معرفی و دانلود کتاب جرئت بسیار

عکس جلد کتاب جرئت بسیار
قیمت:
40500 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جرئت بسیار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جرئت بسیار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جرئت بسیار

برنه براون در کتاب جرئت بسیار، چگونگی شهامت آسیب‌پذیر بودن در زندگی، عشق ورزیدن، تربیت فرزند و رهبری را بازگو می‌کند، این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و کنفرانس‌های تد است.

مهم نیست چه کسی انتقاد می‌کند. مهم نیست چه کسی علل شکست بزرگان را مطرح می‌سازد یا به این موضوع اشاره می‌کند که مردم کجا می‌توانستند کارهای‌شان را بهتر انجام دهند. مهم کسی است که همیشه در میدان است، کسی که چهره‌اش را غبار و عرق و خون پوشانده است. کسی که شجاعانه تلاش می‌کند، اشتباه می‌کند و بارها و بارها با نقایص کار خود مواجه می‌شود. چون هیچ تلاشی بی‌اشتباه و کاستی نیست؛ ولی کسی که تلاش می‌کند، کسی که اشتیاق را می‌شناسد، کسی که ایثار می‌کند و خود را وقف هدفی والا می‌سازد، همان کسی است که در بهترین حالت طعم پیروزی را بیش از دیگران می‌چشد و در بدترین حالت و در صورت شکست، حداقل پر دل و جرئت، شکست می‌خورد.

شاید بگویید این‌ها نشانه‌های آسیب‌پذیر بودن است اما آسیب‌پذیری به معنای ضعف نیست؛ عدم اطمینان، ریسک و احساساتی که هر روز با آن‌ها مواجهیم انتخابی نیستند. یگانه انتخابی که داریم نوع درگیر شدن‌مان در زندگی است؛ و پذیرش نقاط آسیب‌پذیرمان تعیین‌ کنندۀ عمق شهامت و وضوح هدف ماست. میزان محافظت از خود در مقابل نقاط آسیب‌پذیر هم نشان‌ دهندۀ میزان ترس و قطع ارتباط ما از محیط اطراف‌مان است.

برای این‌ که وارد میدان زندگی شویم در انتظار کامل شدن و ضد‌ضربه شدن می‌مانیم، غافل از این‌ که در طی این انتظار روابط و فرصت‌ها را به نحوی جبران‌ ناپذیر از دست می‌دهیم، وقت با ارزش‌مان را تلف می‌کنیم و موهبت‌هایی را که در اختیار داریم و نقشی را که ایفای آن فقط از دست ما ساخته است نادیده می‌گیریم.

کامل و ضد‌ضربه بودن اغوا کننده‌اند، ولی در واقعیت تجربه‌ی انسانی وجود ندارند. هرچه بادا باد، باید با شهامت و اراده وارد میدان شویم این میدان می‌تواند رابطه‌ای جدید، جلسه‌ای مهم، فرآیندی خلاقانه، یا گفت‌وگوهای دشوار خانوادگی باشد. به جای در حاشیه نشستن و قضاوت کردن و نظر دادن، باید جرئت کنیم خود را نشان دهیم و دیده شویم. این یعنی آسیب‌پذیری. این یعنی پردل و جرئت بودن.

هر بار که به فرد جدیدی معرفی می‌شویم، سعی می‌کنیم خلاق باشیم یا گفتگویی دشوار را آغاز می‌کنیم، ریسک می‌کنیم، احساس عدم اطمینان می‌کنیم و حس می‌کنیم در معرض دید قرار گرفته‌ایم. احساس می‌کنیم آسیب‌پذیر هستیم. اکثر ما سعی می‌کنیم با این احساسات مبارزه کنیم، سعی می‌کنیم کامل به نظر برسیم؛ ولی دکتر برنه براون (Brene C Brown) طی دیدگاهی جدید و موثر، همه افکاری را که تا به حال درباره آسیب‌پذیری داشته‌ایم زیر سوال برده و به مردم نشان داده است که آسیب‌پذیری معادل ضعف نیست. به اعتقاد او آسیب‌پذیری در واقع قدرت است، و هر زمانی که از نشان دادن خود واقعی‌مان طفره می‌رویم، در واقع فرصت‌هایی را از دست می‌دهیم که به زندگی‌مان معنا و هدف می‌بخشند.

کتاب جرئت بسیار (Daring greatly) اوج دوازده سال تحقیقات موفقیت‌آمیز برنه براون در زمینه‌های اجتماعی در خانه، روابط زناشویی، کار و تربیت فرزند است. این کتاب دعوتی است برای دل و جرئت به خرج دادن. برای آن که حتی زمانی که تضمینی وجود ندارد، با شهامت وارد میدان زندگی شویم و به خودمان اجازه دیده شدن بدهیم.

در بخشی از کتاب جرئت بسیار می‌خوانید:

شهامت به خرج دادن در میدان زندگی در برد و باخت خلاصه نمی‌شود. نکتۀ اصلی این است که دل و جرئت ورود به میدان را داشته باشیم. در دنیایی که فرهنگ کمبود و خجالت بر آن غالب است و احساس ترس به ماهیت ثانویۀ انسان‌ها تبدیل شده است، آسیب‌پذیر بودن می‌تواند موجب تزلزل نظام آن شود. کار ساده‌ای نیست؛ حتی گاهی خطرناک هم هست، و بدون شک دیده شدن در میدان زندگی می‌تواند رنجش‌ها و صدماتی را به دنبال داشته باشد. ولی با نگاهی به زندگی خودم و مفهوم شهامت به خرج دادن در میدان زندگی صادقانه می‌توانم بگویم که هیچ‌چیز دشوارتر، خطرناک‌تر و برخورنده‌تر از این نیست که خارج از زندگی‌تان بایستید و با خودتان فکر کنید: «کاش شهامت این را داشتم که خودم را نشان دهم و دیده شوم!»

فهرست مطالب کتاب

پردل و جرئت بودن یعنی چه
مقدمه
فعالیت‌های من در این عرصه
فصل 1: کمبودها: نگاهی به عمق فرهنگ «کافی نبودن»
فصل 2: ابطال تصورات غلطی که: درباره‌ی آسیب‌پذیری وجود دارد
فصل 3: درک احساس خجالت و مبارزه با آن: (آموزش جنگجوهای آکا و نینجا)
فصل4: تسلیحات آسیب‌پذیری
فصل 5: مراقب شکاف باشید: ایجاد تغییر و پر کردن شکاف ایجاد شده
فصل 6: ارتباطات مخرب
فصل 7: چطور با تمام وجود فرزندمان را تربیت کنیم
افکار نهایی
پیوست / اعتماد نو ظهور

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جرئت بسیار
نویسنده
مترجممریم تقدیسی
ناشر چاپیانتشارات آسمان نیلگون
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات280
زبانفارسی
شابک978-600-7575-18-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
40500 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جرئت بسیار

امیرحسین صالحى
۱۳۹۹/۹/۱۱
سلام
این کتاب یکی از بهترین و بی نظیرترین کتاب‌هایی هست که تا به حال خوندم. تا جایی که جستجو کردم خانم برنه براون تنها نویسنده‌ای هستند که انقدر وسیع و کامل در زمینه‌ی خجالت، آسیب پذیری و زندگی با تمام وجود تحقیق و صحبت کردند و نوشتند. وقتی کتاب‌های موفقیت رو میخونیم همیشه میفهمیم که انگار یه کمه
چیزیشون چون اون کتابا همش روی گاز دادن به سمت پول و موفقیت و جایگاه و انگیزه‌های واهی برای رسیدن به اینها تمرکز میکنن. (منظورم بد بودن اینها نیست). جواب تا قسمت زیادی مطمئنم در کارهای این نویسنده هست یعنی: زندگی کردن با تمام وجود، ارتباطات، عشق و احساس تعلق که نیاز تک تک افراد بوده و‌ هست. به همه‌ی دوستان پیشنهاد میکنم کارهای ایشون رو بخونن. یک کتاب خوب دیگشون هم اسمش هست: فکر میکردم تنها من اینگونه‌ام ولی چنین نیست (روانشناسی خجالت).
موفق باشید و حالتون خوب باشه
رامین صفری
۱۳۹۹/۳/۱۳
من معمولا به فارسی کتاب نمی‌خونم، نمره این کتاب تو آمازون بالا بود، تصمیم گرفتم به انگلیسی بخونمش ولی نسخه انگلیسیش هم سنگین بود یه جورایی خانم براون من یاد آدمای ملا لغتی مینداخت آدمایی که با کلمات عربی فارسی حرف می‌زنن! کتاب خوبیِ ولی یه واقعیت رو بگم، خانم براون نحوه بیانش مثل استادهایی که خیلی با سوادن ولی خوب بلد نیستن تدریس کنن و انتقال بدن، از مترجم ممنونم کتاب رو ساده و روان ترجمه کرده ولی به نظرم اگه معادل سازی می‌کرد برای یه سری اصطلاحات، کتاب قابل فهم تر بود، مثلا عبارت وایکینگ-قربانی، تو فرهنگ ما گرگ و بره ست (رَپ اینجا تهران از هیچکس کاملا مطلب می‌رسونه)
ترجمه کلمه به کلمه قشنگ نیست
به نظرم اوشو تو کتاب شهامت همین مطالب رو از یه نگاه ساده تر، معنوی تر و عمیق تر بیان کرده
در آخر هم از کتابراه ممنونم، هم از مترجم
آقای میم
۱۳۹۸/۱/۲
این کتاب برخلاف کتاب‌های موفقیت که پر از جملات شعارگونه و انگیزشی است و اثرشان صرفا برای یکی دو روز است، راه حل‌های مناسبی برای افزایش ریسک پذیری، شهامت و عملگرایی پیشنهاد می‌کند.
پریسا مرادی
۱۴۰۰/۱/۶
این کتاب فوقالعاده‌ای هست اما حیف که ترجمه ضعیفی داره و متن روونی نداره..
شنیدن ترجمه دیگش زندگی شجاعانه هست ممنون میشم اونو صوتیش رو بذارین!
zahra mah
۱۳۹۷/۱۲/۸
خیلی کتاب خوبیه،
یه جورایی در ادامه‌ی کتاب قبلیه این نویسنده س، کتاب "موهبت کامل نبودن" یا با ترجمه‌ی دیگه: "زندگی با تمام وجود"
احمد محمدی
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
واقعا عالی بود خیلی خوب وکاربردی بود من که با این کتاب خیلی پر رو تر شجاع تر و زندگی برام یه شکل دیگه شده
Hana Da
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
کتاب جالبی نیست، مطالب گنگ و نامفهوم هست، من از کتاب چیز خاصی دستگیرم نشد، جمله‌ها بلند و نامفهوم هست
امیرحسین درویشی
۱۴۰۰/۱/۲۶
خیلی جالب بود، مخصوصا فصل آخرش در مورد ارتباط زندگی کردن با تمام وجود و تحمل آسیب پذیری با تربیت فرزند
ترانه عباسی
۱۳۹۸/۸/۲۱
معرکه س این کتاب، خصوصا برای افرادی که در زندگی سردرگم هستن و نمیدونن چگونه خود را دوس داشته باشن
فاطمه دهقانی
۱۴۰۲/۴/۳۱
خیلی عالی هست
هربار که میخونی مطلب تازه‌ای یادمیگیری
برای والدین حتما توصیه میشه
Fatima Javaheri
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
بنظر من این کتاب خیلی برای فهم کامل بودن کمک میکنه و فوق العاده اس و واقعا پیشنهاد میکنم بخونید
MJ Dehghan
۱۳۹۹/۲/۹
کتاب خوبیه ولی خب مطالبش سنگینه. اگه ویدیوهای برنه بران رو از تد ببینید کمک میکنه.
mahshad paykar
۱۳۹۶/۱۲/۲۶
خوب بود اما در مورد موضوع اصلی جرئت کم صحبت شده بود
سپیده حیدری
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
ممنون کتاب خوبی بود اگه فقط مطالب رو ساده تر توضیح می‌دادند عالی بود
Mohsen Ezzatishiri
۱۴۰۰/۱۲/۳
مطالب یه خورده سنگین بود و باید از قبل اطلاعات کافی در موردش داشته باشیم
مشاهده همه نظرات 24

راهنمای مطالعه کتاب جرئت بسیار

برای دریافت کتاب جرئت بسیار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.