معرفی و دانلود کتاب شوهر عزیزم

عکس جلد کتاب شوهر عزیزم
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شوهر عزیزم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شوهر عزیزم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شوهر عزیزم

کتاب شوهر عزیزم مجموعه‌ی ده روایتِ نوآرگونه از جویس کرول اوتس است که شِمای کلی کتاب به خوبی در عنوان کتاب تصویر شده و از همان ابتدا به خواننده هشدار داده می‌شود که: «شوهر عزیز، باید بگویم که من بچه‌ها را کُشته‌ام.» شوهر عزیزم یک از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است.

این داستان وقتی برای نخستین‌بار در مجله‌ی نیویورکر منتشر شد، سوالات زیادی را درباره‌ی تلفیق واقعیت و خیال برانگیخت. اوتس، در این داستان، مکان را از نیویورک به میشیگان منتقل می‌کند، درحالی‌که جزییاتی مثل تاریخ مرگ پسرک را در زباله‌دانی، طبق تاریخ واقعی حفظ کرده است. داستان‌های اوتس، ریشه‌یی عمیق در سنت‌های ادبی و روشنفکری آمریکایی دارد و شخصیت‌های داستانی‌اش نیز کاملا ملموس و عادی‌‌ است.

هشدار اولیه کتاب شوهر عزیزم نشانگرِ زندگیِ آمریکایی‌هایِ سفیدپوستِ شهرنشینِ طبقه‌ی بالای جامعه‌ی آمریکایی است، که حتی در مقابلِ وحشت‌ها هم مصونیت ندارند که با یک خانه آن‌طرف‌تر یا یک تماس تلفنی فاصله دارد. به طور مثال: «دوران زیبای پرینستون» داستان زنی به نام سوفی ریدل است که نویسنده‌ی داستان‌های کودکان است. این آدم از سر خوشی به جست‌وجوی کشف زندگی پدربزرگش، که یک منطق‌دان معروف بوده، می‌رود، و به موریل، خدمتکاری که قبلا برای خانواده‌ی پدربزرگش کار می‌کرده نامه می‌نویسد. خدمتکار یک سری حقایق تکان‌دهنده را از طریق نامه‌های پی‌درپی در جواب سوفی می‌نویسد و در یکی از نامه‌ها، نام والتر کافمن فیلسوف و مترجم آثار نیچه به میان آورده می‌شود که عاشق موریل بوده. در پایان این نامه‌نگاری‌ها، سوفی ریدل با این چالش مواجه می‌شود که چه‌طور یک خانواده‌ی ایده‌آل می‌تواند به این سادگی از هم ‌بپاشد. یا در داستان «گورستان زباله»، اوتس مثل نویسنده‌های پیش از خود، یک تراژدی واقعی را مبنای داستان خود قرار می‌دهد.

جویس کرول اوتس نمایش‌نامه‌نویس، شاعر، و داستان‌نویس برجسته‌ی آمریکایی که جان آپدایک، «بانوی فرهیخته‌ی ادبیات معاصر» لقبش داده، بیش از بیست‌وپنج سال است که هر سال از سوی منتقدین در فهرست برندگان جایزه‌ی نوبل ادبیات قرار می‌گیرد. اوتس، در تمام دوران نویسندگی‌اش، همیشه جزو نویسنده‌های پُرفروش نیویورک‌تایمز بوده و بارها نیز به مرحله‌ی نهایی جوایز پولیتزر و منتقدان کتاب آمریکا راه یافته است. اوتس، جوایز بسیاری در طول دوران نویسندگی‌اش برای داستان‌ها و رمان‌هایش دریافت کرده، که مهم‌ترین‌هاشان عبارت‌ است از: جایزه‌ی ملی کتاب ادبیات داستانی آمریکا، جایزه‌ی اُ.هنری، جایزه‌ی برنارد مالامود و جایزه‌ی نورمن میلر.

فهرست مطالب کتاب

استثنایی
دختران بینای مرد نابینا
دوران زیبای پرینستون
گورستان زباله
هوشیار
جویس کرولِ عزیز
خودکشی در باشگاه بدن‌سازی
خانواده‌ی گلیزر
دادرسی بی‌نتیجه
شوهر عزیزم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شوهر عزیزم
نویسنده
مترجمربابه جلایر
ناشر چاپینشر شورآفرین
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات252
زبانفارسی
شابک978-600-6955-39-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شوهر عزیزم

شب رو شبان
۱۳۹۶/۸/۸
کتاب از داستان‌های کوتاه تشکیل شده است. نقطه مشترک تمامی داستان‌ها، تعلیق موجود در آن‌ها است. به این معنا که در هر داستان شرایطی سخت توصیف می‌شود. خواننده منتظر آن است که این شرایط سخت به شرایط بهتر و یا بدتر تبدیل شود. ولی این اتفاق نمی‌افتد. صرفا هر داستان توصیف شرایط سخت یک انسان است. گویی خواننده در نقش روانشناسی است که فقط به مشکل بیمارش گوش می‌دهد.
mahan احمدی
۱۴۰۲/۵/۱۵
این کتاب متشکل از چند داستانه که مشکلات مختلفی تو این داستانا ذکر شده که در پایان خیلی امیدوارکننده نیستن بعضی داستان‌ها جذاب‌ترین، طرح جلد کتاب هم قابل تامله
رسول پورنصیر
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
هدف نویسنده چی بوده؟میخواسته چی روبگه معلوم نیست😣
راضیه کیان سرشت
۱۴۰۱/۵/۱۱
داستان‌های گیرایی توشه
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب شوهر عزیزم

برای دریافت کتاب شوهر عزیزم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.