معرفی و دانلود کتاب صوتی شیطان

عکس جلد کتاب صوتی شیطان
قیمت:
۱۱۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیطان

کتاب صوتی شیطان یکی از خاص‌ترین نوشته‌های لئو تولستوی است. این اثر که توسط سروش حبیبی به فارسی برگردانده شده، رمانی کوتاه با موضوع امیال جنسی و عواقب بی‌پروایی در عشق‌ورزی‌ست. گفتنی است که خوانش کتاب حاضر بر عهده‌ی ایوب آقاخانی بوده است.

درباره کتاب صوتی شیطان:

سرزمین بزرگ روسیه در سده‌ی نوزده میلادی، چهره‌هایی بزرگ و درخشان را به دنیای ادبیات معرفی نمود؛ از جمله نویسندگان توانایی چون پوشکین، گوگول، گنچاروف، لسکوف و بسیاری دیگر. در این میان اما دو تن، ستاره‌هایی بس پرفروغ‌تر از دیگران در آسمان ادب روسیه‌اند: فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoevsky) و لئو تولستوی (Leo Tolstoy).

حتماً می‌دانید که این دو رمان‌نویس را معمولاً با یکدیگر مقایسه می‌کنند. دلیل این امر، البته چیزی جز صرفِ هم‌زبانی و هم‌زمانی‌شان است. راز تقابلی که این دو (ظاهراً) با یکدیگر دارند، در این است که هر کدام از ایشان، مظهر کمالِ نوع خاصی از ادبیات‌اند. داستایوفسکی را به دلیل وجود گسست‌های معمولاً تعمدی در ساختار آثارش، و همچنین، به سبب مهارتش در واکاوی ناخوادآگاه کاراکترهای داستانی، به عنوان آغازگر مدرنیسم در ادبیات می‌شناسند، و تولستوی را به سبب انسجام خیره‌کننده و زبانِ فاخر آثار، و همچنین تسلط خداگونه‌اش بر عناصر داستانی، از آخرین رئالیست‌های بزرگ در ادبیات کلاسیک می‌نامند.

باری، کتابی که اکنون پیش رو دارید، از بسیاری جهات متفاوت‌ترین اثر لئو تولستوی است. او در این رمان کوتاه راوی زندگی دو برادر به نام‌های یوگنی و آندری بوده است که پس از مرگ پدر، خود را علاوه بر زمین‌های وی، وارث بدهی‌های هنگفتش نیز می‌بینند. آن‌ها باید تصمیم خود را درباره‌ی قبول یا رد این میراث بگیرند. یوگنی با سودای کسب سود ریسک می‌کند و علاوه بر پذیرفتن میراث پدر، سهم برادر را هم می‌خرد. یوجین اما زندگی را با مادر تنهای خود ادامه می‌دهد؛ در حالی که تمام فکر و ذکرش پیش زنان زیباروی پترزبورگی است...

شیطان (The Devil) واضحاً اثری در باب امیال جنسی است. موضوعی که البته در زمان نویسنده تابویی بزرگ به شمار می‌رفت. با این حال این امر نابغه‌ای چون تولستوی را از پرداختن به آن در داستانی مستقل باز نداشت؛ هر چند سبب چند سال تأخیر در انتشار آن گشت. (مشهور است که تولستوی دست‌نوشته‌های این داستان را برای سال‌ها از دست همسر خود مخفی کرده بوده است!). عمق نگاه دقیق و تیزبین تولستوی در روح بشری، شاید بهتر از هر جا در این رمان کوتاه آشکار باشد. او در کتاب شیطان یک بار و برای همیشه حرف آخر خود را در باب بسیاری از مسائل، از جمله عشق و رابطه‌ی جنسی زده است. اینک این شما و این شاهکاری قدرنادیده از نویسنده‌ای چیره‌دست و متفکری بزرگ.

کتاب صوتی شیطان مناسب چه کسانی است؟

این اثر را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک روسیه پیشنهاد می‌کنیم.

با لئو تولستوی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی نامدار روسی در سال 1828 دیده به جهان گشود و به سال 1910 چشم از دنیا فرو بست. مهم‌ترین کتابش، رمان عظیم جنگ و صلح است که موضوع عمده‌ی آن مقاومت جانانه و تاریخی روس‌ها در برابر حمله‌ی فرانسویان به رهبری ناپلئون بناپارت است. تولستوی در این داستان حماسی برخی از به‌یادماندنی‌ترین شخصیت‌های داستانی تاریخ ادبیات را خلق کرده است: از جمله دو کاراکتر جذاب و پیچیده به نام‌های پی‌یر و آندره‌ی.

دیگر اثر بزرگ تولستوی آنا کارنینا نام دارد، که به گمان بسیاری از صاحب‌نظران، در کنار شاهکارهایی چون مادام بوواری و برادران کارامازوف، یکی از ده رمان برتر تاریخ است. از دیگر آثار مهم این نویسنده می‌توان به کتاب‌های پیش رو اشاره داشت: «سعادت زناشویی، مرگ ایوان ایلیچ، داستان یک کوپن جعلی، رستاخیز».

در بخشی از کتاب صوتی شیطان می‌شنویم:

معمولاً گمان می‌کنند که سالمندان محافظه‌کارند و جوانان نوجو. اما این تصور کاملاً درست نیست. در بیشتر موارد جوانان محافظه‌کارتر می‌شوند. آن‌ها می‌خواهند زندگی کنند و نمی‌دانند به چه شیوه، و فرصت ندارند فکر کنند و بهترین شیوه‌ی زندگی را بیابند، و طریقی را سرمشق اختیار می‌کنند که گذشتگان داشتند.

حال برای یوگنی نیز همینطور بود. همین که در ملک خود اقامت گزید، رویا و آرمانش آن بود که رسمی را، که نه در زمان حیات پدرش که مدیری مدبر نبود، بلکه آن را که در زمان پدربزرگش معمول بود دوباره برقرار سازد. اکنون، چه در کارهای خانه و باغ، و چه در نحوه‌ی اداره‌ی ملک، البته با رعایت اصلاحاتی که عصر اقتضا می‌کرد، می‌کوشید که روح زمان پدربزرگ را دوباره زنده کند. یعنی زندگی محتشمانه‌ای بنیان گذارد؛ با دست‌ودل‌بازی و رعایت نظم، چنان‌که همه راحت و راضی باشند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۹ دقیقه
فصل اول
۳ دقیقه
فصل دوم
۱۳ دقیقه
فصل سوم
۹ دقیقه
فصل چهارم
۴ دقیقه
فصل پنجم
۷ دقیقه
فصل ششم
۷ دقیقه
فصل هفتم
۲ دقیقه
فصل هشتم
۷ دقیقه
فصل نهم
۵ دقیقه
فصل دهم
۵ دقیقه
فصل یازدهم
۶ دقیقه
فصل دوازدهم
۶ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۰ دقیقه
فصل چهاردهم
۵ دقیقه
فصل پانزدهم
۶ دقیقه
فصل شانزدهم
۶ دقیقه
فصل هفدهم
۴ دقیقه
فصل هجدهم
۴ دقیقه
فصل نوزدهم
۵ دقیقه
فصل بیستم
۴ دقیقه
فصل بیست و یکم
۶ دقیقه
روایت دیگر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شیطان
نویسنده
مترجمسروش حبیبی
گویندهایوب آقاخانی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۱۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شیطان

سعید دودانگه
۱۴۰۰/۹/۷
داستان اقرار امیزه و میخواد بگه بالاخره تو زندگی هر کسی سختی هست و باعث ایجاد مساله سرنوشت ساز میشه که ادمو با سختی روبرو میکنه و شاید سانسور درش ایجاد تغییر کرده که براحتی باعث جنایت میشه ولی کماکان ادم میشنوه که این ارتباطات نامشروع تو جامعه سنتی ایرانم وجود داره و باعث جنایت نمیشه کافی به برنامه دکتر هلاکویی گوش بدین تا متوجه بشین. بالاخره یه اثر ادبیه که بی سانسورش شاید جذابتر باشه
ولی اربابی
۱۴۰۰/۹/۳
من به شخصه داستان را دوست داشتم. فقط علاقمند بودم که در پایان داستان شخصیت اصلی راهی برای مبارزه پیدا کند یا رهایی یابد، که شاید نکته اخلاقی و مثبتی باشد برای خودم ولی اینطور نشد.
صدای راوی بسیار خوب بود.
ریتم ثابتی داشت و با آرامش که باعث میشد در ذهن بخوبی تصویر گرایی کرد و به عمق داستان رفت.
در کل خیلی خوب بود. گوش دادن به این کتاب را پیشنهاد میکنم.
تشکر
Aynaz Q
۱۴۰۰/۱۰/۶
چقدر جالب و تامل برانگیز بود👍
یاد یه قسمت از کتاب "جز از کل"افتادم که میگفت: "نیروی زندگی مثل یک سیب داغ میمونه؛ گرچه ممکن است افکار آلوده باعث شوند بعد از مرگ، تا ابد در آتش جهنم بسوزی، اما آنچه در زندگی آدم را مغزپخت میکند، ناتوانی او در عملی کردن آن افکار است. "
صدا و نوع بیان گوینده هم بینظیر بود😍
افشین آیتی
۱۴۰۰/۸/۲۴
تولستوی بی شک نویسنده قوی بوده و اثرهاش جالب اما این فریضه که انسان وقتی نتونه خودش رو کنترل کنه و بخاطرمراقبت ازهوای نفس خودش جان کس دیگه ایو بگیره یکم باورش سخته و دوم همیشه انسانهای خوب گیر آدمهای قدر نشناس میوفتند واقعیته
نرگس دیلمی
۱۴۰۰/۱۰/۳
من عاشق قلم تولستوی هستم. همه نوشته هاش برام جذابه. ولی اگر عاشقش نیستید باید بگم که ممکنه برای شما زیاد جذاب نباشه چون قرار نیست خیلی به معلوماتتون اضافه بشه یا چیز خاصی یادبگیرید فقط یک داستانِ، همین.
صدای گوینده هم که بی نظیر بود. ممنون از کتابراه ❤
مهتاب غلامرضائی
۱۴۰۰/۸/۱۴
برای رمان خوانها کتاب خوبیست از این کتاب دو ضرب المثل یاد گرفتم که بسیار تعمق انگیز و جالب بود ۱ گذشته را نگیر که می‌روی به زیر گل
۲ ناکرده گناه در این جهان کیست
میثم معتمدپور
۱۴۰۰/۱۰/۱
بسیار دلنشین بود و در عین حال تامل‌برانگیز؛ براستی
"دیوانه‌تر کسانی هستند که در دیگران آثار جنونی را میبینند که در خود نمیبینند"
متن روان و صدای دلنشین راوی و تلاش تولستوی برای نشان دادن کشمکش روحی و درونی انسان بسیار جالب بود.
مریم مهدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
من عاشق تولستوی و جهان بینی‌اش هستم. یکی از بهترین کتابهایی که به عمرم خوندم. البته اگه علاقه مند به معنویت و عرفان هستید باید سمت تولستوی برید وگرنه براتون کاملا کسل کننده میشه. راوی هم عالی خوندن. ممنون از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۶۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شیطان

برای دریافت کتاب صوتی شیطان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.