معرفی و دانلود کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی

عکس جلد کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی
قیمت:
32000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی

کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی نوشتۀ اکهارت تله، اثری روشنگر، شورانگیز و روحیه‌بخش و بیانیه‌ای معنوی برای دستیابی به راهی بهتر برای زندگی کردن و ساختن دنیایی بهتر است.

اکهارت تله (Eckhart Tolle) با کتاب پرفروش ‹‹نیروی حال›› که راهنمایی معنوی محسوب می‌شود به میلیون‌ها نفر الهام بخشید تا رهایی و شادی زندگی را در ‹‹زمان حال›› پیدا کنند. تله در کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی (a new earth: awakening to your lifes purpose)، این نظریات موثر و نیرومند را بسط داده تا به شما نشان دهد، چطور می‌توانید وضعیت خودآگاهی‌تان را که در حال حاضر بر اساس ایگو قرار دارد تعالی ببخشید تا نه‌تنها بتوانید به شادی و رضایت در زندگی دست یابید، بلکه کلید پایان دادن به درگیری‌ها و درد و رنجی که در سرار دنیا اشاعه یافته است را هم به دست بیاورید. او شرح داده است که چطور وابستگی ما به ایگو موجب ایجاد اختلالاتی می‌شود که به خشم، حسادت و ناخشنودی می‌انجامد و به خوانندگان نشان می‌دهد چطور می‌توانند به حالتی جدید در خودآگاهی خود برسند و این راه را تا رسیدن به شادی و رضایت واقعی زندگی ادامه دهند.

اکهارت تله بر این باور است که اگر انسان‌ها بخواهند به یک زندگی مطلوب دست یابند ابتدا هویت خود را بازیافته و اسیر جاذبه‌های کاذب نشوند. وی انسان امروزی را انسانی سردرگم توصیف کرده که در پی یافتن واقعیت ماهیت خویش بوده، اما برای رسیدن به آن دچار توهّم و هرج و مرج شده است و فضای اطراف او به‌ ویژه رسانه‌ها نیز به او در این زمینه کمکی نمی‌کنند و او را بیدار نمی‌نمایند.

هدف کتاب طلوع زمینی نو، این نیست که عقاید و اطلاعات جدیدی را به ذهنتان اضافه کند یا برای پذیرش چیزی متقاعدتان کند. هدف آن ایجاد دگرگونی در خودآگاهی شما، یعنی بیدارگری شماست. از این دیدگاه نمی‌توان این کتاب را کتابی «جالب» نامید. جالب یعنی وقتی که شما ارتباطی سطحی با کتاب برقرار می‌کنید، در ذهنتان با نظرات و مفاهیم بازی می‌کنید و موافق یا ناموافق هستید. این کتاب درباره‌ی شماست. یا وضعیت خودآگاهی شما را تغییر می‌دهد، یا بی‌معنا خواهد بود. تنها کسانی را می‌تواند بیدار کند، که آمادگی لازم را داشته باشند. هنوز همه آماده نیستند، ولی بسیاری هم هستند و با بیداری هر انسان، نیروی فزاینده‌ی خودآگاهی جمعی رشد می‌کند و راه را برای دیگران هموارتر می‌سازد. اگر معنی بیدارگری را نمی‌دانید، به خواندن ادامه دهید. تنها از طریق بیدارگری است که می‌توانید به معنای واقعی این کلمه پی ببرید. یک اشاره برای آغاز روند بیدارگری کافی است و این روند بازگشت‌ناپذیر است. این روند در بسیاری دیگر بدون این‌که خودشان از آن آگاه باشند، شروع شده است. این کتاب به آن‌ها کمک می‌کند آن را درک کنند. برای برخی این روند شاید در اثر فقدان یا رنج، برای دیگری از طریق ایجاد ارتباط با یک استاد یا تعالیم معنوی، یا از طریق خواندن کتاب «نیروی حال» یا هر کتاب دیگری که از لحاظ معنویت زنده است، یا آمیزه‌ای از همه‌ی موارد بالا آغاز شده باشد. اگر روند بیدارگری در شما شروع شده، خواندن این کتاب آن را تسریع و منسجم خواهد کرد.

در بخشی از کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی می‌خوانیم:

حس شما از کیستیِ خودتان تعیین‌کننده‌ی چیزی است که فکر می‌کنید در زندگی به آن نیاز دارید و آنچه که فکر می‌کنید برایتان اهمیت دارد و هرچه که برایتان اهمیت دارد قدرت آن را دارد که موجب ناراحتی و آشفتگی شما در زندگی شود.

شما می‌توانید از این مسئله به‌ عنوان معیاری برای پی بردن به عمق شناختی که از خودتان دارید، استفاده کنید. آنچه که به زبان می‌آورید یا به آن اعتقاد دارید، لزوماً همان چیزی نیست که به آن اهمیت می‌دهید، بلکه کنش‌ها و واکنش‌های شما نشان می‌دهند که چه مسائلی واقعاً برایتان اهمیت دارند و جدی هستند. پس شاید بخواهید از خودتان بپرسید چه مسائلی موجب ناراحتی و آشفتگی من می‌شوند؟ اگر مسائل کوچک آن قدرت را دارند که آرامشتان را بر هم بزنند، پس دقیقاً خودتان را به همان صورت می‌بینید: کوچک. این باور ناخودآگاه شماست. مسائل کوچک چه هستند؟ در نهایت همه‌ی مسائل کوچکند، چون همه‌چیز گذراست.

هر چه دیدگاهی که از خودتان دارید محدودتر و وابسته‌تر به ایگو باشد، بیشتر بر محدودیت‌های ناشی از ایگو و ناآگاهی دیگران تمرکز و توجه می‌کنید و در مقابلشان واکنش نشان می‌دهید. «تقصیرهای» آن‌ها یا آنچه که شما تقصیر فرض می‌کنید در ذهنتان به هویت آن‌ها تبدیل می‌شود. این یعنی شما فقط ایگو را در آن‌ها می‌بینید و به این ترتیب ایگو را در خودتان تقویت می‌کنید. به جای این‌که فراتر از ایگو را ببینید مستقیماً به خود ایگو نگاه می‌کنید. چه کسی ایگو را می‌بیند؟ ایگوی شما.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: شکوفایی خودآگاهی انسان
تجدید خاطرات
هدف این کتاب
اختلال موروثی
ظهور خودآگاهی جدید
مذهب و معنویت
ضرورت دگرگونی
زمین جدید و بهشت جدید
فصل دوم: ایگو: وضعیت جاری بشریت
خودِ واهی
صدای درون سر
محتوا و ساختار ایگو
هویت‌سازی وابسته به اشیاء
حلقه‌ی گمشده
توهم مالکیت
خواستن: نیاز به بیشتر داشتن
هویت‌سازی وابسته به جسم
حس کردن جسم درون
فراموش‌کاریِِ وجود
از خطای دکارت تا بینش سارتر
آرامشی وراءِ ادراک
فصل سوم: هسته‌ی ایگو
شکایت و دلخوری
واکنش‌پذیری و نارضایی
محق بودن و خطاکار جلوه دادن
در دفاع از توهم
حقیقت: نسبی یا مطلق
ایگو شخصی نیست
جنگ یک ذهنیت است
آرامش می‌خواهید یا جاروجنجال؟
فراتر از ایگو: هویت واقعی شما
همه‌ی ساختارها ناپایدارند
نیاز ایگو به احساس برتری
ایگو و شهرت
فصل چهارم: ایفای نقش: چهره‌های متعدد ایگو
شرور، قربانی، عاشق
رها کردن مفاهیم خود
نقش‌های از پیش‌ تعیین‌شده
نقش‌های موقت
راهبی که کف دست‌هایش عرق می‌کرد
شادی کاذب و شادی واقعی
تربیت فرزند: نقش یا وظیفه
رنج آگاهانه
تربیت آگاهانه
شناخت آگاهانه‌ی فرزندتان
دست کشیدن از ایفای نقش
ایگوی بیمارگونه
ناخشنودیِ ‌زمینه‌ای
راز شادی
شکل‌های بیمارگونه‌ی ایگو
کار کردن با ایگو و بدون آن
ایگو در بیماری
ایگوی جمعی
مدرک غیرقابل ‌انکار جاودانگی
فصل پنجم: توده‌ی درد
تولد احساس
ایگو و احساسات
اردکی با ذهن انسانی
کوله‌بار گذشته
فردی و جمعی
توده‌ی درد چگونه خود را اِحیا می‌کند
توده‌ی درد چه‌طور از افکار شما تغذیه می‌کند
چه‌طور توده‌ی درد از جاروجنجال تغذیه می‌کند
توده‌های درد سنگین
نمایش و سرگرمی، رسانه‌ها و توده‌ی درد
توده‌ی درد جمعی زنان
توده‌های درد ملی و نژادی
فصل ششم: اعلام آزادی
حضور
بازگشت توده‌ی درد
توده‌ی درد در کودکان
ناخشنودی
درهم شکستنِ هویت‌سازی وابسته به توده‌ی درد
عوامل محرک
توده‌ی درد به‌عنوان عامل بیدارگری
رهایی از توده‌ی درد
فصل هفتم: یافتنِ ماهیت واقعی
کسی که فکر می‌کنید هستید
وفور نعمت
شناخت خود و شناخت درباره‌ی خود
هرج و مرج و نظمی والاتر
خوب و بد
اهمیت ندادن به اتفاقات
این ‌طور است؟
ایگو و لحظه‌ی حال
تناقض زمان
حذف زمان
خواب و خواب‌بیننده
فراتر رفتن از محدودیت‌ها
نشاطِ بودن
اجازه بدهید ایگو تضعیف شود
همان که در دنیای بیرون هست، در دنیای درون هم هست
فصل هشتم: کشف فضای درون
خودآگاهی شئ و خودآگاهی فضا
تنزل به سطحی پائین‌تر از فکر و ارتقاء به سطحی بالاتر از آن
تلویزیون
بازشناسی فضای درون
صدای جویبار را در کوه می‌شنوی؟
اقدام صحیح
دریافت بدون نام‌گذاری
تجربه‌کننده کیست؟
نَفَس
اعتیاد
بیداری جسم درون
فضای درون و بیرون
توجه به فواصل
خود را گم کنید تا خود را پیدا کنید
سکون
فصل نهم: هدف درونی شما
بیدارگری
گفتگویی درباره‌ی هدف درونی
فصل دهم: زمین جدید
تاریخچه‌ی کوتاهی از زندگی شما
بیدارگری و حرکت بازگشت
بیدارگری و حرکت جاری شدن در دنیا
خودآگاهی
عمل توأم با بیدارگری
سه وجه تمایزِ عمل توأم با بیدارگری
پذیرش
لذت بردن
اشتیاق
سواران بر موج خودآگاهی
زمین جدید، مدینه‌ی فاضله نیست
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی
نویسنده
مترجممریم تقدیسی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات304
زبانفارسی
شابک978-600-8593-71-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه الکترونیک
32000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی

پرویز ستایشی حق
۱۴۰۰/۴/۵
کتابهای توله فوقالعاده هستند. از آن دست کتاب‌های زرد که متاسفانه این روزها بازار کتاب‌های معنوی پر شده از آنها، نیستند. من سعی میکنم همواره به افرادی مثل خودم که جویای چنین مطالبی هستند پیشنهادشان کنم. لازم به ذکر است که به نظر بنده این ترجمه بین ترجمه‌های مختلف موجود بهترین بوده و با توجه به متنش مشخص است که از دست سانسورچی‌ها و حتی خود-سانسوری مترجم و یا ناشر، جان سالم به در برده است.
عرفان شمس زاده
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
کتاب‌های اکهارت تله میتونه زندگی آدمو متحول کنه من که با این کتابها زندگی میکنم مخصوصا قدرت حال که عالیه از خانم تقدسی هم کمال تشکر رو دارم به خاطر ترجمه روانشون که حق مطلبو ادا کردن و از اضافه گویی اجتناب کردن
مجید ب
۱۳۹۸/۶/۲۹
کتابی که خواندنش برای همه مردم روی کره خاکی ضرورت دارد، این کتاب توان این را دارد که تمام مشکلات روحی بشر را حل کند، به شرط مطالعه دقیق، از آقای اکهارت تله و مترجم امانت دار هم کمال تشکر را دارم
Yekta Hashemi
۱۳۹۸/۳/۳۱
بهترین و موثرترین کتابی بود که تا به حال خوندم. خط به خط کتاب با روح انسان ارتباط برقرار میکنه. اقای تله یک معلم معنوی بی‌نظیر هست.‌ای کاش تعلیماتشون به گوش همه جهان برسه. مترجم کتاب هم فوق العاده بود کارشون. خدا هر دوشون رو خیر بده.
شریفی علیرضا
۱۳۹۸/۱۰/۶
یکی از بهترین کتابهای زندگیم بود. حتما پیشنهاد میکنم این کتاب و کتاب قدرت حال رو مطالعه کنید. این دو کتاب زنگیه منو دگر گون کرد. از صمیم قلبم از استاد اکهارت تله و خانوم تقدیسی تشکر میکنم و آرزوی بهترینهارو براتون دارم.
Arman Fallah
۱۳۹۸/۶/۱
فوقالعاده ست حتما پیشنهاد میکنم بخونین ,از خانم تقدیسی کمال تشکر رو دارم بخاطر ترجمه عالی و روان و مهمتر از هرچیزی امانت داریشون در ترجمه کتاب , بینهایت سپاسگزارم
لیلا امتحانی
۱۴۰۰/۶/۱۰
کتابی بسیار عالی در زمینه خودسازی. جناب اکهارت خودشون تو این کتاب قید میکنن «زمانی که متوجه می‌شوید چه کسی نیستید، آن که هستید خودبه‌خود پدیدار می‌شود.» که الحق و الانصاف خیلی خوب توضیح میدن که چه نیستیم.
محمد رشتیان
۱۳۹۹/۹/۱۱
کتاب عالی. ترجمه عالی. حتما بخونید. البته قبل از اون کتاب قدرت لحظه حال همین نویسنده را بخونید. شخصا ترجمه خانم فرناز فرود برای قدرت لحظه حال را بیشتر از ترجمه‌های دیگر پسندیدم.
Ziba Sharifi
۱۳۹۷/۱۲/۴
سلام به دوستان علاقمند به روشنگری پیشنهاد میکنم این کتاب ارزشمند رو بخونند و همچنین کتاب قدرت حال از همین نویسنده ترجمه خوب و عالی بود از خانم تقدیسی و کتابراه و دست اندرکاران محترم هم ممنونم.
Ziba Sharifi
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
کتاب ارزشمندیه به عزیزان علاقمند به روشنگری حتما پیشنهاد میکنم بخونند و کتاب قدرت حال از همین نویسنده که هر دو عالین.
ممنون از کتابراه.
بتول دواری
۱۴۰۰/۵/۲۸
کتاب فوق العاده مفیدی هست ولی جملات تکراری زیاد استفاده میکنه هم کتاب زمینی نو و هم در کتاب طلوع زمینی نو وکتاب نیروی حال یکی رو بخونید کفایت میکنه.
ایمانی
۱۳۹۹/۳/۳۱
این ترجمه رو نسبت به سایر ترجمه‌های دیگه هم ترجیح میدم چون بدون جانبداری است و به نظر میرسه رعایت امانت معنا در اون شده
عبدالرضا دامنگیر
۱۳۹۸/۴/۲۸
کتابی بسیار عالی که درواژه دنیای معنوی رو بروی مامی گشاید و بعدی عمیقتر از حس و ماده را به ما نشان میدهد
حسین اسدی
۱۴۰۱/۱/۴
کتابهای اقای دکتر اکهارت تله واقعا عالیه، چون درون متن گفته‌های اقای دکتر زمینه عرفانی و عمیقا تاثیر گذار داره. به نظر من بی نظیره.
آذر سعیدی
۱۴۰۰/۱/۳
کتابش خوب بود اما فکر میکنم کتاب تحریف شده ست یا ترجمه ش خیلی آماتور گونه ست چون از آقای اکهارت تل بعیده چنین کتاب بی سر و تهی
مشاهده همه نظرات 42

راهنمای مطالعه کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی

برای دریافت کتاب طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.