معرفی و دانلود کتاب صوتی چهار میثاق

عکس جلد کتاب صوتی چهار میثاق
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چهار میثاق

کتاب صوتی چهار میثاق از باور‌های سرخپوستی دون میگوئل روئیز نشات می‌گیرد و به نوعی ساده شده‌ی آموزه‌های سرخپوستان تولتِک است و چهار باوری که انسان‌ها را محدود می‌کند، شادی‌ها را می‌ربایند و رنج غیرضروری ایجاد می‌کنند را آشکار می‌سازد.

کتاب چهار میثاق (The four agreements) تا چندین سال پس از انتشارش، در لیست پر‌فروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشت. این اثر رمز مهمی را فاش می‌کند، که به سرعت می‌تواند زندگی ما را به تجربه‌ی نو و تازه‌ای از آزادی، شادی واقعی و عشق تبدیل کند.

دون میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) از سرخ‌پوستان آمریکای مرکزی و اهل مکزیک، عقیده دارد که انسان‌ها نباید نسبت به خودشان خشم، قضاوت و سرزنش داشته باشند. آن‌ها باید با خود در صلح باشند. او این موضوعات را در چهار قاعده ساده و جامع خلاصه کرده و در این کتاب هر یک را جداگانه توضیح می‌دهد. او منبع اعتقادات و تفکرات خود را در این اثر نشان می‌دهد و ما را از شادی و ایجاد درد و رنج بی‌نیاز می‌کند.

اولین میثاق این اثر به شما می‌گوید که با کلام خود گناه نکنید زیرا جادوى سیاه کلام مى‌تواند همچون زهرى کام و روان شنونده را تلخ کند و این جادو تمام عمر همراه او خواهد بود و زندگى‌اش را تحت تاثیر قرار مى‌دهد. مثل مادرى که خسته است و به دخترش تشر مى‌زند که چه صداى بدى دارى، آواز نخوان! و همین موجب مى‌شود دخترک در تمام طول زندگى‌اش از ابراز وجود در این زمینه دوری کند. این نگاهِ تولتک‌ها بسیار به آموزه‌هاى کارل گوستاو یونگ نزدیک است. میثاق‌هاى دیگر هم از همین میثاق اول نشات می‌گیرند، اگر میثاق اول را بتوان به خوبى درک و در زندگى عملی کرد، تغییرات را به وضوح می‌توان دید.

میثاق دوم از چهار میثاق به شما می‌گوید که هیچ چیز را به خود نگیرید!، این میثاق مانند سپرى است که از شما در برابر جادوى سیاه کلام دیگران مراقبت مى‌کند. مانند همان مثال قبلی که اگر دخترک حرف مادرش را به خود نمی‌گرفت، زهر کلام او زندگى‌اش را تحت تاثیر قرار نمی‌داد و خواندن را برای خود محدود نمی‌کرد.

میثاق سوم از چهار میثاق به شما می‌گوید که تصورات باطل نکنید؛ این میثاق در رابطه با باور درونى‌اى است که هر یک از ما در افکار خود مى‌پذیریم و زندگى را بر پایه‌ى آن‌ها مدیریت مى‌کنیم.

میثاق چهارم نیز درباره‌ی این است که همیشه بیش‌ترین تلاش‌تان را بکنید. این اثر نقشه‌ی راهی به سوی روشنایی و آزادی است. کتابی الهام‌بخش که دربردارنده‌ی درس‌های بزرگ زیادی است.

جملات برگزیده کتاب صوتی چهار میثاق:

- خود حقیقى ما، عشق خالص و نور خالص است.
- کتاب قانون حتى اگر غلط باشد به شما احساس امنیت مى‌دهد.
- انسان‌هایى که پیش از ما زیسته‌اند به ما مى‌آموزند که چگونه به شیوه‌ى جامعه رویا ببینیم.
- انسان‌ها در برابر زندگى مقاومت مى‌کنند. زنده بودن بزرگترین ترسى است که انسان‌ها دارند.
- در رویاى سیاره، رنج کشیدن بشر، زندگى در ترس و ایجاد فاجعه‌هاى عاطفى، همه امرى عادى به شمار مى‌آید.
- ما در جست و جوى ابدى براى حقیقت هستیم چون تنها دروغ‌هایى را که در ذهن خود ذخیره کرده‌ایم، باور داریم.
- موجودات بشرى به طور پایان ناپذیرى خود را تنبیه مى‌کنند، به این دلیل که آنچه گمان مى‌کنند باید باشند، نیستند.
- در روند اهلى شدن انسان‌ها، اطلاعاتى که از رویاى برونى مى‌آید به رویاى درونى انتقال مى‌یابد و نظام باورهاى ما را مى‌آفریند.
- آتش محصول عواطفى است که از ترس ناشى مى‌شوند. ما هرگاه احساساتى مثل خشم، حسادت، حسرت یا نفرت را تجربه مى‌کنیم، مى‌بینیم که آتشى در درونمان مى‌سوزد. ما در رویاى دوزخ زندگى مى‌کنیم.

در بخشی از کتاب صوتی چهار توافق می‌شنویم:

سومین توافق این است که فرض نکنید. ما تمایل داریم درباره‌ی هر چیزی فرضیاتی داشته باشیم. اشکال کار در این است که آن‌وقت تصور می‌کنیم فرضیات ما حقیقت دارند و حاضریم قسم بخوریم که واقعیت دارند. ما درباره‌ی اعمال و افکار دیگران فرض می‌کنیم، بعد آن‌ها را به خودمان می‌گیریم و بعد آن‌ها را سرزنش می‌کنیم و بر آن اساس، با سم‌پاشی احساسی توسط کلمات، واکنش نشان می‌دهیم. به همین خاطر است که هر وقت فرض می‌کنیم، داریم دنبال دردسر می‌گردیم. ما فرض می‌کنیم، برایمان سوء‌تفاهم می‌شود، آن را به خود می‌گیریم و نتیجه این می‌شود که از «هیچی»، یک مصیبت عظما درست می‌کنیم.

همه‌ی غصه‌ها و ناگواری‌هایی که در زندگی داشته‌اید، ریشه‌اش در این بوده که فرض کرده‌اید و بعد به خود گرفته‌اید. یک لحظه وقت بگذارید و به واقعیت این وضعیت فکر کنید. همه‌ی جنگی که بر سر کنترل کردن یکدیگر میان آدم‌ها در‌می‌گیرد، به واسطه‌ی فرض کردن و به خود گرفتن است. کل خواب جهنم ما بر همین مبناست.

ما با فرض کردن و به خود گرفتن، یک دنیا زهر احساسی ایجاد می‌کنیم. چون معمولاً درباره‌ی فرضیاتمان غیبت می‌کنیم. یادتان باشد، در خواب جهنم، ما به وسیله‌ی غیبت کردن با هم رابطه برقرار می‌کنیم و به هم زهر منتقل می‌کنیم. چون می‌ترسیم همه چیز واضح و معلوم شود، فرض می‌کنیم و باورمان می‌شود که فرضمان درست است. بعد، از فرضیاتمان دفاع می‌کنیم و سعی می‌کنیم دیگری را مقصر جلوه دهیم. همیشه پرسیدن، بهتر از فرض کردن است، چون فرض کردن ما را آماده‌ی آزار دیدن می‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۱ دقیقه
مقدمه
۸ دقیقه
قسمت اول
۷ دقیقه
قسمت دوم
۷ دقیقه
قسمت سوم
۵ دقیقه
قسمت چهارم
۶ دقیقه
قسمت پنجم
۶ دقیقه
قسمت ششم
۹ دقیقه
قسمت هفتم
۱۲ دقیقه
قسمت هشتم
۷ دقیقه
قسمت نهم
۸ دقیقه
قسمت دهم
۶ دقیقه
قسمت یازدهم
۴ دقیقه
قسمت دوازدهم
۸ دقیقه
قسمت سیزدهم
۹ دقیقه
قسمت چهاردهم
۹ دقیقه
قسمت پانزدهم
۳ دقیقه
قسمت شانزدهم
۶ دقیقه
قسمت هفدهم
۸ دقیقه
قسمت هجدهم
۸ دقیقه
قسمت نوزدهم
۵ دقیقه
قسمت بیستم
۱۱ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۴ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۷ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۷ دقیقه
قسمت بیست و چهارم
۷ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۹ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۱۰ دقیقه
قسمت بیست و هفتم
۱۰ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۹ دقیقه
قسمت بیست و نهم
۷ دقیقه
قسمت سی‌ام
۶ دقیقه
قسمت سی و یکم
۱۲ دقیقه
قسمت سی و دوم
۹ دقیقه
قسمت سی و سوم
۹ دقیقه
قسمت سی و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چهار میثاق
نویسنده
مترجمدل آرا قهرمان
گویندهنیما رئیسی
ناشر صوتیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چهار میثاق

Sadegh Ktch
۱۳۹۹/۸/۲۷
سلام به همه دوستدارانه کتاب
همیشه خودم وقتی میخوام‌ی کتابی رو بخونم اول میام نظرات رو میخونم بعد میرم سراغ کتاب پس لازم میدونم نظرم رو برای دوستانی که مثل من هستن بیان کنم
کتاب فوق العاده‌ای بود هم صدای مترجمین شیوا و دلنشین بود هم موسیقی متن عالی بود
کلا کتاب در مورد خودشناسی حقیقی صحبت میکنه
و اینکه انسان واقعا چیست کسانی که دنبال‌ی کتاب واسه درست زندگی کردن هستن این کتاب راه و رسم زیبا زندگی کردن بدون قید و شرط و قضاوت رو بهتون یاد میده
دو قسمت اخر کتاب که مخصوصا با صدای خانم که اسمشونو متاسفانه نمیدونم واقعا نگم براتون میبره ادم رو تو رویای شیرین البته اگر واقعا به نکاته گوینده توجه کنید بشنویدو لذت ببرید من تو خلوت گوش میدادم که مزاحم نباشه شما هم همینکارو بکنید
alireza darbandi
۱۳۹۸/۹/۸
تابستان دو سال پیش بود که داشتم به خودکشی فکر میکردم و هر شب خواب نداشتم و هیچکس هم نبود که بفهمه چی میگم، کاملا اتفاقی با این کتاب آشنا شدم و سه ماه دائم گوش دادم بهش و زندگیم برای همیشه عوض شد. به همه پیشنهاد میدم این کتاب رو بخونید نه یکبار و دوبار، هزار بار
زهرا عبدی
۱۳۹۹/۴/۱۷
من کتاب صوتی چهار توافق رو گوش دادم و بعد به این کتاب صوتی برخوردم. اون کمی قیمتش پایین تره و به قدر کافی خوبه ولی این یکی محشره. هم از نظر صدای گوینده و هم موسیقیهای میان بخشها بسیار دلپذیرترش کرده. گذشته از این که متن کتاب بی نهایت مفید و تاثیر گذاره. امیدوارم کتاب «پنجمین میثاق» از همین نویسنده هم در کتابراه گذاشته بشه و کتاب صوتی با کیفیتی مثل این ازش تهیه بشه. سپاس فراوان از کتابراه که در بالابردن سرانه‌ی مطالعه در کشور ما نقش به سزایی داره و موجب میشه با هزینه‌ی کمتری بشه کتابهای بیشتری خوند. اگرچه حس کتاب کاغذی در دست حس غیرقابل جایگزینیه.
سینا اداوی
۱۴۰۰/۵/۱۴
کتاب چهار میثاق کمک میکند دید بازتر، زندگی بهتر همراه با آرامش بیشتری داشته باشید.
روش مطالعه من به این صورت بود که:
دوبار از ابتدای کتاب تا ابتدای میثاق اول را با دقت مطالعه کردم و تمام میثاق‌های شخصی و مورد قبول خانواده و جامعه را بازبینی کردم و میثاق‌های شخصی خودم را ساختم و کلی از میثاق‌های
اشتباه را بدور ریختم.
از دید بنده از ابتدای کتاب تا ابتدای میثاق اول کتاب فلسفی و روانشناسی هست👍. و از ابتدای میثاق اول تا انتهای کتاب در دسته‌ی رشد شخصی هست که من بخاطر عدم علاقه به این ژانر کتاب خیلی سریع از آن گذشتم. چون چهار میثاق هم میثاق‌های نویسنده هست نه میثاقهای شخصی خواننده!
فرشته دهقان
۱۴۰۰/۲/۱۰
متن کتاب بسیار عالی و جذاب هست و آموختنش برای هر فردی لازم و ضرویست
اگر هر فردی توانایی رعایت 4 میثاق رو بدست بیاره
بسیاری از دلخوری‌ها, ناراحتی ها, قهر‌ها و حتی طلاق‌ها اتفاق نمی‌افتاد و افراد میتونستن روابط سالم و پر از محبت باهم داشته باشند
صدای گوینده هم بسیار عالی بود
فقط انتقادم به این که
هست میزان موسیقی که پایان هر فصل بود بسیار زیاد بود و از حوصله‌ی من خارج بود به همین دلیل دستی به قسمت بعد میرفتم تا بتونم زودتر به متن کتاب گوش بدم نه موسیقی!
ولی موسیقی انتهایی (دو قسمت آخر) بسیار دلپذیر و بجا بود
با تشکر ازکتابراه
zahra Yaghoobi
۱۴۰۰/۸/۱۶
سلام دوستان
اول از همه بگم که فکرنمیکردم کتابی اینچنین به زبان ساده و گویا بتونه انقد پرمغز و فوق العاده باش
تاثیر این کتابو روی زندگیم وقتی فهمیدم که تونستم کسانی رو که حتی ازمن معذرت خواهی نکرده بودن رو ببخشم و با این کار‌یک بار عظیمی از احساسات منفی و حال بد از روی دوشم برداشته شد. چقد خوبه که
ادم بتونه بخاطر خودش دیگرانو ببخشه و لازمه ش اینه که اول خودمونو ببخشیم چون ما لایق بهترینا هستیم و باید خودمونو دوست داشته باشیم. امیدوارم شما هم با خوندن این کتاب به حال الان من برسین.
ممنون از کتابراه
سام سرمدی
۱۳۹۹/۱/۱۵
زیباترین کتاب صوتی (در بین تمام سبکهای مختلف) که تابحال به زبان فارسسی صوتی شده، کاش مثل کشورهای دیگه تعداد کتابهای صوتی مون خیلی زیاد بود و متنوع.. نیما رئیسی هم بنظر من بهترین صدارو برای کتاب داره، مثل بعضیا فقط صداشو دو رگه نمیکنه و افسرده صحبت کنه که بگه صداش هنریه، با انرژی و کاملا زیبا و شیک صحبت میکنه، خیلی قدیم کتابشو خوندم و اولین سالهایی که اومد سی دی رو خریدم ولی بازم اینجا خریدم چون از همه نظر این کتاب صوتی یک شاهکاره 🙏
Niloofar Brj
۱۳۹۸/۶/۱
بینهایت عالی صدا موسیقی کیفیت بینهاااایت لذت بردم همه چیز رویایی و باشکوه تهیه شده مرسی از این سلیقه زیبا خیلی به دلم نشست
حسین گرمابی
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
اول اینو بگم ک ترکیب موسیقی با گویندگی در کتاب کار بسیار عالی بود و در مورد کتاب اولش به مفهومی اشاره می‌کنه ک مولوی به درستی می‌گفت این جهان کوه است سوی ما ندا/ سوی ما اید ندا‌ها را صدا
4 مفهوم اصلی رو با کلام خود گناه نکنید تصور باطل نکنید به خودتون نگیرید و بیشترین تلاش رو بکنید ک با مثال‌های و
بسیار زیاد تو ذهن تون جا می‌ندازه اخر کتاب هم درس‌های بسیار زیادی رو داره در کل پیشنهاد می‌کنم بخونید
Hoo HE
۱۳۹۹/۱۱/۱۹
به عقیده من، مطالب این کتاب در عین سادگی نسبی، بسیار گیرا و تاثیر گذار است. لحن و سرعت بیان راوی، برای ارتباط برقرار کردن با مطالب و فهم آنها، عالی است. شنیدن این کتاب صوتی یا خوانش آن را به طور یقین پیشنهاد می‌کنم چرا که انسان را با مشکلات ناشی از باورها و عقاید ذهنی تحمیل شده بر او، آشنا ساخته و با ارائه راهکار‌های ساده و بسیار کاربردی، به برطرف نمودن آن مشکلات کمک می‌کند. با تشکر از کتابراه.
مهران عطار
۱۳۹۸/۴/۱۷
بسیار عالی با صدایی دلنشین و زیبا
کتابی واقعا کامل و مفید
با تشکر فراوان از کتابراه
فاطمه ساسانی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
کتاب فوق العاده ایه بسیاری از مفاهیم ذهنی شما رو در رابطه با زندگی به چالش میکشه و به شما بینش جدیدی میده. کتاب از مفهوم آزادی میگه و بی تردید با صدای نیما رئیسی اثرگذاری و ماندگاری کتاب صدچندانه. لطفا در شنیدن اوایل کتاب صبور باشید.
ممنون از کتابراه، ممنون از نیما رئیسی که بسیار متبحرانه خوانش کرد، و ممنون از انتشاراتی که هوشمندانه ایشون رو انتخاب کردند. در انتخاب این کتاب شک نکنید. 🙏🙏
شبنم محمدی
۱۳۹۹/۹/۴
این کتاب یکی از فوق العاده‌ترین کتاب‌هایی بود که گوش دادم. در معنای واقعی کلمه آرامش بخش و ناب. برای اینکه عاشق بشیم، عشق بورزیم و خودمون رو دوست داشته باشیم. از اون کتابهایی هست که همیشه باید تو آرشیوم نگه دارم و هر چند وقت یکیار دوباره از اول گوشش بدم. ممنونم از کتابراه و ممنونم از نیما رئیسی عزیز برای اینکه تجربه خوندن این کتاب را برامون لذت بهش تر کردن
شهرزاد روشنی
۱۳۹۸/۵/۲۱
این کتاب و کتاب تمرین نیروی حال توی یه سبک و یه مفهموم هستند و من هر دو رو پیشنهاد میکنم
احسان بادکو
۱۴۰۰/۴/۲۴
درود بر همه شما خوبان
من به دلیل روز مرگی و مشکلات زیاد اهل مطالعه نبودم ولی الان خیلی علاقمند هستم. بدون شک روزی ثروتمند شوم برای کسانی که کتاب و کتابخوانی را رواج میدهند حقوق پرداخت خواهم کرد که بهترین ثروت آگاهی درونی است و شناخت خود با مطالعه. کتاب‌های صوتی واقعا عالی هستند. همیشه مانا باشید آقای نیما رئیسی با این صدای جادویی و زیباتون⭐⭐⭐⭐⭐💐
مشاهده همه نظرات ۵۷۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چهار میثاق

برای دریافت کتاب صوتی چهار میثاق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.