 برای نوشتن این کتاب برنده جایزه ادبی بانکارلا شد.

درباره کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ:

جنگ در طول تاریخ و در میان ملل مختلف وجود داشته و همواره پدیده‌‌ای خشن و تقبیح شده به شمار می‌رود که آثار مخرب آن زندگی بسیاری از انسان‌ها را نابود کرده است. اوریانا فالاچی روزنامه نگار مشهور ایتالیایی در کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ (Nothing and Amen)، گزارشی از سفر یک ساله خود به ویتنام و مکزیک نوشته و به خوبی وضعیت کشورهای درگیر جنگ را توصیف کرده است.

کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ در سال 1970 میلادی نوشته شد و فالاچی به خاطر آن موفق شد جایزه ادبی - ایتالیایی بانکارلا (Premio Bancarella) را کسب کند.

او توانسته تمامی وحشی‌گری‌ها، کشتارها، نبردها و مرگ‌های خشن در جنگ ویتنام را شرح دهد و سوالاتی فلسفی و عمیق درباره وضعیت بشر مطرح کند. همچنین فالاچی خاطره زخم برداشتنش را در میدان «سه فرهنگ» مکزیک بازگو می‌کند و از لحظاتی می‌گوید که مرگ بسیار نزدیکش بوده است.

این روزنامه نگار سیاسی که همواره به خاطر مصاحبه‌های جنجالی‌اش با شخصیت‌های بزرگ دوران معاصر شناخته می‌شود، در سفر یک ساله خود به ویتنام در سال 1960، بسیاری از ماموریت‌های هواپیماهای جنگی آمریکا را می‌بیند و در آن‌ها حضور پیدا می‌کند.

کتاب زندگی، جنگ و دیگر هیچ برداشتی سوگیرانه‌ای ندارد و می‌توان آن را در عین بدبینی یک اثر خوش‌بین نیز دانست که وضعیت واقعی جهان امروز را به خوبی شرح می‌دهد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ:

- شاهکاری واقعی! (Social Book Co)
- فالاچی از واژه‌ها همانند چاقوهایی برنده استفاده می‌کند. (Book Club Forum)

کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به سرنوشت انسان‌های درگیر خشونت و جنگ علاقه مند هستید و از شنیدن کتاب‌های تاریخی و جنگی لذت می‌برید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

اوریانا فالاچی را بیشتر بشناسیم:

شاید شما هم عکسی قدیمی از زنی میانسال را دیده باشید که مقابل آیت الله خمینی نشسته و در حال مصاحبه با رهبر انقلاب اسلامی ایران است؛ نام این روزنامه نگار جسور ایتالیایی اوریانا فالاچی (Oriana Fallaci) نام دارد. رمان نویس و روزنامه نگاری که بارها جوایز مختلف ادبی را کسب کرده و به خاطر مصاحبه‌های جنجالی‌اش با چهره‌های مطرح جهانی شناخته می‌شود.

او زنی بود که در هنگام مصاحبه‌هایش بی‌پروا و باهوش عمل می‌کرد و با صراحتی تمام مصاحبه شونده‌های خود را به چالش می‌کشید. او در زمان حیات خود یعنی در دهه‌های 1960، 70 و 80 میلادی با شخصیت‌هایی نظیر محمدرضا چهلوی، هنری کیسینجر، یاسر عرفات، ایندیرا قندی و گلدا مایر مصاحبه کرده و در انقلاب‌ها و جنگ‌های بسیاری از کشورها نیز حضور داشته است.

اوریانا در سال 1929 در فلورانس ایتالیا متولد شد و در طول جنگ جهانی دوم با وجود آنکه هنوز بسیار جوان بود، به گروه‌های مسلح دموکراتیک کشورش پیوست و پدرش ادواردو فالاچی را در این مسیر الگوی خود قرار داد؛ چرا که او فعالی سیاسی بود و برای سرنگونی موسولینی رهبر فاشیست ایتالیا تلاش بسیاری کرد.

فالاچی کار روزنامه نگاری خود از نوجوانی آغاز کرد و در سال 1946 خبرنگار ویژه‌ی روزنامه ایتالیایی Il mattino dell'Italia centrale شد. او از سال 1967 به بعد به عنوان خبرنگار جنگ در خاورمیانه، آمریکایی جنوبی، جنگ هند و پاکستان و ویتنام حضور داشته و گزارش‌هایی جذاب را نیز نوشته است. فالاچی یک سیگاری سنگین و مادام العمر بود و سرانجام در 15 سپتامبر 2006 در زادگاهش فلورانس بر اثر سرطان پستان درگذشت.

برخی از مهم‌ترین آثار این نویسنده ایتالیایی عبارتند از: «نامه‌ای به کودکی که هرگز زاده نشد (1975)، مصاحبه با تاریخ (1976)، یک مرد (1979)، پنه لوپه به جنگ می‌رود (1962)، جنس ضعیف (1961)، یک مرد (1979) و...»

جوایز و افتخارات اوریانا فالاچی:

- برنده جایزه بانکارلا در سال 1970
- برنده جایزه ویارجیو در سال 1979
- فالاچی از طرف کالج کلمبیا (شیکاگو) دکترای افتخاری ادبیات را دریافت کرد.
- او دو بار برنده جایزه روزنامه نگاری سنت وینسنت در سال‌های 1967 و 1971 شد.
- فالاچی در سال 2005 در شهر نیویورک جایزه آنی تیلور را به دلیل شجاعت و مبارزان ضد فاشیستی‌اش از مرکز مطالعه فرهنگ عامه دریافت کرد.

در بخشی از کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ می‌شنویم:

می‌دانی فهمیدن اینکه چه موقع حس تردید، عشق یا جنبشی ناگهانی در انسان پدید می‌آید، مشکل است. تو آن را مانند مرضی در درونت حس می‌کنی و تا وقتی که علائم مرض در تو نمایان نشود، متوجه‌اش نمی‌‌شوی؛ مثل سرگیجه. برای همین ناگهان حس کردم به جنگ علاقه‌مند شده‌ام و به یاد حرف‌های فرانسواً افتادم که می‌گفت جنگ آدم را به طور معجزه‌آسایی به طرف خود جذب می‌کند.

نمی‌دانم چه وقت این کشش در من ایجاد شد، حتما آن وقت نبوده که فرانسواً این جمله‌ها را به من می‌گفت و حتما در زمانی هم نبوده که در داکتو بودم و حتما در لحظاتی هم نبوده که با نگوئم وانسام ملاقات کردم و یا شاید هم وقت ملاقات با نگوئم وانتام یا در داکتو. شاید فرانسواً با ترتیب دادن ملاقاتی با نگوئم وانسام این کشش را در من ایجاد کرده است.

هرگز برای شناخت یک مرد چیزی بهتر از جنگ وجود نداشته است و به نظر می‌آید که در نهایت خشونت است که مرد شدت خود را پیدا می‌کند و یا دوباره می‌یابد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
9 دقیقه
مقدمه
40 دقیقه
فصل اول: بخش یک
29 دقیقه
فصل اول: بخش دو
38 دقیقه
فصل اول: بخش سه
41 دقیقه
فصل دوم: بخش یک
42 دقیقه
فصل دوم: بخش دو
19 دقیقه
فصل دوم: بخش سه
39 دقیقه
فصل سوم: بخش یک
40 دقیقه
فصل سوم: بخش دو
44 دقیقه
فصل سوم: بخش سه
41 دقیقه
فصل چهارم: بخش یک
21 دقیقه
فصل چهارم: بخش دو
28 دقیقه
فصل چهارم: بخش سه
41 دقیقه
فصل پنجم: بخش یک
33 دقیقه
فصل پنجم: بخش دو
32 دقیقه
فصل پنجم: بخش سه
41 دقیقه
فصل ششم: بخش یک
43 دقیقه
فصل ششم: بخش دو
33 دقیقه
فصل ششم: بخش سه
43 دقیقه
فصل هفتم: بخش یک
22 دقیقه
فصل هفتم: بخش دو
45 دقیقه
فصل هشتم: بخش یک
43 دقیقه
فصل هشتم: بخش دو
34 دقیقه
فصل هشتم: بخش سه
33 دقیقه
فصل هشتم: بخش چهار
41 دقیقه
فصل نهم: بخش یک
18 دقیقه
فصل نهم: بخش دو
31 دقیقه
فصل نهم: بخش سه
27 دقیقه
فصل دهم: بخش یک
28 دقیقه
فصل دهم: بخش دو
41 دقیقه
فصل یازدهم: بخش یک
36 دقیقه
فصل یازدهم: بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ
نویسنده
مترجملیلی گلستان
گویندهشهین نجف زاده
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۸ ساعت و ۱۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ

Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
اگر این کتابو گوش کردید، نا ٱمید نشوید از اینکه در این دنیای بی رحم زندگی میکنید، نا ٱمید نشوید از اینکه عدالتی را نمیبینید، تا مرز جنون پیش نروید که چرا دنیا اینچنین است، ظالم وستمگر، دنیایی برای زور مندان وسلطه گران، دنیایی برای اینکه انسانهای قوی ضعفا را از بین ببرند، وخودکامگان خودکامگی کنند، چون من از زندگی سیر نشوید واز اینکه به این دنیا آمده‌ام از خودم خجالت بکشم که چرا زندگی میکنم واینکه پس خدایا کجا هستی؟
کیمیا محمودی
۱۴۰۱/۶/۹
محتوای کتاب و ریتم داستان با اینکه داشت مستندی و بخشی از جنگ رو بیان می‌کرد روان و جذاب و مهم‌تر از همه بسیار بسیار مفید بود
به شخصه پیشنهاد می‌کنم ابتدا کتاب جنگ ویتنام رو مطالعه کنید بعد این کتاب رو تا کامل باونید متوجه بشید که چرا ویتنام به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد
علی ایحال اینقدر این کتاب و کتاب جنگ ویتنام رو‌دوست دارم که دلم می‌خواد مجدد وقت مطالعه دوباره شون رو پیدا کنم
آناهیتا ربیعی
۱۴۰۰/۲/۲
به نظرم از اون دسته کتاب هایى هست که همه باید بخوانند وچهره عریان جنگ را لمس کنند. در قسمتى از کتاب مى خوانیم:
هیچ جاى دیگرى غیر از ویتنام نمى توانست به من بهتر ثابت کند که براى قاتل شدن لازم نیست نازى بود، و به نام دموکراسى، آزادی خواهى ومحبت هم میتوان به همان اندازه که به نام رایش بزرگ قتل عام کردى، قتل عام کنى.
خوانش کتاب هم به قدرى مسلط و زیبا است که لذت مطلب را دوچندان مى کند.
سید حمید فتوحی
۱۴۰۱/۴/۲۶
سلام. کلام نافذ و شیوای راوی به غنای کتاب اعتبار مضاعف داد و خود کتاب هم بسیار بسیار عالی بود از این جهت که نویسنده کاملا توانسته بود با کلمات مکان، فضا و حتی استنشاق جنگ را به تصویر بکشد و نمرات پنداری عجیبی با اتفاقات کردم. کاملا از درون اتاقم کنده شدم و به ویتنام زمان جنگ پرواز کردم. ممنون میشم اگر راوی در خوانش بقیه کتابها استفاده شود.
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۵/۳۱
سلام اگر میخواهید با جنایات ارتش امریکا ونتایج دخالت امریکا در ویتنام آشنا بشید ‌وهمچنین بخشی از چهره جنگ آشنا شوید این کتاب رو توصیه میکنم. به نظرم ایالات متحده امریکا چهره واقعی خودش رو درویتنام نشون داده.
Mitra Fakhra
۱۴۰۱/۸/۳
با خواندن این کتاب به خیلی مسایل عمیق پی بردم و توانستم خودم را در لحظه‌های رنج و شادی حس کنم.
شاید برای ما هم اتفاق بیافتد.
پس متفکر و آگاه باشیم.
فائزه صادقی
۱۴۰۰/۸/۸
خیلی خوبه اما وقتی گوش میدی باید کاملا روش تمرکز کنی یه ذره که حواست پرت میشه رشته داستان از دستت درمیره بس که شخصیت و اتفاقایه مختلف و اسمایه سخت داره👀
Morteza Sharifzadeh
۱۴۰۱/۴/۲۲
ترجمه خوب همچنین روایت گری به نظرم خیلی خوب بود بیشتر حس میکنید اثر نمایش نامه صوتی گوش میدهید تا صرف کتاب.
زینب زمانی
۱۴۰۱/۱۱/۲۵
ناراحت کننده…تکان دهنده…فقط باید شنید یا خواند تا به عمق معنای کتاب پی برد! 😔
Azi P
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
عالی عالی عالی
نویسنده که حرف نداره. ممنون از مترجم، راوی و کتابراه
علیرضا امینیان
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
در توصیف این اثر زبان ناتوان است حتما و حتما توصیه می‌شود.
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ

برای دریافت کتاب صوتی زندگی، جنگ و دیگر هیچ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.