معرفی و دانلود کتاب صوتی خرمگس

عکس جلد کتاب صوتی خرمگس
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خرمگس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خرمگس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خرمگس

کتاب صوتی خرمگس بر اساس مشهورترین اثر اتل لیلیان وینیچ، از روایت‌های جذابی می‌گوید که شاید تا به حال به آن فکر نکرده باشید! در سرتاسر این کتاب ایمان به آزادی در زندگی و جامعه موج می‌زند.

تعدادی از دوستداران ادبیات این اثر را کتابی ضد مذهبی و سیاسی و تعدادی دیگر کتابی فلسفی و عاشقانه به حساب می‌آورند. این کتاب فقط دارای یک ژانر نیست و موضوعات مختلفی را دربردارد.

در کتاب صوتی خرمگس (The Gadfly) شما با کاراکترهایی روبه‌رو می‌شوید که در بخش‌هایی از داستان قهرمان و در بخش‌هایی دیگر داستان ضد قهرمان هستند. این کتاب ایتالیای تکه تکه شده در سال‌ها 30 تا 40 قرن 19 را به تصویر می‌کشد و فعالیت سازمان ایتالیای جوان در آن زمان را بیان می‌کند

در این رمان شگفت‌انگیز و حیرت‌آور، آرتور شخصیت اصلی است که گذشته‌ای نامعلوم دارد، او شاگرد یک پدر روحانی به نام مونتانلی است که در موسسه طلاب مدیریت می‌کند، آن‌ها رابطه‌ی عمیق و خوبی با یکدیگر دارند، رابطه‌ای بیش از یک شاگرد و استاد. پدر و مادر آرتور در کودکی بر اثر حادثه‌ای جان خود را از دست داده‌اند و فقط چند برادر ناتنی برای او مانده است که رابطه‌ی خوبی با هم ندارند. او ایام کودکی را در تنهایی گذرانده و به همین دلیل تا این حد با مونتانلی رابطه خوبی برقرار کرده است.

آرتور در سازمانی به نام ایتالیای جوان عضو است، سازمانی که با هدف بیرون کردن ارتش اتریش با کمک مردم تشکیل شده است. اما آرتور از موضوعات و مسائل این سازمان به مونتانلی حرفی نمی‌زند. در این سازمان عاشق دختری به اسم جما می‌شود، اما جما دلباخته‌ی فرد دیگری در سازمان است. پس از مدتی اتفاقاتی رخ می‌دهد که آرتور مجبور می‌شود از کشورش فرار کند. فراری که زندگی‌ او را به جهنمی دردناک تبدیل می‌کند، اما او بخاطر عشقی که به جما و ایمانی که به آزادی ایتالیا دارد، همه‌ی این سختی‌ها را تحمل می‌کند و بازمی‌گردد.

از گذشته تاکنون یکی از ارکان اصلی در کتاب‌ها، داستان‌ها و حکایت‌ها، قهرمانان و ضد قهرمانان بوده‌اند، قهرمانان و ضد قهرمانانی که مملو از شجاعت، عشق، محبت، دشمنی، مبارزه و... هستند. اما کمتر کتابی دیده شده که بتواند هر دوی آن‌ها را در یک تن بگنجاند.

اتل لیلیان وینیچ، چرا این کتاب را خرمگس نامید؟

خرمگس استعاره از شخصی است که عقیده‌ها و باورهای اغلب مردم جامعه و همچنین چگونگی اداره امور را به چالش می‌کشد. نخستین‌بار، افلاطون، سقراط را همانند خرمگسی دانست که اسب بی‌حسِ سیاست آتن را مورد آزار قرار می‌دهد و می‌خواهد آن‌ها را بیدار کند. هم‌چنین این رمان، توجه بسیار بخصوصی به شخصیت اصلی دارد و آرتور را به خرمگسی تشبیه می‌کند که تلنگری برای تمامی مردم است.

اتل لیلیان وینیچ را بیشتر بشناسیم:

اتل لیلیان وینیچ (Ethel Lilian Voynich) در سال 1864 در خانواده‌ی یکی از فیلسوفان و دانشمندان مشهور انگلیسی به دنیا آمد. پدرش ریاضی‌دان و پروفسور و مادرش مقاله‌نویس موضوعات اجتماعی بود. در یک سالگی پدرش فوت کرد و در نوجوانی به تحصیل در زمینه‌های موسیقی، فلسفه، ادبیات و زبان‌شناسی پرداخت، در سن 18 سالگی با مبلغ کمی که به او به ارث رسیده بود به برلین سفر کرد. در آنجا رشته موسیقی و پیانو را برای تحصیل انتخاب کرد. او پس از ترجمه کتاب‌های نویسندگان برجسته‌ی روسی مثل گوگول و داستایوسکی، در سن 33 سالگی نخستین و مشهورترین کتاب خود به نام خرمگس را منتشر کرد. این کتاب در حال حاضر به بیش از 20 زبان دیگر از قبیل: هلندی، آلمانی، لهستانی، عبری، روسی، فرانسوی، چینی، مجارستانی و ژاپنی ترجمه شده است.

اتل لیلیان وینیچ در سال‌های آخر عمر خود از موسیقی دور نبود و تعدادی سمفونی را تنظیم کرد و در سال 1960 در سن 96 سالگی درگذشت. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: «جک دیموند»، «الیویالتام»، «دوستی گسیخته شده» و «کفشت را بکن».

جملات برگزیده کتاب صوتی خرمگس:

- گذشته از آنِ گذشتگان و آینده از آنِ توست.
- اگر شما به فکر مردم پی می‌برید، از خواندن محتوای آن نیز نباید آرزده شوید.
- اگر من می‌گریم و یا می‌نالم، اگر من چهره غمگین می‌کنم، تنها برای خندیدن است.
- برای انسان، عشقی والاتر از آن نیست که به‌خاطر یارانش دست از زندگی خود بشوید.
- اگر در جهان راهی یافت می‌شد که آب رفته را به جوی بازگرداند، ارزش داشت که به خطاهای گذشته‌ی خود بیندیشیم.
- این را نیز به خاطر داشته باشید که روح لال است، صدایی ندارد که فریاد برآور، باید تحمل کند، تحمل کند و باز تحمل کند.
- فقط برای پنج دقیقه، جدی باش! وانگهی، موضوع مرگ و زندگی در پیش است. عزیزم! حتی برای دو دقیقه هم جدی نخواهم بود؛ مرگ و زندگی هیچ‌کدام ارزش آن را ندارد.

در بخشی از کتاب صوتی خرمگس می‌شنویم:

پس می‌خواهی بگویی که این چیز... این یقین، به تمامی غیر بازگشت است؟ آرتور؛ آیا به آنچه می‌گویی، فکر کرده‌ای؟ آرتور برگشت و مستقیم به چشم‌های مونتانلی نگاه کرد و با لحنی قاطع گفت: «پدر شما از من می‌پرسید آیا می‌توانم به شما اعتماد کنم؟ آیا شما نیز می‌توانید به من اعتماد کنید؟ پدر، به واقع اگر مطلبی بود، بی‌شک آن را به شما می‌گفتم؛ ولی بحث درباره‌ی این چیزها دیگر بی‌فایده است. من آن‌چه را که آن شب به من گفتید، فراموش نکرده‌ام و هرگز فراموش نخواهم کرد. من باید در زندگیم راهی را که خود می‌خواهم و مطلوب خودم است بروم و به سوی روشنایی‌ای قدم بردارم که می‌بینم.»

مونتانلی گلی از بوته‌ی گل سرخ چید و گلبرگ‌هایش را یکی یکی پرپر کرد و در آب ریخت و گفت: «حق با توست کارینو، اگر درباره‌ی این مسائل نمی‌خواهی، حرف نمی‌زنیم. به نظر می‌رسد به راستی حرف زدن راه به جایی نمی‌برد. بسیار خوب، بسیار خوب، بیا برگردیم.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۲۸ دقیقه
بخش اول - فصل اول
۳۱ دقیقه
بخش اول - فصل دوم
۲۲ دقیقه
بخش اول - فصل سوم
۲۸ دقیقه
بخش اول - فصل چهارم
۲۱ دقیقه
بخش اول - فصل پنجم
۳۸ دقیقه
بخش اول - فصل ششم
۴۳ دقیقه
بخش اول - فصل هفتم
۳۱ دقیقه
بخش دوم - فصل اول
۴۰ دقیقه
بخش دوم - فصل دوم
۲۹ دقیقه
بخش دوم - فصل سوم
۲۴ دقیقه
بخش دوم - فصل چهارم
۲۸ دقیقه
بخش دوم - فصل پنجم
۲۷ دقیقه
بخش دوم - فصل ششم
۲۲ دقیقه
بخش دوم - فصل هفتم
۴۸ دقیقه
بخش دوم - فصل هشتم
۴۰ دقیقه
بخش دوم - فصل نهم
۲۷ دقیقه
بخش دوم - فصل دهم
۲۶ دقیقه
بخش دوم - فصل یازدهم - قسمت اول
۲۶ دقیقه
بخش دوم - فصل یازدهم - قسمت دوم
۳۷ دقیقه
بخش سوم - فصل اول
۲۷ دقیقه
بخش سوم - فصل دوم
۲۹ دقیقه
بخش سوم - فصل سوم
۳۵ دقیقه
بخش سوم - فصل چهارم
۲۰ دقیقه
بخش سوم - فصل پنجم
۲۵ دقیقه
بخش سوم - فصل ششم - قسمت اول
۳۱ دقیقه
بخش سوم - فصل ششم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم - فصل هفتم
۲۶ دقیقه
بخش سوم - فصل هشتم
۱۲ دقیقه
بخش سوم - فصل نهم
۱۴ دقیقه
سرانجام

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خرمگس
نویسنده
مترجمحمیدرضا بلوچ
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپینشر به سخن
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خرمگس

مریم مهدی
۱۴۰۱/۹/۶
تقریبا تمام کتاب‌هایی را که برای خواندن انتخاب می‌کنم از معرفی شده‌های برنامه کتاب باز است و خرمگس اتل لیلیان وینیچ یکی از همان هاست. بارها و بارها در این برنامه معرفی شد و برام جالب شد که بخونمش. این کتاب جزو رمان‌های کلاسیک محسوب می‌شود. داستان جوانی است که ابتدا تعصب عجیب و فوق العاده‌ای نسبت به مسیحیت و میهن پرستی دارد و در طول سالیان به خاطر حوادث و مسائلی که برایش اتفاق می‌افتد موضعش را کاملا عوض می‌کند و جهان بینی دیگری را در پیش می‌گیرد. کتاب پر از جملات عمیق و به اصطلاح، دیالوگ‌های ماندگار است که با صدای آرمان سلطان زاده برای من بسیار شیرین می‌نمود. این رمان را من در دسته رمان‌های اجتماعی و فلسفی طبقه بندی می‌کنم ولی دیدم که بعضی جاها آن را رمانی عاشقانه نامیده‌اند که برای من عجیب بود. محتوای اصلی کتاب به آزدای و آزادی خواهی نوع بشر می‌پردازد و در حاشیه‌ی این اصل نگاهی هم به عشقی که بین قهرمان کتاب و معشوقش است می‌اندازد. شخصیت اصلی این رمان، آرتور است. پسر جوانی که گذشته مبهی دارد و شاگرد مونتانلی، پدر روحانی و مدیر آموزشگاه طلاب است. رابطه آرتور با مونتانلی چیزی بیش از یک رابطه شاگرد و استادی است و به نظر می‌رسد پیوند عمیقی میان آن‌ها برقرار باشد. آرتور پدر و مادر خود را از دست داده است و چند برادر ناتنی دارد که با آن‌ها رابطه خوبی ندارد. کودکی را در تنهایی سپری کرده و به همین خاطر تا این حد با پدر روحانی رابطه خوبی دارد. این کتاب صحنه‌هایی را به تصویر می‌کشید که واقعا اشک را در چشمانم جمع می‌کرد و بسیار بسیار تحت تاثیر قرار می‌داد. به نظر من باید تمام آثار بزرگ ادبیات جهان را مطالعه کرد و قطعا خرمگس یکی از آنهاست. ممنون از کتابراه
محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
با سلام به همه
کتاب خرمگس یک کتاب خوب در مورد داستان فردی که ابتدا کاملاً معتقد به مسیحیت است و باب کارهای که در حق او و دروغ‌هایی که به او گفته میشود کاملاً ار راه دین جدا شده و به آدمی تبدیل می‌گردد که دین سیز است و چنان خود را پنهان می‌کند که حتی دیگر کسی نمی‌تواند او را شناسایی کند. بعد از که
مطالعه پراگراف پایانی چنان متحیر می‌شوید شاید مثل من دو تا سه روز تمام ذهن شما را مشغول به خود می‌کند. به خصوص مرگ قلبی کشیش دوست ندارم داستان را بگم چون باعث این میشه حلاوت داستان از بین بره پس حتما پیشنهاد میکنم که مطالعه بفرمایید تا نظر من را تایید کنید یک شاهکاره.
حسین ر
۱۳۹۹/۱/۲۹
داستان خرمگس مشهورترین اثر خانم وینیچ هست. کتابی که در رثای مبارزه و آزادی نوشته شده و بیشتر رمانی عاشقانه است تا سیاسی. البته این کتاب از جمله مشهورترین آثاری بود که حقیقت پشت پرده دروغگویی و ریاکاری خادمان کلیسا و انواع خادمان دینهای مختلف رو به زیبایی نشون داد. توصیه میکنم بخونیدش، به احتمال در بسیار زیاد پایان کتاب اشک خواهید ریخت (البته بسته به سن و جنسیت مخاطب) ضمنا صدا و نحوه روایت آقای سلطان زاده مثل همیشه عالی بود.
Hosna Asadolahi
۱۳۹۹/۳/۳
البته که صدای آقای سلطان زاده جذابیت داستان رو خیلی بیشترمیکنه اما موضوع داستان هم خالی ازلطف نیست،‌ای کاش همه کسانی که علاقمند به مسائل دینی هستند این کتاب رو گوش کنن، وهمینطور درآمیختگی آن با داستانی عاشقانه که شنونده رو ترغیب به ادامه دادن میکنه... سپاسگزارم از اهالی کتابراه
روجا فاتحی
۱۴۰۱/۸/۲
اگر به موضوع کتاب که نقد مسیحیت هست، علاقه دارید بدون شک خوشتون میاد، پایانی بی نظیر داره، جمله پایانی چنان تمام رنج‌های کل کتاب رو در بر میگیره و هوشمندانست که فقط باید گوش بدید تا متوجه حرفم بشید.
خوانش اقای سلطان زاده بی نقص بود. پر از صدا سازی و انتقال درجه یک حس و حال کتاب 👏👏👏👏
Arash .H
۱۳۹۹/۸/۲۵
نمیگم این ترجمه بد هست چون مطالعه نکردم (گوش ندادم) اما یک ترجمه دیگه رو با ترجمه آقای خسرو همایون پور مقایسه کردم که باید به دوستان تاکید کنم تا جایی که مقدور هست سعی کنند ترجمه جناب همایون پور رو تهیه کنند تا لذت بیشتری از مطالعه ببرند. (نسخه ایپاب در کتابراه موجود است و رایگان هم هست)
داریوش
۱۳۹۹/۶/۲۳
فارغ از مبحث دین و سیاست به نظرم این کتاب با داشتن داستانی قوی سرشار از عشق و نفرت، ترس و شجاعت و... از تمام المان‌های یک کتاب خوب بهره برده و با جذابیتی که داره شما رو با ولع تا آخر داستان دنبال خودش می‌کشونه در مجموع شخصا از این داستان جذاب و اجرای زیبای آقای سلطان زاده لذت بردم.
محسن بابایی
۱۴۰۱/۸/۲۷
سلام
داستان صوتی "خرمگس" ترکیبی از موضوعات عشق، نفرت، سیاست و مذهب هست. تقابل قهرمان‌ها و ضدقهرمان ها. رویارویی مذهب با آزادی. بویژه دیالوگ فصل ۳-۶ - ۲ کتاب بین مونتانلی (کشیش) و آرتور (خرمگس) از نظر من بسیار جذاب بود.
بهر حال شنیدن این رمان رو توصیه میکنم.
فاطمه میم
۱۳۹۸/۹/۳۰
یک رمان سیاسی و میشه گفت ضد مذهبی (مسیحیت). البته بنظرم در جاهایی علیه مسیحیت است و در جایی دیگر جانبدار آن.. قهرمان داستان جوانی بی‌پرواست به نام مستعار خرمگس که در دل داستان اتفاقاتی را رقم میزند که خواننده را در مورد آزادی دین و... بفکر واردار میکند
میترا حمیدی
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
خیلی دوست داشتم وسالها پیش که نوجوان بودم دلم میخواست آن را بخوانم ولی نتونستم وفراموش کرده بودم. ولی زمانی که در کتابهای صوتی دیدم هست، بلافاصله شروع به خواندن کردم،
این کتاب اوایل انقلاب دردست همه نوجوانان بود،
تقابل بین ظاهر بینی دین و واقعیت جامعه.
زبیر سعیدی
۱۳۹۹/۴/۷
زندگی من به دو دوره تقسیم میشه دورە قبل خوندن این رمان و حال کە این رمان رو خوندم. پیشنهاد میکنم هر کسی رو که دوست دارین این کتاب رو بهش هدیه بدین، دقیقاً کاری کە من از این بە بعد میخوام انجام بدم.
نیره سجادی
۱۳۹۸/۱۱/۱
یکی از بهترین کتابهایی که تا کنون خوانده‌ام همین بوده تشکر ویژه از آقای آرمان سلطان زاده که با اجرای خوب و هنرمندانه خود لذت و هیجان این کتاب رو صد چندان کردن
رضا احمدی کبیر
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
عالی از جمیع جهات/ترجمه تدوین وفاداری به اصل و بهترین قسمتش خوانش بینظیر و حیرت انگیز و بی بدیل آرمان سلطان زاده بزرگ که کهکشانی مملو از ستارگان درخشان پاسخگوی تقدیر این هنر نخواهد بود🙏🙏🙏🌹🌹🌹🌷🌷🌷❤❤❤🙏🙏🙏
سولماز رهنما
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
واقعا ممنون از این خوانش زیبا داستان بینظیری بود واقعا لذت بردم از اون داستانهایی که ادم دلش میخواد بارها و بارها بشنوه. صدا و خوانش راوی عالی بود به حد غیر قابل وصفی ادم موقع شنیدن با تمام وجود داستان رو حس میکنه ❤❤❤❤
Lydia The orange
۱۳۹۸/۱۲/۹
چه داستان پر از کشش و با احساسی! اطلاعات مفیدی راجع به دوران قدیم ایتالیا داشت. آهنگ‌های پشت زمینه هم عالی بودن. 👌🏻صدای آقای سلطان زده هم که حرف نداره. در کل راضی بودم.
مشاهده همه نظرات ۸۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خرمگس

برای دریافت کتاب صوتی خرمگس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.