معرفی و دانلود کتاب ماهی طلایی

عکس جلد کتاب ماهی طلایی
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ماهی طلایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ماهی طلایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ماهی طلایی

ژان ماری گوستاو لو کلزیو نویسنده‌ای فرانسوی است که کتاب ماهی طلایی او در سال 1997 برنده جایزه ادبی ژان ژیانو شد.

لیلا قهرمان اصلی این داستان، دخترکی است از آفریقای شمالی که در ایام کودکی ربوده می‌شود، رنج‌ها و مرارت‌های بی‌شماری را تحمل می‌کند و در شش سالگی که بخش اعظم شنوایی خود را نیز از دست داده به "لالااسما" فروخته می‌شود; یعنی، کسی که در واقع هم مادربزرگ او به شمار می‌آید و هم ارباب او. اما با مرگ این پیرزن، زندگی لیلا دچار تغییرات گوناگونی می‌شود که شرح آن بخش دیگر رمان ماهی طلایی (Fish Of Gold) را تشکیل می‌دهد.

ژان ماری گوستاو لو کلزیو (Jean Marie Gustave Le Clezio) نویسنده معاصر فرانسوی است. اولین اثر او رمان بازجویی در سال ۱۹۶۳ جایزه رنودو را به خود اختصاص داد. تاکنون حدود ۴۰ کتاب از جمله مجموعه داستان‌های کوتاه و رمان‌های وی منتشر شده‌اند. جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۰۸ میلادی از سوی آکادمی سلطنتی سوئد به او تعلق گرفت.

در بخشی از کتاب ماهی طلایی می‌خوانیم:

وقتى خانه‌ى لالااسما را ترک کردم، نمى‌دانستم کجا بروم. فقط به یک چیز فکر مى‌کردم، این که باید خود را در جایى پنهان کنم تا زهره و هابیل پیدایم نکنند، حتى اگر پلیس را به تعقیب من بفرستند. طول کوچه‌ها را در سایه‌ى دیوارها طى مى‌کردم. مانند گربه‌اى سرگردان، به سرعت مى‌دویدم. صداى فریاد «ساحره‌ى قاتل» زهره در سرم مى‌پیچید. اطمینان داشتم اگر دستش به من برسد، جایى جز زندان نخواهم داشت. ناخودآگاه قدم‌هایم مرا به سمت خیابانى هدایت کردند که در آن‌ها دنبال دکتر براى لالااسما گشته بودم. وقتى چشمم به ساختمان بزرگ کاروانسرا و دو لنگه‌ى دروازه‌ى باز آن افتاد، از شادى بال درآوردم. مطمئن بودم که در آن جا زهره نمى‌تواند پیدایم کند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ماهی طلایی
نویسنده
مترجممحمود بهفروزی
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات248
زبانفارسی
شابک978-600-176-132-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ماهی طلایی

Rasolle Tehrani
۱۳۹۷/۵/۹
کتاب خوبی بابد باشد
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب ماهی طلایی

برای دریافت کتاب ماهی طلایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.