معرفی و دانلود کتاب صوتی شیطان

عکس جلد کتاب صوتی شیطان
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیطان

کتاب صوتی شیطان یکی از خاص‌ترین نوشته‌های لئو تولستوی است. این اثر که توسط سروش حبیبی به فارسی برگردانده شده، رمانی کوتاه با موضوع امیال جنسی و عواقب بی‌پروایی در عشق‌ورزی‌ست. گفتنی است که خوانش کتاب حاضر بر عهده‌ی ایوب آقاخانی بوده است.

درباره کتاب صوتی شیطان:

سرزمین بزرگ روسیه در سده‌ی نوزده میلادی، چهره‌هایی بزرگ و درخشان را به دنیای ادبیات معرفی نمود؛ از جمله نویسندگان توانایی چون پوشکین، گوگول، گنچاروف، لسکوف و بسیاری دیگر. در این میان اما دو تن، ستاره‌هایی بس پرفروغ‌تر از دیگران در آسمان ادب روسیه‌اند: فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoevsky) و لئو تولستوی (Leo Tolstoy).

حتماً می‌دانید که این دو رمان‌نویس را معمولاً با یکدیگر مقایسه می‌کنند. دلیل این امر، البته چیزی جز صرفِ هم‌زبانی و هم‌زمانی‌شان است. راز تقابلی که این دو (ظاهراً) با یکدیگر دارند، در این است که هر کدام از ایشان، مظهر کمالِ نوع خاصی از ادبیات‌اند. داستایوفسکی را به دلیل وجود گسست‌های معمولاً تعمدی در ساختار آثارش، و همچنین، به سبب مهارتش در واکاوی ناخوادآگاه کاراکترهای داستانی، به عنوان آغازگر مدرنیسم در ادبیات می‌شناسند، و تولستوی را به سبب انسجام خیره‌کننده و زبانِ فاخر آثار، و همچنین تسلط خداگونه‌اش بر عناصر داستانی، از آخرین رئالیست‌های بزرگ در ادبیات کلاسیک می‌نامند.

باری، کتابی که اکنون پیش رو دارید، از بسیاری جهات متفاوت‌ترین اثر لئو تولستوی است. او در این رمان کوتاه راوی زندگی دو برادر به نام‌های یوگنی و آندری بوده است که پس از مرگ پدر، خود را علاوه بر زمین‌های وی، وارث بدهی‌های هنگفتش نیز می‌بینند. آن‌ها باید تصمیم خود را درباره‌ی قبول یا رد این میراث بگیرند. یوگنی با سودای کسب سود ریسک می‌کند و علاوه بر پذیرفتن میراث پدر، سهم برادر را هم می‌خرد. یوجین اما زندگی را با مادر تنهای خود ادامه می‌دهد؛ در حالی که تمام فکر و ذکرش پیش زنان زیباروی پترزبورگی است...

شیطان (The Devil) واضحاً اثری در باب امیال جنسی است. موضوعی که البته در زمان نویسنده تابویی بزرگ به شمار می‌رفت. با این حال این امر نابغه‌ای چون تولستوی را از پرداختن به آن در داستانی مستقل باز نداشت؛ هر چند سبب چند سال تأخیر در انتشار آن گشت. (مشهور است که تولستوی دست‌نوشته‌های این داستان را برای سال‌ها از دست همسر خود مخفی کرده بوده است!). عمق نگاه دقیق و تیزبین تولستوی در روح بشری، شاید بهتر از هر جا در این رمان کوتاه آشکار باشد. او در کتاب شیطان یک بار و برای همیشه حرف آخر خود را در باب بسیاری از مسائل، از جمله عشق و رابطه‌ی جنسی زده است. اینک این شما و این شاهکاری قدرنادیده از نویسنده‌ای چیره‌دست و متفکری بزرگ.

کتاب صوتی شیطان مناسب چه کسانی است؟

این اثر را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک روسیه پیشنهاد می‌کنیم.

با لئو تولستوی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی نامدار روسی در سال 1828 دیده به جهان گشود و به سال 1910 چشم از دنیا فرو بست. مهم‌ترین کتابش، رمان عظیم جنگ و صلح است که موضوع عمده‌ی آن مقاومت جانانه و تاریخی روس‌ها در برابر حمله‌ی فرانسویان به رهبری ناپلئون بناپارت است. تولستوی در این داستان حماسی برخی از به‌یادماندنی‌ترین شخصیت‌های داستانی تاریخ ادبیات را خلق کرده است: از جمله دو کاراکتر جذاب و پیچیده به نام‌های پی‌یر و آندره‌ی.

دیگر اثر بزرگ تولستوی آنا کارنینا نام دارد، که به گمان بسیاری از صاحب‌نظران، در کنار شاهکارهایی چون مادام بوواری و برادران کارامازوف، یکی از ده رمان برتر تاریخ است. از دیگر آثار مهم این نویسنده می‌توان به کتاب‌های پیش رو اشاره داشت: «سعادت زناشویی، مرگ ایوان ایلیچ، داستان یک کوپن جعلی، رستاخیز».

در بخشی از کتاب صوتی شیطان می‌شنویم:

معمولاً گمان می‌کنند که سالمندان محافظه‌کارند و جوانان نوجو. اما این تصور کاملاً درست نیست. در بیشتر موارد جوانان محافظه‌کارتر می‌شوند. آن‌ها می‌خواهند زندگی کنند و نمی‌دانند به چه شیوه، و فرصت ندارند فکر کنند و بهترین شیوه‌ی زندگی را بیابند، و طریقی را سرمشق اختیار می‌کنند که گذشتگان داشتند.

حال برای یوگنی نیز همینطور بود. همین که در ملک خود اقامت گزید، رویا و آرمانش آن بود که رسمی را، که نه در زمان حیات پدرش که مدیری مدبر نبود، بلکه آن را که در زمان پدربزرگش معمول بود دوباره برقرار سازد. اکنون، چه در کارهای خانه و باغ، و چه در نحوه‌ی اداره‌ی ملک، البته با رعایت اصلاحاتی که عصر اقتضا می‌کرد، می‌کوشید که روح زمان پدربزرگ را دوباره زنده کند. یعنی زندگی محتشمانه‌ای بنیان گذارد؛ با دست‌ودل‌بازی و رعایت نظم، چنان‌که همه راحت و راضی باشند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۹ دقیقه
فصل اول
۳ دقیقه
فصل دوم
۱۳ دقیقه
فصل سوم
۹ دقیقه
فصل چهارم
۴ دقیقه
فصل پنجم
۷ دقیقه
فصل ششم
۷ دقیقه
فصل هفتم
۲ دقیقه
فصل هشتم
۷ دقیقه
فصل نهم
۵ دقیقه
فصل دهم
۵ دقیقه
فصل یازدهم
۶ دقیقه
فصل دوازدهم
۶ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۰ دقیقه
فصل چهاردهم
۵ دقیقه
فصل پانزدهم
۶ دقیقه
فصل شانزدهم
۶ دقیقه
فصل هفدهم
۴ دقیقه
فصل هجدهم
۴ دقیقه
فصل نوزدهم
۵ دقیقه
فصل بیستم
۴ دقیقه
فصل بیست و یکم
۶ دقیقه
روایت دیگر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شیطان
نویسنده
مترجمسروش حبیبی
گویندهایوب آقاخانی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شیطان

ولی زاده
۱۴۰۱/۳/۳۱
این کتاب یک داستان کوتاه در رابطه با شخصی است که دچار ارتباطات نامشروع شده و بنظر من هدف اصلی تولستوی از نوشتن این رمان شاید نشون دادن عواقب اینگونه روابط باشه که در ابتدا ممکنه برای افراد اینطور بنظر بیاد که این روابط نه تنها مضر نیست بلکه سودمند هم هست، ولی تولستوی به زیبایی در غالب یک داستان شده موفق یکی از عواقب این روابط نامشروع رو نشان بده و لذا از این جهت بنظر من داستان بسیار آموزنده‌ای هست و مطالعه این کتاب رو به همه توصیه می‌کنم. جدای جنبه آموزنده بودن این رمان، کتاب دارای جذابیت داستانی هم هست و نویسنده به خوبی تونسته در این داستان حس کنجکاوی رو در خواننده ایجاد کنه و کسی که این رمان رو بخونه مشتاق میشه که هرچی سریع تر کتاب رو تا انتها مطالعه کنه تا ببینه نتیجه کار شخصیت اصلی داستان چه خواهد بود و این موضوع بنظر من هنر بالای نویسندگی لئو تولستوی مثل باقی اثرات این نویسنده بزرگ رو نشون میده. در انتها با توجه به اینکه اینکه با یک کتاب صوتی روبرو هستیم هنر گوینده داستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست که به نظر من جناب آقای ایوب آقاخانی به خوبی از عهده این وظیفه برامد‌اند.
سارینا دهدشتی
۱۴۰۱/۶/۵
سلام و درود
ممنون از ترجمه و پخش این کتاب زیبا که باز هم تولستوی، بسیار زیبا اخلاق و خصلت‌هایی خاص در انسان را ضمن این کتاب بیان کردن.
بیانگر قدرت چیره شدن شهوت بر افراد، هرچند مصمم و با اراده باشند. گاهی هرکدوم از ما گرفتار یک اخلاق ناشایست هستیم، که ممکنه تا سرحد جنون ما رو بکشونه و باعث بهم و
ریختگی ذهنمون درهمه‌ی کارها امورمون بشه.
در اینجا یوگنی تمام تلاشش رو بکار میگیره، که بعد از ازدواج دچار لغزش نشه، اما دلبری‌ها و خاطراتش با سدپانیدا مانع از آرامش روح و ذهنش میشه و دست آخر دست به کار جنون آمیزی میزنه.
و همچنین بیانگر این موضوعه که وقتی فردی باما راجع به مسئله‌ای صحبت میکنه، اگر او را میبینیم، بهتره روی رفتارش کمی متمرکز و تیز بین تر باشیم، تا بفهمیم چقدر ممکنه آزار ببینه از مشکلش، و در صورت نیاز همدل و همراهش بشیم تا به نابودی کشیده نشه.
و نظر آخر، بنظرم خوانش کتاب خیلی خوب نبود.
ممنونم از عوامل کتاب و کتابراه عزیز.
الناز محمدی
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 اینکه تولستوی دو روایت از پایانش آورده بود؛ خیلی استادانه بود، میخواست بگه که دو و یا ده روایت هم از پایان این قصه براتون بیاورم تباهی هست و نابودی! ولی به نظر من میتونست داستان رو با دو روایت مختلف شروع کنه که احتمال اورتنیوف برای نجات در آخر بیشتر باشه؛ مثل:
- گذشته ش البته پاک شدنی نبود ولی
می‌تونست قبل از ازدواج‌اش با لیزا همه رو روراست براش تعریف کنه و از اون شفاعت بخواد و صداقتش رو بهش ثابت کنه.
- یه تعریف درست از عشق ماندگار و شهوت زودگذر داشته باشه و اینجوری از اون زن دست میکشید.
- به اصل از دل برود هر آنکه از دیده برفت بیشتر توجه می‌کرد. و پای اون زن رو از خونه قطع می‌کرد
البته شاید بگم، موعظه برای من که بیرون گود نشستم راحت باشه!! شاید اگه منم جای اون بودم، بدتر از اون میشدم!! شیطان کلمه بسیار مناسبی بود برای کتاب. منظور تولستوی از شیطان نه تنها اون زن بلکه مهمتر، خود اورتنیوف بوده برای خودش! دوجمله ماندگار کتاب؛ جمله اول کتاب؛ اگر عضوی از بدنت تو را بلرزاند آن را قطع کن و دور انداز! زیرا تو را بهتر آن است که عضوی از تو نابود شود، تا اینکه کل جسدت در دوزخ افکنده شود! و جمله آخر کتاب؛ اگر یوگینی اورتنیوف را در زمان انجام این جنایت دیوانه بشماریم، پس یعنی همه ما دیوانه ایم! و دیوانه تر کسانی هستند که در دیگران آثار جنونی را میبینند که درخود نمیبینند! ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۳/۱۳
یک رمان کوتاه و آموزنده هست که حس نهفته در لابه‌لای سطرهای داستان به خوبی به خواننده منتقل میشه.
در نوع خودش کتاب عجیبی هست، به خوبی قدم‌های سرنوشت‌ساز انسان رو، وقتی با خواسته‌ی قلبی و احساسی و آسیب‌رسانش هماهنگ هست ولی با دنیای ذهن و اخلاقیاتی که در درون به درستیش باور داره در تناقض هست، به و و
نمایش گذاشته.
وفاداری خیانت، دو اتفاقی هست که بارها بارها در افکار، گفتار و رفتار شخصیت اصلی داستان به تصویر کشیده شده و او رو به جدال‌هایی نامتناهی با خواسته‌های نفسانی و مقابله‌ی اخلاق درونی مجبور می‌کنه و این نبرد درونی، تا انتهای داستان ادامه پیدا می‌کنه.
کتاب با صدای واضح و رسا و متناسب با اتفاقات و رخدادهای درون داستان، خوانده شده.
somayeh tohidlou
۱۴۰۱/۴/۸
دیوانه‌تر در این زمانه کسانی هستند که در دیگران آثار جنونی را می‌بینند که در دیگران نمی‌بینند»
‌این جمله‌ پایانی این کتاب است و می‌شود آن را برای هر چیزی گفت.
جذب کارهای تولستوی شده‌ام. پر از تصویر و جزئیات است. گویی که درسینما نشسته باشی. حتی خنکی جنگلی که تصویر می‌کند صورتت را نوازش می‌کند. و

‌شیطان کتاب سرجمع وکوتاهی درباره ترس از احتمال به خیانت است. جذابیتش این است که با دو روایت کاملا متفاوت تمام می‌شود تو مختاری کدام را بپذیری.
کیفیت کتاب صوتی مانند کارهای حرفه‌ای موجود نیست. حتی شاید راوی برای کسانی که به خواندن آرام‌تر عادت دارند، کمی تندخوان باشد. اما آزارنده نیست و قابل توصیه است.
محمدرضا شیخ الاسلامی
۱۴۰۱/۱/۵
به حیاتی‌ترین حقیقت زندگی همه انسان‌ها اشاره کرده... وسوسه‌های جنسی و سقوط‌های وحشتناکی که میتونه هر انسانی رو دچار نابودی کنه، تمام دین و مذاهب هم برای کنترل و تعالی همین نیروی مقدس جنسی تعالیم زیادی داشتن... امروزه علمی رو برخی بزرگان به دست آوردن بنام علم استحاله نیروی جنسی... باید بدونیم که با استحاله نیروی جنسی و انتقال انرژی جنسی به مغز... مابه یک انسان فوق نابغه تبدیل خواهیم سد و درصد بیشتری از مغزمون میتونیم استفاده کنیم... دچار این جور سقوط‌های وحشتناک در زندگیمون هم نمیشیم و اوج میگیریم... اوج... به تعالی میرسیم اگر بتونیم درست از این نیروی قدرتمند الهیمون استفاده کنیم
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۱/۳
تولستوی نویسنده است که درکتابهایش به موضوعات اندکی می‌پردازد به عنوان مثال در کتاب ارباب وبنده به موضوع ذات انسان می‌پردازد که ذات همه پاک است واین شرایط افراد است ذاتشان را تحت تاثیر قرار می‌دهد
ودرکتاب مرگ ایوان ایلیچ به موضوع مرگ وتاثیرش بر انسان می‌پردازد و در این کتاب هم به موضوع رابطه زن و
مرد در خارج از عرف‌های اجتماعی می‌پردازد وعواقب وتاثیرات آن را برسی می‌کند ونکته مهمی که در نوشته‌های تولستوی وجود دارد اغراق است وبه وسیله اغراق مفهوم آثارش را انتقال می‌دهدودر آخر هم راوی کتاب را به سرعت میخواند که به نظرمن نکته‌ی منفی است.
معصومه ابراهیمی
۱۴۰۱/۹/۱۲
خیلی خوب بود. من اول کتاب اناکارنینا رو خوندم بعد اینو برخلاف کتاب آناکارنینا که خیلی توصیفات دقیق و طولانی برای هر چیزی داده شده بود در این کتاب به همه چی سطحی و گذرا پرداخته شده بود ولی جالبه که هر دو مدل به دل میشینه و کاملا استادانه این کارها انجام شده.
اسم کتاب چه دقیق انتخاب شده بود.
و از
همه مهم تر نتیجه‌ی داستان بود که در هر دو روایت به یک نتیجه ختم شد و اون این بود که اگه مرد داستان رو در حین ارتکاب جرم دیوانه در نظر بگیریم پس تقریبا همه‌ی مردم جامعه دیوانه هستن. ممنون کتابراه 💖
پریسا کلانتری
۱۴۰۱/۸/۲۵
تولستوی، نویسنده‌ای برای تمام زمان هاست. گوش دادن به این داستان کوتاه عبرت آموز بویژه در زمانه ما می‌تواند مثل یک داروی پیشگیری کننده از معضلات روحی و روانی باشد که جوانان با آن بسیار درگیرند. تولستوی در قالب داستانی جذاب خاطر نشان می‌کند که حتی اگر نیک سیرت، با شخصیت، محبوب و پر تلاش باشیم، در که صورتی حتی کوتاه مدت و به گونه‌ای توجیه پذیر به لغزش و شهوترانی روی آوریم آثار روحی و روانی این گناهان نه تنها مانع خوشبختی ما تا آخر عمر بلکه احتمالا باعث نابودی خود و تمام آنچه ساخته ایم می‌گردد.
محمدعلی احمدپور
۱۴۰۱/۲/۲۱
خیلی خیلی قشنگ شیطان درون انسان رو تعریف کرده..
نوشته‌های تولستوی خیلی عالیه!
امااین داستان روانتر بهترتوی ذهن نمایش داده میشه..
بعد تازه میفهمی که این مدل آدما مال زمان ما فقط نیستن بلکه اون دوره هم پیدا میشدن
آدمهائی که توی مسائلی که برای یه کودک دبستانی خوب و بدش روشنه میخوان سر خودشون
روکلاه بذارن ویا مثل شخصیت داستان مامعلوم نیست با خودشون چند چندن...
کتاب آموزنده ایه.... تابفهمی دربند شهوت بودن ازهرمدلش دردسر خالیه وآخرش وجدان درد میاره....
Yasna Ava
۱۴۰۱/۱/۲۳
این کتاب روایت ساده‌ای است از زندگی مردی جوان که به قلم توانمند تولستوی به تصویر کشیده شده و با صدای خوب راوی روایتی دوست داشتنی است که شنیدنش خالی از لطف نیست.
بنظر می‌رسد تولستوی در پایان رساندن این داستان کمی شتابزده عمل کرده و اقدام به قتل توسط شخصیت اصلی داستان نیاز به مقدماتی طولانی دارد تا
مالیخولیای ذهنی شکل بگیرد،، کاری که داستایوفسکی بخوبی آنرا به تصویر می‌کشد. بنظرم انتهای ماجرا سرسری تمام شد و توقع خواننده را تامین نمی‌کند..
دیانا دیانتی
۱۴۰۱/۸/۱۱
داستان کتاب شیطان
در مورد مردی است که درگیر وسوسه تمایلات جنسی شده و حتی بعد ازدواج این وسوسه در او ادامه دارد و نویسنده احساس او را به تصویر کشیده است و راه کاری که او در پی می‌گیرد در ادامه داستان شنیدنی است. داستان جالب است. من این کتاب را بصورت صوتی گوش دادم.
قضاوت نکردن چنین مردانی سخت است

صدای راوی و خوانش او بر روی این داستان خیلی خوب بود. سپاس از کتابراه که بدون سانسور کتاب‌ها را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.
سعید دودانگه
۱۴۰۰/۹/۷
داستان اقرار امیزه و میخواد بگه بالاخره تو زندگی هر کسی سختی هست و باعث ایجاد مساله سرنوشت ساز میشه که ادمو با سختی روبرو میکنه و شاید سانسور درش ایجاد تغییر کرده که براحتی باعث جنایت میشه ولی کماکان ادم میشنوه که این ارتباطات نامشروع تو جامعه سنتی ایرانم وجود داره و باعث جنایت نمیشه کافی به برنامه دکتر هلاکویی گوش بدین تا متوجه بشین. بالاخره یه اثر ادبیه که بی سانسورش شاید جذابتر باشه
ولی اربابی
۱۴۰۰/۹/۳
من به شخصه داستان را دوست داشتم. فقط علاقمند بودم که در پایان داستان شخصیت اصلی راهی برای مبارزه پیدا کند یا رهایی یابد، که شاید نکته اخلاقی و مثبتی باشد برای خودم ولی اینطور نشد.
صدای راوی بسیار خوب بود.
ریتم ثابتی داشت و با آرامش که باعث میشد در ذهن بخوبی تصویر گرایی کرد و به عمق داستان رفت.
در کل خیلی خوب بود. گوش دادن به این کتاب را پیشنهاد میکنم.
تشکر
رضا اسماعیل پور
۱۴۰۱/۸/۲۳
سلام
داستان زیبایی با به تصویر کشیدن وسوسه شیطان با قلم توانای آقای تولستوی. در این داستان نویسنده به نحو بسیار موثر و قابل درکی وسوسه شیطان را بیان میکند. از طرف دیگر نتیجه اقدام غیراخلاقی در یک مقطع زمانی را در مراحل بعدی زندگی به خواننده گوشزد میکند. به نوعی آثار اقدام اشتباه و نتیجه آن را میتوان نوعی به جهنم و عذاب هم تشبیه کرد.
مشاهده همه نظرات ۱۷۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شیطان

برای دریافت کتاب صوتی شیطان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.