معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی پلیدی

عکس جلد کتاب صوتی پلیدی
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پلیدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پلیدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پلیدی

داستان کتاب صوتی پلیدی اثر کریستین بوبن، نویسنده معاصر فرانسوی، تلنگری برای بیداری وجدان است که با صدای دل‌نشین میلاد تمدن روایت می‌شود.

در این اثر بوبن (Christian Bobin) از پلیدی سخن می‌گوید و با توصیف‌ها و تصویرآفرینی‌هایش در یک نوشته کوتاه، نفس پلیدی را به معنای واقعی کلمه می‌شناساند. کلمات و جملات او چنان گویا هستند که در انتهای داستان‌، این حس را به مخاطب منتقل می‌کند که هیچ کس به روشنی و صراحت بوبن نمی‌توانست این خصلت بشری را وصف کند. او در این داستان‌ کوتاه نشان می‌دهد که فجایع انسانی که ما هر روزه از کنار آن‌ها می‌گذریم، در اخبار می‌شنویم و می‌بینیم آن‌قدر تحت تاثیر ابتذال رسانه‌ها و سیاست‌های کثیف صاحبان قدرت قرار می‌گیرد و یا به دلیل تکرار هر روزه آن‌قدر آدمی را در خودش غرق و مشغول می‌کند که دیگر تاثیرش را در جان و روح او نمی‌توان دید، انگار که بخشی از آفرینشش شده‌اند.

آثار بوبن معمولا درباره تنهایی و عشق هستند و سبکی شاعرانه دارند. به اعتقاد بسیاری او یک پدیده در ادبیات فرانسه به شمار می‌رود که توانسته آثاری همه‌فهم و تاثیرگذار با درون مایه‌های فلسفی، معنوی و با سبکی منحصربه‌فرد بنویسد. برخی او را جبران خلیل جبران فرانسوی‌ها می‌دانند.

«بوبن» در تمامی آثارش به گونه‌ای یادآور می‌شود که زندگی ابتدا پاک و لطیف آغاز می‌شود و کودک از همه نعمت‌های روح برخوردار، زاده می‌شود. اما زندگی زمین کم‌کم او را از ماهیت خود دور می‌کند و بین او و پروردگار، او و عشق واقعی و همه معنویات فاصله می‌اندازد، جوری که حتی دیگر عشق زمینی هم برایش عشق واقعی نیست و با معیارهای مادی سنجیده می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

19 دقیقه
پلیدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پلیدی
نویسنده
مترجمغزال شهروان
گویندهمیلاد تمدن
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پلیدی

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 بعد از کتاب انسان شادکام، این دومین کتاب از قلم ‌این‌نویسنده‌ی فرانسوی هست که خوندم.
در کل کتاب کوتاه و‌جالبی بود. کلا کتابهای بوبن رو باید خوب فهمید. من ۲ بار و خیلی با دقت گوش کردم کتاب رو. بوبن در کل، حرفهاش خیلی ملموس و تکراری نیست، و اگر هم ساده حرف بزنه باید به ربط بین جملات‌اش توجه کرد.

به نظر من بوبن یه بعد عرفانی هم داره همیشه توی‌کتابهاش. منظورم این هست که یه جاهایی از اعتقادات‌اش نشانه‌هایی می‌زاده توی کتاب که با فرانسوی بودنش برای من جالبه. از طرفی من از کتابهاش یه حس آرامش خوبی رو میگیرم!
کتاب اینجوری شروع میشه؛ به قدری نجس است که حتی پاکیزگی‌اش نیز پر از پلیدی و پلشتی است!!! و با همین جمله بوبن تو رو هوک میکنه (تو‌ی قلاب مینداره و ترغیب میکنه که حتما پیگیری کنی و بینی منظورش چیه، و جی رو اینقدر پلید خطاب میکنه؟!)
بوبن به پست‌ها و نقش‌هایی اشاره می‌کند که کسی نمی‌تواند آن‌ها را بدون تباهی به فرجام رساند. در ادامه میگه تلویزیون سقوط جهان در درون خودش و قطعه‌ای قابل درک از اخبار است! اون برای خبرنگارها و تجاری بودنشون متاسف میشه و داره با این حرف درمورد سانسور مدیا و‌ اخبار میگه. و اینکه همه هر جوری که دوست دارن خبرها رو می‌شنون و اعلام میکن! حس تضاد در بی حرکتی مرد مرده و دویدن فوتبالیست رو هم به زیبایی بیان میکنه.
فقدان بزرگ منشی در اخبار موضوع مهمی نیست. نبوغ پول در پنجره‌ای تاریک و‌لجن مال همیشه در خبر وجود دارد. ممنون دوست عزیزم کتابراه …☘️
betWeen دامنی
۱۴۰۲/۸/۲
داستان در حول یکی از گنگ‌ترین مساعلی است که مربوط به بشریت میشود خب پلید یعنی چه تفسیر شما فهم شما از آن چیست و داستان میخواهد درمور. در چی سخن میگوید آیا پلیدی نوعی احساس است یا ادراک مادی است یا از دنیای دیگر داستان میخواهد به ما چه بگوید چه چیزی را بفهماند پلیدی نه ادراک است نه احساس گویا چیزی و است ما بین اما گویی جزو نجاسات دسته بندی میشود اما داستان بدنبال چیست با زبان بی زبانی میخواهد بگوید پلیدی فقط آن چیزی نیست که در داستان‌ها گفته میشود شاخ دارد بال دارد دمی پیکانی دارد با دستانی بزرگ زبرنه این نیست او چیزی فراتر است که چنانچه اجازه‌ی وجود داشته باشد خود به خود گیرت میابد هرجا که باشد چه در دل مومنی و چه دیگر انسان‌ها و داستان این داستان کوتاه میخواهد به ما بفهماند که ابعادش فقط این نیست میتواند تقریبا کل دنیا را در بر گیرد و اورا بپوشاند گلوی نیکی بگیرد و او را خفه کند او در هرجایی هست در مسابقه‌ی اسب سواری در دل مردی میلیاردر که دائما حرص پول چیزی پست اون به زمین میخکوب کرده و او را از فهمیدن معنا و مفهوم زندگی بازداشته و براستی چنین است در زندگی شما چقدر پلیدی هست؟ هیچ دیده نمیشود یعنی خیلی پاک و معصوم هستید؟ فکر نکنم زمان آن رسیده که یک بازنگریه بزرگ به خود کنیم و تا دمی وقت هست بازگردیم ازین مسیر تاریک
fArhAd
۱۳۹۹/۸/۲۵
چندتا از کتابای کریستین بوبن رو خوندم مثل «ژ» که خیلیم دوسش دارم؛ فکر میکردم این داستان هم خوب باشه چون بعید میدونستم بد باشه. خلاصه که به نظر من کتاب سنیگینی هستش و باید با دقت کامل خوند تا درکش کرد چون به نویسندش ایمان دارم. به نظرم خیلی بهتره که این کتاب رو خوند نه اینکه شنید به نظر من هر کتابی رو نمیشه به صوتی تبدیل کرد و این کتاب هم از این دسته هست. مخصوصاً که راوی خیلی سریع پیش میره و ذهن آدم نمیتونه تمرکز کنه و اون صحنه هارو تجسم کنه و اینکه به نظرم صداشون هم برای داستان مناسب نبود ولی صدای خوبی داشتن.
لیلی ش
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
داستان به نقد تلویزیون و مجریان و خبرنگاران پرداخته، متن داستان پر از توصیفات و استعاره است که فکر میکند بیشتر هول و هوش توصیف مسائل مربوط به رسانه عمومی فرانسه است، ولی واقعا قابل تعمیم به اکثر رسانه‌های عمومی کشورها که در خدمت سیاست کلی دولت هاست تا واقعیت، است و تنها چیزهایی را نشان میدهند که تا حکومت‌ها میخواهند واقعیت ها. البته بهتر است داستان به صورت غیر صوتی خوانده شود چون علاوه بر متن سنگین، سرعت خواندن راوی هم به نظرم خیلی تند است، خاطر نشان میکنم صدا و لحن راوی خیلی زیباست فقط ایرادی که وارده سرعت خواندنشون است
یاشار ح.
۱۳۹۸/۷/۱۶
متن از دیدگاه من و با درک من سر و تهی نداشت. هرچند گاهی مطالبی عینی‌رو بیان میکرد اما در مجموع ارزش وقت گذاشتن نداره.
صدای راوی صدای خاصیه ولی برای این متن اصلأ مناسب نبود. ایشون متن‌رو بسیار هم سریع میخونن که فرصت نمیده فضارو بخوبی مجسم کنید و گهگداری جا میمونید!
mobina ahmadi
۱۴۰۲/۶/۶
کتاب خوبی بود، حس کردم صدای گوینده کمی سرعتش بالا بود‌.
سبک رئالیسم بود که به نظرم ارزش خوندن داشت. این کتاب در نقد social media و ارائه‌ی تصویر غیر حقیقی آن‌ها به افراد هست. نویسنده به طوری نقد نوشته که انگار رسانه فقط تصاویر مصنوعی را به آدمها نشان میدهند و سعی در پوشاندن کثافت پشت پرده دارد. و
خب جالب بود، از نظر ادبی هم به خاطر قلم تند تیزش جذاب بود ولی به طور معمول خواننده از اینجور نقد‌ها خوشش میاد پس چندان نوآوری نداشت!
سپیده کهنمویی
۱۴۰۲/۵/۳
شاید اگر اسمش پلیدی در تلویزیون یا رسانه‌ها بود مناسبتر می‌بود. نه کتابه نه کتابچه. بیشتر شبیه درددل می‌مونه. گوینده تلاش میکنه با سرعت مناسبی متن دلفگار رو بخونه. سرعت توانش و احساس سوار بر خوانش خوبه. شاید زمانی که متن نوشته میشده مطلب نو بوده ولی برای امروز موضوع بوی کهنگی میده. گوش دادن به این فایل چیزی به معلوماتتون اضافه نمیکنه. روشی هم برای درگیر نشدن ارائه نمیده. برای همین شبیه درددل و شکایت شده.
بصیری
۱۴۰۱/۷/۱۹
نپسندیدن من به علت کم وکاستی نویسنده نیست. بلکه خوراک ذهنی من نبود وبرای حقیری چون من سنگین بود. اما بنظر من میتوان گفت خوراک ذهنی مردم دنیا را دولتمردان توسط روزنامه وتلویزیون دراندیشه افراد میریزند وبه طبع آن حرکت از پیش تعین شده راپیشگویی میکنندبه بیان دیگر در قدیم باغل وزنجیر انسانها را به بردگی میگرفتن ولی اکنون با طرز فکر از پیش تایین شده. درست مانند برنامه ریزی برای یک ربات.
Sina Pishva
۱۴۰۰/۱/۳۰
با عرض احترام خدمت تمامی دوستانی که وقت برای خواندن یا شنیدن کتابها میگذارند، در مورد بوبن باید توجه داشت که او صرفا ادیب یا داستان یا رمان نویس صرف نیست، بل فیلسوفی است بسیار انسان دوست با دغدغه‌هایی از این دست که برای انتقال اندیشه‌ها‌ی ژرف خودش دست به قلم میبره و ایضا دوستانی که با که با متون فلسفی آشنایی ندارند حق دارند از سنگینی یا بی سر و بودن متن گله مند باشند.
Ylda Hm
۱۴۰۲/۳/۳۱
اسم کتاب و موضوع متن چیز قابل توجهی رو به شنونده میرسونه... پلیدی... و جدال بین افراد با رسانه‌ها بدون اینکه حتی بدونن که این جدالها وجود داره.. ‌درگیریهای رسانه‌ها در ذهن ما... به شکل جالبی داره توضیح میده اخبارو رسانه‌هارو خبرنگارهارو و هرنوع رسانه‌ای که به ما یسری اطلاعات میده و اون اطلاعات ذهن صاف و سالم رو درگیر و پیچیده میکنه... پلید... داستانی پلید در راه است.... جالب بود...
شکوفه امیری
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
سلام کتاب صوتی پلیدی، بنظر من این کتاب در مورد پلیدی که از اغاز افرینش در وجود انسانها بوده ودر هر زمان و مکان به شکلی خودش را نشان میدهد است، که در اغاز بصورت ظلم اشکار و الان بصورت ظلم وستم پنهان میباشد و سوق دادن افکار مردم به سمت عادی نشان دادن این ظلمها بوسیله رسانه‌ها است، پلیدی این روزها در بعضی‌ها عادی شده شاید بدلیل تکرار زیاد ان ونمایش بصورت نادرست ان باشد
امیررضا ...
۱۴۰۱/۱/۱
سلام عرض میکنم خدمت رفقای جان
خب بنظر من راوی مناسبی رو برای این داستان انتخاب نکردند زیرا بسیار سریع میخواندند بطوری که انگار خودشان هیچ درکی از مطلب ندارند و صرفا روخوانی میکنند البته که بر هنر و صدای ایشان نقدی وارد نیست بنده نظرم رو فقط راجع به این کتاب و این نوع نگارش متنی ذکر کردم چون از جمله متونی است که نمی‌توان صرفا با شنیدن تصویرسازی ذهنی کرد
Hadis Gholipour
۱۴۰۱/۲/۱۱
درود، کتاب زیبایی بود. کتابی بود بسیار دشوار و قابل تأمل. اندکی در درکش دچار مشکل شدم. نویسنده ذهن بسیار قوی، آزاد و دل پری از جوامع امروزی دارد که توانسته کلماتش را این گونه رسا و زیبا در کنار یکدیگر پچیند. صدای گوینده و دوم شخص بودن داستان نیز به تاثیر گذاری آن می‌افزایید. امیدوارم این دیدگاه برایتان مفید باشد. سپاس.
Elen Sani
۱۴۰۰/۵/۲۵
به نظرم گوینده خیلى محکم و با فشار کلمات رو ادا مى کنن مثل زمانى که قصد داریم صداى پیرمردى را تقلید کنیم! نفسم بند مى اومد. صداى راوى باید آرام و دلنشین و گوش نواز باشه. مثل صداهاى گوینده هاى رادیو که هر ساعتى از شبانه روز مى شنوى حس آرامش بهت دست میده. نمى دونم راویان متون کتابراه از چه فیلترى عبور مى کنند اما کارشون حرفه اى نیست.
احسان مجیدی
۱۳۹۹/۹/۱۹
سرم داشت تهم داشت دقیقا تحریف خبری رو میگه که چقدر تحریف میکنن خبر هارو و اونی که هست نشون نمیدن سواد رسانه‌ای رو میگه که متاسفانه خیلی‌ها ندارن و زود جوگیر میشن و هرچی میگن باور میکنن خیلی عالی بود کتاب کاشکی پخش بشه دست همه
اینم یادم رفت بگم تو این تهشو اول گفته بعدش سرشو جور دیگر باید دید
مشاهده همه نظرات 277

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پلیدی

برای دریافت کتاب صوتی پلیدی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.