معرفی و دانلود کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

عکس جلد کتاب صوتی مامان و معنی زندگی
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مامان و معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مامان و معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

کتاب صوتی مامان و معنی زندگی اثر دکتر اروین د. یالوم، یکی از مشهورترین روانپزشکان و معرفان قوی مکتب اگزیستانسیال، مفاهیم و دلهره‌های اصلی این فلسفه از جمله پوچی، مرگ، انزوا را در داستان‌های این اثر گنجانده است. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

کتاب مامان و معنی زندگی (Momma And The Meaning Of Life) شش داستان روان درمانی را که چهار مورد از آن‌ها کاملا واقعی و براساس تجربیات شخصی نویسنده است را روایت می‌کند.

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom) استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد و نویسندۀ رمان مشهور «وقتی نیچه گریست» است. این کتاب نیز رمانی در سبک روانشناسی است که شگفتی‌های موجود در قلب رابطۀ درمانی را می‌کاود و رویارویی نویسنده و بیمارانش را با ژرف‌ترین چالش‌های زندگی آشکار می‌سازد.

کتاب صوتی حاضر از متون علمی روانشناسی است که برای فهم عامه مردم تنظیم شده است. دانای کل قصۀ این کتاب، دکتر اروین دی. یالوم است که سعی دارد تجربیات روان‌درمانی خود را داستان‌وار بیان کند و در این روایت جذاب ما را با انواع اصطلاحات تخصصی آشنا می‌کند. همان‌طور که خود نویسنده اذعان کرده «کوشیده‌ام هم قصه‌گو باشم و هم آموزگار»، در این کتاب یک دورۀ آموزشی جذاب در مورد علم روانشناسی می‌گذرانیم که البته چندان هم خسته کننده نیست. این آموزگار خبره، شش داستان را در شش موقعیت تقریباً متفاوت روایت می‌کند. تعدادی از این داستان‌ها در اتاق‌های روان‌درمانی و جلسات مشاوره‌ای روی داده که ممکن است هر انسانی تجربه‌ای متفاوت از آن را داشته باشد. تعدادی از داستان‌ها هم روایت‌هایی هستند از انسان‌هایی که با مشکلات روحی و روانی و گاه جسمی روبه‌رو هستند. در دل داستان، ضمن تشریح این بیماری‌ها، راهکارهایی برای مقابله با آن‌ها ارائه می‌شود.

داستان مامان و معنی زندگی، وابستگی فرزندی را به مادر متوفی او نشان می‌دهد. مادر‌ی که در زمان حیاتش نه تنها پسرش به او افتخار نمی‌کرد بلکه باعث خجالت او می‌شد و به قول پسر، سال‌ها در خصومتی مداوم با او زندگی می‌کرد و عجیب این که، حالا بعد از مرگ مادر، در رویایی که 10 سال بعد از مرگ او می‌بیند تأیید و نظر مادرش را در مورد خود می‌خواهد... بعد از رویا از خود می‌پرسد آیا ممکن است من تمام عمرم در پی تأیید مادرم بوده باشم؟

اروین د. یالوم به این نتیجه می‌رسد که کودکانی که در خانواده‌های ناکارآمد رشد می‌کنند، اغلب به سختی از آن‌ها جدا می‌شوند، در حالی که کودکان والدین خوب و مهربان، با تعارض کمتری از آن‌ها فاصله می‌گیرند. اصلاً مگر یکی از وظایف والدین قادر ساختن کودک به ترک خانه نیست؟

داستان دوم به نام همنشینی با پائولا داستانی کاملا واقعی است و ماجرای زنی را روایت می‌کند که سرطان دارد.

داستان سوم به نام تسکین از نوع جنوبی در یک گروه درمانی بیماران بستری شده در بخش حاد روایت می‌شود و بیماران هدایت دکتر، با یکدیگر آشنا می‌شوند و جنبه‌های مثبت فردی و جسمی خود را بیان می‌کنند.

داستان چهارم به نام هفت درس پیشرفته در درمان سوگ ماجرای زنی است که همسر خود را از دست می‌دهد. یالوم در این داستان هفت درس را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد تا با استفاده از آن رنج‌های خود را کاهش دهد.

داستان پنجم به نام رویارویی دو جانبه روایت زنی است که در زندگی اجتماعی خود براساس تجربیات تلخ دوران کودکی دچار مشکلاتی در ارتباط با دیگران است. ماجرای این داستان تخیلی است.

داستان ششم با نام طلسم گربه‌ی مجار روایتی است از بیمارانی که تصمیم می‌گیرند روند درمان خود را متوقف کند. این داستان نیز واقعی نیست.

یالوم در این داستان کوتاه به خوبی نشان می‌دهد که همه در پشت داستان به ظاهر خشک، واقعیت‌هایی به وسعت یک عمر دارند که اگر بدون قضاوت بررسی شوند مشکلات اطرافیان هم با آن‌ها حل می‌شود.

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom)، روانپزشک هستی‌گرا و نویسنده آمریکایی است. کتاب هنگامی که نیچه گریست یالوم نشان طلا برای بهترین رمان داستانی را از باشگاه مشترک‌المنافع کالیفرنیا را کسب کرده است. وی صاحب مشهوترین آثار در زمینه روانشناسی است که آثار او به زبان‌های متعددی ترجمه شده و منبع بسیاری از تحقیقات و پژوهش‌های روانشناسی قرار گرفته است. آثار او با این‌که اصولی، علمی و تخصصی هستند، اما او برای انتقال این مفاهیم از زبانی همه فهم و گیرا استفاده کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی مامان و معنی زندگی می‌شنویم:

گرگ و میش است. شاید در حال احتضارم. اشباحى شوم تختم را احاطه کرده‌اند: مانیتورهاى قلب، کپسول‌هاى اکسیژن، سرم‌هاى درون وریدى، حلقه‌ى لوله‌هاى پلاستیکى که به دل و روده مرگ مى‌مانند. پلک بر هم مى‌گذارم و به تاریکى مى‌لغزم. اما بعد، از تخت بیرون مى‌پرم، به سرعت از اتاق بیمارستان خارج شده، یک راست به پارک تفریحى روشن و پرنور گِلِن اِکو قدم مى‌گذارم، جایى‌که ده‌ها سال پیش چندین یکشنبه تابستانى را آن‌جا سپرى کرده بودم. از آن نزدیکى‌ها صداى موزیک مى‌شنوم؛ رایحه‌ى نمناک و کاراملى‌ شده‌ى پاپ‌کورن و سیب را استشمام مى‌کنم. مستقیم به جلو مى‌روم. بدون توقف در برابر غرفه شیرینى‌ فروشى که به صورت یک خرس قطبى منجمد شده است یا در برابر الاکلنگ و چرخ و فلک براى گرفتن جا در صف خرید بلیت براى ورود به خانه وحشت. پول بلیت من پرداخت شده، منتظر مى‌شوم تا گردونه‌ى بعدى در آن کنج دور بزند و با صداى جیرجیر مقابلم متوقف شود.

پس از سوار شدن و پایین کشیدن نرده‌ى محافظ، راحت در جاى خودم قرار مى‌گیرم و آخرین نگاه را به دور و برم مى‌کنم و آن‌جا، در میان گروه کوچکى از تماشاگران، او را مى‌بینم. هر دو دستم را تکان مى‌دهم و فریاد مى‌زنم «مامان! مامان!»، آن‌چنان بلند که همه بشنوند. درست در همان لحظه گردونه تکان‌تکان به سمت جلو مى‌رود و به درهاى دو لنگه مى‌خورد که باز مى‌شوند و حفره‌ى باز سیاهى را آشکار مى‌کند. تا جایى‌ که مى توانم خود را به عقب مى‌کشم و قبل از آنکه تاریکى قورتم دهد، دوباره فریاد مى‌زنم، «مامان! چه‌طور بودم، مامان؟ چه‌طور بودم؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۷ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۳۰ دقیقه
بخش سوم
۳۱ دقیقه
بخش چهارم
۲۷ دقیقه
بخش پنجم
۲۸ دقیقه
بخش ششم
۲۸ دقیقه
بخش هفتم
۳۰ دقیقه
بخش هشتم
۲۴ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم
۲۸ دقیقه
بخش یازدهم
۱۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۴ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۱ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۹ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۲ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۰ دقیقه
بخش هفدهم
۲۵ دقیقه
بخش هجدهم
۲۵ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۵ دقیقه
بخش بیستم
۱۳ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۱ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۵ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۰ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۳۳ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۳۰ دقیقه
بخش بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مامان و معنی زندگی
نویسنده
مترجمسعید نیک منش
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات جامی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

آنه شرلی
۱۳۹۹/۱۱/۹
کتابی است که به تشریح جلسات روان درمانی می‌پردازد احتمالا افراد گروه پزشکی بیشترین استفاده را از مطالعه آن خواهند برد. من از مطالعه آن لذت بردم هر چند از بین سه کتابی که از یالوم خوندم مسیله اسپینوزا برام رتبه اول رو داره. صدای آقای عمرانی هم که عالیه. جالبترین جمله از کتاب: بسیاری از زنان بیوه که بهترین ازدواج‌ها را داشته‌اند راحتتر از افراد دارای مناقشات عمیق مرحله داغداری و جدا شدن را پشت سر می‌گذارند توضیح این تناقض در پشیمانی نهفته است برای افرادی که زندگی خود را در ازدواج با فردی اشتباه گذرانده‌اند داغداری پیچیده تر است چون آن‌ها اندوه و حسرت سالهای از دست رفته را نیز دارند
Gh Trs
۱۳۹۹/۱۲/۱۳
عالی بود 👍👍👍👍👍
در این کتاب شیوه درمان گروهی به زبانی کاملا شیوا و دلنشین همراه با مصادیق واقعی و ساده بیان شده. یک کتاب تخصصی و کاربردی برای درمانگران و روانشناسان که به درمان گروهی علاقمند هستند.
در فصول مختلف کتاب درمان‌های گروهی برای بیماران مختلف از جمله بیماران سوماتروفرم، سایکوزها، و
سوگواران سایر اختلالات بالینی مطرح شده و تمامی وقایع از زبان دکتر یالوم چنان دلنشین بیان شده که مخاطبین غیر متخصص و غیر درمانگران رو هم جذب میکننه.
ترجمه کتاب عالی، راوی هم عالی کار کرده ✌️
در مجموع کتاب در تمامی موارد خیلی خوب بود و واقعا امتیاز کامل باید بهش داد
مریم ارجمند
۱۴۰۰/۳/۶
اولین کتابی بود که خوندم و گوش دادمش... کاملا تخصصی در روانشناسی... دانشجوی ترم ۱ روانشناسی هستم... و خیلی مباحث اساسی رو بیان میکنه... البته باید با تفسیری همراه باشه... که بتونی در درک و فهم درستش... راحتر باشه برات‌...
و خیلی با نکاتی که نویسنده نوشته.. ‌و باداستانهایی که عنوان کرده... تو رو ب
چالش میکشونه... خیلی حرفه‌ای باهات ارتباط برقرار میکنه.... این کتاب رو هم استادم معرفی کرد.. و تفسیرش کرد برامون... عالی بود... و ممنون از شما... برای کتاب صوتی... با صدای هنرمند آقای عمرانی...
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۲/۷
تا الان که واقعا عالی بود.
گویندگی و حس بی‌نظیر بود.
بگذریم که خود قلم دکتر یالوم چقدر دلنشینه. 👌👏🏻
«دوستان یه چیز رو بگم، این که موقع خرید یه کتاب صوتی چک کنید که با چه سرعتی خونده شده، بعد به کیفیت اون خوانش و موسیقی‌ها و مکث‌های معقول یا نامعقولش پی ببرید.
برای مثال، نسخه چاپی این ۳۲۲
کتاب صفحه است، با کتاب صوتیش اگر چک کنید، به طور متوسط، برای خوندن هر صفحه ۲ دقیقه و نیم زمان صرف شده، یعنی نه تند تند خونده شده، نه آروم و کسل کننده»
مژگان درفشی
۱۳۹۹/۱/۲۲
اول از همه ممنونم از گوینده خوب. راستش من انتظار خیلی بالاتری داشتم از یالوم! چون کتابای خوبش رو خوندم. حس میکنم بیشتر نویسنده داستان و رمان شده البته کاملا غیر حرفه‌ای تا یه روانکاو. فقط انگار قصد جذب خواننده بوده و داستانها فقط به ارتباط عشقی و جنسی یک درمانگر و بیمار میپردازه که خارج از اخلاق تو حرفه‌ای هستش. این اثر ذوقم زد ولی این چیزی از ارزشهای گویندگی فوق العاده و زحمات کتابراه کم نمیکنه. ممنونم
کاربر TB
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
استاد بزرگوار اروین یالوم بسیار ماهرانه نکات پیچیده روانشناسی را در قالب داستانهای زیبا، پرکشش و ملموس بیان می‌کنند. مترجم به نثری روان و کاملا حرفه‌ای آن را به زبان فارسی ترجمه نمودند. و جناب عمرانی با شیوایی و صدای جذاب و گیرایشان آن را روایت می‌کنند. فکر می‌کنم حتی اگر خود استاددیالوم هم قصد روایت صوتی کتاب را داشتند نمی‌توانستند نافذتر و بهتر از آقای عمرانی بیان نمایند.
Mehrad Ng
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
با اینکه شخصا عاشق شنیدن کتاب‌هایی هستم که راویش آقای عمرانی باشن،
اما این کتاب به شدت تو ذوقم زد و حتی صدای ایشون هم نتونست بهم کمک کنه که نیمه کاره رهاش نکنم.
شاید بعدا تو یه فرصت مناسب یک شانس دوباره بهش بدم!
پیشنهاد من اینه که تو بهترین حس و حالتون کتاب رو گوش کنید.
مرتضی میرباقری
۱۳۹۹/۴/۲۷
کتاب خوبیه. شنیدن تجربه روانکاوی با تجربه. البته خب روش‌های جدید بسیاری هست که بسیاری از کیس‌های کتاب رو میتونه سریعتر و درست تر پیش ببره.
اما همیشه شنیدن تجربه‌های روانکاوی برام جالبه.
یالوم نویسنده‌ی توانایی هست و قصه گوی عالی‌ای هست.
پیشنهاد میکنم
مریم مهدی زاده
۱۳۹۹/۱۰/۲۸
اول از همه تشکر میکنم از اقای عمرانی عزیز برای گویندگی بسیار جذابشون. و اما نویسنده محبوب من. داستان هاچقدر زیبا و دلنشین بود. من داستان مرنا رو خیلیی دوست داشتم. مطالب کمی سنگین بود باید چندبار داستانها رو گوش داد. ممنونم ازت کتابراه
شهناز زمانی
۱۴۰۰/۵/۱۸
کتاب رو با دقت تمام شنیدم، صدای راوی بی نظیر بود، تغییرات تن صدا، ماجرا رو واقعی قلمداد میکرد. ولی نظر من رو نسبت به مشاوران و درمانگران تغییر داد، البته از قبل هم میدانستم که مشاوران با مراجعینشون مثل یک سرگرمی رفتار میکنند.
Mero Pa
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
واقعا حرفه‌ای و واضح و ملموس، و تمام زوایای پنهان مغز رو بررسی میکنه، برای علاقه مندان به روانشناسی و رواندرمانی عالیه، و علاوه بر این گویندگی این کتاب عالی بود،
واقعا بهترین برنامه ایه که تا الان استفاده کردم
Nasr!n S
۱۳۹۷/۱۱/۱۳
یه کتاب عالی، که جنبه‌های جدیدی از درمانگری رو نشون میده. ولی با این حال برای هر کسی که اون رو بخونه رهنمودهای باارزشی داره. من واقعا ازش لذت بردم...
ماهرخ احمدپور
۱۳۹۷/۱۰/۱۴
سلام ممنونم از کتابراه ممنونم از آقای عمرانی بابت روایت زیباو به همه کسانی که مباحث روانشناسی رو دوست دارند و روان درمانگران عزیز که شغل بسیار سختی دارند
Nasrin Gholami
۱۳۹۹/۸/۹
بخش ششم از کتاب هستم... ابتدا وقتی نیچه گریست شنیدم و خیلی لذت بردم و کلا نظرم در مورد کتاب صوتی تغییر کرد و تصمیم به خرید این کتاب گرفتم... بخش نمونه رو شنیدم و حس کردم نکات مفیدی برای ارائه داره... ممنون از کتابراه
مهناز عسکری
۱۴۰۰/۱۱/۶
اروین دیالوم پدر معنوی من است ایشان در این کتاب هم خودش را نقد میکند و هم در باره‌ی درمانهای گروهی خود بسیار زیبا پرده بر میدارد منکه از همه‌ی کتابهایش لذت وافر میبرم.
مشاهده همه نظرات ۹۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

برای دریافت کتاب صوتی مامان و معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.