معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی پلیدی

عکس جلد کتاب صوتی پلیدی
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پلیدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پلیدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پلیدی

داستان کتاب صوتی پلیدی اثر کریستین بوبن، نویسنده معاصر فرانسوی، تلنگری برای بیداری وجدان است که با صدای دل‌نشین میلاد تمدن روایت می‌شود.

در این اثر بوبن (Christian Bobin) از پلیدی سخن می‌گوید و با توصیف‌ها و تصویرآفرینی‌هایش در یک نوشته کوتاه، نفس پلیدی را به معنای واقعی کلمه می‌شناساند. کلمات و جملات او چنان گویا هستند که در انتهای داستان‌، این حس را به مخاطب منتقل می‌کند که هیچ کس به روشنی و صراحت بوبن نمی‌توانست این خصلت بشری را وصف کند. او در این داستان‌ کوتاه نشان می‌دهد که فجایع انسانی که ما هر روزه از کنار آن‌ها می‌گذریم، در اخبار می‌شنویم و می‌بینیم آن‌قدر تحت تاثیر ابتذال رسانه‌ها و سیاست‌های کثیف صاحبان قدرت قرار می‌گیرد و یا به دلیل تکرار هر روزه آن‌قدر آدمی را در خودش غرق و مشغول می‌کند که دیگر تاثیرش را در جان و روح او نمی‌توان دید، انگار که بخشی از آفرینشش شده‌اند.

آثار بوبن معمولا درباره تنهایی و عشق هستند و سبکی شاعرانه دارند. به اعتقاد بسیاری او یک پدیده در ادبیات فرانسه به شمار می‌رود که توانسته آثاری همه‌فهم و تاثیرگذار با درون مایه‌های فلسفی، معنوی و با سبکی منحصربه‌فرد بنویسد. برخی او را جبران خلیل جبران فرانسوی‌ها می‌دانند.

«بوبن» در تمامی آثارش به گونه‌ای یادآور می‌شود که زندگی ابتدا پاک و لطیف آغاز می‌شود و کودک از همه نعمت‌های روح برخوردار، زاده می‌شود. اما زندگی زمین کم‌کم او را از ماهیت خود دور می‌کند و بین او و پروردگار، او و عشق واقعی و همه معنویات فاصله می‌اندازد، جوری که حتی دیگر عشق زمینی هم برایش عشق واقعی نیست و با معیارهای مادی سنجیده می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۹ دقیقه
پلیدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پلیدی
نویسنده
مترجمغزال شهروان
گویندهمیلاد تمدن
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پلیدی

فرهاد دژرو
۱۳۹۹/۸/۲۵
چندتا از کتابای کریستین بوبن رو خوندم مثل «ژ» که خیلیم دوسش دارم؛ فکر میکردم این داستان هم خوب باشه چون بعید میدونستم بد باشه. خلاصه که به نظر من کتاب سنیگینی هستش و باید با دقت کامل خوند تا درکش کرد چون به نویسندش ایمان دارم. به نظرم خیلی بهتره که این کتاب رو خوند نه اینکه شنید به نظر من هر کتابی رو نمیشه به صوتی تبدیل کرد و این کتاب هم از این دسته هست. مخصوصاً که راوی خیلی سریع پیش میره و ذهن آدم نمیتونه تمرکز کنه و اون صحنه هارو تجسم کنه و اینکه به نظرم صداشون هم برای داستان مناسب نبود ولی صدای خوبی داشتن.
یاشار ح.
۱۳۹۸/۷/۱۶
متن از دیدگاه من و با درک من سر و تهی نداشت. هرچند گاهی مطالبی عینی‌رو بیان میکرد اما در مجموع ارزش وقت گذاشتن نداره.
صدای راوی صدای خاصیه ولی برای این متن اصلأ مناسب نبود. ایشون متن‌رو بسیار هم سریع میخونن که فرصت نمیده فضارو بخوبی مجسم کنید و گهگداری جا میمونید!
Sina Pishva
۱۴۰۰/۱/۳۰
با عرض احترام خدمت تمامی دوستانی که وقت برای خواندن یا شنیدن کتابها میگذارند، در مورد بوبن باید توجه داشت که او صرفا ادیب یا داستان یا رمان نویس صرف نیست، بل فیلسوفی است بسیار انسان دوست با دغدغه‌هایی از این دست که برای انتقال اندیشه‌ها‌ی ژرف خودش دست به قلم میبره و ایضا دوستانی که با که با متون فلسفی آشنایی ندارند حق دارند از سنگینی یا بی سر و بودن متن گله مند باشند.
امیررضا ...
۱۴۰۱/۱/۱
سلام عرض میکنم خدمت رفقای جان
خب بنظر من راوی مناسبی رو برای این داستان انتخاب نکردند زیرا بسیار سریع میخواندند بطوری که انگار خودشان هیچ درکی از مطلب ندارند و صرفا روخوانی میکنند البته که بر هنر و صدای ایشان نقدی وارد نیست بنده نظرم رو فقط راجع به این کتاب و این نوع نگارش متنی ذکر کردم چون از جمله متونی است که نمی‌توان صرفا با شنیدن تصویرسازی ذهنی کرد
Hadis Gholipour
۱۴۰۱/۲/۱۱
درود، کتاب زیبایی بود. کتابی بود بسیار دشوار و قابل تأمل. اندکی در درکش دچار مشکل شدم. نویسنده ذهن بسیار قوی، آزاد و دل پری از جوامع امروزی دارد که توانسته کلماتش را این گونه رسا و زیبا در کنار یکدیگر پچیند. صدای گوینده و دوم شخص بودن داستان نیز به تاثیر گذاری آن می‌افزایید. امیدوارم این دیدگاه برایتان مفید باشد. سپاس.
Elen Sani
۱۴۰۰/۵/۲۵
به نظرم گوینده خیلى محکم و با فشار کلمات رو ادا مى کنن مثل زمانى که قصد داریم صداى پیرمردى را تقلید کنیم! نفسم بند مى اومد. صداى راوى باید آرام و دلنشین و گوش نواز باشه. مثل صداهاى گوینده هاى رادیو که هر ساعتى از شبانه روز مى شنوى حس آرامش بهت دست میده. نمى دونم راویان متون کتابراه از چه فیلترى عبور مى کنند اما کارشون حرفه اى نیست.
احسان مجیدی
۱۳۹۹/۹/۱۹
سرم داشت تهم داشت دقیقا تحریف خبری رو میگه که چقدر تحریف میکنن خبر هارو و اونی که هست نشون نمیدن سواد رسانه‌ای رو میگه که متاسفانه خیلی‌ها ندارن و زود جوگیر میشن و هرچی میگن باور میکنن خیلی عالی بود کتاب کاشکی پخش بشه دست همه
اینم یادم رفت بگم تو این تهشو اول گفته بعدش سرشو جور دیگر باید دید
Ani Sufiyan
۱۳۹۹/۷/۲۸
چقدر زیبا و هنرمندانه شرایط اسفباری که رسانه و هجوم رسانه‌ای در جامعه ایجاد کرده و تاثیر ابجکتیو بزرگتر یا ادیان رو به رشته‌ی تحریر در اورده. دیدگاه کریستین بوبن و نوشتارش به گونه‌ای هست که جای شک باقی نمیذاره و به قطع میشه گفت ایشون عوالم بالا رو رصد میکنه با این حجم از تراوش اگاهی
mehr dad
۱۳۹۸/۲/۱
این متنش ثقیل نبود ترجمه ایراد داشته. گاها میخوای به متن اصلی کتاب وفادار باشی که نتیجه میشه این چون ظرفیت زبان‌های مختلف و شوخی‌ها و حرف‌های دو پهلو با هم فرق دارن. یه نکته دیگه این که چرا حتما باید با سرعت خونده میشد؟؟ به هر حال خسته نباشن دوستانی که این رو کار کردن
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
نویسنده فیلسوفی با درایت هست و این داستان صرفا یک داستان نیست بلکه بحثی عمیق و فلسفی است که خب برای افراد نا آشنا با این دسته مباحث بسیار سنگین است ولی این گوینده به علت تند خوانی و بیان نا مناسب اجازه درک عمیق و فضازایی و تجسم دقیق رو نمیده همین باعث کاهش جذابیت داستان شده و به همین علت یک ستاره کم کردم.
مهدی نوروزی
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
..... اولین بار بود کتابی از کریستین بوبن گوش کردم خوب بود حتما کتابهای دیگه این نویسنده رو تهیه میکنم و مطالعه میکنم.... ممنون از تیم کتابراه........ درضمن گویندگی آقای میلاد تمدن خیلی دوست داشتنیه پیشنهاد میکنم داستان شطربندی نوشته آنتوان چخوف که ایشون گویندگی کردن گوش کنید....... موفق باشید
shokooh A.T.A.R.I.L.R
۱۳۹۸/۴/۵
بنظر من فوق العاده بود... تصویریداز وضعیت وحشتناک حالای دنیا.... یاد این افتادم که فقط وقتی یک اروپایی میمیره چه جار و جنجال رسانه‌ای بزرگی به پا میشه ولی هر روز صدها نفر در افغانستان عراق و... میمیرن و هیچ مهم نیست.... رسانه فقط برای مغزشویی و کنترل ما و وارد کردنمون در ماتریس طراحی شده
سینایی سینایی
۱۳۹۷/۱۰/۱۳
کار متفاوتی است ولی رد پای اندیشه‌های بوبن کاملا مشهود است.
"در اندوه، پاکی ناب وجود دارد، مثل همان چیزی که در شادی نیز وجود دارد. "
اجرا، خوب بود ولی ترجمه، خالی از ایراد نبود!
Nazi Ghiasvand
۱۳۹۷/۱۰/۱۵
متن سنگینی داره و نمی‌دونم دقیقا منظور نوسینده رو فهمیدم یا نه ولی فک میکنم انسانهارو موجوداتی کلا منفی و مخرب معرفی میکنه ولی صدای خوبی و دلنشین داشت و اینکه کتاب دیگه‌ای هم باید در همین موضوع بخونم شاید اینو متوجه بشم.
علیرضا باشی زاده
۱۳۹۷/۱۱/۱۷
کتاب محتوای برخورد وفهم و درک انسانی را از یک موضوع زندگی نشان میداد، که بسیار درزندگی مهم بود وحتی دو سال از عمر خود را صرف این تحقیقات کرده بود، علی ایهال برخورد وجندگی وامیدواری را وهمچنین ناامیدی را در سه روایت مجزا را بیان مینمود،، خوب بود،
مشاهده همه نظرات ۲۲۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پلیدی

برای دریافت کتاب صوتی پلیدی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.