معرفی و دانلود کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

عکس جلد کتاب صوتی مامان و معنی زندگی
قیمت:
55000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مامان و معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مامان و معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

کتاب صوتی مامان و معنی زندگی اثر دکتر اروین د. یالوم، یکی از مشهورترین روانپزشکان و معرفان قوی مکتب اگزیستانسیال، مفاهیم و دلهره‌های اصلی این فلسفه از جمله پوچی، مرگ، انزوا را در داستان‌های این اثر گنجانده است. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

کتاب مامان و معنی زندگی (Momma And The Meaning Of Life) شش داستان روان درمانی را که چهار مورد از آن‌ها کاملا واقعی و براساس تجربیات شخصی نویسنده است را روایت می‌کند.

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom) استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد و نویسندۀ رمان مشهور «وقتی نیچه گریست» است. این کتاب نیز رمانی در سبک روانشناسی است که شگفتی‌های موجود در قلب رابطۀ درمانی را می‌کاود و رویارویی نویسنده و بیمارانش را با ژرف‌ترین چالش‌های زندگی آشکار می‌سازد.

کتاب صوتی حاضر از متون علمی روانشناسی است که برای فهم عامه مردم تنظیم شده است. دانای کل قصۀ این کتاب، دکتر اروین دی. یالوم است که سعی دارد تجربیات روان‌درمانی خود را داستان‌وار بیان کند و در این روایت جذاب ما را با انواع اصطلاحات تخصصی آشنا می‌کند. همان‌طور که خود نویسنده اذعان کرده «کوشیده‌ام هم قصه‌گو باشم و هم آموزگار»، در این کتاب یک دورۀ آموزشی جذاب در مورد علم روانشناسی می‌گذرانیم که البته چندان هم خسته کننده نیست. این آموزگار خبره، شش داستان را در شش موقعیت تقریباً متفاوت روایت می‌کند. تعدادی از این داستان‌ها در اتاق‌های روان‌درمانی و جلسات مشاوره‌ای روی داده که ممکن است هر انسانی تجربه‌ای متفاوت از آن را داشته باشد. تعدادی از داستان‌ها هم روایت‌هایی هستند از انسان‌هایی که با مشکلات روحی و روانی و گاه جسمی روبه‌رو هستند. در دل داستان، ضمن تشریح این بیماری‌ها، راهکارهایی برای مقابله با آن‌ها ارائه می‌شود.

داستان مامان و معنی زندگی، وابستگی فرزندی را به مادر متوفی او نشان می‌دهد. مادر‌ی که در زمان حیاتش نه تنها پسرش به او افتخار نمی‌کرد بلکه باعث خجالت او می‌شد و به قول پسر، سال‌ها در خصومتی مداوم با او زندگی می‌کرد و عجیب این که، حالا بعد از مرگ مادر، در رویایی که 10 سال بعد از مرگ او می‌بیند تأیید و نظر مادرش را در مورد خود می‌خواهد... بعد از رویا از خود می‌پرسد آیا ممکن است من تمام عمرم در پی تأیید مادرم بوده باشم؟

اروین د. یالوم به این نتیجه می‌رسد که کودکانی که در خانواده‌های ناکارآمد رشد می‌کنند، اغلب به سختی از آن‌ها جدا می‌شوند، در حالی که کودکان والدین خوب و مهربان، با تعارض کمتری از آن‌ها فاصله می‌گیرند. اصلاً مگر یکی از وظایف والدین قادر ساختن کودک به ترک خانه نیست؟

داستان دوم به نام همنشینی با پائولا داستانی کاملا واقعی است و ماجرای زنی را روایت می‌کند که سرطان دارد.

داستان سوم به نام تسکین از نوع جنوبی در یک گروه درمانی بیماران بستری شده در بخش حاد روایت می‌شود و بیماران هدایت دکتر، با یکدیگر آشنا می‌شوند و جنبه‌های مثبت فردی و جسمی خود را بیان می‌کنند.

داستان چهارم به نام هفت درس پیشرفته در درمان سوگ ماجرای زنی است که همسر خود را از دست می‌دهد. یالوم در این داستان هفت درس را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد تا با استفاده از آن رنج‌های خود را کاهش دهد.

داستان پنجم به نام رویارویی دو جانبه روایت زنی است که در زندگی اجتماعی خود براساس تجربیات تلخ دوران کودکی دچار مشکلاتی در ارتباط با دیگران است. ماجرای این داستان تخیلی است.

داستان ششم با نام طلسم گربه‌ی مجار روایتی است از بیمارانی که تصمیم می‌گیرند روند درمان خود را متوقف کند. این داستان نیز واقعی نیست.

یالوم در این داستان کوتاه به خوبی نشان می‌دهد که همه در پشت داستان به ظاهر خشک، واقعیت‌هایی به وسعت یک عمر دارند که اگر بدون قضاوت بررسی شوند مشکلات اطرافیان هم با آن‌ها حل می‌شود.

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom)، روانپزشک هستی‌گرا و نویسنده آمریکایی است. کتاب هنگامی که نیچه گریست یالوم نشان طلا برای بهترین رمان داستانی را از باشگاه مشترک‌المنافع کالیفرنیا را کسب کرده است. وی صاحب مشهوترین آثار در زمینه روانشناسی است که آثار او به زبان‌های متعددی ترجمه شده و منبع بسیاری از تحقیقات و پژوهش‌های روانشناسی قرار گرفته است. آثار او با این‌که اصولی، علمی و تخصصی هستند، اما او برای انتقال این مفاهیم از زبانی همه فهم و گیرا استفاده کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی مامان و معنی زندگی می‌شنویم:

گرگ و میش است. شاید در حال احتضارم. اشباحى شوم تختم را احاطه کرده‌اند: مانیتورهاى قلب، کپسول‌هاى اکسیژن، سرم‌هاى درون وریدى، حلقه‌ى لوله‌هاى پلاستیکى که به دل و روده مرگ مى‌مانند. پلک بر هم مى‌گذارم و به تاریکى مى‌لغزم. اما بعد، از تخت بیرون مى‌پرم، به سرعت از اتاق بیمارستان خارج شده، یک راست به پارک تفریحى روشن و پرنور گِلِن اِکو قدم مى‌گذارم، جایى‌که ده‌ها سال پیش چندین یکشنبه تابستانى را آن‌جا سپرى کرده بودم. از آن نزدیکى‌ها صداى موزیک مى‌شنوم؛ رایحه‌ى نمناک و کاراملى‌ شده‌ى پاپ‌کورن و سیب را استشمام مى‌کنم. مستقیم به جلو مى‌روم. بدون توقف در برابر غرفه شیرینى‌ فروشى که به صورت یک خرس قطبى منجمد شده است یا در برابر الاکلنگ و چرخ و فلک براى گرفتن جا در صف خرید بلیت براى ورود به خانه وحشت. پول بلیت من پرداخت شده، منتظر مى‌شوم تا گردونه‌ى بعدى در آن کنج دور بزند و با صداى جیرجیر مقابلم متوقف شود.

پس از سوار شدن و پایین کشیدن نرده‌ى محافظ، راحت در جاى خودم قرار مى‌گیرم و آخرین نگاه را به دور و برم مى‌کنم و آن‌جا، در میان گروه کوچکى از تماشاگران، او را مى‌بینم. هر دو دستم را تکان مى‌دهم و فریاد مى‌زنم «مامان! مامان!»، آن‌چنان بلند که همه بشنوند. درست در همان لحظه گردونه تکان‌تکان به سمت جلو مى‌رود و به درهاى دو لنگه مى‌خورد که باز مى‌شوند و حفره‌ى باز سیاهى را آشکار مى‌کند. تا جایى‌ که مى توانم خود را به عقب مى‌کشم و قبل از آنکه تاریکى قورتم دهد، دوباره فریاد مى‌زنم، «مامان! چه‌طور بودم، مامان؟ چه‌طور بودم؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
37 دقیقه
بخش اول
28 دقیقه
بخش دوم
30 دقیقه
بخش سوم
31 دقیقه
بخش چهارم
27 دقیقه
بخش پنجم
28 دقیقه
بخش ششم
28 دقیقه
بخش هفتم
30 دقیقه
بخش هشتم
24 دقیقه
بخش نهم
22 دقیقه
بخش دهم
28 دقیقه
بخش یازدهم
16 دقیقه
بخش دوازدهم
34 دقیقه
بخش سیزدهم
31 دقیقه
بخش چهاردهم
39 دقیقه
بخش پانزدهم
22 دقیقه
بخش شانزدهم
20 دقیقه
بخش هفدهم
25 دقیقه
بخش هجدهم
25 دقیقه
بخش نوزدهم
25 دقیقه
بخش بیستم
13 دقیقه
بخش بیست و یکم
31 دقیقه
بخش بیست و دوم
35 دقیقه
بخش بیست و سوم
30 دقیقه
بخش بیست و چهارم
33 دقیقه
بخش بیست و پنجم
30 دقیقه
بخش بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مامان و معنی زندگی
نویسنده
مترجمسعید نیک منش
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات جامی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
55000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

م مسعودی
۱۴۰۱/۵/۲۵
قبل از پرداختن به کتاب لازم است از آقای عمرانی برای اجرای فوق‌العاده‌شان تشکر کنم و حتما یک گوینده عالم می‌تواند بسیاری از گره‌های ذهنی را با درست خواندن متن برطرف کند🙏🙏🙏
داستان اول مامان و معنی زندگی بسیار برایم جذاب بود از این رو که بتوانم قصوری که در تربیت و رفتار با فرزندانم داشته‌ام را و و
بشناسم با بیان به موقع روشن کردن هدف از رفتاری که در مناسبت‌هایی داشته‌ام امکان دوری و فاصله افتادن عاطفی را برطرف کنم و نیز خودم در مواجهه با دیگران همه جوانب را بسنجم.
داستان پائولا هم بسیاری از مسائل موجود در جامعه و اطرافیان خصوصا بعد از کرونا را روشن می‌کرد و البته قسمت‌های دیگر که به نوعی فلسفه زیستن و مرگ با هدف را توضیح می‌داد. شخصا چندین بار شنیدم و راجع به‌آن فکر کردم. کمی سنگین و به دور از عمل اکنون و اینجا در زندگی است و خیلی همت و بازنگری به نوع زیستن از ابتدا تا اکنون را می‌طلبد تا بتوانم نگرش و جهت زندگی‌ام را بهبود ببخشم و البته سعیم را می‌کنم.
کلا برای کسی که بخواهد از روان و اصول ذهنی مربوط به اعمال و رفتار آگاه باشد کتاب خوبی است ولی حتما تخصص می‌طلبد.
ممنون از کتابراه برای گستردگی مطالب و ارائه انواع دیدگاه‌ها و کتابها⚘⚘⚘⚘
MoonRiver
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
وقتی بچه بودم، اگه جایی از بدنم زخمی میشد، بابام میگفت بیا بوس کنم زود خوب شه، آخ که چه لذتی داره حس دوست داشته شدن، اما زخم روح چی؟! نه دیده میشه نه اغلب حس میشه اما همیشه هست، مثل یه غده رشد میکنه، بزرگ میشه، بزرگتر میشه تا یه روزی فلج‌ت میکنه، همه میگن اینکه دست و پا داره، همه‌جاش سالمه، چرا به چسبیده تخت و اتاق‌ش؟ منم اینطور قضاوت میکردم تا قبل اینکه خودم حسش کردم؛ تصمیم میگیری، برنامه‌ریزی میکنی، به مرحله عمل که میرسی، ذهن بیمارت میگه خب حالا که چی؟ به چی میخوای برسی؟ فرضاً رسیدی که چی بشه؟ بیخیالش میشی و این سیکل معیوب اینقدر تکرار میشه تا آدمی میشی که دوست‌ش نداری، آدمی عاجز از لذت بردن، ناتوان از کمک کردن به خودت، محتاج درک شدن، نیازمند دوست داشته شدن، ولی چیزی که بدست میاری، طرد شدنه؛ طرد شدن از دوست و خانواده، جامعه و در نهایت از خودت ولی یه دوست حی و حاضر پیدا میکنی که همیشه هست حتی اگه حوصله‌ش رو نداشته باشی، حتی اگه از خودت برونی، بازم باهات میمونه؛ به اسم پوچی‌...
آنیتا ارزانی
۱۴۰۱/۶/۱۳
درود
دوستان با نظرات صائب خود نگارش کتاب جدیدی را رقم زدند که مانند همیشه بسیار آموزنده بوده است. لذا از کتابراه بخاطر این سلیقه در انتخاب کتاب، مترجم، بر خوان و دیگر عوامل سپاسگزارم.
🌱از دید یک غیر متخصص در امر روانشناسی، روانکاوی و بویژه یک روان درمانگر مینویسم. اولین اثر از آقای یالوم است و

که شنیدم. نحوه تعامل بین مادر فرزند بسیار مورد توجهم قرار گرفت. 🌱مسائل زیر پوستی میان بیمار و روان درمانگر در قالب داستان موجب شگفتی من شد🌱مدتها بدنبال رسالت وجودی خودم بودم، در نهایت ناباوری دریافتم که رنج کشیدن هم میتواند رسالتی آموزنده برای دیگران باشد🌱چندین بار با مرگ فاصله کمی داشتم بدون هیچ حسی، ولی حالا جبهه خودم با مرگ را شناخته‌ام🌱ساختن دیوار بین احساس شخصی و وظیفه کاری را بس دشوار یافتم🌱حتی اگر دستی در امور روان انسانی ندارید توصیه میکنم این کتاب را بشنوید، ساده وروان است، بی آنکه متوجه باشید به مهمانی داستانها دعوت میشوید و حتما خوش میگذرد. 🌱ولی در ابتدا فصل آخر را بشنوید تا درک فصول پیشین بهتر ملکه ذهن شود.
Ali Najmi
۱۴۰۲/۳/۲۵
دکتر اروین یالوم؛ نویسنده‌ای حرفه‌ای و زبردست که رگ خواب خواننده دستشه و‌خوووب میدونه چطور مخاطب رو جذب کنه، جملاتی کوتاه و هدفمند که خواننده رو خسته نمیکنه، برای من البته چون این دومین کتابی هست که از ایشان می‌خوانم با نحوه نگارشش آشنا بودم و‌ ته داستانها و روایتهاش رو پیش بینی میکردم اولین کتاب و مساله مرگ زندگی رو بیشتر پسندیدم و واقعا لذت بردم و‌متاثر شدم لیکن بر این کتابش نقدی دارم چون داستانها و‌رواایتهاش ارتباط محکمی با عنوان کتاب ندارند و گویا به زور و با التماس میخواد قصه‌های درمانگری یا کلاسها و دوره‌ها و سخنرانی هاش رو با مساله مامانش که به نقل خودش در طول زندگی مثل غریبه‌ها باهاش برخورد میکرد و صفاتی خاص و‌حیرت انگیز در موردش به خواننده القا میکنه، مرتبط بکنه… در هرحال برای من یکی این کتاب، جذبه‌ای که کتاب نخست مورد مطالعه‌ام که مساله مرگ و زندگی بود، داشت این یکی نداره
حالا کتابهای دیگرش مثل وقتی نیچه گریست و …. رو هنوز مطالعه نکردم ولی امیدوارم و انتظار دارم خیلی بالاتر از سطح این کتاب باشن.. غافل نشیم از صدای بی نظیر و دلنشین و حرفه‌ای استاد رضا عمرانی که ارزشی دوچندان به این کتاب داده.
afsaneh mousavi
۱۴۰۱/۱۱/۴
اگر به مطالب علم روانشناسی علاقه مند هستین این کتاب برای شما مناسبه در غیر اینصورت ممکنه برای شما کسل کننده باشه،
فکر میکنم نکات مثبت رو دوستان زحمت کشیدن و متذکر شدن پس من از ضعف‌ها میگم
اول اینکه به عنوان شنونده انتظار داشتم که اسم هر فصل از کتاب، پیش از شروع اون ذکر بشه، تا بدونم داستان جدیدی
رو قراره بشنوم یا ادامه‌ی داستان رو، به این علت که داستانها توی فهرست مطالب بر اساس اسمشون دسته بندی نشده بودن.
دوم اینکه توی بعضی از داستانها نویسنده سرنوشت نهایی شخصیت‌ها رو تعریف نمی‌کنه! مثلا چی به سر مگنولیا اومد؟ اون دو دختری که اختلال غذا خوردن داشتن بالاخره به کجا رسیدن؟
سوم اینکه همه‌ی داستانها به نوعی یا واقعی بود یا الهام گرفته از واقعیت پس چرا دو داستان اخر انقدر فانتزی بود؟ البته مباحث بین پزشک و اون گربه بسیار جذاب بود ولی واقعا در هماهنگی با مابقی داستانها نبود.
Mahla Lotfinejad
۱۴۰۱/۵/۲۲
"مامان و معنی زندگی " یک کتاب تخصصی و کاربردی برای درمانگران و روانشناسانی است که به درمان گروهی علاقمند هستند...
این کتاب به تشریح جلسات روان درمانی می‌پردازد احتمالا افراد گروه روان شناسی، مشاوره و روان درمانی بیشترین استفاده را از مطالعه آن خواهند برد...
بهترین قسمت از کتاب جایی بود که میگه
نویسنده "زندگی را نمی‌شود به تعوق انداخت، باید حالا آن را زیست، نمی شود به آخر هفته، تعطیلات، وقتی بچه‌ها خانه را برای رفتن ترک کردند و یا به سالهای بعد از بازنشستگی موکول کرد... "
نویسنده باانتخاب بخشی از تجارب خود در گروه‌های روان درمانی اطلاعات جالبی ازتعامل و روش‌های درمانی در این گروه‌ها را جهت استفاده همگانی فراهم وارائه کرده... البته‌ گروه اجرائی وصدای دلنشین راوی این فرآیند را دلپذیر تر کرده است...
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۲/۳/۲۳
اولین کتابی بود که از یالوم خواندم. جالب بود. نقطه قوت آن داستان گونه بودن آن بود. البته در بخش‌هایی شرح جلسات درمان کسل کننده می‌شد ولی ارزشش را داشت.
برخی دوستان نوشته بودند این کتاب برای درمانگران مناسب است که البته نظر درستی است ولی به درد مددجو نیز میخورد. و به هر دو طرف درمان کمک می‌کند. که

مهمترین حرف کتاب شاید این بود در هر داستان تاکید می‌شد که روانشناس و روانپزشک هم انسان است و جایزالخطا بی عیب و نقص و خداگونه تصور کردن آن‌ها ظلم به هر دو طرف درمان است.
آخرین داستان که واقعی هم نبود یعنی نفرین گربه مجار جذاب‌ترین داستان بود و قابلیت تبدیل به یک اثر تخیلی و مستقل را داشت.
توضیحات نویسنده در آخرین بخش کتاب بسیار مفید بود.
و اما روایت، جناب عمرانی سنگ تمام گذاشتند و هر اثری با صدای ایشون بسیار جذاب‌تر خواهد بود.
با سپاس از کتابراه.
Gh Trs
۱۳۹۹/۱۲/۱۳
عالی بود 👍👍👍👍👍
در این کتاب شیوه درمان گروهی به زبانی کاملا شیوا و دلنشین همراه با مصادیق واقعی و ساده بیان شده. یک کتاب تخصصی و کاربردی برای درمانگران و روانشناسان که به درمان گروهی علاقمند هستند.
در فصول مختلف کتاب درمان‌های گروهی برای بیماران مختلف از جمله بیماران سوماتروفرم، سایکوزها، و
سوگواران سایر اختلالات بالینی مطرح شده و تمامی وقایع از زبان دکتر یالوم چنان دلنشین بیان شده که مخاطبین غیر متخصص و غیر درمانگران رو هم جذب میکننه.
ترجمه کتاب عالی، راوی هم عالی کار کرده ✌️
در مجموع کتاب در تمامی موارد خیلی خوب بود و واقعا امتیاز کامل باید بهش داد
somayeh tohidlou
۱۴۰۱/۵/۲۲
برای علاقمندان و آشنایان با آثار یالوم، این کتاب جذاب و خوش‌خوان است. درواقع مجموعه‌ای از دوگزارش روان‌درمانی داستان‌وار، دو داستان از حسرت‌های پیشین نویسنده در فرم داستان و دوتای دیگر داستان‌های خیالی موثری هستند که در نهایت به چند موضوع می‌پردازد.
در این کتاب هم طبق روال، یالوم به مقوله بیماری
و مرگ پرداخته و تفاوتی که معنای زندگی در نسبت با مرگ پیدا می‌کند. از حسرت‌های پیشین مثل نوع رابطه با مادرش که دیگر نیست می‌گوید. از توانایی‌های ارتباطی می‌گوید و در این بین به مسائل درمانگرها و خطوط قرمزشان می‌پردازد.
و البته سخن پایانی یالوم درباره این کتاب و فلسفه نوشتنش و ارتباط کتابهایش باهم برای یالوم خوانان جذاب خواهد بود.
‌درمجموع خوانش کتاب صوتی هم خوب بود و در مجموع کتاب قابل توصیه برای علاقمندان به این موضوعات است.
رضوان ابطحی
۱۴۰۱/۵/۱۷
بهترین قسمت کتاب جایی بود که نویسنده میگه "زندگی را نمی‌شود به تعوق انداخت،
باید حالا آن را زیست،
نمی شود به آخر هفته، تعطیلات، وقتی بچه‌ها خانه را برای رفتن ترک کردند و یا به سالهای بعد از بازنشستگی موکول کرد... " اولین کتابی که از یالوم خوندم "روان درمانی اگزیستانسیال" بود که کتاب سنگینی بود.

به نظرم در کل کتابهای یالوم برای دانشجویان رشته روانشناسی عالیه و خوندن کتابهای یالوم رو به شدت برا اونها توصیه میکنم، و برای کسایی مثل من که رشتشون کلا متفاوته با روانشناسی ولی علاقه دارن، کتابهای نسبتا خوبی هست. درسته که بعضی جاها یکم کتاب تخصصی تر میشه و شاید حوصله مون سر بره ولی بعضی جملات و جاهاش به دل میشینه. ولی اگه کسی به موضوعات روانشناسی علاقه نداشت خوندنش رو به اون افراد توصیه نمیکنم.
آنه شرلی
۱۳۹۹/۱۱/۹
کتابی است که به تشریح جلسات روان درمانی می‌پردازد احتمالا افراد گروه پزشکی بیشترین استفاده را از مطالعه آن خواهند برد. من از مطالعه آن لذت بردم هر چند از بین سه کتابی که از یالوم خوندم مسیله اسپینوزا برام رتبه اول رو داره. صدای آقای عمرانی هم که عالیه. جالبترین جمله از کتاب: بسیاری از زنان بیوه که بهترین ازدواج‌ها را داشته‌اند راحتتر از افراد دارای مناقشات عمیق مرحله داغداری و جدا شدن را پشت سر می‌گذارند توضیح این تناقض در پشیمانی نهفته است برای افرادی که زندگی خود را در ازدواج با فردی اشتباه گذرانده‌اند داغداری پیچیده تر است چون آن‌ها اندوه و حسرت سالهای از دست رفته را نیز دارند
ژاسمن شاهنظری
۱۴۰۲/۲/۲۲
هر وقت کتابی رو تموم میکنم انگار با یکی از بهترین دوستان خداحافظی میکنم و دلم برایش تنگ میشه فقط خوشحالم که میتونم دوباره بهشون سر بزنم. این کتاب هم برایم همینطور بود. نوشته‌های یالوم را دوست دارم ایشون نه فقط به عنوان یک روانکاو خوب بلکه به عنوان یک نویسنده حاذق معروف است.
کتاب به گونه‌ای نوشته
شده که مورد استفاده افراد عادی و متخصصان باشد. صدای گوینده داستان بسیار خوب بود و دقیقا با موضوع داستان همخوانی داشت. کتاب بسیار روان و خوب بود واموزشهای بسیار خوبی برای کسانی که با مشکلات روانی افراد کار دارند داشت. جمله‌های بسیار زیبایی داشت بخصوص تفسیر کشیش از مرگ که زندگی را به کشتی تشبیه کرده بود. نویسنده از استعاره‌های بسیار زیبایی برای بیان مطالب استفاده کرده بود. کتاب بسیار خوبی بود. ممنون از کتابراه.
م ظ
۱۴۰۱/۵/۲۶
کتاب نسبتا خوب و جذابی بود هر چند اگر کمی ادامه پیدا میکرد، احتمالا از کتاب روانشناسی به داستانی علمی، تخیلی تبدیل میشد. کتاب از بسیاری جهات به نکات خوبی در ضمیمه‌ی ریشه‌های مشکلات روانشناسی پرداخته است و تلاش میکند راهکارهای برای رفع ویا کنار آمدن با آن‌ها ارائه دهد، اما متاسفانه نویسنده به شدت در سعی میکند اعتقادات خود، مورد مرگ وهرانچه بعد از آن رخ میدهد را باتکرار مداوم به خواننده القا کند (گویی خود نویسنده یکبار مرده و به چشم خود دیده که انسان پس از مرگ هیچ میشود و تمام، انگار نه خانی آمده ونه خانی رفته است. اگر این دیدگاه را حقیقت فرض کنیم، دیگر مفاهیمی مثل: انسانیت، خوب وبد و اینکه هر کاری نتیجه‌ای دارد بی معنا خواهد شد، در نتیجه دروغ، دزدی، قتل و جنایت هم اهمیت خاصی ندارد
مهدی حمیدی
۱۴۰۲/۸/۱۲
کتاب‌های جناب یالوم کلاً بسیار مفید و با دید روانشناسی قوی نگاشته شده و وقتی با صدای جناب عمرانی همراه می‌گردد لطفی صد چندان پیدا نمونده و آدم را به متن داستان و گوشه گوشه آن پرتاب می‌کند. در مامان و معنی زندگی که دارای فراز و فرودهای بسیاری می‌باشد از داستان‌های متنوع با کسانی که مواجهه با مرگ و و داشته در شرف آن می‌باشند یا دوستان عزیزان خود را به تازگی از دست داده‌اند آشنا می‌سازد از گروه‌های روان درمانی که به منظور تسکین آلام و دردهای بیماران سرطانی مزمن و پیشرفته تشکیل می‌گردند یا مردی که با مادر خود بسیار مشکل داشته و در نهایت پیشرفت خود را مدیون واقعی مادر می‌داند صحبت میگردد. خواندن این کتاب را به تمامی عزیزان پیشنهاد می‌نمایم.
M R
۱۴۰۱/۵/۳۱
این کتاب به نوعی آموزش روان درمانی و توضیحات مربوط به اون هست تا اینکه داستان باشه، برای کسی به روانشناسی و روان درمانی علاقه مند هست میتونه کتاب جالبی باشه در غیر این صورت اصلا پیشنهاد نمیکنم. اروین یالوم کتابهای مختلف و متفاوتی داره که البته زیربنای همه اونها روانشناسی هست ولی سبک نگارش و مضمون " اونها کاملا متفاوتند، اگر قصد دارین برای اولین بار اثری از یالوم رو مطالعه کنید این کتاب رو انتخاب نکنید، پیشنهاد بهتر برای شروع "دروغگویی روی مبل یا وقتی نیچه گریست میتونه باشه. در ادامه مطالعه بقیه آثارش مثل این کتاب میتونه جالب باشه اما به نظرمن در مقایسه با بقیه کتابهای یالوم به این کتاب امتیاز بالایی تعلق نمیگیره.
مشاهده همه نظرات 425

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مامان و معنی زندگی

برای دریافت کتاب صوتی مامان و معنی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.